|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
2.12.2014 14:23:24   
Adelina
Sin-5. razred je Dužbo pisal 1. Vem, sam si je kriv, to sem mu tudi povedala, ga ne zagovarjam. Ni pa mi logično, da negativne ocene ne more popravljati. Učiteljica jim je jasno povedala, da popravljanje ni možno, da bodo popravili z naslednjimi ocenami. Bi še razumela, če bi bilo ocen pri predmetu veliko, pa je ta zaenkrat edina in tudi ni še nič napovedala spraševanja ali nove kontrolne naloge- je že ca. 2 tedna po testu. Ali obstaja kak pravilnik o pravici do popravljanja negativne ocene. Sem prebrala tudi stare teme in ste vse pisale, da učenci lahko popravljajo 1 ali 2, višjih pa ne, pri nas pa tudi enke ni možno. Pa še enkrat, ga ne pomilujem ali krivim učiteljico za 1, samo možnost popravljanja slabe ocene pa se mi zdi logična. Hvala za mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
2.12.2014 14:46:24   
sanjasan
Pri preverjanju znanja pač pokažeš svoje znanje in ne, kolikor jaz vem, se ne da popravljati. Ker če se ni učil, potem ne bi popravljal slabe ocene ampak svojo lenobo (razen v primeru da ima dobro opravičilo, ki pa bi ga naj dostavil učiteljici ). Edino kar lahko naredi je, da se zdaj vedno dobro pripravi na kontrolne in ustna spraševanja in ga potem pri zaključevanja učiteljica ponovno vpraša, za večjo oceno, če bo med oceno, ker mu bo ta negativna ocena kvarila povprečje.
Realno gledano, potem bi lahko vsak, ki dobi slabo oceno to oceno popravljal, in se ne bi nihče uči za prvi test, ker bi vedno čakali na ponavljanje testa ali pa ustnega zagovarjanja.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
8.12.2014 23:25:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Adelina

Sin-5. razred je Dužbo pisal 1. Vem, sam si je kriv, to sem mu tudi povedala, ga ne zagovarjam. Ni pa mi logično, da negativne ocene ne more popravljati. Učiteljica jim je jasno povedala, da popravljanje ni možno, da bodo popravili z naslednjimi ocenami. Bi še razumela, če bi bilo ocen pri predmetu veliko, pa je ta zaenkrat edina in tudi ni še nič napovedala spraševanja ali nove kontrolne naloge- je že ca. 2 tedna po testu. Ali obstaja kak pravilnik o pravici do popravljanja negativne ocene. Sem prebrala tudi stare teme in ste vse pisale, da učenci lahko popravljajo 1 ali 2, višjih pa ne, pri nas pa tudi enke ni možno. Pa še enkrat, ga ne pomilujem ali krivim učiteljico za 1, samo možnost popravljanja slabe ocene pa se mi zdi logična. Hvala za mnenja.



Pravilnik o ocenjevanju v OŠ:

http://www.uradni-list.si/1/content?id=113609

Poglej čl. 2 in 3....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
8.12.2014 23:27:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: sanjasan

Realno gledano, potem bi lahko vsak, ki dobi slabo oceno to oceno popravljal, in se ne bi nihče uči za prvi test, ker bi vedno čakali na ponavljanje testa ali pa ustnega zagovarjanja.


Bolje to kot da ima del snovi, ki se mu ga sploh ni treba vec uciti ker bo popravil na drugih vsebinah.....
Zamisli barve v anglescini se ne mora uciti ker bo popravil oceno na nazivih za zivali.... Barve so negativne in tako ostajajo, pa ce se uciti.....

V mojih casih je nezmoznost poprave ocene pomenila avtomaticno popravni izpit.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sanjasan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
8.12.2014 23:57:35   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
V mojih casih je nezmoznost poprave ocene pomenila avtomaticno popravni izpit.


enako.

ok, lahko da je problem terminologije ali razumevanja kaj je popravljanje. "popravljal" si lahko ustno (ista snov je bila pisno in ustno ocenjena), samo enka ni zbrisana. samo dodana ustni, ki ti "povleče" oceno na konferenco višje. ne pišeš pa testa še 1x ali kaj podovbnega..samo isto je bil vprašan tisti, ki je pisal pozitivno. tko da ne vem če bi ga imenovala popravljanje. vedno smo imeli 2 oceni na konferenco - ustno in pisno. mogoče tovarišica to ne gleda kot na popravljanje, čeprav tehnično gledano popraviš oceno, ker jo lahko zvišaš. popraviš pa cveka ne - ostane zapisan. in če imaš 1 pisno ter dobiš ustno več kot 2 (3 in več) potem si pozitiven na konferenco.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.12.2014 0:05:43 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
9.12.2014 0:04:31   
mateyka
ups

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
9.12.2014 6:10:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

enako.

ok, lahko da je problem terminologije ali razumevanja kaj je popravljanje. "popravljal" si lahko ustno (ista snov je bila pisno in ustno ocenjena), samo enka ni zbrisana. samo dodana ustni, ki ti "povleče" oceno na konferenco višje. ne pišeš pa testa še 1x ali kaj podovbnega..samo isto je bil vprašan tisti, ki je pisal pozitivno. tko da ne vem če bi ga imenovala popravljanje. vedno smo imeli 2 oceni na konferenco - ustno in pisno. mogoče tovarišica to ne gleda kot na popravljanje, čeprav tehnično gledano popraviš oceno, ker jo lahko zvišaš. popraviš pa cveka ne - ostane zapisan. in če imaš 1 pisno ter dobiš ustno več kot 2 (3 in več) potem si pozitiven na konferenco.


Tako je....in meni je tako "popravljanje" edino pravično.....če si želel 1, 2 ali 3 popraviti (včasih celo 4) si se javil (običajno se je povsod to dalo) in si si oceno popravil oz. izboljšal......slaba ocena se ti pa ni zbrisala......si se torej moral vseeno naučiti tisto snov in jo znati......pa še "šola" je bila za naprej, da si se sproti učil, ker ti je ena slabša ocena lahko precej znižala ocene......

To, da se pa 1 in mogoče tudi 2 kje popravljajo tako, da se izbrišejo, druge ocene pa ne, pa se mi ne zdi fer....ne vem zakaj bi moral učenec popravljati 1 in 2 na tak način, da se mu to v celoti izbriše in jo nadomesti nova ocena, 3, ponekod pa celo 2 pa ostane in znižuje "povprečje"......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
9.12.2014 8:54:21   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

enako.

ok, lahko da je problem terminologije ali razumevanja kaj je popravljanje. "popravljal" si lahko ustno (ista snov je bila pisno in ustno ocenjena), samo enka ni zbrisana. samo dodana ustni, ki ti "povleče" oceno na konferenco višje. ne pišeš pa testa še 1x ali kaj podovbnega..samo isto je bil vprašan tisti, ki je pisal pozitivno. tko da ne vem če bi ga imenovala popravljanje. vedno smo imeli 2 oceni na konferenco - ustno in pisno. mogoče tovarišica to ne gleda kot na popravljanje, čeprav tehnično gledano popraviš oceno, ker jo lahko zvišaš. popraviš pa cveka ne - ostane zapisan. in če imaš 1 pisno ter dobiš ustno več kot 2 (3 in več) potem si pozitiven na konferenco.


Tako je....in meni je tako "popravljanje" edino pravično.....če si želel 1, 2 ali 3 popraviti (včasih celo 4) si se javil (običajno se je povsod to dalo) in si si oceno popravil oz. izboljšal......slaba ocena se ti pa ni zbrisala......si se torej moral vseeno naučiti tisto snov in jo znati......pa še "šola" je bila za naprej, da si se sproti učil, ker ti je ena slabša ocena lahko precej znižala ocene......

To, da se pa 1 in mogoče tudi 2 kje popravljajo tako, da se izbrišejo, druge ocene pa ne, pa se mi ne zdi fer....ne vem zakaj bi moral učenec popravljati 1 in 2 na tak način, da se mu to v celoti izbriše in jo nadomesti nova ocena, 3, ponekod pa celo 2 pa ostane in znižuje "povprečje"......



Prodobljena ocena je IMO pravicno, da ostane - je kazalec znanja v dolocenem trenutku , pa tudi ce je negativna. Popravljanje pozitivne ocene na boljso je vcasih nesmiselno, saj ce bi prav vsak popravljal dvojko, .... bi hitro zmanjkalo casa za karkoli drugega.
Vsekakor bi pa negativna morala biti popravljana na isti snovi in bi otrok snov moral zadosti dobro poznati, da pridobi pozitivno oceno. Ce se prav spomnim je pri nas v OS bilo tako, da si lahko negativno 2-krat popravljal in ce nisi popravil si lahko racunal na popravnega. Torej celotno snov si moral znati za pozitivno oceno.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
9.12.2014 19:15:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

popraviš pa cveka ne - ostane zapisan. in če imaš 1 pisno ter dobiš ustno več kot 2 (3 in več) potem si pozitiven na konferenco.


Vedno ostane zapisan, razen v primeru, da je bila negativno ocenjena več kot polovica oz. tretjina učencev pri pisnem preverjanju znanja. Takrat se ocena niti ne vpiše.

Vpisana enka vpliva različno na končno oceno v spričevalu in ne pomeni, da predmet ne more biti zaključen z odlično.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Popravljanje negativne ocene v osnovni šoli
10.12.2014 11:49:40   
Balerina
Ja je zanimiva ta teorija od učitelice. Ne popravlja ker bodo do konca leta dobili še več ocen in pač na koncu, e bodo ostale pozitivne bo itak pozitivna ocean. Kmaju bodo otroci to poštudirali in če bodo dobili čez leta 3 pozitivne, po možnosti vsaj 3 potem lahko zadnje ocenjevanje prespi saj tudi če dobi 1 ima na koncu pozitivno. Pa čeprav zadnje snovi ne zna, nima pojma kaj so jemali.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Izbira imena
valek

Katero ime se vam zdi lepše?

Kevin (18%)

Luka (49%)

Rok (33%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!