|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 15:05:47   
Dashenka
"Med povprečnim osmošolcem iz Kranja ali Celja je v znanju naravoslovja le pet točk razlike, toda med povprečnim osmošolcem iz novomeške regije in povprečnim osmošolcem iz Pomurja znaša razlika v znanju naravoslovja kar 44 točk. To pa je večja razlika v znanju, kot je tista, ki (po mednarodni raziskavi znanja matematike in naravoslovja TIMSS) loči Srbijo in Švedsko ali Iran in Škotsko..."

Celoten članek je v današnjem Dnevniku:
http://dnevnik.si/novice/slovenija/1042328086

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
7.1.2010 15:11:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 15:13:58   
Anonimen
po mojem je v pomurju vec % vasi, kot celju. in na vaseh nekje žal še vedno  nekateri  ucitelji dajejo ocene po priimku.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 15:15:38   
Anonimen
btw...tole bo pa tema za ginouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
7.1.2010 15:28:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 15:31:20   
majch
Potem bi morali imeti lepše povprečje, saj svojim znancem ja daš lepše ocene. Al se vsi tako zelo ne marajo na vasi?user posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 15:43:02   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: majch

Potem bi morali imeti lepše povprečje, saj svojim znancem ja daš lepše ocene. Al se vsi tako zelo ne marajo na vasi?user posted image


Ne, ne, da ne bo nesporazuma, ne gre za ocene, ki jih dajejo tršice.

Gre za razlike v rezultatih eksternih testov. Torej št. točk, ki jih učenci dosegajo na testih TIMSS - gre za mednarodno preverjanje znanja otrok. In ti kažejo, da je razlika med posameznimi deli te naše majhne države taka kot med Škotsko in Iranom oz Srbijo in Švedsko.


(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:00:40   
bumerang
Tršice?


Iz opekarn prihajajo ven opeke, iz opek pa diamantov pač ne moreš dobiti. Potem pa se še teritorialno zberejo opekarne na kupu in kdor pride, dela z opekami med samimi opekami na nivoju opek, če ni že sam opekar, ki se vrača med opeke.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:03:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Iz opekarn prihajajo ven opeke, iz opek pa diamantov pač ne moreš dobiti. Potem pa se še teritorialno zberejo opekarne na kupu in kdor pride, dela z opekami med samimi opekami na nivoju opek, če ni že sam opekar, ki se vrača med opeke.

A si se ti česa nalezla od Repke?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:09:55   
bumerang
Ne vem, kaj mi pošiljajo RR-jevke. user posted image
Še z možem sva se po tisti temi o sožitju tako skregala, da dva dni nisva govorila. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:17:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Še z možem sva se po tisti temi o sožitju tako skregala, da dva dni nisva govorila. user posted image

Kakšno sožitje že?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:22:38   
bumerang
Ah, kaj pa vem, nekje na DIPO kjer so trdile, da je čisto normalno, da se z možem neprestano kregaš in cufaš.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:23:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Ah, kaj pa vem, nekje na DIPO kjer so trdile, da je čisto normalno, da se z možem neprestano kregaš in cufaš.

DIPO je dolgočasen, odkar ni anonimnosti. user posted image  No, ampak lepo, da sta vidva dokazala, da je to res normalno. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 16:27:25   
bumerang
Fajn, ne.
Sicer pa, v vednost, še vedno trdim, da to ni normalno.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 21:35:31   
Gina
Se strinjam z bumerang. Kaj pa naj bi pričakovali, da iz najmanj razvitih regij dobivamo najboljše šolske rezultate, al kako? Kolikor se spomnim, so rezultati nekje z roko v roki. Socialna in splošno družbena raven neke okolice se poznata. Očitno toliko, da je nekatere ljudi sram ali kaj, da tak cirkus delajo po cajtngah.
Sicer vse šole v Sloveniji učijo iste reči, imajo podobne pogoje dela in normative.... koliko pa reči kdo dojame, je pa druga.

Drugače pa to, koliko je otrok uspešen na takih testih sploh ni merilo koliko bo kdaj kasneje uspešen. Še manj so testi merilo, koliko v resnici ve in zna. Ni se toliko za obremenjevat z njimi.

Bi se bilo pa treba obremenjevat s tem, zakaj imamo povsod po svetu tako nefunkcionalen, neproduktiven šolski sistem. Kompleksno narobe zastavljen za uspešno usvajanje znanja na dolgi rok.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 21:51:01   
bumerang
Kar v slovenskem šolskem sistemu SMRDI do neba je sistem zaposlovanja ljudi in neupoštevanje česarkoli kar si kot študent dosegel. Potemtakem sploh ni čudno, če v Zgornjih Pucovcih slovenščino poučuje ravnateljeva nečakinja, ki še sama ne zna slovensko govorit, matematiko pa faliran študent strojništva, sin mrzlega bratranca ravnateljeve žene. Razpis za delovno mesto pa je luč ugledal v predalu lokalnega zavoda za zaposlovanje.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 21:58:12   
Ulla80
, če v Zgornjih Pucovcih slovenščino poučuje ravnateljeva nečakinja, ki še sama ne zna slovensko govorit, matematiko pa faliran študent strojništva, sin mrzlega bratranca ravnateljeve žene.


user posted image user posted image user posted image sam res.

v rogaški na steklarski je slovenščino učil mož od ravnateljiceuser posted image vse ok, sam škoda k ni znal slovenskouser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
7.1.2010 22:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 22:13:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

, če v Zgornjih Pucovcih slovenščino poučuje ravnateljeva nečakinja, ki še sama ne zna slovensko govorit, matematiko pa faliran študent strojništva, sin mrzlega bratranca ravnateljeve žene.


user posted image user posted image user posted image sam res.

v rogaški na steklarski je slovenščino učil mož od ravnateljiceuser posted image vse ok, sam škoda k ni znal slovenskouser posted image


no, pa smo s5 pri priimkihuser posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
7.1.2010 22:18:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
7.1.2010 23:50:33   
nejcko
Oh, ja točno tako je, kot pravi Bumerang. A se tukaj lahko piše pod anonimno user posted image

Sem imela čar spoznati čare res zakotnih dolenjskih krajev. Itak so vsi požlahtani med sabo, služba se "špara" za žlahto ali vsaj za domačine, če ne drugače, pa v opb-ju. In že podatek, da učenci med samim poukom (po urniku) skočijo čez cesto na verouk, dosti pove, medtem ko ima učitelj ta čas "luknjo" ali dve.

Ampak večji problem kot to, sem jaz videla v drugih stvareh. Vedeti moramo, da gre tukaj za socialno dokaj šibko skupnost, starši so večinoma nižje izobraženi, nimajo nobenih večjih ambicij v življenju, živijo pač v tistih "rovtah" celo svoje življenje, se poročijo s sosedo, hodijo v službo ali pa še to ne, vsi pa se ukvarjajo z nekimi "mutnimi posli", kar jim zagotavlja dokaj lagodno življenje ... in tak vzorec prenašajo na svoje otroke. Znanje je tam najmanjšega pomena, izobrazba še toliko manj. In tako nezainteresiranih učencev, kot sem jih tam učila, zlepa ne najdeš. Lahko si super učitelj, in nekaj mojih kolegov je to tudi bilo (to so dokazali z delom in rezultati na matični šoli, kjer je slika  veliko boljša), ampak več kot minimuma iz teh otrok ne boš izvlekel. Morda na dve, tri generacije najdeš enega takega otroka - ta pa kasneje sigurno ne ostane v teh krajih.

Pod drugo so take "vaške" šole zelo zelo skromno opremljene, za celo šolo en TV in 3 kasetarji oz. cd-playerji, internetna povezava komaj da vleče, jaz npr. tam nisem imela signala na mobilcu user posted image , knjižnica je boh pomagej - imam jaz verjetno več knjig doma, el. vrže vsake toliko ven, da ne govorim o tem, da smo imeli parkrat pouk kar v bundah, ker gretje ni delalo, ...  skratka skromno user posted image  Tukaj v Lj pa ima vsaka učilnica svoj računalnik, svoj TV ... mislim, ne da se primerjati.
Tam so ravnatelji zelo odvisni od dobrega odnosa z župani, da kaj dosežejo, za ministrstvo pa so itak premale ribe. Za primerjavo pa lahko vzamemo kakšne medijsko slavne in prepoznavne ljubljanske ravnatelje in si pogledamo opremo na njihovih šolah user posted image

Žal tako to gre. Saj veste tisto: denar dela denar, drek pa drek in ta rek se tukaj zelo lepo kaže.
Takih zakotnih vasic je žal največ ravno na Dolenjskem in v Prekmurju.

O samem šol. sistemu sem pa že večkrat podala svoje mnenje user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
8.1.2010 0:42:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
8.1.2010 2:15:33   
nejcko
Oh, Milena, kakšna užaljenost user posted image
Jaz sem rojena Ljubljančanka, pa me nikoli nobeno udrihanje čez Ljubljančane (pa ni to redek pojav) ne gane, se ne čutim osebno prizadete, pa naj nas imenujejo žabarji, kvakarji, važiči, prepotentni vikendaši ... pa me to res ne moti, ker tega ne projeciram nase osebno. Ker jaz sem v prvi vrsti jaz, šele nato sem Ljubljančanka, razumeš pointuser posted image

Prvič - najprej je treba razčistiti pojme "vaška šola" in "vas". Oprosti, ampak zame vas nikakor ni kraj s 3000 prebivalci. To je zame kraj, ajdi večja vas, recimo. In v takem kraju jaz govorim o krajevni šoli, nikakor ne o vaški. Ker imeti 18 učencev v razredu ... hej, to je pogosto št. učencev tudi danes na marsikateri ljubljanski šoli.

In če slučajno nisi zasledila, sem nekje omenila matično šolo - torej bi lahko sklepala, da sem  učila na pravi vaški šoli (podružnici), kjer št. mojih učencev v razredu ni presegalo št. 8 (osem!!!) iz desetih tini mini vasic.
In lahko bi zasledila, da sem napisala, da je slika na matični šoli (jaz  ji rečem krajevna šola - po tvoje pa vaška - ) precej drugačna. Ne sicer super in z ljubljano primerljivo (tudi tam so bili tv-ji hudo zaželena roba, več kot 3 jih sigurno ni bilo), pa vendar dobro.

Torej ja, učila sem v rovtah. In sploh ne tako daleč od Ljubljane. In ja, tudi sama sem tam doživela rahel kulturni šok ...
Vidiš, tako ti "zaplankana kmetica", kot se SAMA nazivaš, kot jaz kot "metropolitanka", kot me TI nazivaš, imava nekaj skupnega - obe si nisva znali predstavljati, da v naši preljubi Slo obstajajo tudi taki, skoraj od sveta odrezani kraji. Jaz sem jih doživela na lastni koži, ti jih mogoče še tudi boš.

In nikakor nisem žalila nikogar, ampak sem hotela samo pokazati, na kakšen način lahko pride do odstopanj v znanju učencev iz nekega urbanega okolja in učenci iz resnično odmaknjenih vasic. Pa še slednje ni nujno vzrok. Važno je predvsem socialno ozadje, ki na vasi ni nujno vedno slabo. Tu, kjer sem jaz učila, je bilo specifično okolje, na kar so me opozorili tudi kolegi-domačini.

Kaj je bil točni namen tega članka in raziskave nasploh, nimam pojma, ampak morda je bil namen ravno to, da so določene šole v določenih okoljih odrinjene na rob s strani samega ministrstva.
Ker, če slučajno ne veš, zadnja leta je bila velika težnja šolskih oblasti, da se vaške/podružnične šole ukinijo. In kaj bi bil najbolj priročen izgovor za njihovo zaprtje? Ravno to, da s teh šol prihajajo učenci s slabšim znanjem.





< Sporočilo je popravil nejcko -- 8.1.2010 2:20:05 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
8.1.2010 6:01:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
Morda sem res preveč zaplankana, ampak kje pa je v Ljubljani, kakšen ravnatelj tako medijsko prepoznaven?

Vzeto izven konteksta, pa vendar... odgovor je: ravnatelj OŠ Prule (LJ), g. Dušan Merc (če me spomin ne vara) je eden medijsko najbolj prepoznavnih ravnateljev OŠ V Sloveniji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj je naše šolstvo tako zanič?
8.1.2010 7:10:24   
Felicita
jest bi pa rekla da ti rezultati preprosto niso realni. resno, dejte otroku iz 8. razreda pisat test, ki sicer ni težek, ne šteje pa za nič (ocene, vpis na gimnazijo, karkoli) pa mi potem povejte kok otrok bo to resno vzelo oz. pokazalo vse kar znajo?
pri nas TIMMS pač ni nekej, kar bi nekomu pomenilo... karkoli. v tujini se pa s tem (in podobnimi mednarodnimi testi) oš hvalijo kot se pri nas gimnazije z rezultati od mature, ker v tujini so že na stopnji ko se morajo že oš tržit, mi pa smo svetlobna leta od tam (ne pravim da je to dobro ali slabo, samo izpostavljam dejstvo).

kakorkoli, tale člank je blazno zanimiv... zadnji timms je bil izveden leta 2007 (torej skor 3 leta stari rezultati), sami rezultati (report) so bli pa dani vn v decemru 2008 in se ni blo potrebno do njih nikakor 'dokopat' al pa jih hudo 'analizirat' kar v članku namigujejo. poleg tega rezultati (vsaj splošni) kažejo da se dejansko na svetovnem nivoju kosamo s tehnološko in izobrazbeno precej bolj razvitimi državami kot smo mi samo (če pogledam npr rezultate naravoslovja 8. razred, posekamo ZDA in mal zaostajamo za japonsko, korejo, Anglijo, v vsakem primeru pa konkretno pridemo čez 'povprečje' (torej če prevedem v šolsko oceno, 3), ki ga postavijo za TIMMS). tuki je pa treba upoštevat da je ocena povprečena, torej če bi bli tisti 'ruralni' učenci tooook slabi, bi tudi povprečje blo konkretno nižje. člank je pa fajn pompozno napisan. če se keri da poglabljat: http://nces.ed.gov/pubsearch/pubsinfo.asp?pubid=2009001


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?