|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
1.3.2012 11:33:13   
Matejkaa
Pozdravljene.

Ker vas je toliko, me zanima naslednje...in spet odpiram novo temo :)
V kratkem oziroma v poletju bova z partnerjem začela delati nauser posted image  ...  Sem pa pred zaključkom študija - faxa. In je takooooo močno velika želja po mojemu bebetu, da kar nemorem čakat več, na zaposlitev, iskanje redne službe....ker to se zavleče preveč :)
In me zanima potem, koliko dodatkov in teh dokodkov dobim ko rodim, čeprav nism bila še zaposlena?? Da vsaj okvirno vem koliko znaša.

Lep sončen dan user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
1.3.2012 13:01:20   
Anonimen
Pozdravljena.

Mislim, da nisi edina. Tudi mene zelo zanima, kako je na tej stvari, če katera, vsekakor kdo od vas ima že izkušnje z tem!?

Lp

(odgovor članu Matejkaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
1.3.2012 14:10:48   
butt3rfly
obe si vzemita 5 min časa in pobrskajta po forumu DRUŽINSKA ZAKONODAJA. ziher se kje kaj najde, sam pogledati je treba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
1.3.2012 14:28:28   
Matejkaa
Hvala, bom prečekirala. Ampak sm mislna, da mi katera pove iz prve roke kako je pri študentki:)

lep danuser posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
2.3.2012 18:03:31   
nananaja
Msti študentka, ki ima zaposlenega partnerja ima povsem enake pravice kot brezposelna žena, le da ima še možnost izrednega ponavljanja letnika. Lahko pa prejema starševski dodatek in štipendijo hkrati.

(odgovor članu Matejkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
9.3.2012 19:44:17   
črticaa
starševski dodatek znaša nekaj čez 200 eurov,..to je tvoja porodniška

otroškega pa dobiš glede na premoženje in kolikšno plačo ima tvoj dragi
z novim zakonom so naredili zelo luštno publikacijo, ki je nazorna in pa kar je sprememba v številkah,...
tako v ponedeljek na sprehod do socialne


aja
če si študentka, lahko namesto tebe tvoj partner vzame porodniško, ker nikjer ni predpisano da more biti ženska na porodniški

lp

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
9.3.2012 21:50:40   
rdečebela
starševski dodatek znaša v bistvu 196,48€ (tvoja porodniška, za obdobje 12ih mesecev)
enkratna pomoč ob rojstvu otroka je bila lani 280,75€ mislim da se usklajuje 2krat letno
denarna pomoč občine ob rojstvu-različni zneski, najbolje da se pozanimaš na svoji občini.
po rojstvu otroka (v roku 90 dni) pa oddaš še vlogo za otroški dodatek.


(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
10.3.2012 1:42:38   
ooooo
Pozdrav.

Jst sm mamica študentka. Rodila sem konec 3. letnika. Pripadal mi je starševksi dodatek, otroški dodatek, dodatek ob rojstvu otroka, pomoč občine ob rojstvu in štipendija, ki je prej nism imela. Pravico imaš še do 10 dodatnih bonov na mesec, študentksega doma in dodatnega študijskega leta. To bi bilo nekako to.

Pa čestitke za odločitevuser posted image

(odgovor članu rdečebela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek, starševski nadomestek ..
10.3.2012 23:03:01   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

aja
če si študentka, lahko namesto tebe tvoj partner vzame porodniško, ker nikjer ni predpisano da more biti ženska na porodniški

lp


Nisem sigurna, da bo čisto tako.
Porodniško (105 dni) lahko vzame partner le v izjemnih okoliščinah, ob mami študentki pa je ne more. To je točno opredeljeno na strani ministrstva.
V določenih okoliščinah lahko vzame dopust za nego in varstvo otroka, vendar ne vem, kako je potem s starševskim dodatkom matere.

Če ima bodoča mamica študentka možnost zaposlitve tik pred nastopom porodniške, je to najboljša varianta, saj prejema 55% minimalne plače, pa če ima pogodbo z delodajalcem za več kot 9 mesecev, potem se po končani porodniški lahko prijavi na zavod za zaposlovanje in tri mesece prejema nadomestilo za brezposelnost. Vendar s tem izgubi pravico rednega študija, torej to pride v poštev za tiste, ki so že zaključujejo študij, vsaj dokler je bil absolvetski staž, se ni dalo ponavljati četrtega letnika.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




POROKA ?
tailor

ali ste v današnjih časih za poroko ali samo za skupno življenje brez papirja.

poročeni (52%)

zaročeni (7%)

ločeni (1%)

izvenzakonski (36%)

samski (5%)


Število vseh glasov: 438

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!