|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2021
10.9.2020 8:35:29   
Anonimen
Pozdrav jaz že nestrpno čakam pregled danes... na nuhalno se še nisem narocila. Moji znaki so tudi zanemarljivi, resnicno upam da je vse ok. Ali se še kater dogaja da jo prsi nekaj časa bolijo potem prakticno skoraj nič čez nekak časa pa spet. Pa tudi niso več tako nabite. 

(odgovor članu N****)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Aprilčice 2021
10.9.2020 8:52:50   
TennyH
Zdravo.

Včeraj sem bila na samoplačniškem UZ za potrditev nosečnosti. Moram reči,
da me je ginekologinja kar malo prestrašila. Pikica je bila lepo vidna,
utripajoči srček tudi, potem pa je začela govoriti o nekem "pretoku". Rekla je,
da pretok ni tak, kot bi ona glede na izkušnje si želela. Naročila me je na kontrolni
UZ čez dva dneva, ko bo pikica malo večja. Sestra mi je sicer rekla, da ni potrebe
za paniko, omenila pa je, da je otroček malo manjši. Iz UZ slike sem potem videla,
da je ocenjena starost 6 tednov in 5 dni, medtem ko imam od zadnje M 7 tednov in en dan.

Ali se je katera, v prejšnji nosečnosti, s tem že kdaj srečala? S tem "pretokom" in
manjšo velikostjo? Tale dan in pol do ponovnega UZ bo hudičevo dolg. Srčno upam, da bo
pa jutri vse ok...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Aprilčice 2021
10.9.2020 9:18:48   
Anonimen
Drzim pesti da bo vse v redo, mora biti. Čusno mi je dino to kako tako zgodaj vidijo pretoke meni na prvem samoplačniškem pregledu ni nic tega omenila. Pa tudi vse skupaj je bilo slabo vidno, razen utripa. 

(odgovor članu TennyH)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Aprilčice 2021
10.9.2020 14:30:19   
N****
Srečno na pregledu 🤞 na nuhalno ti tako danes pove strarost ploda glede na velikost in potem poveš tisti datum ko se naročiš..

Tudi moja pikica je manjša za 5 dni, tak da to mislim da ni nič narobe, pač je bila ovulacija malo kasneje.. saj bo vse dobro, le pozitivno 🤞🤞❤

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Aprilčice 2021
11.9.2020 11:59:25   
Anonimen
Na pregledu je bilo ok, plod je sicer malo manjsi glede na zadnjo m, ampak verjetno zaradi ciklusa. 

(odgovor članu N****)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Aprilčice 2021
11.9.2020 21:00:22   
m_dzaba
Meni nič ni omenila ginekologinja ob pregledu, da bi kaj odstopalo, pa sem bila še urgentno par dni nazaj, zaradi hematoma v maternici. Jao ej, ko si prvič noseč, marsičesa ne veš... 

Drugače sem ok, lepo se razvijamo. Se mi že vidi na hipe, v službi so tudi že nekateri opazili. Slabosti so minile, sladko se že vrača na jedilnik 😅
m_dzaba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Aprilčice 2021
12.9.2020 7:46:48   
N****
V materinski knjižici imaš napisano kdaj je pdp po zadnji M na slikici Uz ti pa piše pdp po plodu, pa v tisto tabelo je men tut napisala koliko tednov je po velikosti ploda.. mogoče pa se ti pa točno ujema po zadnji M, si šolski primer ☺ 

Js sem imela včeraj za ščitnico pregled, mi je povečala malo dozo tablet.. našla mi je tudi eno malo cisto, ki naj bi bila nenevarna.

(odgovor članu m_dzaba)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Aprilčice 2021
12.9.2020 16:44:00   
Marj3tica_
Nosecke, ste imele kaksne bolecine v spodjem delu trebuha, na strani.. Je to normalno? V 7., 8. tednu? 

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Aprilčice 2021
12.9.2020 16:46:24   
N****
Mene včasih malo špika, al pa če se tak čudno premaknem, kihnem 🤔 prav bolečina pa ne..


(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Aprilčice 2021
12.9.2020 20:48:02   
cebelica_m
Jaz sem imela tudi pregled ta teden in je tudi plod velik za 7t in 3 dni, po menstruaciji pa bi naj bil 9tednov, tako da je rekla da na nuhalni določila pdp. Imam povišan sladkor, tako da imam ta teden že na diabetološki pregled, me precej skrbi, sploh ker vem da je to vse posledica zelo stresnega obdobja oz kar let. Trenutno sem na bolniški do oktobra, ker imam hude slabosti in izčrpanost. Je pa ta nosečnost čisto drugačna kot v prvo. 


(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Aprilčice 2021
14.9.2020 10:05:24   
Marj3tica_
V katerem tednu ste? Se vam ze kaj pozna trebuscek? 😊


(odgovor članu cebelica_m)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Aprilčice 2021
14.9.2020 16:06:58   
NightSky
V četrtek imam prvi pregled, tako da po aplikaciji sem v 10. tednu. Čisto malo se pozna.

(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Aprilčice 2021
16.9.2020 10:52:12   
5ruška91
Helou! Jaz bom jutri dopolnila 8 tednov, vendar sem pridobila ze kar 2.2kg! Koliko se vam ostalim pozna na tezi? Imam nenormalen apetit jedla bi vsake 2 uri ce ne jem mi je slabo in sem grozno tecna. Na jedilniku imam najveckrat jogurte, mleko, bio kosmice, kruh in domaco marmelado npr za zajtrk, potem med malico pojem 2 kosa sadja, za kosilo meso, prilogo, solato, kuhano zelenjavo, po kosilu spet malica kos kruha z sirnim namazom ali sadje ali ce je kaj ostalo od kosila, in zvecer spet sadje, mlecne izdelke, jogurt ali kaj podobnega. Eno uro po obroku ze dobim obcutek da imam totalno prazen zelodec. Ima katera podobne izkusnje?


(odgovor članu NightSky)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Aprilčice 2021
16.9.2020 12:53:07   
amelia_
Zdravo, jaz sem sicer nekaj tednov za teboj, težave imam pa iste. Lačna nonstop, slabosti in vseskozi nekaj meljem.
Se trudim, da jem predvsem sadje in zelenjavo, ter upam, da slabosti čimprej minejo, tako da nekega pametnega nasveta nimam,
mogoče bo katera bolj izkušena kaj svetovala :)

(odgovor članu 5ruška91)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Aprilčice 2021
16.9.2020 16:14:42   
cebelica_m
Jaz sem v prvi nosečnosti imela enako, sem se tudi največ zredila v prvih treh mesecih (vse skupaj do konca 14kg). Nimam nasveta, razen da mi je in tudi tokrat mi, pomaga limonada proti slabostim. Tokrat imam pa povišan sladkor tako da sem še celo shujšala od kar sem noseča, ker mi nič ne paše jesti. 


(odgovor članu amelia_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Aprilčice 2021
18.9.2020 12:27:35   
Mommy3
Heej... da se malo javim. Danes sem imela nuhalno. Noseca 12t. Plodek raste, miga, srcek bije....vse ok!🌈💕 Kljub nizkemu tveganju sem dala kri se za Nifty. Tako da zdaj cakam izvide (upam, da bodo ze naslednji teden). 

Srecno vsem...🍀🐞

(odgovor članu cebelica_m)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Aprilčice 2021
19.9.2020 10:05:16   
Tetateja
Se mogoče katera srečuje s krvavitami?

V četrtek sem imela prvi pregled in je bilo vse bp. Včeraj pa se mi je pojavila rahla temno rdeča oz rjavkasta krvavitev (na srečo ne obilna) in bolečine v ledvenem predelu. Sem klicala na urgenco, kjer so me sprejeli in pregledali pa vzroka niso ugotovili, samo so me vsaj toliko pomirili, da je z malim bitjem vse vredu. Sedaj so mi predpisali utrogestan eno kapsulo 200 mg zvečer in 100 mg za zjutraj. 
Kako je kaj pri vas? 

(odgovor članu Mommy3)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Aprilčice 2021
20.9.2020 10:25:44   
5ruška91
Jaz krvavitev v tej nosecnosti nimam, sem pa zaradi spontanega splava v prejsnji, dobila recept za utrogestan prav tako 2x dnevno,ki ga jemljem v tej nosecnosti,prav iz tega razloga in deluje preventivno, sciti nosecnost. Meni je bilo receno da ga jemljem do 12.tedna...


(odgovor članu Tetateja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Aprilčice 2021
21.9.2020 18:30:28   
m_dzaba
Jaz sem bila že tretjič zaradi rjavega izcedka na urgenci. In to zdaj v soboto. Ginekologinja me je pregledala, vzela vzorec, dobila sem Dabroston in en teden strogega mirovanja. Sem v 12. tednu, in zdaj je prelomnica, če se bo obdržalo ali ne. Pa še virus se širi na delovnem mestu, zato mi je kar določila bolniški stalež. Ni pa mi znala obrazložit, zakaj rjav izcedek. Bom čez par dni po pošti izvedela, če imam kakšno vnetje. Do tačas pa spanje, prehranjevanje, branje knjig in tv 😊

(odgovor članu 5ruška91)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Aprilčice 2021
22.9.2020 8:13:03   
Tetateja
Tako je bilo rečeno tudi meni, da se jemlje do 12. tedna. Sem včeraj govorila še s svojo ginekologinjo in je rekla, da naj bi se te krvavitve pri nekaterih kar ponavljale. Po večini naj bi bile neznanega razloga ali pa poka žilice(kar ni nevarno), zaradi raztezanja maternice in potem pride do rjavkastega, kot neka stara kri. Tako, da samo pozitivno in bo user posted image

Meni se je že prej v 6. tednu pojavil rjavkast izcedek pa je bilo v dveh dneh mimo, v 8. tednu pa je trajalo malo dlje, tako, da tudi počivam in prebiram knjige.

(odgovor članu 5ruška91)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Aprilčice 2021
23.9.2020 19:43:50   
Anonimen
Kako ste punce? Je ze katera imela nuhalno? 

(odgovor članu Tetateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Aprilčice 2021
23.9.2020 20:11:01   
N****
Jaz sem jo imela včeraj 😁 srček lepo bije, videli smo vse rokice, nogice, zmerila ga je, čez pregled je lepo spančkal zato je potem še malo "potrkala" po trebuhu da je začel malo skakat 😀 nuhalno mi je izmerila 2,2 izvidi pa  trisomy 21 1:1864, trisomy 18 1:9348 in trisomy 13 1:20000. Glede na nuhalno mi je predlagala da dam še kri za dht in tudi sem, danes me je klicala sestra da se je izboljšal rezultat na 1:7500. Naslednji pregled imam 8.10.pri svoji G. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Aprilčice 2021
23.9.2020 20:30:51   
teja_
Jaz sem tudi včeraj imela nuhalno user posted image in je vse ok. Tudi izvidi so vsi ok, sem pa vseeno tudi jaz dala še kri za dht (izvide dobim po pošti jutri ali pa v začetku naslednjega tedna). Sva pa včeraj povedala domači, danes pa tudi v službi. Naslednji pregled imam šele sredi oktobra (kar dolgo za čakat)...

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Aprilčice 2021
23.9.2020 20:37:37   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: teja_

Jaz sem tudi včeraj imela nuhalno user posted image in je vse ok. Tudi izvidi so vsi ok, sem pa vseeno tudi jaz dala še kri za dht (izvide dobim po pošti jutri ali pa v začetku naslednjega tedna). Sva pa včeraj povedala domači, danes pa tudi v službi. Naslednji pregled imam šele sredi oktobra (kar dolgo za čakat)...



Kdaj imaš pa pdp? Midva bova najbrž povedala čez vikend 🙈🤗

(odgovor članu teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Aprilčice 2021
23.9.2020 20:45:28   
teja_
Rok imam 4.4.2021 (po uz). Upam da tokrat zdržim do konca nosečnosti in nas nič kaj prezgodaj ne preseneti (prvič, sem rodila en mesec prej). Kdaj imaš pa ti pdp?

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?