|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 0:28:14   
jupiter
Me grozno boli hrbet, če delam trebušnjake, pa ni važno ali takšne, pri katerih dviguješ trupa al pa one kjer samo noge dviguješ. Ne vem, mogoče ne delam pravilno!? A katera kaj več ve o tem?
Pripomočki iz top shopa so mi malo predragi.


< Sporočilo je popravil jupiter -- 21.2.2006 0:29:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 1:52:54   
artista7
pojdi do osebnega zdravnika in naj ti točno pokaže kako. Tam boš dobila tudi kopije vaj (vsaj moja zdravnica jih ima) na katerih vse natančno piše. Vaje so na gradivu z reklamo za tablete Ketonal

(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 6:38:52   
sand
Ne do osebnega zdravnika,ampak do osebnega trenerja v fitnesu ali kakšne izkušene fizioterapevtke.To so ljudje,ki so specializirani za te stvari, so na tekočem z novostmi in ti bodo najbolj pravilno svetovali glede izvajanja vaj za krepitev trebušne in hrbtne muskulature (oboje in še stranske trebušne) je treba krepit,še posebej,če te boli hrbet.Lepo telovadi ! 

(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 7:28:11   
lelaval
Jaz, ko delam trebušnjake, se ne dvignem čisto v sedeč položaj, ker s tem preveč obremenjuješ hrbtenico.
Morda pa ne delaš pravilno. Raje se res dogovori v kakšnem fitnesu, da ti eden trener pokaže pravilne vaje. Pa dosti uspeha z razgibavanjem.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu sand)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 7:48:55   
ronja5
Tukaj je nekaj koristnih povezav. Sama imam tudi težave, pomembno je, da ob bolečinah takoj prenehaš z vadbo. Itak pa moraš redno vadit- jaz še nisem tak daleč, žal.

LP

http://daciofit.nastja.net/clanek_trening-hrbtenica.php 

http://www.bolecine-v-krizu.com/redne-vaje-za-hrtenico/redne-vaje/index.php 

http://www.moje-zdravje.com/slo/TelovadneVaje/TibetanskeVaje 

http://med.over.net/mo-gy/manualna_medicina/clanki2003/slovenski/vaje_za_hrbtenico.php 

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 8:21:05   
Anonimen
Dvigovanje celega trupa pri trebušnjakih ni pravilno.
Jaz sem se naučila pravilno delat trebušnjake od Cindy Crawford! user posted image  Dviguje se samo glava, vrat in lopatice, nikakor pa ne cel trup.

(odgovor članu ronja5)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 8:33:12   
iana
Ob bolečini takoj prenehamo z vadbo!

Verjetno trebušnjake narobe izvajaš, pa še mišice imaš preslabitne.
Na fitnesu bi ti vsak trener predpisal trebušnjake s pomočjo  opore "ne spomnim se kako se reče" dokler se malo ne okrepijo. In ti pokazal, kako jih delati pravilno.

Doma pa ne vem, kaj lahko narediš.




(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
21.2.2006 8:35:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 8:35:09   
maja_
Kot je rekla hothien, dvigovanje celega trupa je škodljivo, efekt pa minimalen. Dvigovati se je potrebno  le dobrih 15 cm in s tem pozornost usmeriti na mišice, enako visoko se potem dviguje tudi levo in desno in s tem se krepi še stranske mišice. Take -pravilne-trebušnjake se ob "zdravi" nosečnosti lahko dela čisto do poroda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 8:38:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Radha

Olala,Hothien!Imaš pa denar,da te kar Cindy poučuje!user posted image Dobro ti gre,ni kaj!


Sploh ne. Koštalo me je sam tok kokr stane videokaseta in DVD. user posted image  Ker mam dve! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 18:49:50   
virea
Jaz pa sem si snela z e-mule nekaj pilatesovih vaj in med njimi je tudi 8-minutni program - samo trebušnjaki. Od začetka je bilo bolj težko, zdaj pa že gre. In tudi ni težav z bolečinami v križu.

Lp, Virea

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
21.2.2006 22:36:09   
jupiter
Se mi je zdelo nekako normalno, ko me je en mesec po porodu bolel križ in trtica ko sam hudič, se sploh nisem upala niti razmišljat o trebušnjakih, ampak sedaj je tega že 5 mesecev, res manj boli, ampak ko se vležem na tla, se mi zdi pa kot da se bodo kosti kar razpadle od bolečine.
Virea, kaj se mogoče spomniš kje na muli si to najdla? oz. s kakšnim naslovom?

< Sporočilo je popravil jupiter -- 21.2.2006 22:38:40 >

(odgovor članu virea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
22.2.2006 18:03:58   
virea
Pozdravljena!

Snela sem si pod imenom - winsor pilates 8 minut abs - gre za 8-minutne vaje samo za trebušnjake. Je pa še kar nekaj finih, vendar daljših vaj gor, tudi 20 in 40 minutne imam, vendar so kar težke za delati.

Lp, Virea

(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trebušnjaki in bolečine v križu
31.1.2023 21:53:34   
Lelly28 RR
Kar se tiče bolečin pri nobeni vaji niso dobre, zato se vedno gre če ne znamo do fitnes trenerjev ali osebnega zdravnika če je bolečina prisotna dlje časa ves čas.
Za krepitev trenušnih misšic obstajajo tudi vaje pri katerih ne dviguješ trupa ampak noge ali pa imaš statičen položaj, kjer se krepije mišice trupa (npr. deska ali bolj poznan angleški izraz: plank). Sploh po porodu je potrebno biti še posebno previden - super vaje za po porodu in za trebuh ima trenerka Nuša Gnezda.

(odgovor članu virea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?