|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nadomestna gradnja
27.4.2009 15:12:56   
romy
Aja, še nekaj sem pozabila vprašat user posted image

Kako je z nadomestno gradnjo? Ali je res zdaj neki novi zakon ki ne dovoli več nadomestne gradnje v bližini starega objekta (razen seveda na mestu kjer stoji stari objekt)? Kako je s tem?

Tudi to sem nekaj brala na internetu, pa nisem ravno ziher kako in kaj!

Mi bi recimo delali nadomestno gradnjo približno 70 m stran od starega objekta. Je to sploh možno? In potem kao navedeš razloge zakaj tako, da ti odobrijo?

Kakšni morajo biti razlogi? Je služnostna pot dovolj dober razlog za nadomestno gradnjo 70 m stran od starega objekta?

Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nadomestna gradnja
27.4.2009 17:51:03   
ALWAYS LARA
ne vem odgovora, vempa, da bi se na tvojem mestu to pozanimala direkt na občini, ker rekla kazala je zmeri kr neki, tabolš je informacija iz prve roke. poklič pa se pozanimej a ne

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nadomestna gradnja
27.4.2009 18:34:40   
Anonimen
Zidaš lahko tam, kjer je določeno v prostorskih planih. Mi imamo npr. parcelo veliko 1ha, od tega je 501 kvadrat določen za gradnjo in to na točno določenem delu parcele. Ne moremo zidat na drugem koncu, tudi če bi hoteli.

Tu je povezava do Zakona o gradnji objektov http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2004102&stevilka=4398 , kjer ti pa točno piše, kaj je nadomestna gradnja, kje se lahko gradi, kako je z rušitvijo starega objekta ipd. Na občini pa izveš, kateri plani veljajo za tvojo parcelo, kje so meje zazidljivosti, kakšen je lahko objekt ipd. 

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nadomestna gradnja
28.4.2009 8:14:02   
Drnula
Za nadomestno gradnjo sem se zanimala sam pred ca 2 leti. Sicer na lokaciji, kjer stoji hiša s svojo hišno številko, vpisana v zemljiško knjigo od nekdaj.
Lokacija, kjer se nahaja hiša je na delu občine, ki sicer ni predviden za naselja in dovoljenaj za nadomestno gradnjo ne mroem dobiti. Tudi v gradnji v čisto identičnih geberith. Lahko pa se uselim vanjo in tam živim, imam za to vse pravice. Tako da bi to lahko spleljala edino na ta način da bi rekla da obnavljam staro hišo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nadomestna gradnja
28.4.2009 8:14:28   
Drnula
Zmenita se za sestanek na občini.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nadomestna gradnja
28.4.2009 10:28:14   
polho3006
Nadomestna gradnja po novem ZGO-ju ne obstaja več. V bistvu ti je nadomestna gradnja pomenila samo olajšavo pri izračunu komunalnega prispevka, postopek izdelave PGD-ja in pridobivanja pogojev in soglasij je popolnoma enak kot pri redni gradnji. Pomebno pa je da imaš tam kjer nameravaš graditi stavbno zemljišče.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nadomestna gradnja
28.4.2009 10:42:38   
Anonimen
Ja točno tako ... nadomestne gradnje ni več. 

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nadomestna gradnja
29.4.2009 9:04:37   
Drnula
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja točno tako ... nadomestne gradnje ni več. 


zanimiva info

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?