|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 10:07:43   
Tejči
Pozdravljene,

do 30.09.2009 še imam status študenta, sedaj pa se mi ponuja služba. Če se sedaj zaposlim, kako je s statusom, ali še lahko uveljavljam študentske ugodnosti, ali kako? Socialne najbrž več ne dobim, pravtako bom morala plačat vrtec.. Kako je pa s štipendijo??? Razmišljala sem, da bi se dogovorila, da bi do konec septembra delala preko ŠS, potem pa bi se zaposlila..po eni strani ok, po drugi pa bi mi že sedaj začela teči delovna doba. Ne vem, nimam pojma kako in kaj...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 10:13:04   
KIKI****
Ojla,

tudi jaz sem v taki dilemi kot ti. Če delam preko ŠS imam štipendijo, dokaj visoke otroške, pa še mesečno plačo preko ŠS.
Če se pa zaposli, pa bom plačevala več vrtca, manjše otroške bom imela, pa še brez štipendije ostanem, šolnino bom mogla pa vseen plačevat, tko da jaz do konca študija bom kr študentka, razen če se mi bo ponudla kakšna zaposlitev, ki si jo res želim. Mi zaenkrat nič ne manjka. Dela je dovolj, le če hočeš delat. Delovna doba mi pa teče al pa ne, ker bom itak do smrti na šihtu.

P.s. KAko je mogoče da prejemaš in štipendijo in socialno pomoč???

Če se zaposliš, ti propadejo vse ugodnosti študenta, od statusa, štipendije do bonov,...

Lp

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 10:16:53   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****



P.s. KAko je mogoče da prejemaš in štipendijo in socialno pomoč???




Ker je štipendija moj edini prihodek, torej so vsi dohodki tako nizki, da mi pripada socialna.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 10:28:57   
Arwenko
Hja, odločitev je težka, jaz sem bila pred njo lansko leto. Odločila sem se za službo. Sicer se je pri meni šlo za nekoliko krajše časovno obdobje, 3 mesece pred potekom statusa, pri tebi je pa malo več. Ne vem, jaz sem imela teh napotnic in nesigurnosti po skoraj 7-ih letih (še v času podiplomca sem delala prek študenta) tako dovolj, da sem raje šla v službo, kljub temu da imam na koncu manj denarja v žepu. Imam pa zelo slabe izkušnje s tem, da začneš preko študenta, tudi če ti ponujajo zaposlitev...ponavadi se pol tak razvadijo, da jih prideš preko študenta ceneje, da te nihče noče več zaposlituser posted image , na žalost je tako.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 11:09:33   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Imam pa zelo slabe izkušnje s tem, da začneš preko študenta, tudi če ti ponujajo zaposlitev...ponavadi se pol tak razvadijo, da jih prideš preko študenta ceneje, da te nihče noče več zaposlituser posted image , na žalost je tako.


Ti vrjamem. Samo v mojem primeru se tega ne bojim.user posted image

Zanima me tudi, kako je z dopustom, ko nekje začneš delat? Ti ga kaj pripada, ali ne?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 12:39:29   
Lenny
Ko sem bila sama pred to odločitvijo, je prevagala služba.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 13:49:09   
ZmajTolovaj
Zaposli se. Lasten denar, brez državne pomoči. Šljiviš bone, teh par mesecev nima veze, ponuja pa se ti služba, ki je veliko ljudi nima.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 14:18:56   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Zaposli se. Lasten denar, brez državne pomoči. Šljiviš bone, teh par mesecev nima veze, ponuja pa se ti služba, ki je veliko ljudi nima.


Za bone tak ni panike..jih ravno 5 na mesec izkoristim. In ravno to me prepričuje, da grem v službo, ker je itak kriza in jih veliko ostane brez..in zavedam se tudi, da bom s svojo izobrazbo težko dobila službo (šolstvo).

Kako je pa z dopustom, to še vedno ne vem???

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 14:43:49   
Lenny
Od nekje imam v spominu, da ti pripada dan na mesec. Ampak ne dam roke v ogenj za to informacijo.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 15:55:06   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči



Tejči,

jaz če bi dobila ponudbo za šiht, takoj vzamem v zameno za ŠS, od katerega ne koristim nič drugega kot to,da delam preko ŠS. Ampak raje delam preko ŠS, kot pa da za 400 € nekje v proizvodni prelagam palete, ker trenutno za mojo izobrazbo ni delovnih mest, pa jih tud nikol ne bo, očitno.

LP

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Služba ali preko ŠS...?
22.1.2009 20:25:11   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči



Tejči,

jaz če bi dobila ponudbo za šiht, takoj vzamem v zameno za ŠS, od katerega ne koristim nič drugega kot to,da delam preko ŠS. Ampak raje delam preko ŠS, kot pa da za 400 € nekje v proizvodni prelagam palete, ker trenutno za mojo izobrazbo ni delovnih mest, pa jih tud nikol ne bo, očitno.

LP



Se podpišem npod tole. Na žalost.user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:18:46   
Arwenko
Hja, če boš v tekočem letu zaposlena več kot 6 mesecev, ti pripada celoten letni dopust za leto 2008. Potem pa je odvisno od delodajalca ali ti ga dovoli koristit poljubno, v najslabšem primeru pa ti mora dovolit do 2 dni mesecčno prvih 6 mesecev.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:28:58   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Hja, če boš v tekočem letu zaposlena več kot 6 mesecev, ti pripada celoten letni dopust za leto 2008. Potem pa je odvisno od delodajalca ali ti ga dovoli koristit poljubno, v najslabšem primeru pa ti mora dovolit do 2 dni mesecčno prvih 6 mesecev.


Če se npr. zaposlim februarja, ali marca, potem lahko koristim letni dopust julija, ali moram počakati, da preteče 6 mesecev in lahko koristim dopust šele septembra???

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:34:00   
kalbo
Če je plača OK, pol jest nebi razmišljal. Kaj pa po 30.9.2009, te bo tale služba še čakala? Meni so znani ti študentje, ki se kar ne morajo sprijaznit da bo treba počas delat, da ne bo več frej kot včasih, da bo na leto 20 dni dopusta pa čao, jih kar nekaj poznam in prav vsi imajo podobne izgovore....za mojo izobrazbo ni dela, boni mi grejo, a na dopust bom lahko šel, k mam azijo planirano letos veš....... Takim jest pravim vanabi večni študent.

Jest recimo bom pri svojih 30 letih oddelal že 10 let od 40, teli večni vanabi študenti se pa pri tridesetih šele dobro začnejo zavedat, da bo enkrat pa res treba začet delat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 9:36:19 >

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:43:37   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Če je plača OK, pol jest nebi razmišljal. Kaj pa po 30.9.2009, te bo tale služba še čakala?


Plača ni nekaj, ampak če pomislim, da bom po septembru ostala brez vsega (statusa-štipendije, dela preko ŠS, službe...), je zadovoljiva. Vsekakor bi me služba čakala. Sedaj delam preko ŠS-redno in nisem ena tistih, ki izkoriščajo status, hodijo okoli itd..kot pač omenjaš v nadaljevanju. Izkoristim edino to, da delam, ker drugače bi bili dohodki pač premajhni za vse naše potrebe. Dopust me pa res zanima kako je, ker letos peljemo prikolico na morje in moramo vse skup postavit in to, pa me pač zanima kako je s tem. Bi bila z 20imi dnevi dopusta letno zelo zadovoljnauser posted image  

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:46:44   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jest recimo bom pri svojih 30 letih oddelal že 10 let od 40, teli večni vanabi študenti se pa pri tridesetih šele dobro začnejo zavedat, da bo enkrat pa res treba začet delat.


Priden!

No, jaz sem 25, pa imam eno leto delovne dobe. Ampak prvo je pač treba šolo naredit, zdaj ko je pa prišlo tako daleč, pa iti v službo. In jaz se tega veselim, da bom končno imela svoj zaslužen denar. Pa če dobro pogledaš, zraven otroka, en čas mati samohranilka, sem še kr dobro sfurala..al ne?user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:51:01   
kalbo
v teh cajtih nikol ne veš, kdaj ti rečejo adijo in če si prek študenta ti to lahko rečejo toliko prej in lažje. pri 25 letih je še nekako OK met take pomisleke. Jest jih poznam par, ki majo pri 33 take pomisleke.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:57:03   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

v teh cajtih nikol ne veš, kdaj ti rečejo adijo in če si prek študenta ti to lahko rečejo toliko prej in lažje. pri 25 letih je še nekako OK met take pomisleke. Jest jih poznam par, ki majo pri 33 take pomisleke.


To je res, ampak v mojem primeru se tega ne bojim. Vsaj nekaj dobrega v današnjem časuuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 9:58:12   
kalbo
Če se tega res ne bojiš, pol pa izkoristi študentski status do konca.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 11:07:03   
jakaracman
Jaz bi se odločila za službo, kaj pa če zboliš.Potem je prek SŠ nula preko zaposlitve pa bolniška.meni bi osebno to prevagalo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 11:16:45   
Anonimen
Jaz bom pa čist iz lastnih izkušenj pisala. Ko sem delala prek študenta sm mislna kk mi gre fajn.
No....zdej sm zaposlena. Dobim plačo(tud če sm na bolniški al pa na dopustu, pa tud za praznike), dobim prevoz(to se men ful pozna), dobim malico, dobim regres, dobim božičnico......po pravici povedano mam zdej še enkrat več dohodka kot prej. Tk da men se ni splačalo bit prek ŠŠ, čeprav sem takrat mislila da se splača.
Dopust pa itak dobiš. Jaz sem bla že prvi mesec na dopustu. Pač kokr se zmeniš.
Pa še z vročino mi ni treba več v šiht hodituser posted image

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 14:11:27   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Če je plača OK, pol jest nebi razmišljal. Kaj pa po 30.9.2009, te bo tale služba še čakala? Meni so znani ti študentje, ki se kar ne morajo sprijaznit da bo treba počas delat, da ne bo več frej kot včasih, da bo na leto 20 dni dopusta pa čao, jih kar nekaj poznam in prav vsi imajo podobne izgovore....za mojo izobrazbo ni dela, boni mi grejo, a na dopust bom lahko šel, k mam azijo planirano letos veš....... Takim jest pravim vanabi večni študent.

Jest recimo bom pri svojih 30 letih oddelal že 10 let od 40, teli večni vanabi študenti se pa pri tridesetih šele dobro začnejo zavedat, da bo enkrat pa res treba začet delat.


Kalbo,

jaz nisem večni študent, če je letelo name.
Pri 23 sem se vpisala na visoko šolo in jo končala, ker redne službe nisem dobila (BTW jo iščem ves čas) delam priložnostna pa tudi dolgotrajna dela preko ŠS. Sem pa lani diplomirala in ker nimam službe, sem se vpisala še na visoko, ki jo bom drugo leto zagotovo končala. In pri dveh otrocih in pri 26 letih, ko končam visoko stopnjo ne bom večni študent pa tud 3 leta delovne dobe imam-se ponudi kaka priložnost ampak dolgotrajnega žal nič. Ko se bo ponudila priložnost pa bom sigurno šla na šiht, sam za 400 € v proizvodnjo zaenkrat raj ne grem, ker 240 € mesečnega plačila študija s tem denarjem žal ne morem plačat. Pa še tole-študentsko delo je glih tko delo, pa če je mesečno, polletno al pa letno, jaz govorim zase, da zelo rada delam, sem delala že veliko stvari in prav fajn mi jo bilo.

Poznam pa take, ki so samski, brez otrok in stari 30 let pa še kr študirajo (4 leta faxa) to pa so za mene večni študentje. Tko da ne vse v en koš metat. Pa ne razumi kot napad, sam na glas razmišljamuser posted image

Lp

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 18:13:02   
barika
KIKI, a se jutri vidiva??user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Služba ali preko ŠS...?
23.1.2009 21:02:52   
Arwenko
tejči...to z dopustom je pomoje odvisno od šefa, jaz vem da moj foter nobenemu ne komplicira, ne vem pa kaksen je sef tam kjer ti mislis delat. :)

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?