|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ogrevanje na plin
4.3.2011 11:32:02   
hillmagic
Oj, punce, a veste kaj me zanima. Koliko plačujete za centralno ogrevanje na plin v stanovanju 50-65 m2?
Znano mi je samo ogrevanje na drva in centralno ogrevanje na olje za plin pa si sploh ne predstavljam Kakšno toploto da od sebe in koliko to na mesec znese. Selili se bomo v novo stanovanje, ker so uredili ogrevanje na plin Pa me je malo zmedlo, ker ne vem če je to ravno poceni Vaše izkušnje...
Hvala

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 12:41:04   
felicia
priporočam termostatske ventile na radiatorje, kjer si naštimaš koliko boš imela temperaturo v sobi, s tem pa tudi porabo plina. Mi se ogrevamo na zemeljski plin sam se n moremo primerjat oz. ti ne morem povedat koliko boste porabili, ker mi celo hišo ogrevamo pa še kuhamo na plin.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 12:44:12   
mate0ja
Ne vem če boš realno lahko primerjala. Imamo 76 m2, pa visoke strope v stanovanju. Grejemo na 20-21 stopinj, ponoči in takrat ko nas ni doma zmanjšamo temperaturo na 17 stopinj. Največ plačamo za  mesec januar cca 130€. Čez leto, ko ogrevamo pa le vodo pa okrog 20€.




_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 12:45:52   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

priporočam termostatske ventile na radiatorje, kjer si naštimaš koliko boš imela temperaturo v sobi, s tem pa tudi porabo plina. Mi se ogrevamo na zemeljski plin sam se n moremo primerjat oz. ti ne morem povedat koliko boste porabili, ker mi celo hišo ogrevamo pa še kuhamo na plin.


Eto, pri nas je enako. Hiša 220 m2 (dve etaži), kuhanje v dveh gospodinjstvih, + plin za ogrevanje vode.

Letno porabimo cca 1.600 €, kar je 133 € na mesec, torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).

Mislim da je v bloku drugače, pozimi več, poleti manj.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 13:12:03   
Goldy
Čisto odvisno kakšna je izolacija, stropovi - moj oče v starejši hiši za 56m2, dotrajana okna plačuje pozimi največ 130 eurov, mi pa v novem boku za 50m2 plačujemo cca 70 eurov pozimi. Pa imamo notri cca 22 stopinj čez dan, ponoči pa 19 ali pa še manj. Spalnico pa ogrevamo minimalno. Poleti pa ponavadi 20 eurov.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 13:22:43   
misa4
53kvadratov, svoja peč v stanovanju, 23 stopinj, 50-90 na mesec pozimi in cca 20 poleti, ko je samo voda

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 14:03:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Goldy

Čisto odvisno kakšna je izolacija, stropovi - moj oče v starejši hiši za 56m2, dotrajana okna plačuje pozimi največ 130 eurov, mi pa v novem boku za 50m2 plačujemo cca 70 eurov pozimi. Pa imamo notri cca 22 stopinj čez dan, ponoči pa 19 ali pa še manj. Spalnico pa ogrevamo minimalno. Poleti pa ponavadi 20 eurov.


A pa imate obojni zemeljski plin.....ali pa ima oče onega iz cisterne, propan......?

Ker je v ceni enega in drugega bistvena razlika......


(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 14:58:47   
arabela*
mi smo v novejšem bloku in plačujemo za 45-50 km v največji kurilni sezoni 87 eur. V ostalih mesecih seveda manj ali pa skoraj nič. V stanovanju je zmeraj toplo oziroma vroče, tako da imamo lahko vedno okna odprta. Je pa to ta skupni zemeljski plinuser posted image

Imamo pa okol 26-27 stopinj notriuser posted image

< Sporočilo je popravil Saraya -- 4.3.2011 15:00:08 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 16:18:03   
valerija77
jaz sem v bloku in imam stanovanje nad in pod seboj. grejemo se z zemeljskim plinom in ja pozimi (sploh jan in feb) so položnice najvišje. za ta dva meseca sem imela 165 eur + 8 eur še fiksnega dela za 83m2  veliko stanovanje. Je pa to bil znesek za vsak mesec posebej, ne skupaj.  imamo pač problem ker imamo svojo kurilnico ali nekaj takeg. pa ne grejem cel dan. če gremo od doma, potem izklopim. izjemoma sem nekaj dni grela res po cel da ko je bilo res mrzlo, drugače vsaj malo izklopim čez dan. 

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 18:10:00   
hillmagic
a so te zneski visoki ali nizki za to kar plin ponuja oz. da od sebe. Gre pa za čisto novo gradnjo stanovanj. 9 jih je v novi stanovanski hiši. Tako da si vsaj lahko predstavljam koliko bo to naneslo. Ker pri drvih sem točno vedela pokurimo 6m2 za 62m2 in to pride 320 € na leto. Sedaj v  bloku je itak povšalni mesečni znesek...za plin pa res ne vem kako gre in koliko sploh stane... Bo pa tudi voda ja na plin in kuhanje na ta plin.

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 18:16:15   
zvezdica_1
zemeljski plin od petrola, na katerega se kuha, greje vodo ter ogreva-čez leto 20-30€ za vodo in kuhanje, pozimi od 50-70€. je pa 2-sobno stanovanje s 50m2

plačuje se po dejanski prabi, edino poleti med počitnicami je pavšal....


< Sporočilo je popravil zvezdica_1 -- 4.3.2011 18:17:06 >

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 18:49:23   
enea
Mi smo tudi v bloku starem 3 leta, živimo v pritličju, spodaj garaža, nad mano in levo, desno tudi stanovanje, imamo samo eno "zunanjo" steno in velika okna, balkon na "isti" steni. Imamo ogrevanje in vodo na plin, kuhamo ne, ker imamo steklokeramiko. V januarju sem dobila najvišjo položnico v letošnji zimi, 57€. Plačujem po porabi, sama odčitam števec in preko interneta pošiljam podatke. Kurimo pa vsak dan od 6,30-7,30h popoldan pa od 17-18,30, za vikend po potrebi,... + voda,... stanovanje je veliko 54m2

poleti plačujemo samo plin za vodo, sedaj se mi pa sanja ne koliko je položnica, ker sem lanske že nesla v "arhiv" v klet.user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 4.3.2011 18:51:14 >

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 19:45:00   
jar
enako kot enea. za cca 65 m2 damo decembra in januarja max 60 eur. ostale mesece dosti manj, sploh, ker imamo popoldansko sonce in panoramsko okno. kurimo do max 21 stopinj.

vaša novogradnja ima zagotovo svojo plinsko peč, oz. števec porabe plina samo za vaše stanovanje.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 23:38:48   
hillmagic
JAR res je ja vsak ima svojo omarico in števec notri....no potem pa ne bo ravno toliko drago kot sem mislila da bo...no sedaj sem pa malce pomirjena.....ker sem res mislila da so to zneski čez 100 € na mesec


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ogrevanje na plin
4.3.2011 23:42:30   
zvezdica_1
odvisno, kak si boš kurila in koliko sosedov že imaš... če nimaš nobenega pod sabo, bodo zneski malo višji, kot bi bili sicer... no, pa tudi, če boš grela nad 23 stopinj, se b poznalo... ne vem, meni 22 zadošča. user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ogrevanje na plin
5.3.2011 18:09:57   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).



Daj majketi razloži kak` je to mogoče!

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ogrevanje na plin
5.3.2011 22:56:43   
valerija77


IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).



TAKOJ MENJAM!!!  user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 7:01:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic
Koliko plačujete za centralno ogrevanje na plin v stanovanju 50-65 m2?

Zdaj nič, ker pač ne živim več v stanovanju s takšnim ogrevanjem, sem pa imela to leta 2009 in sem za cca. 60 m2 plačevala cca. 80€ (če se prav spomnim), s tem, da to ni bilo samo ogrevanje prostorov (ki so bili konstantno, 24 ur na dan, na cca. 25 stopinj), temveč tudi ogrevanje vode in kuhanje.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 11:14:40   
tajtaja
Naj še jaz dodam svoj piskrček.
Mi ogrevamo cca 300 kv. Kurimo z toplotno črpalko in v dnevni imamo kaminsko peč.
Vključno z februarjevm smo skurili za 550€ el. in za 300€ drv. Imamo pa v osrednjem prostoru v velikosti 100 kv (dnevna+jedilnica+kuhinja) ookrog 23,5, v ostalih pa prostorih pa 22 stopinj.

Če primerjam z mojimi starši, ki imajo v hiši ogrevalne površine okrog 80 kv, pa sta skurila 2000 litrov olja, kar je skoraj 2000€, se mi ogrevamo zelo poceni.


< Sporočilo je popravil tajtaja -- 6.3.2011 11:15:30 >


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 11:57:37   
Anonimen
Imamo stanovanje s 70m2, ko smo doma imamo nastavljeno na 21, ko nas ni na 17 in ponoci na 19. Na plin tudi kuhamo in ogrevamo vodo. Hisa je stara cca 8 let in je ok izolirana. Placujemo po porabi in smo za januar, ko je bilo najbolj mraz placali 85€. Poleti pa dobimo ponavadi za 3 mesece skupaj racun za okoli 25€.

< Sporočilo je popravil Otika -- 6.3.2011 11:58:58 >

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 13:02:39   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).



Daj majketi razloži kak` je to mogoče!



Sej sem zgoraj napisala da je to za hišo. Pomembno je tud povedat (sklepam), da imamo temperaturo čez dan ko smo doma med 20 in 21 stopinj, ponoči pa 19.

Ampak sem pa pozabila napisat da je to propan in ne priklop na mestni plinovod. Imamo pa lastno plinsko cisterno. Bomo pa upam da še letos začeli s kombinacijo kamina na ventilacijo in bo poraba še manjša, bom poročala.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 6.3.2011 13:05:05 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 16:02:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).



Daj majketi razloži kak` je to mogoče!



Sej sem zgoraj napisala da je to za hišo. Pomembno je tud povedat (sklepam), da imamo temperaturo čez dan ko smo doma med 20 in 21 stopinj, ponoči pa 19.

Ampak sem pa pozabila napisat da je to propan in ne priklop na mestni plinovod. Imamo pa lastno plinsko cisterno. Bomo pa upam da še letos začeli s kombinacijo kamina na ventilacijo in bo poraba še manjša, bom poročala.


Propan je itak dražji......ej, samo meni se to zdi nemogoče.....da daš 36 EUR na mesec za 60 m2.....še bolj nemogoče se mi pa zdi, da ob taki nizki ceni še razmišljate o investiciji kamina (dobro ajde, če človek rad gleda v ogenj za dušo).....

Ne, da bi zgolj s propanonm plačevali 36 EUR na mesec v decembru in januarju, ko je res  mraz držal se mi zdi že pravljica....ker to pomeni, da v največjem mrazu porabite s kurjavo, vodo in plinom za kuhanje maksimalno 15 kubikov plina na mesec.....to pa je praktično nemogoče tudi ob hudo dobri izolaciji......



(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 16:38:04   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Oj, punce, a veste kaj me zanima. Koliko plačujete za centralno ogrevanje na plin v stanovanju 50-65 m2?




Januarja, ko so tile stroški najvišji smo plačali za ogrevanje 42 eurov, za pripravo tople vode pa 53 eurov. Živimo pa v stanovanju velikem 53 kvadratov, novogradnja, plačujemo direktno po porabi (števec), v stanovanju imamo 22 stopinj, s tem, da imamo na pol priprte radiatorje, v spalnici pa samo popoldne za kako urco "zakurimo".

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 16:40:28   
Andromeda
Aja, kuhamo pa ne na plin, ker butli od investitorja niso razpeljali plina po stanovanjih, ampak samo za ogrevanje.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ogrevanje na plin
6.3.2011 21:19:46   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

torej 36 € na 60 m2 (ogrevanje in kuhanje, topla voda).



Daj majketi razloži kak` je to mogoče!



Sej sem zgoraj napisala da je to za hišo. Pomembno je tud povedat (sklepam), da imamo temperaturo čez dan ko smo doma med 20 in 21 stopinj, ponoči pa 19.

Ampak sem pa pozabila napisat da je to propan in ne priklop na mestni plinovod. Imamo pa lastno plinsko cisterno. Bomo pa upam da še letos začeli s kombinacijo kamina na ventilacijo in bo poraba še manjša, bom poročala.


Propan je itak dražji......ej, samo meni se to zdi nemogoče.....da daš 36 EUR na mesec za 60 m2.....še bolj nemogoče se mi pa zdi, da ob taki nizki ceni še razmišljate o investiciji kamina (dobro ajde, če človek rad gleda v ogenj za dušo).....

Ne, da bi zgolj s propanonm plačevali 36 EUR na mesec v decembru in januarju, ko je res  mraz držal se mi zdi že pravljica....ker to pomeni, da v največjem mrazu porabite s kurjavo, vodo in plinom za kuhanje maksimalno 15 kubikov plina na mesec.....to pa je praktično nemogoče tudi ob hudo dobri izolaciji......





Joj, nisem napisala da samo čez zimo, ampak povprečje na mesec čez celo leto je tako. 1.600 € za 220 m2 hiše. Toje nekje 2.200 l plina.
Sigurno gre pozimi več, ker gre poleti (od maja do oktobra) samo za kuhanje in toplo vodo. Ampak za celo leto je tako povprečje. Izolacija 20 cm.
Sem šla pa ravno zdel gledat (imamo namreč istrabenz), da je šla cena za 10 centov po novem letu gor.  Zdaj je cena 0,83 €, prej je bla jeseni pa 0,71 €.
Mešanica propana in butana se pri nas ni obnesla, ker je bila večja poraba, ne vem zakaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?