|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mirena-odstranitev
7.5.2010 11:50:55   
Anonimen
Ne vem, če paše sem, ampak vseeno.

Tiste, ki ste si dale odstraniti Mireno, ali ste kaj krvavele in koliko časa?
Jaz bi si jo dala, ker bi pač počasi malo kaj načrtovali ampak se bojim zato, ker odhajamo kmalu na dopust.
Pri vstavitvi sem po malem kar skoraj 4 tedne krvavela, tako da user posted image user posted image user posted image

Hvala vsem za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 11:55:53   
CUKRČEK
jaz sem krvavela ene 5 dni....kot navadna menstruacija.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 12:18:35   
end1
a je odstranitev bolela?

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 16:57:14   
buči
Mene je noro bolelo, ko so mi jo ven dali. Potem nekja malega mrvavitve. čez nekaj dni sem tako močno krvavela ene pol dneva, da sem nekaj ur kar na WC-ju sedela. Krvvela sem sigurno 10 dni, le 2 dni bolj močno. So mi kar kosi padali ven. Sem pa presrečna, da sem se znebila tega user posted image !!!!!! Zdaj imam vsaj normalne menstre, tako kot je treba, nič nisem znervirana, nič več ni neprijetnega vonja in nekega pacanja vsak dan. Nisem bila leto dni brez vložka, ko sem imela mireno. Zame je to bila največja napaka, kar sem jih naredila v življenju, ko sem se pustila prepričat, da mi jo vstavijo.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 17:56:41   
CUKRČEK
mene ni bolela ne vstavitev in tudi odstranitev ne.

Mireno sem imal dve leti brez težav. Menstruacije skoraj nisem imela (ene 2 dni rahlega pacanja v mesecu). Res super. edino zredila sem se zaradi Mirene. Potem po dveh letih se mi je pa na jajčniku cista naredila in sem imela veliiiiike težave. In zaradi tega sem jo potem dala odstranit.
Škoda, ker sem bila res zadovoljna.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 17:58:38   
Sibil_
Cukr-kakšne težave?Ker jaz tudi sumim da neki ni ok, nisem pa šla še do G.
Lahko na zs, plizzz?

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 18:03:56   
Gina
Mene ni kaj pretirano bolelo, ko mi jo je ven dala. V bistvu sem se res zelo bala, kako bo to zgledalo, pa sem moji G tudi povedala. Pa je v resnici tisti hip malo zabolelo, potem ap nič več. Tudi kasneje me ni popolnoma nič bolelo, da bi kaj pretirano krvavela tudi ne, sem pa imela par dni izcedka po tem. Dala sem jo ven, ker sem jo imela že 5let in pol in je bil čas. NOve si nisem dala zato, ker sem imela dovolj kemije.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 18:04:14   
CUKRČEK
Pojavile so se mi grozne bolečine v trebuhu-jajčnikih. Cela sem bila napihnjena, vse me je tiščalo, . Od takrat je bilo  Ko je bilo najhuje, se skoraj vsesti nisem mogla, ker me je vse bolelo spodaj. Mirena je bila sicer kao OK (se ni vrasla), vendar sva jo brez "trta mrta" odstranile. Takrat  se je stanje izboljšalo. Cista je očitno počila sama. Je pa  bila kasneje videti neka krvavitev na jajčniku, za katero bom pa zdaj nasl. teden videla, če je izginila oz. kaj bo iz tega. Težav trenutno nimam.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 19:42:58   
Sibil_
Hvala cukrček.user posted image
Ja saj sama tudi opažam neko napihnjenost, pa mi ni jasno ali je od Morene ali česa drugega. Jo bom verjetno tudi sama dala ven.
Kdaj se ti pa potem ciklus uredi?

LP,
SIbil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mirena-odstranitev
7.5.2010 21:55:31   
Janeja
Mene tudi čaka odstranitev septembra - bo 5 let mimo od vstavitve. Jaz sem z njo zadovoljna, nobenih problemov,.. Zato razmišljam, da si bom dala novo nazaj vstavit. A je katera to že naredila? A to naredi gin istočasno - staro ven, novo noter mislim? A so potem krvavitve spet bolj dolgotrajne, tako kot po vstavitvi prve?
Ma, en kup vprašanj imam zato so vse informacije dobrodošle.

Gina, katera zaščita je pa manj kemije kot Mirena? Niti pod razno namreč ne smem več zanosit in rabim res zanesljivo zaščito.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mirena-odstranitev
8.5.2010 6:58:58   
buči
Meni se je ciklus uredil po 2 mesecih. Je pa zanimivo, da sem pred vstavitvijo govorila z vsaj 20 ženskami, vse so bile zadovoljne z mireno. Meni zgleda ne paše. Pa tudi ostale zadeve ne, tako da je pri nama edina rešitev sterilizacija. tega me je pa kar malo strah.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mirena-odstranitev
10.5.2010 21:42:38   
valerija77
janeja mireno ti lahko g istočasno zamenja z novo, samo povedati moraš prej. Glede krvavitve pa ne vem kako in kaj. Tudi jaz jo imam in sem z njo zadovoljna. Enkrat sem jo že imela, pa sem jo dala odstranit ker smo želeli imeti še enega navihanca, po porodu pa mi jo je spet vstavila. Če pa ne želiš več zanositi je po 35 letu možna sterilizacija in pri njej je vse brez kemije. Je pa potrebno res dobro premisliti, ker poti nazaj več ni.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mirena-odstranitev
10.5.2010 21:54:18   
Janeja
Valerija77, hvala za info.
Vem, da je sterilizacija tudi možnost, ki bi jo že lahko izbrala, pa mal cvikam. Ne zaradi "dokončnosti odločitve" ampak zaradi možnih stranskih učinkov kot je prezgodnja mena...
Zanosit res ne smem in ne mislim več, ker sigurno otroka ne bi donosila, za še enega nedonošenčka pa nimam več živcev in poguma. Sam stranskih učinkov sterilizacije me je pa res mal strah. Mogoče se pa motim?

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mirena-odstranitev
12.5.2010 7:30:39   
valerija77
Ja na to sem pa malo "pozabla".. ker nisem vedela, da ob sterilizaciji nastopi. Mena zna biti res precej nadležna. Ker vidim teto in mami, kok se potita in tiste navale vročine in res ni prijetno. Kaj pa morda injekcije, ki ti jih da g mislim da vsake 3 mesece (sam ne vem kolik je to spet učinkovito)? Res je nam ženskam težko, s čim vse se moramo ubadati a ne? Jst zmerej pravim, da če bi morali moški rojevati, bi človeštvo izumrlo..(mal heca :)  )

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mirena-odstranitev
12.5.2010 20:39:47   
Anonimen
Vem, da je sterilizacija tudi možnost, ki bi jo že lahko izbrala, pa mal cvikam. Ne zaradi "dokončnosti odločitve" ampak zaradi možnih stranskih učinkov kot je prezgodnja mena...


To pa ne bi smel biti problem. Pri sterilizaciji se prerežejo/prevežejo samo jajcevodi, zato jačece ne more do maternice. Vse ostalo pa ostane - jajčniki, hormoni, cikel.....

(odgovor članu Janeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mirena-odstranitev
12.5.2010 20:58:09   
eva1
Mene odstranitev ni bolela, odstranila sem jo 18 dan ciklusa, prav zaradi tega da bi bila O že mimo...imela sem še kakšen dan, dva izcedek potem ne več, 4 dni po odstranitvi mirene smo se malo preveč igrali user posted image in 16 dni po odstranitvi je bil test že pozitiven

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mirena-odstranitev
13.5.2010 9:56:21   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Mene odstranitev ni bolela, odstranila sem jo 18 dan ciklusa, prav zaradi tega da bi bila O že mimo...imela sem še kakšen dan, dva izcedek potem ne več, 4 dni po odstranitvi mirene smo se malo preveč igrali user posted image in 16 dni po odstranitvi je bil test že pozitiven


user posted image user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mirena-odstranitev
13.5.2010 10:19:50   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR


Kdaj se ti pa potem ciklus uredi?



Jaz sem po odstranitvi ene 5 dni krvavela...kr orng. Potem sem pa čez nekje mesec dni dobila normalno M. In od takrat imam lepo redno M.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mirena-odstranitev
14.5.2010 23:34:12   
DragonLady
Pol nism edina, ki ji Mirena ni odgovarjala! Se mi je ginekolog norca delal, ko sem ga klicala, da me neznosno boli v predelu trebuha. Mi je Mireno po porodu dobesedno vsilil, potem sem pa več kot dve leti trpela ježeve muke.
Po vsakem spolnem odnosu me je vse bolelo (pa nisva zganjala lih akrobacij, hehe), sem se na koncu samo zvijala v fetus položaj od bolečin. Maternični vrat me je na dotik tako bolel, da se me moj sploh ni smel spodaj dotikat, stalno sem rabila vložke, ker sem imela vnetje na vnetje....mislim, poraz!

Končno sva se odločila, da grem nujno v enemu privat ginekologu (dr. Miglar v MB), ki je izjemno cenjen tudi v tujini. Bala sva se namreč večjih komplikacij, ker sem večkrat obležala od bolečin. Hitro me je sprejel, ga odstranil in se mi je v trenutku stanje izboljšalo...Odstranitev je bolela, ker sem imela precej razbolen maternični vrat, ampak ni bilo hudega.

Mirena mi je povzročila ciste na jajčnikih, ki so same počile, ko sem 3 dni po odstranitvi že dobila svojo prvo menstruacijo po več kot dveh letih...user posted image  mislim, da sem se je prvič v življenju tako razveselila, hehe.


Naj povem, da sem v roku enega meseca ZAŽIVELA, počutje se je 300% izboljšalo, spolno življenje tudi, hehe...
In v roku dveh mesecev sva zanosila....načrtno seveda...user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mirena-odstranitev
28.5.2010 8:36:22   
RAKICA2007
včeraj sem bila na odstranitvi Mirene...
in ni prav nič bolelo, krvavim pa tudi ne user posted image user posted image user posted image

tako, da lahko veselo in brez zadržkov user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mirena-odstranitev
28.5.2010 8:36:35   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Mene odstranitev ni bolela, odstranila sem jo 18 dan ciklusa, prav zaradi tega da bi bila O že mimo...imela sem še kakšen dan, dva izcedek potem ne več, 4 dni po odstranitvi mirene smo se malo preveč igrali user posted image in 16 dni po odstranitvi je bil test že pozitiven


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mirena-odstranitev
28.5.2010 20:58:22   
pelin
 Jaz si jo bom tudi dala v kratkem venuser posted image .Dost mam teh večnih izcedkov pa konc. Sem mislila, da se mi bo v letu in pol zadeva uredila, pa se je figo! Včasih se mi ta kao menstra  ne poštima tudi tri tedne!!V kratkem imam kontrolo in bom rekla svoji ginekologinji, da naj mi jo odstrani. Pa tudi če bo bolelo...Očitno spadam med tiste, ki jim to ne odgovarja...škoda...ne vem,za  kaj naj se odločim  potem...mogoče za bebikouser posted image ...

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
28.5.2010 21:20:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mirena-odstranitev
2.6.2010 12:20:22   
Sanikaa
Živijo
Jaz sem izgleda ena od srečnic, ki težav z mireno nima. Sem precej zadovoljna , ker moji menzisi so bili po dveh porodih še hujši in bolj boleči. Mal sem zaskrbljena kakšna bo odstranitev , ker pri meni so morali odstraniti nitke v celoti. Ima mogoče katera izkušnje kakšna je odstranitev , če ni nitkuser posted image user posted image  Moj ginekolog je rekel da obstajajo nekakšne posebne prijemalkeuser posted image  Bolj se mi zdi da ga ni skrbelo , ker odhaja v pokoj, kot da bo lahko šlo venuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mirena-odstranitev
16.6.2010 18:12:02   
Ennija
Prav vesela sem, da sem našla toliko dojstev, ki so podkrepili mojo odločitev-ODSTRANITEV MIRENE !
Naj opišem svoje težave:
Mireno imem že drugič.Do sedaj sem mislila, da mi ne povzroča prav nobenih težav in , da je super.Menstruacije nisem imela, niti izcedkov.Pred letom dni sem jo zamenjala in takrat nekako so se začela moje težave-napihnjenost, zatekanje, po vsakem obroku (lahko je bil to le košček sadja)sem imela občutek "nažrtosti", stanje počutja je zelo nihalo od dneva, ko sem obveznosti počela s težko muko in spet v naslednjem dnevu, brez težav pretekla 10 km, kolesarila, zadnjih 14 dni pa mi tudi prekomerno izpadajo lasje...pomoč sem velikokrat poiskala pri svoji zdravnici in opravila razne preglede (ledvica, mehur, ), bila pri ginekologu...VSE JE BILO OK...opravila sem tudi 10 terapij bioresonance.kupovala v lekarni razne zeliščne tablete, sirupe za odvajanje vode..kaj drugega, kot da sem imela veliko finančnih stroškov ni bilo...moje stanje se ni izboljšalo..skoraj sem obupala...potem mi je prijateljica svetovala obisk pri "zdravniku alternativne med"...po 3 terapijah se mi je stanje ob pitju dol čaja in kapljic res zelo izboljšalo in tu sem izvedela tudi za pravi vzrok vseh mojih težav-MIRENA in z njo povezani hormoni...
Žal mi je, da sem se do sedaj motila in mislila KAKO JO JAZ DOBRO PRENAŠAM..

Jutri jo grem odstranit in potem se spet oglasim...

Lep dan vsem na forumu...Ennija

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?