|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   abortus kot načrtno in premišljeno dejanje, p...
19.12.2011 18:52:56   
katja93
Pozdravljene!
Žal nisem vedela, kam naj temo uvrstim zato sem jo kar sem.
Sem dijakinja 4.letnika Gimnazije Ptuj. Za maturitetno seminarsko nalogo, pri predmetu sociologija, sem si izbrala temo 'Abortus- pravica do življenja ali pravica do izbire?'.
Iščem punco/žensko, ki je splav opravila načrtno in premišljeno ter bi se bila o njem pripravljena pogovoriti. Vse bi bilo anonimno, preko foruma. Zanimajo pa me odgovori na vprašanja, kot so: Ali se je o tej odločitvi s kom posvetovala? Če je verna in kako je to vplivalo na njeno odločitev? (to me zanima izključno zaradi odnosa Cerkve na abortuse) Kako je na njeno odločitev gledala okolica, če je to seveda sploh vedela? Ali odločitev obžaluje? in podobno. Žal konkretnih vprašanj še nimam sestavljenih, saj bi rada najprej imela 'zagotovljeno' žensko, ki bi bila pripravljena nanje odgovoriti.
Hvala že vnaprej.user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: abortus kot načrtno in premišljeno dejanj...
19.12.2011 21:58:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katja93

Pozdravljene!
Žal nisem vedela, kam naj temo uvrstim zato sem jo kar sem.
Sem dijakinja 4.letnika Gimnazije Ptuj. Za maturitetno seminarsko nalogo, pri predmetu sociologija, sem si izbrala temo 'Abortus- pravica do življenja ali pravica do izbire?'.
Iščem punco/žensko, ki je splav opravila načrtno in premišljeno ter bi se bila o njem pripravljena pogovoriti. Vse bi bilo anonimno, preko foruma. Zanimajo pa me odgovori na vprašanja, kot so: Ali se je o tej odločitvi s kom posvetovala?ja z možem in prijateljico Če je verna in kako je to vplivalo na njeno odločitev? sem verna(no nisem ravno vsako nedeljo pri maši, se pa smatram za katoličanko ! To name ni imelo nobenega vpliva, sem se odločila po tem kako sem takratobčutila vse skupaj, res pa da ko sem prišla iz bolnice sem zvečer prigala svečko (to me zanima izključno zaradi odnosa Cerkve na abortuse) Kako je na njeno odločitev gledala okolica, če je to seveda sploh vedela? tisti ki so vedeli so me podpirali in rekli da sama najbolj vem kaj je prav v dani situaciji Ali odločitev obžaluje? nein podobno. Žal konkretnih vprašanj še nimam sestavljenih, saj bi rada najprej imela 'zagotovljeno' žensko, ki bi bila pripravljena nanje odgovoriti.
Hvala že vnaprej.user posted image user posted image



če te še karkoli zanima vprašaj, sem na voljo

(odgovor članu katja93)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: abortus kot načrtno in premišljeno dejanj...
19.12.2011 22:37:24   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: katja93

Pozdravljene!
Žal nisem vedela, kam naj temo uvrstim zato sem jo kar sem.
Sem dijakinja 4.letnika Gimnazije Ptuj. Za maturitetno seminarsko nalogo, pri predmetu sociologija, sem si izbrala temo 'Abortus- pravica do življenja ali pravica do izbire?'.
Iščem punco/žensko, ki je splav opravila načrtno in premišljeno ter bi se bila o njem pripravljena pogovoriti. Vse bi bilo anonimno, preko foruma. Zanimajo pa me odgovori na vprašanja, kot so: Ali se je o tej odločitvi s kom posvetovala? Da, z možem- takrat še fantom Če je verna in kako je to vplivalo na njeno odločitev? Nisem (to me zanima izključno zaradi odnosa Cerkve na abortuse) Kako je na njeno odločitev gledala okolica, če je to seveda sploh vedela? Tisti, ki so vedeli se niso obremenjevali oz. so me podpirali. Ali odločitev obžaluje? Ne. in podobno. Žal konkretnih vprašanj še nimam sestavljenih, saj bi rada najprej imela 'zagotovljeno' žensko, ki bi bila pripravljena nanje odgovoriti.
Hvala že vnaprej.user posted image user posted image


(odgovor članu katja93)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: abortus kot načrtno in premišljeno dejanj...
20.12.2011 18:09:06   
MissTerious
Medikamentni abortus sem imela 9. decembra...krvavim še danes, tako da so spomini in čustva še zelo zelo sveži. Ne.verna v običajnem smislu nisem, ne hodim v nikakršno cerkev, ne molim...verjamem pa v nekaj močnega, to je dejstvo. Med drugim verjamem tudi v karmo...in upam, da me ne bo ugriznila v rit zaradi splava...imam dva otročka, trenutno tretji otroček nažalost ne bi bil dobil tistega, kar bi mu jaz in moja družina radi nudili. Zato sva se z mojim odločila za splav...če obžalujem? Žalostna sem, tega niti ne skrivam...ker sem imela nekaj neprecenljivega, pa sem se mu odrekla...mojemu angelčku. Sam splav je bil precej travmatičen za oba, tako zame kot mojega partnerja, ki je bil več čas z menoj v sobi. In oba sva istega mnenja, da je bilo to prvič in zadnjič. Pa ne zaradi fizičnih bolečin...tiste srčne bolijo veliko bolj. Če gledam razumsko, sva se odločila prav, če pa pogledam s čustvenega vidika, je bil to velik zalogaj...tako zame, kot za mojega partnerja. Za sam splav veva samo midva in ve, RRjevke...mogoče bom kdaj pripravljena o tem debatirati z bližnjimi, trenutno nisem. Nočem slišati, da sem se odločila prav...in nočem slišati, da sem storila napako....trenutno si želim samo toplih in iskrenih objemov mojega dragega, da se srčne rane v miru zacelijo. Za kakršnekoli informacije sem ti na voljo na ZS...lep pozdrav...

(odgovor članu katja93)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: abortus kot načrtno in premišljeno dejanj...
20.12.2011 19:11:58   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

imam dva otročka, trenutno tretji otroček nažalost ne bi bil dobil tistega, kar bi mu jaz in moja družina radi nudili.

mislim, da je tukaj bistvena razlika, vsaj pri meni bi bila ali gre za prvega otroka ali že imaš kakšnega. Jaz bi se sedaj veliko težje odločila za splav, ker vem kaj pomeni imeti otroka, kot pa takrat, ko še nisem.

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: abortus kot načrtno in premišljeno dejanj...
20.12.2011 19:37:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

imam dva otročka, trenutno tretji otroček nažalost ne bi bil dobil tistega, kar bi mu jaz in moja družina radi nudili.

mislim, da je tukaj bistvena razlika, vsaj pri meni bi bila ali gre za prvega otroka ali že imaš kakšnega. Jaz bi se sedaj veliko težje odločila za splav, ker vem kaj pomeni imeti otroka, kot pa takrat, ko še nisem.



Jaz sem anonimna, ki se je že javila tukaj!Jaz sem šla na splav , doma imam 3 otroke! Ampak nisem imela nobenih  pomislekov(no na začetku že, ampak potem ko sem bila trdno odločena ne več), nobenega obžalovanja nič! večkrat pomislim na to, to je res, ampak  ni mi pa žal! Tako da draga MissTerious upam, da boš čimprej prebolela izgubouser posted image !
Trenutno če bi zanosila, pa nebi šla na splav..takrat pa je bio vse drugače in mislim da sem se prav odločila!

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?