|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   materina dušica
11.11.2010 7:47:51   
boni25
Ojla
Moj mali kasla pa sem ga namazala z materino dusico od justa.In danes zjutraj opazim da ima tam kjer sm ga mazala rdečino.Se pravi da mu krema ne pase?Zdaj sem mu jo pa kr na gazico namazala pa dala na prsni kos da ne bo krema v stiku z kozo.A se lahko tud 3 mesečnika namaze z njo,ker tud kasla,se je zgleda mal nalezu od starejsga?

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: materina dušica
11.11.2010 7:51:32   
ksenjak
Materina dušica je precej alergena in agresivna krema, zato za otroke do enega leta ni primerna! Jaz sem svojo hči prvič namazala po enem letu starosti in tudi pri njej se je pojavila alergija. Naslednjič je kremo prenašala brez težav. Vsekakor pa je ne uporabljaj pri tako majhnem otroku in še posebej ne, če dobi po uporabi izpuščaje. V manjših privat lekarnah dobiš mazilo Fitobalm, ki je primerno za čisto majhne otroke in je super zadeva.

lp

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: materina dušica
11.11.2010 8:19:43   
Hope2
Fitobalm dobiš tudi v vseh ljubljanskih lekarnah. Je super. V primerih, ko ne poznaš reakcije, se nanese dopoldan na en mali košček kože in opaža reakcijo. zVEČER PA ČIST MALO KREME ZMEŠAŠ SKUPAJ S HLADILNO KREMO in šele nato namažeš. Če ni reakcij, začneš normalno mazat.

Drugače pa tako malemu raje prepraži cvetove kamilic na olivnem olju (v bistvu samo pogreješ tolk da zadišijo). Malo ohladiš, d ani prevroče (toplo mora še vseeno bit). Vse ksupaj sipaš na gazo ali krpo, zložiš v pravokotnik, oblimaš in mu daš na prsni koš. Kar čez noč. Samo en stari bodi mu obleči, ker je vse umazano. Ali pa opereš z rumenim megliom. Ponoči mu lahko še enkrat to gazo pogreješ v mikrovalovki in nazaj na prsa.

Druga stvar so parne inhalacije, zaprite se v parno kopalnico in se igrajte. Ponoči daj pod postelje velik lonec vrelik slanih kamilic. Če imate vlkažilec, ga vključite, če imate čajnik pa lahko tudi s čajnikom narediš vlago v sobi.

Tretja stvar, ki pomaga dojenčkom je tudi čebula. Narežeš, daš v gazo in obesiš nad posteljo. Vonjave so ubitačne, ampak našemu je pomagalo, ko je bil par mesecev star

Četrta stvar je domači sirup med-črna redkev. Po 1 letu. Ter trpotčev sirup, dobiš v lekarni.

Pa obvezno jima dvigni vzglavje. 3 mesečniku daš pod jogi v rolo zavito brisačo, starejšemu daš vzglavnik, če ga ne mara, pa mu isto pod jogi daj brisačo ali kak povšterček.

Pa fiziološka. Spiraj noske.

čim več tekočine


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 11.11.2010 8:21:44 >

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: materina dušica
11.11.2010 8:36:36   
boni25
Hvala punce.Starejsi je star 2 leti pa očitno mu ne pase ta krema.Pri dojenčku bom pa res raj kej druzga probala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: materina dušica
11.11.2010 10:18:28   
delfinček76
Materino dušico je potrebno namazati res na tenko, ker se zelo hitro lahko pojavijo rdeče pikice, če je preveč nanosa.
Pri dojenčkih oziroma majhnih otrocih pa lahko kremo nanesemo na podplatke.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: materina dušica
11.11.2010 10:30:17   
sunny24
Jst sem našo  mazala do 1 leta z materino dušico samo po podplatkih, zdej jo pa tudi po prsnem košu, ampak fajn na tanko. Lahko daš pa tudi kremo na gazico in pol to položiš na prsni koš. 

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu delfinček76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: materina dušica
11.11.2010 10:32:32   
sonja_ez
Najprej namaži z navadno kremo, potem pa še z materino.

(odgovor članu delfinček76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: materina dušica
11.11.2010 10:42:19   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: delfinček76

Materino dušico je potrebno namazati res na tenko, ker se zelo hitro lahko pojavijo rdeče pikice, če je preveč nanosa.
Pri dojenčkih oziroma majhnih otrocih pa lahko kremo nanesemo na podplatke.


Tako ja.

(odgovor članu delfinček76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: materina dušica
11.11.2010 12:34:53   
alexjera
Napisala sem dolg odgovor, pa me je vrglo ven.

Torej:
otroci od 3 mesecev do cca. 10 kg 1x na dan na podplate
otroci od cca. 10 kg do dopolnjenih treh let podplati + hrbet največ 2x/d
starejši pa tudi po prsih

opozorilo ZELO na TANKO

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: materina dušica
11.11.2010 21:05:30   
Biba Buba
Zakaj na podplatke? Res ne vem, me zanima. Se nikoli nisem materine dusice uporabljala, vedno sem cvetove kamilice preprazila na olivnem olju pa na prsa. Kremico bom vsekakor kupila.
user posted image



(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: materina dušica
12.11.2010 10:58:14   
Bananček
Na podplatke se namaže pa je. Zakaj? Ker je tam ogromno točk, ki so povezane s celim telesom.

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: materina dušica
15.11.2010 20:48:22   
Lantea
Tudi jaz sem svoji 3 m stari hčerki kar po podplatih namazala justovo materino dušico, pa na krpico sem dala šentljanževo olje, fajn s fenom pregrela in ji dala na prsa. Pa moram potrkat, je bilo zelo hitro bolje.

(odgovor članu Bananček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?