|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tezava z sluhom
22.12.2011 9:35:01   
pomar*ANČA*
Ker sem nasla same stare teme odpiram novo saj me zanima kako je z tem trenutno.

Uglavnem, nasa punca je ze v porodnisnici imela slab odziv sluha na levem usesku. Peti dan ko sva sle domov so sele potrdili odzivnost.zdaj pri 3m je v posvtovalnici naredila test z zvonckom in zopet ni bilo odziva. Od takrat naprej ji doma skos tezim in poskusam ampak nikoli ne reagira. Pediatrinja temu ni posvetila nobene pozornosti.

Zanima me do kdaj se otroka pusti oz pri kateri starosti ze naredijo tiste amd ( al neki podobnega) teste? Menda so moznosti da se sluh povrne, se je dejansko kateremu otrocku to naredilo ali je to samo statistika?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tezava z sluhom
22.12.2011 10:39:16   
RR raziskuje
Vprašanje lahko zastavite tudi Ringarajinim strokovnjakom pediatrom, ki bodo odgovorili takoj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov

Ali pa Ringarajini logopedinji, ki odgovarja tudi na vprašanja surdopedagogike: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/monika-rataj-bricelj_35

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tezava z sluhom
22.12.2011 19:05:26   
HHH
Tudi naš mali se v porodnišnici ni odzival. Testirali so ga vsake 3 dni. V porodnišnici sva bila 14 dni (zaradi drugih težav) in ko sva odhajala, so naju naročili na ponovni test čez en teden. No takrat pa se je odzval. Star je bil 3 tedne. Mi je pa sestra rekla, da bi naju napotili na dodatne preiskave v LJ, če se še ne bi odzval. Mislim, da bi pri treh mesecih pediatrinja že lahko kaj reagirala. Saj ne, da bi lahko kar koli naredili, vsaj ti bi bila pomirjena.

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tezava z sluhom
23.12.2011 20:55:13   
benika
Jaz sem rodila januarja. Malemu sluha niso mogli zmeriti. Poizkušali so cel mesec, pa nič. Marca smo odšli v LJ, kjer je bil test zopet negativen. Ugotovili so okvaro srednjega ušesa in nepopravljivo naglušnost. Pri 6. mesecih je dobil slušni aparat. Njegov slab sluh je bil delno povezan z razcepom neba v ustih in ko so mu to zašili, se je sluh toliko popravil, da aparata ne potrebuje več. Še vedno pa slabše sliši.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tezava z sluhom
31.12.2011 14:49:16   
jakipaki83
Pri nas tudi ni uspelo merjenje sluha v P. Ne prvi, ne tgretji dan, ne 14 dni po porodu. Poslali so nas na ORL, kjer smo bili že 2x. Še vedno sta bobniča neodzivna. Pravijo, da mogoče sliši, mogoče ne in nas naročajo na pol leta. user posted image Meni se zdi, da mali sliši, ampak ne 100%. Da je malo naglušen. Rada pa bi, da bi nekaj konkretnega ugotovili tudi na ORL. Oz da bi se vsaj potrudili ugotoviti. Ker do sedaj so bili precej nezainteresirani oz. so nas odpravili z levo roko. Sem kar malo razočarana, ker niti po tem, ko sem zdravnico sam spraševala, da bi kaj več izvedela, ni bilo nobenega pametnega odgovora. Samo, da bomo že videli. Meni se pa zdi, da če je tamali slučajno gluh ali naglušen, bi bilo fino ukrepati še pravi čas.... 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tezava z sluhom
31.12.2011 14:58:52   
benika
Koloko je otrok star?

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tezava z sluhom
31.12.2011 15:48:13   
pelin
Mi imamo preglede v zvezi s sluhom že skoraj deset let...naš fant ima od rojstva atrezijo desnega sluhovoda in zaradi tega spada v kategorijo zmerno naglušnih...Že v porodnišnici ga je  prvi pregledal otolog in od takrat redno hodimo na kontrole in že v prvem mesecu so mu merili odzivnost slušnega živca, ko otročka uspavajo in s pomočjo posebnih napravic preverijo sluh... Sluh je pri celostnem razvoju otroka zelo pomembe...nas so najprej pošteno prestrašili, kaj vse lahko potegne slab sluh za seboj in na kaj vse smo lahko pripravljeni...od slabega in poznega razvoja na govornem področju, slabega ravnotežja  zaradi česar otrok posledično kasneje shodi, slabše razumevanje in koncentracija...K sreči nam je bilo vse to pri našem fantu prihranjeno, vendar bi bilo stanje verjetno slabše, če bi se situacija z njegovim sluhom kar odlašala in ignorirala...Ne čakajte...že zaradi preventive in duševnega miru vztrajajte na tem, da vas dobro pregledajo strokovnjaki...boljše brez veze, kot pa da stvar zamudite...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?