|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal staro...
2.4.2008 9:32:10   
PIAF
Če je kdo delal prizidek ali obnavljal staro hišo, bi imela nekaj vprašanj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 9:37:40   
fragola
Mi smo obnavljali staro hišo. kaj te zanima?


(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 9:40:06   
mert
Tudi mi smo obnavljali hišo, ki so jo gradili moževi starši.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 9:49:27   
Ulrica
Mi smo naredili prizidek k obstoječi hiši.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 10:00:19   
mala maja
midva se tudi pravkar lotujeva prenavljat hišo. No trenutno sva v fazi iskanja predračunov, amapk upam da bo do jeseni vseljiva.user posted image user posted image

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 12:42:25   
Anonimen
Mi bomo tudi obnavlajli staro hišo in zraven prizidali. Upam, da kmalu začnemo, user posted image user posted image  me že pošteno jezi birokracija in samovšečnost nekaterih.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 12:55:34   
mert
No, in kaj te sedaj zanima?

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 13:17:06   
tajtaja
MI smo tudi obnavljali staro hišo in delali prizidek. Smo ga ravnokar končali tudi z fasado, vseljeni smo pa par mesecev.
Kaj zanima?user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 13:19:16   
lutiropan
Mi smo tudi obnavljali staro hišo oz. jo še vedno obnavljamo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 13:33:09   
PIAF
Uuu, pa vas je nekaj. Vedno ko sem prebirala forum, sem imela občutek, da vse zidate nove hiše.

No, kaj me zanima:

1. delali bomo prizidek - 2 otroški sobi nam manjkata - cca. 40m2 skupaj. Ali je za to potrebno gradbeno dovoljenje in posledično temu tudi projektna dokumentacija?

2. Če je potrebna projektna dokumentacija, kakšna je cena pri projektantu? Namreč kolegica mi je rekla, da ji je projektant rekel, da stane skoraj isto kot za hišo?! Okrog 2000€. Meni se zdi to tako veliko glede na to, da gre samo za dve sobici.

3. Hiša je stara in kot so takrat gradili hiše, ima klet in klet okna (cokl hiše). Ker bo prizidek ravno tam, kjer je okno (drugače pač ne gre) in je v kleti peč na olje in cisterne, potem okno zakrijemo in ni več zračenja. moj pravi, da zračenje ni potrebno, sicer pa še je eno okno (sicer na sever) v drugem kletnem prostoru in če so vrata odprta se zrači tja. Moja mama je mnenja, da tega okna ne bi smeli zazidati kljub oknu, ki gleda na sever in je tam prevelika vlagauser posted image  Ima kdo izkušnje s tem? Prvi prepir je že tu...

4. Iz kakšnega materiala (zidakov) ste delali prizidek?

5. Ker e hiša stara, ima tudi temu primerne visoke stropove. S čim bi jih znižali? Že grdo zgleda, da so zaobljeni, kar mi ni všeč, pa še znižali bi jih.

Zaenkrat bi bilo to vse. Smo na začetku in ne vemo sploh kako se lotiti.
Vsaka izkušnja/mnenje je zelo dobrodošlo!user posted image

LP Pia



(odgovor članu lutiropan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 13:40:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PIAF

Uuu, pa vas je nekaj. Vedno ko sem prebirala forum, sem imela občutek, da vse zidate nove hiše.

No, kaj me zanima:

1. delali bomo prizidek - 2 otroški sobi nam manjkata - cca. 40m2 skupaj. Ali je za to potrebno gradbeno dovoljenje in posledično temu tudi projektna dokumentacija? To bo njabolj točno vedela Pikec RR ali pa če si prebereš Zakon o gradnji objektov, sredi aprila začne veljati nov zakon. Ima pa nek pomen velikost prizidka v primerjavi z velikostjo že obstoječega objekta, da se še šteje kot prizidek.

2. Če je potrebna projektna dokumentacija, kakšna je cena pri projektantu? Namreč kolegica mi je rekla, da ji je projektant rekel, da stane skoraj isto kot za hišo?! Okrog 2000€. Meni se zdi to tako veliko glede na to, da gre samo za dve sobici. Res je, žal.

3. Hiša je stara in kot so takrat gradili hiše, ima klet in klet okna (cokl hiše). Ker bo prizidek ravno tam, kjer je okno (drugače pač ne gre) in je v kleti peč na olje in cisterne, potem okno zakrijemo in ni več zračenja. moj pravi, da zračenje ni potrebno, sicer pa še je eno okno (sicer na sever) v drugem kletnem prostoru in če so vrata odprta se zrači tja. Moja mama je mnenja, da tega okna ne bi smeli zazidati kljub oknu, ki gleda na sever in je tam prevelika vlagauser posted image  Ima kdo izkušnje s tem? Prvi prepir je že tu... Daš pa zračnik vmes med star in nov zid in to je to. Saj bo projektant zrisal, kakor je treba, le opozorite ga na to.

4. Iz kakšnega materiala (zidakov) ste delali prizidek? Bo klasična opečnata opeka 29  cm al kok je že.

5. Ker e hiša stara, ima tudi temu primerne visoke stropove. S čim bi jih znižali? Že grdo zgleda, da so zaobljeni, kar mi ni všeč, pa še znižali bi jih. S knaufom? Moja sestrična jih je tako znižala, na stene in strop se pritrdi nosilce, nanje pa potem montira knauf plošče.

Zaenkrat bi bilo to vse. Smo na začetku in ne vemo sploh kako se lotiti.
Vsaka izkušnja/mnenje je zelo dobrodošlo!user posted image

LP Pia



(odgovor članu PIAF)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 14:02:15   
frutka_
1. delali bomo prizidek - 2 otroški sobi nam manjkata - cca. 40m2 skupaj. Ali je za to potrebno gradbeno dovoljenje in posledično temu tudi projektna dokumentacija?
Mislim, da potrebuješ GD in posledično tudi projekt. Odvisno je od velikosti.

2. Če je potrebna projektna dokumentacija, kakšna je cena pri projektantu? Namreč kolegica mi je rekla, da ji je projektant rekel, da stane skoraj isto kot za hišo?! Okrog 2000€. Meni se zdi to tako veliko glede na to, da gre samo za dve sobici. 
Mi smo za projektanta plačali 1000eur, s tem da nam je papirje do odkupa in pogodbe urejala druga firma, tam smo plačali še dodatnih 500eur. Obnovili smo 50kvadratov podstrešja in sva samo za papirje dala več kot 2000eur. pa še GD po enem letu vedno nismo dobili! Barabe! Full se moraš pripraviti na birokratske boje. Cena projekta zavisi od potreb, želja od samega projektanta...

3. Hiša je stara in kot so takrat gradili hiše, ima klet in klet okna (cokl hiše). Ker bo prizidek ravno tam, kjer je okno (drugače pač ne gre) in je v kleti peč na olje in cisterne, potem okno zakrijemo in ni več zračenja. moj pravi, da zračenje ni potrebno, sicer pa še je eno okno (sicer na sever) v drugem kletnem prostoru in če so vrata odprta se zrači tja. Moja mama je mnenja, da tega okna ne bi smeli zazidati kljub oknu, ki gleda na sever in je tam prevelika vlagauser posted image  Ima kdo izkušnje s tem? Prvi prepir je že tu...
Zračenje pri pečeh najbrž mora biti. Saj pa se to da urediti z zračniki, če zazidata okno. Problem vlage uredita z dobro izolacijo na zunanji in notranji steni.

4. Iz kakšnega materiala (zidakov) ste delali prizidek?

5. Ker e hiša stara, ima tudi temu primerne visoke stropove. S čim bi jih znižali? Že grdo zgleda, da so zaobljeni, kar mi ni všeč, pa še znižali bi jih.
Znižaš s knaufom in s profili. Meni osebno so visoki stropovi ravno posebnost in nekaj lepega v starih hišah. Mi imamo v dnevi sobi višino dobre 3metre pa tudi zaobljene stropove. V mansaradi pa je od tal do stropa 5metrov. Naredili smo galerijo.
Pri mojih starših so strope znižali s prečnimi trami in preko položenimi deskami. Zgleda full lepo in starinsko ampak je bilo ogromno dela!

Zaenkrat bi bilo to vse. Smo na začetku in ne vemo sdi pa je oploh kako se lotiti.
Vsaka izkušnja/mnenje je zelo dobrodošlo!user posted image
Ker ravno sprašuješ ti toplo priporočam pogovor s kakšnim strokovnjakom. Mi2 sva imela arhitekta, ki je prisluhnil najinim idejam, prav tako je bil projektant zelo v redu. S papirji je prava živčna vojna. V glavnem dobro razmislita, imejta fajn plan in ne šparajta pri načrtu ter izvedbi, ker vaju v končni fazi pride še dražje. Mi delamo  večino sami. Razen izolacije sva vse delala z možekom sama pa s pomočjo očetov. Tukaj lahko veliko prišpraš. Če se ne motim ste iz MB? Gradbeni material imajo po ugodnih cenah na Šentiljski v Gradnji, pa v Merkurju. Bauhaus ipd. variante sploh niso ugodne. Vso srečo!

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
2.4.2008 14:07:09   
Pikec
IZVIRNO SPOROČILO: PIAF

1. delali bomo prizidek - 2 otroški sobi nam manjkata - cca. 40m2 skupaj. Ali je za to potrebno gradbeno dovoljenje in posledično temu tudi projektna dokumentacija?


Načeloma ja (po 15.4. pa dej vlogo na UE za gradnjo nezahtevnega objekta, morda pa ne boš rabla).




2. Če je potrebna projektna dokumentacija, kakšna je cena pri projektantu? Namreč kolegica mi je rekla, da ji je projektant rekel, da stane skoraj isto kot za hišo?! Okrog 2000€. Meni se zdi to tako veliko glede na to, da gre samo za dve sobici.


Itak, saj mora projaktant narest vse kar mora narest za eno bajto.


3. Hiša je stara in kot so takrat gradili hiše, ima klet in klet okna (cokl hiše). Ker bo prizidek ravno tam, kjer je okno (drugače pač ne gre) in je v kleti peč na olje in cisterne, potem okno zakrijemo in ni več zračenja. moj pravi, da zračenje ni potrebno, sicer pa še je eno okno (sicer na sever) v drugem kletnem prostoru in če so vrata odprta se zrači tja. Moja mama je mnenja, da tega okna ne bi smeli zazidati kljub oknu, ki gleda na sever in je tam prevelika vlagauser posted image  Ima kdo izkušnje s tem? Prvi prepir je že tu...


Pol moraš narest prezračevanje in dodatno izolirat bajto, ker če je vlaga itak že zdej jo bo pol po izgradnji prizidka še več. (Projektant bi ti itak več povedal)


4. Iz kakšnega materiala (zidakov) ste delali prizidek?


Nej povejo druge kaj se splača.


5. Ker e hiša stara, ima tudi temu primerne visoke stropove. S čim bi jih znižali? Že grdo zgleda, da so zaobljeni, kar mi ni všeč, pa še znižali bi jih.


Knauf stropne plate. Oziroma katerekoli koli suhomontažne strešne plate.


(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
3.4.2008 10:43:47   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: PIAF
1. delali bomo prizidek
2. Če je potrebna projektna dokumentacija,
3. Hiša je stara
4. Iz kakšnega materiala (zidakov) ste delali prizidek?
5. Ker e hiša stara, ima tudi temu primerne visoke stropove.

Poglej. Vse te stvari ti pomaga rešiti projektant. Tako prezračevanje kot uporabo materialov. Ni projektant samo, da nariše štiri črte. Ob vaši ideji prizidka se lahko pokaže še polno možnih rešitev, tudi katera boljša od predvidene. Od dobrega projektanta moraš iztisniti kvalitetne rešitve. Zato plačaš projekt. Ne samo črte. Dober projektant pozna nove materiale, ima izkušnje z adaptacijami, odpravljanjem vlage sploh iz starih objektov, prezračevanje (ni samo okno za prezračevanje) in končno tudi prihranki pri ogrevanju (in zniževanje stropov).

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 10:51:03   
PIAF
Hvala vam za odgovore. Jaz sem tudi mnenja, da mora projektant za to ceno narediti to vse in ti svetovati, pomagati. Ampak jaz sem se že pogovarjala z njim in je bil tako pasive češ: tako, kot boste želeli imeti, vam bomo zrisali.
Vseeno bom malo pritisnila na njega, da mi bo kaj svetoval.

Pikec, ali se veliko zakonodaja spremeni? Kaj je treba vse prijavit upravni enoti in kakšen je potek?

LP

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 12:16:11   
Pikec
Vseeno bom malo pritisnila na njega, da mi bo kaj svetoval.


Menjaj ga - ni edini.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 14:18:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR
Menjaj ga - ni edini.

Ja. Potrebuješ strokovnjaka, ne pa risarja.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 14:51:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR
Menjaj ga - ni edini.

Ja. Potrebuješ strokovnjaka, ne pa risarja.



Res je. Takega, ki ima sam ideje in upošteva tvoje ideje, želje, način življenja, finančne zmožnosti, se spozna na materiale,...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 20:01:29   
frutka_
Poglej vseeno pa projektant mora v prvi vrsti najprej poslušati tvoje ideje. Če vidva ne vesta kaj želita tudi on ne more kaj veliko pomagat. Saj vama lahko svetuje ampak v končni fazi lahko izpade čisto drugače kot sat si zamišljala in bo kriv on kako slabo je izpeljan projekt.
Zato, najprej si sama zamislita kaj in kako. Kakšni material, kakšni prostori, čemu bodo namenjeni, koliko bosta vložila, ... Od projekta do dejanskega finiša je kar dolga pot in vmes se marsikaj spremeni. Sploh pri starejših hišah kjer ne veš kaj te čaka, ko začneš gor trgat.
Poglej na moj blog kaj mi delamo!

http://www.frutka.blogspot.com/ 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
4.4.2008 20:31:45   
Pikec
Frutka je pa tud tko, če ima arhitekt količkaj vesti in vidi da investitor brca v temo in to big tajm bo poskušal najt nek kompromis med prav in željami.

Jst osebno ne mi mogla nekomu bedarije narisat, razen če sam podpiše da je to zahteval in gre to v projekt za GD, v tem primeru bi pa mela še kar mirno vest, čist še ne, še kar pa ja. Poleg tega pa naj bi vsak projektant upošteval tudi pravilnike, tehnične smernice in standarde... o katerih pa navadni zemljani ponavadi pojma nimajo.

Še jst ga nisem mela, dokler skor eno leto nisem v teh je**** standardih skor spala.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
5.4.2008 8:14:29   
PIAF
Pikec, a ti si projektantka?

Jaz sem enakega mnenja, da mora projektant svetovati...., saj smo mi čisto navadni "negradbeniki", ki pač dobesedno pojma nimamo, kako in kaj. Pri nas je za prizidek več variant in jaz bi celo potrebovala človeka, ki bi mi vsaj okvirno svetoval, kje je najbolj racionalno zidat. namreč možnost je npr., da obstoječi garaži, ki sta že prizidani k hiši spremenimo v otroški sobi, zunaj pa si naredimo nadstrešek za avtomobile. druga varianta pa je nad tema garažama. Tam pa je potem majhen problemček s streho, ker je potrebno poseči v mamin del mansarde. Predvidevam pač, da je prva varianta cenovno ugodnejša, nisem pa prepričana. Nimam pa človeka, ki bi mi lahko npr. to svetoval. In ali so obstoječi zidovi dovolj trdni za nadgradnjo, če bi se zanjo odločili na primer.

Menim, da bi projektant lahko malo take zadeve svetoval.

Ker bomo znotraj predrli eno steno, da bomo združili obstoječo kopalnico in shrambo v eno večjo kopalnico, bo potrebno tudi tam marsikaj spremenit, od vodovoda, vse inštalacije itd....ali to tudi projektant izriše, kje in kako??

Da bi prišli v eno sobo raje iz kuhinje, kot iz dnevne (je stara hiša, kjer se hodi iz prostora v prostor, kar nam ni všeč in ni niti racionalno), bi morali podreti en del zidu in tam narediti vhod. tam ravno potekajo cevi za vodo...je to izvedljivo kako drugače?

Vidite, takšna vprašanja se mi porajajo in ne vem, kdo mi lahko na to odgovori - ali projektant, ali zidar??

LP

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
5.4.2008 8:50:30   
frutka_
Ja, pikec itak da je on "mojster"  za projekt, za tehnični del dokumentacije, za pravilno izpeljavo projekta, za dobre ideje in da te usmeri na pravo pot.
Ampak še vseeno sem mnenja, da moraš vsaj približno vedeti kaj želiš, ker te sicer marsikdo želi prepričati v nekaj kar morda sploh ni najboljše. Je pa celo slabše in dražje. No, pri nas se je zakompliciralo pri elektriki in pri pridobitvi soglasja od spomeniškega varstva.
Recimo ena taka zadeva je bila  tudi konstrukcija pohodnih tal. Mi2 sva bila za lesena tla, zaradi statike, projektant pa je bil v dvomih.
Druga stvar. Načrta za hišo več ni. Niti v arhivih. Izgubil se je. Seveda je težje načrtovat, ker ne veš kako se bo hiša obnašala, ko boš začel rovarit po njej.
Da ne govorim o papirni vojni z upravnimi enotami in z njihovimi čakalnimi dobami. Na bruhanje mi gre. Tukaj bi Virant najprej moral narediti red.  
Pač, nekaj moraš vedeti. Marsikaj najdeš na netu, Pod svojo streho forum ima fajn stvari. Dobro je vprašat tudi kakšne stare mojstre, ki so kdaj že delali kaj podobnega.
Naša hiša je recimo stara 130let, zidana piramidno, protipotresno, z votlimi zidovi zaradi izolacije, spodaj so zidovi debelejši in zgoraj tanjši, tramovi in ohišje so iz macesna, ki so ga sekali pozmi, ko je bil les najtrši. Kvalitetno je grajena. Pač počasi rihtamo in za kakšen nasvet vprašamo arhitekte (nekaj jih poznam), pa projektanta, mož je inžiner tako da so mu ene osnove o snoveh, statiki ipd. kristalno jasne. Pa gre!user posted image

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
5.4.2008 18:41:56   
Pikec
Mene je že enepar ljudi čudno pogledalo k sem jih vprašala kje zjutri kavo pijejo user posted image user posted image

A je še gor na opozarjamo seznam stvari, ki jih je treba vedet o sebi in familji preden greš k arhitektu?
Se mi zdi da sem zbrisala enkrat k so me tle mal preveč razkurli user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
17.4.2008 18:31:11   
roses
ojla
mene zanima če kdo pozna v okolici škofje loke, vrhnike kakšnega fajn projektanta s katerim ste že imele dobre izkušnje, mogoče lahko prosim izpostavite tiste s katerimi niste bili zadovoljni.
to bi nama zelo prišlo prav, ker sedaj izbirava pravega človeka ki bi nama svetoval glede prizidka k obstoječi hiši.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali je kdo delal prizidek ali obnavljal s...
27.10.2020 10:29:11   
mpritr1
Za prizidek je tukaj napisano ogromno informacij... Od cen, do izvajalcev, itd...

https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/prizidek/prizidek-k-hisi-cena-ideje-gradbeno-dovoljenje-in-preverjeni-izvajalci/

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?