|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako preprečiti cestni povezavo za tranzitni ...
26.9.2007 12:24:47   
podnajemnica7
Pozdravljeni!

Imam eno zelo hudo težavo. Čez našo hišo ali pa morda mimo naše hiše je predvidena cestna povezava, ki bi prevzela tranzitni promet - težki tovornjaki, vlačilci. Tu kjer sedaj živimo že 60 let je zelo mirno, ni nobenega prometa. V bližnji prihodnosti nas pa čaka vse to kar sem že napisala. To je že napisano tudi v predlogu prostorske vizije dolgoročnega razvoja mesta. Kaj nam je storiti. Ali sploh obstaja kaka možnost preprečiti to gradnjo. Do sedaj nam še nihče ni omenil čisto nič. Vsi samo molčijo in so tiho. Kaj nam je storiti? Ali lahko kako ukrepamo, da se to ne bi zgodilo? Prosim pomagajte? Ker potem življenje ne bo več takšno kot je bilo!!! Nikoli več, ne za nas in ne za naše sosede in domačine.
To cesto želi sosednja krajevna skupnost, naša krajevna skupnost pa ni še nič rekla. Nam ni nihče nič omenil kaj nas čaka.

Kaj naj???user posted image user posted image

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 12:27:06   
Anonimen
ne vem čisto točno, ampak kolikor mi je znano, pri nas (gorenjska)  so vsem tistim katerih hiše so podrli zaradi graditve avtoceste izplačali odškodnine oz. jim ponudili nadomestne hiše/stanovanja/parcele.

(odgovor članu podnajemnica7)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 12:44:55   
podnajemnica7
Caffee, ampak moji starši se verjetno ne bodo hoteli preselit. Kaj naj?

Kaj bi vi storili?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 12:53:31   
Olivija
Po moje boste lahko veseli, če bo šla povezava ČEZ vašo hišo, ker potem boste vsaj nadomestilo dobili. Če bo šla pa ob vaši hiši, pa vprašanje, če boste dobili kakšno odškodnino.

Se pa spomnim tiste hiše iz Trzina, kjer se je lastnik prav dolgo upiral ...

Žal pa nevem, če dejansko lahko kaj nardite.

(odgovor članu podnajemnica7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 13:01:11   
podnajemnica7
Ja pa a lastnik nima več nobene besede glede svoje lastnine? A potem lahko država ali pa občina ali pa krajevna skupnost dela s komerkoli kar se ji zahoče al kako? Ni mi več kasno kje živimo. A se lahko vse skupaj vsaj prepreči dokler je vse še na papirjih? Ker nihče nam osebno ni še nič povedal, papirja pa tudi še nismo nobenega dobili.

Kaj bi vi storili, če bi vas to doletelo?

LP

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 13:07:33   
Anonimen
Vem, da je gradnja hiše/nakup stanovanja za marsikoga življenjsko delo. In mnogi se držijo doma kot "pijanec plota". Žal bo vedno več primerov, ko bo treba zamenjat dom in se preselit.
Jaz recimo bi si najela odvetnika in iztržila kar največ od tega. Ker proti gigantom boš sama bolj malo lahko naredila. Nisem 100%, a se mi zdi, da lahko proti tvoji volji zgradijo cesto, če se s teboj ne morejo dogovorit. Na vsak način pa gledajo najbolj optimalno rešitev. Če se jim zdi, da bo odkup vaše hiše cenejši od ovinka, bodo odkupili vašo hišo.
Mislim, da je najbolje, da se posvetuješ s kakim odvetnikom.

(odgovor članu podnajemnica7)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 13:19:46   
Lenny
Najprej se pozanimaj, kaj natančno je v sprejetih prostorskih aktih. To lahko storiš na Upravni enoti. Morda boš dobila tudi informacijo, o kakšnem časovnem okviru je govora. Ali je gradnja v planu v 1. ali 15. letih. Kdo bo investitor, torej tvoj potencialni pogajalski partner. Zberi čimveč informacij, konec koncev tudi mnenje sosedov.
Sami se boste težko uprli gradnji, če je dejansko tako načrtovana. Če se vaši hiši izognejo za zakonsko določenih X metrov, bo kvaliteta življenja katastrofalna.
Iz tega razloga si je bolje izpogajati čimboljšo odškodnino. Te pa razumem, saj gre za tvoj dom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 14:21:37   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Vem, da je gradnja hiše/nakup stanovanja za marsikoga življenjsko delo. In mnogi se držijo doma kot "pijanec plota". Žal bo vedno več primerov, ko bo treba zamenjat dom in se preselit.
Jaz recimo bi si najela odvetnika in iztržila kar največ od tega. Ker proti gigantom boš sama bolj malo lahko naredila. Nisem 100%, a se mi zdi, da lahko proti tvoji volji zgradijo cesto, če se s teboj ne morejo dogovorit. Na vsak način pa gledajo najbolj optimalno rešitev. Če se jim zdi, da bo odkup vaše hiše cenejši od ovinka, bodo odkupili vašo hišo.
Mislim, da je najbolje, da se posvetuješ s kakim odvetnikom.


Se strinjam z zgoraj napisanim.

Najbolj, da si prisrkrbiš vso zakonodajo glede razlastitve. Malo poglej na Slonep: http://www.slonep.net/subareas.html?lev0=1&lev1=5&lang=&lev2=95&lev3=&filt=&view=vprasanja&direct=1283&podr

Po neuradnih informacijah (beri moja cimra, ki ima kolegico na DDC), so lahko velike težave okoli razlastitve in predvsem odškodnine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 16:32:19   
podnajemnica7
Kaj pravite ali bi bilo morda bolje, da moji starši vse skupaj prodajo sedaj, ko je še kaj vredno in gredo drugam ali bi bilo bolje počakati?
Kaj bi bilo  bolj pametno?
Ker vem, da več glav več ve.

(odgovor članu podnajemnica7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 21:04:45   
Anonimen
vsak pameten kupec se bo, preden bo kupil nepremičnino, natančno pozanimal o prostorskih planih, kupoprodajna pogodba tudi sicer mora vsebovati lokacijsko informacijo, v kateri je natančno opredeljen načrt, plani, predkupne pravice,...torej zelo težko, da boste dobili dobrega kupca oz. če že, bodite prepričani, da bo kupec zanjo dobil še boljšo odškodnino...Tako jz razmišljam, ni pa nujno, da imam prav.
Vsekakor pa sem prepričana, da je bolje pogajati za čimboljšo nadomestno hišo/parcelo/odškodnino. Si predstavljaš kakovost življenja ob prometni cesti?...

(odgovor članu podnajemnica7)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
26.9.2007 22:37:08   
Anonimen
UPRAVNA ENOTA NI ISTO KOT OBČINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa dejte to že enkrat dojet!!!!!  Pa dejte že enkrat to dvoje razlikovat, no ker to pa res vsakič razlagam.

Postopkov sprejemanja rostorskih aktov NE vodi Upravna enota amapak OBČINA!!!!!!

Občina kot prvo v strategiji določi pomembnejše prometne povezave in to samo na strateškem nivoju, kako se bodo te zadeve umeščale v prostor se določa v izvedbenem delu OPN-ja. Po bnavadi je to itak določeno tako, da se sprejme samostojen prostorski akt, sploh če gre za obvoznico. Zdeva se po novem imenuje Občinski podrobni protorski načrt (OPPN).

Postopek sprejemanja je nekako takšen (zelo grobo, ker se v detajle ne bi spuščala):
Pobuda ->smernice ministrstva -> osnutek predloga -> recenzija...->dopolnjen osnutek predloga -> javna razgrnitev z javno obravnavo -> pripombe -> soglasja ministrstev -> sprejem akta.

Po zakonu se javnost (ti in vsi ostali zainteresirani) vključi na javni razgrnitvi in javni obravnavi, tekom le teh se podajo pripombe na predviden prostorski akt. VSE pripombe mora pregledati stroka in občina in jih ali UTEMELJENO ZAVRNITI ali UTEMELJENO SPREJETI. tako, da tekom samega postopka se lahko kadarkoli vključite prek teženja županu in občinski upravi ali čisto legalno na javni obravnavi (lihkar sem pršla z ene za regionalno cesto in bomo tudi rušili stanovansjke hiše).

Ko se DOREČE trasa in sprejme psrostorski akt OPPN za nameravano gradnjo se gre v izdelavo projekta z gradbeno dovoljenje, šele v tem projektu se določijo čisto natančni parametri in ureditve (zasaditev zelenja postavitev nadomestnih ograj, prestavitev kakih komunalnih vodov, tlakovanje dvorišč in podobno), ki se bodo z gradnjo izvajali. Hkrati z izdelavo projektne dokumentacije pa že potekajo poganja za odkup zemljišč, pa tudi prej, jasno. Na traso ceste se pa da vplivat zgolj in samo prej javnih razgrnitev in javnih obravnav.

Pa še to naj omenim, da je določanje trase zelo mukotrpno delo, ker to ne pride kar en in z ravnilom nekaj potegne ampak je tukaj toliko usklajevnja in iskanja ustreznih kompromisov, da se ne da povedat. Nemalokrat pa so tukaj tudi tehnične zahteve za katere ''navadni'' ljudje ne najdejo nikakršnega posluha.
In kot sem danes že rekla: Na prostoru se srečuje toliko različnih interesov, da se vsem hkrati ne da ugoditi. Žal je tako, da se morajo vedno sprejemati kompromisi, kdo pa več potegne ven pa je odvisno samo od sposobnosti trmastega vztrajanja na svojem. Kar se nemalokrat izkaže kot zgrešeno.

PS:
Pa ne mislite, da ne razumem. Še predobro vem kaj pomeni pokat kufre iz lastnega stanovanja, kaj pomeni zapustiti nekaj kar si s trudom ustvaril, ampak včasih se da (za primerno ceno) naredit tudi kaj za skupno dobro.

PS2:
Če bo trasa šla čez hišo boste dobili drugo, če bo šla preblizu hiše tudi. Če bodo vplivi veliki si lahko marsikaj izpogajate. Če vam nekdo traso v bližini bajte nariše, verjemite, da tega ni naredil iz hudobije in kar tako na pamet ampak, da za tem stoji kar precej dela in že kar nekaj kompromisov.


LP.0

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako preprečiti cestni povezavo za tranzi...
27.9.2007 21:26:29   
saving
Hvala pikec0, tole je bilo zelo izčrpno in natančno. Se vidi, da si PRO user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?