|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 13:49:47   
Ženkica
Potrebovala bi kakšen pameten nasvet, predvsem, ki temelji na izkušnji. Osrednji prostor v hiši (dnevna in kuhinja) sta narejena iz knaufa (strop in stene); Knauf oz. pravilno po slovensko mavčne plošče so totalno razpokale, ker je bilo pač narejeno vse po domače, ker je zmanjkalo denarja za prave majstre (pred leti).

Sedaj pa sva se z možem odločila, da zadevo sanirava; ker ne bi rada, da sčasoma zadeva ponovno popoka, sva gruntala, da bi dala na strop okrasne oz. dekor stiropor plošče, na stene pa les (v beli barvi).
Vendar bi želela slišat še kakšno drugo idejo; razmišljala sem tudi, da bi čez kar tapete nalepla, ampak se bojim, da bodo razpoke vseeno pogledale čez oz. bodo nekako vidne.
Tisti, ki imate "knauf" stene mogoče veste kakkšen je moj problem.

Skratka, sama ušesa so me, s predlogi na dan.

Hvala,

Ženkica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 14:15:20   
Anonimen
Jaz ne bi neki telovadila s stiroporom po stropu ... ga imata starša doma v veži in je v parih letih porumenel ... les po stenah je pa tudi malo out of date, se mi zdi. Kaj pa še bi sedaj poklicala mojstre knaufarje, ali pa kakega finega malarja, da vse skupaj šeenkrat zbandežira in pod tisto maso da še mrežico, da se prepreči ponovno pokanje in bosta imela lepe bele stene.

(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 14:18:07   
urška
mi imamo stiropor na stropu. sicer je montiran šele kaki 2 ali 3 leta, tako da ni še nič pormenel. teta ga je po 10 letih prvič prebelila, s tem da se v njeni hiši kadi. in recimo meni dokler ni bil pobeljen sploh ni zgledal grozno rumen. se pa je seveda potem ko je bilo prebeljeno opazila razlika.
meni je drugač ta stiropor ful dobra zadeva, les na steni pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 15:14:01   
t5t6
Mojstra pokliči, čez razpoke da mrežice, pregibsa in prebeli, tudi če želiš tapete naj prej razpoke sanira, vse to je lepše kot pa les in stiropor, se mi zdi, da s tem problem samo prekrivaš in da nikoli ni narejeno zaprav.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 15:20:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
poklicala mojstre knaufarje, ali pa kakega finega malarja,

Mislim d aje problem v podkonstrukciji knaufa. Če je slaba jo težko zbandažiraš da ne poka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 15:41:21   
rija
jaz bi raje knaufarja poklicala, pa naj porihta knaufe tak kot se šika, ker stiropor in leseni opaži so mi fujuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stenske in stropne "obloge"
15.10.2008 15:56:01   
smigli
Odvisno od izvora problema. Lahko so nekvalitetne stene, lahko je kriva preslaba podkonstrukcija, zato je res najboljše, da pokličeš mojstra, da ti postavi diagnozo in nato še svetuje nadaljno sanacijo.
So razpoke globoke, ali samo na ometu?
Ena izmed možnih sanacij je tudi pomožna pritrjevalna elastična tapeta, ki se obleče preko sten in prebeli.
Sicer pa govorim na pamet, ker dejansko je potrebno ugotoviti vzrok.

Ideja z leseno oblogo meni ni slaba, sicer pa je to stvar okusa in tudi nosilnosti sten.

lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 7:50:35   
Ženkica
Sem že včeraj hotela odpisat, pa mi je ven metalo; skratka, problem je v spojih; ker je montažna hiša, ki se posledično "premika" spoji pa niso dobro narejeni je vse skupaj totalno spokalo. Če pokličem majstra mi bo računal še pa još; sicer sva se že nekaj pozanimala pri njih, pa je še vsak rekel, da bo sigurno spet popokalo.

Zato po stropu po mojem najboljša rešitev kar stiropor plošče; bojim se samo, kako izpade, ko jih je treba pobelit čez nekaj let.

Kar se pa sten tiče; samo ena je zelo kritična; ostalo bi moj mož probal sam porihtat; sem študirala, če mi mogoče čez "ta kritično" nalepila kakšne lepe tapete; take, bolj moderne. Sicer pa kar opaž letve, ki so v bistvu bolj imitacija lesa, pa vseeno kar ok zgleda.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 10:05:25   
Anonimen
Knauf v v sakem primeru "popoka". Pri nama sploh ni opazno ker je dobro narejeno, ampak če greš od blizu gledat so miniaturne razpokice na vogalih(po stenah ne).
Stiropor imava midva v kuhinji na stropu, ker smo pozabili knauf dat(ne me vprašat kako se je to zgodilo, ker nobenmu od nas ni jasnouser posted image ). Pogruntal smo šele k smo kuhinjo montirali in pol sva pač dala stiropor.
Ga pa jaz nebi belila. Je tko pocen da k pač porumeni ga daš dol in novga gor.
Pa imajo tud take k zgledajo fajn.
Les po steni si ne predstavljam kako bi izgledal. Raj tapete pol.

(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 12:23:56   
Ženkica
Mogoče kdo ve, kje majo kakšne luštne tapete - po možnosti samolepilne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 13:20:33   
Anonimen
http://www.kitsch-nitsch.com/a_novice.php

http://www.fototapete.si/fototapete.html

http://www.boem.si/

http://www.miraentuinterior.com/

http://www.intercont.si/Slovensko/Proizvodi/



(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 13:23:47   
Pikapolonica_
eno vprašanje glede tega stiroporja. mislim se spomnem, da sem doskrat na gradbenih oddelkih raznih trgovin videla striropor z nekimi rezbarijami, ampak res si ne morem predstavljat kako to zgleda. A to se gor čez prebarva z barvo? Kako so pa spoji vidni? Kam pa luč namontirate?
Ok, ni sam eno, mal več vprašanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 13:26:51   
Anonimen
Nič se ga ne barva.
Spoji pri nama niso vidni ker je tak vzorec, drugač pa po moje so ja.
Luč je pa mož montiral, par kletvic izumil zravn, ampk je pa šlo, z daljšimi šraufiuser posted image .

Se pa pr nama vsak v strop zapiči ker je res zanimiv, pa po pravic povedan še nihče ni pogruntal da je iz stiroporja, večina naju butasto gledajo k to povevauser posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 13:28:50   
Pikapolonica_
Grem malo brskat po netu, da vidim to čudo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 14:13:41   
Anonimen
http://www.okras-sm.si/strobl.htm



(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 14:52:36   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

http://www.okras-sm.si/strobl.htm





Evo, evo, panele, ki jih imajo tudi na tej spletni strani; to sem imela v mislih in ne lesa user posted image user posted image - mater sm smotana.

Brisačkarca, hvala, ker me rešuješ, he he.

Zdj pa še mal počakaj, preden prideš na obisk, da najprej porihtam dnevno, da te nau kap.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 16:08:54   
Piruri
Mi imamo tudi gips plošče po stropu in stenah...tudi sami delali, v stari hiši, nič popokalo...če pa bi, bi se odločila na obstoječi knauf položit še eno plast kanufa, apak unega tanjšega (lažjega) in tokrat bolj temeljito zafugirat...če imaš načrte, kjer potekajo nosilci, ni problema taka izvedba...sicer stiropor ima moja mama v delavnici na stropu, je kar fajn, je tudi bolj toplo notri pozimi, samo je zoprno, če se kakšen žužek spodaj zaleze in pol poslušaš tisto šuškanje...
Les po stenah...itak dobiš kakšne panelne plošče, ki jih po mili volji zdekoriraš...in daš samo del, kjer bi rada prikrila razpoke...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stenske in stropne "obloge"
16.10.2008 17:07:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

http://www.okras-sm.si/strobl.htm





Evo, evo, panele, ki jih imajo tudi na tej spletni strani; to sem imela v mislih in ne lesa user posted image user posted image - mater sm smotana.

Brisačkarca, hvala, ker me rešuješ, he he.

Zdj pa še mal počakaj, preden prideš na obisk, da najprej porihtam dnevno, da te nau kap.



user posted image

Trenutno me itak ne želiš videt.
Sem bolna, na bolniški, zgledam pa k da bi me kdo iz smetnjaka potegnuuser posted image

Itak pa pridem pozimi. Kepat seuser posted image

(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?