|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   refluks
10.4.2011 11:37:29   
tanjusi
Zanima me ali ima kdo izkušnje z njim .Naša 6 tednov stara deklica ima že skoraj od rojstva težave z kako naj rečem kot bi jo dušilo, si lovi sapo. Šli sva na opazovanje v bolnico kjer so podali sum na refluks . Deklica zelo malo poliva , se pa vidi kako ji skozi nekaj tišči ,,gor,, .
Dobili sva napotnico za posnetek dihanja v Ljubljani ( cr..?) .
Zanima me kako to izgleda .Našla sem nekaj starejših tem pa me zanima , če se je že kaj spremenilo .
Omenjena je bila tudi ph metrija , zanima me če je že kdo opravil to in kako je izgledalo ...
Kako si vi pomagate proti refluksu ? Mi smo začeli izvajat protirefluksne ukrepe in mogoče je res malo bolje . Ali ima kdo zdravila in katera so to?

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: refluks
10.4.2011 14:40:06   
m_o_i
cmcr snemanje sva dala midva skozi pri starosti 1,5 meseca na pediatriji v LJ. pod nosek mu nalepijo papirnat trakec, na srcek in pljucka mu dajo tiste "popeke"(kot tebi pri EKGju), vse to je s kabli povezano z eno skatlo, ki je polozena na posteljico. snemajo ponoci(med spanjem) pri poloznem in dvignjenem vzglavju.
NIC bolecega! osebje prijazno, nasploh same pohvale pediatriji v KCjuuser posted image

doma pa: dvigneno vzglavje(kupis tisto peno al pa posteljico podlozis), ce sta na steklenicki zgostis mleko(cajna zlicka rizevih kosmicev na 100 ml mleka), OBVEZNO podiranje kupcka-ze med samim hranjenjem, boljse veckrat male obroke kot malo vecjih, zdravil za refluks ni...
razen, ce pHmetrija(te midva nisva opravljala) pokaze, da je problem z zelodcno kislino.
aja, tudi v vozicku imej dvignjeno vzglavje, pa na previjalni-nasploh glej, da bo dete imelo glavo visje od zelodcka
pies: pri nas je blo zaradi refluksa NEMOGOCE podret kupcek z naslanjanjem na ramo oz. kakorkoli, ce se je trebuscek dotikal cesa. kupcek sem mu podirala sede(jep, od prvega dne dalje): posedes ga na noge(oz. ko je se res mali, imas roke v polozaju, kot bi si ogledovala svoje dlani), glavico podpres pod bradico in po hrbtku s kroznimi gibi spodbudis spahovanjeuser posted image

pri nas je ta misica zapiralka sama od sebe zacela "normalno" delatuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: refluks
10.4.2011 17:01:26   
Precious
Živjo
Jaz tamalega nisem dajala na nobene preiskave. Sem se držala navodil kar se tiče refluksa( dvignjeno vzglavje,hranjenjev sedeč položaju ( dojenje) itn

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: refluks
10.4.2011 19:00:37   
m_o_i
dragocenauser posted image
na preiskave te dajo, ce refluks povzroca npr. apnoicne napade
no, vsaj pri nas jih je-enkrat mi je-HB da v zdravstvenem domu-pomodrel in sva sla s kisikovo masko z resilcem v bolnico. tanjusin zakladek pa-kolko berem-tudi izgublja sapo...

kruto je videt(in pri nas se je to dogajalo predvsem ponoci), ko dete samo zrak v sebe vlece, izdiha pa neuser posted image  mene je panika grabla in sem mu cisto nagonsko dajala prst v usta in ga obracala navzdol z glavo. potem, ko se je to trikrat ponovilo(sej ves-najprej je slucaj, drugic se tudi mogoce, tretjo nocjo zaporedoma se ti pa rdeca lucka prizge) sem pa sla v ZD do pediatrinje, da bi mi povedala, kaj to je(refluks je sicer imel od rojstva, dusit se je pa zacel po dobrem mesecu dni)-in je pomodrel... najprej sem povezovala z menjavo antibiotika(ceclor na primotren), ker se je res zacelo tocno tisti vecer, ko je prvic dobil primotren.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: refluks
10.4.2011 19:21:04   
Precious
m_o_i nihče ne more otroka dati na preiskavo ,če se starš ne strinja user posted image     ja,saj naš tudi ni mogel dihati in je bil čist že moder v obraz.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: refluks
10.4.2011 19:41:49   
m_o_i
aja, pardon-res sem narobe razumela stavek da ga "nisi dajala na nobene preiskave".
in seveda, da brez strinjanja starsev je to tezko izvedljivo.

si mi pa zdele dala mislit! ne spomnim se, da bi me kdorkoli vprasal, ce se strinjam glede teh preiskav...vse so kr "dolocali" in me posiljali(najprej z resilcem v Celje, od tam pa v Lj). se pa hudickasto dobro spomnim, kak kraval sem naredla, ko so mi mulca v celju odpeljali(sej nisem takoj zastekalauser posted image ) in mi ga pripeljali nazaj v bolnisnicnih cotkah in ZAFLAJŠTRANO GLAVICO(beri: so mu vzeli kri iz glavice). vem, da sem vpila tam po oddelku, da ce bi radi, da me ze drugic tist dan kap zadaneuser posted image

pies: ob rojstvu je dobil kanalcek v glavico, ker so mu glukozo dovajali. men je to blo res najstrasnejse od najstrasnejsega za videt! in sem si "sprosla" v centru za nedonosencke, ce mu lahko kri jemljejo iz zile. in kasneje antibiotike dajejo v kanalcek na rokici...menda je dosti bolj preprosto iz glavice vzet, ampak v SG so mu glavico potem pri miru pustili... one v celju pa...user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: refluks
10.4.2011 20:53:38   
morje2011
Vsak otrok drugače prenaša refluks.Naša žabica ga je tudi imela ,pa ni ne polivala.ne težko dihala in še bi se dalo naštevati.Naj bolj upoštevaj kar ti povedo v bolnišnici.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: refluks
10.4.2011 21:17:06   
hermy1
Naša je jokala tudi po uro in pol, želela biti povsem pokonci v naročju, ni hotela ležat, pila bi karkoli...začelo se je pa vedno malo manj kot uro po hranjenju....in tako vsakič. Sva bili na pediatriji in kar brez preiskav dobili zdravila, ki jih sedaj jemlje enkrat dnevno in je bistveno, bistveno bolje. Seveda vzroka ni odpravilo, tako, da vse ostale ukrepe seveda še naprej izvajamo. Če nismo dovolj vestni (npr. ne podre kupčka) so takoj težave...le da na srečo sedaj manjše. Se ji je pa očitno vnel požiralniček od kisline. Trenutno sem zelo zadovoljna, da je tako, kot je.  

_____________________________

Kot sončni žarek nas vsak dan razveseljuješ!

(odgovor članu morje2011)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: refluks
10.4.2011 23:01:20   
BAMBINA_
Ko sem jaz našega prvega pri njegovih 7 tednih prvič oživljala, ker je kar iz lepega nehal dihati, sem ga takoj peljala k zdravniku in ni bilo dvoma ali bom pristala na vse možne preiskave, da ugotovijo vzrok in uvedejo ustrezno terapijo. Bil je na CMCRF-ju (je opisala že moi - nič strašnega), kjer so ugotovili apnoične atake (prenehanje dihanja) in na pH-metriji, kjer so diagnosticirali kisli refluks. Apneje so pripisali delno refluksu, delno še nerazvitemu možganskemu centru. Skoraj eno leto je moral vsak dan jemati teofilin (nekakšno poživilo za spodbujanje dihanja) in ranital. Toplo ti priporočam tudi Angel Care, ki je nas opozoril na dihalno stisko, ki jo je mali imel ob 5h zjutraj. Takrat sem ga oživljala v drugo, z mojim sva divjala v bolnico v pižamah, z miljon prekrški na cesti. Ko so ga dali na monitor, je naredil po 2-4 vdihe na minuto! Sam bog ve, kaj bi me čakalo zjutraj, ko bi se zbudila, če AC-ja ne bi imela. Očitno je, da marsikatera zamenjuje običajno polivanje z refluksom, ki še zdaleč ni tako nedolžen. Dvomim, da bi katera pomišljala ali otroka dati na preiskave, če bi bile priča odvijanju najhujše nočne more vsake mamice. Pa je pred prvim dogodkom deloval povsem zdrav dojenček. Pri drugem so mi na neonatalnem na PeK že takoj po rojstvu diagnosticirali GERB, zato sem takoj uvedla antirefluksne ukrepe - dvignjeno ležišče na 30° (tista pena iz BC je blažev žegen; pride pa prav na previjalni), podiranje kupčkov, itd. sedaj pri treh mesecih pa sem mleko že pričela gostiti z riževo sluzjo. In moram reči, da je zelo bolje.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu hermy1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: refluks
11.4.2011 12:49:00   
tanjusi
ja midve sva bili na opazovanju v Slovenj Gradcu , jutri pa greva v Ljubljano na cmcr .Je pa res najhuje preden zaspi zvečer , ko že drema pa že spet dušenje, k sreči so to kratkotrajni primankljaji zraka, je pa tista naprava ki meri kisik v krvi kar naprej za kratko cvilila , sploh ob tem dušenju :-((, imama tudi onga angelčka, ki zazna dihanje otroka, tisto še nama pa doma k sreči ni cvililo ...
Upam da bo vse ok.
Aha še eno vprašanje , kaj pa lahko ugotovijo z tem cmcr -jem, približno si predstavljam , samo bi rada da mi še iz izkušenj poveste :-)


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: refluks
11.4.2011 13:03:16   
BAMBINA_
S CMCRF-jem beležijo več funkcij hkrati; srčni utrip, dihanje, saturacijo...

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: refluks
11.4.2011 22:37:13   
Robert Tonkovič
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

cmcr snemanje sva dala midva skozi pri starosti 1,5 meseca na pediatriji v LJ. pod nosek mu nalepijo papirnat trakec, na srcek in pljucka mu dajo tiste "popeke"(kot tebi pri EKGju), vse to je s kabli povezano z eno skatlo, ki je polozena na posteljico. snemajo ponoci(med spanjem) pri poloznem in dvignjenem vzglavju.
NIC bolecega! osebje prijazno, nasploh same pohvale pediatriji v KCjuuser posted image

doma pa: dvigneno vzglavje(kupis tisto peno al pa posteljico podlozis), ce sta na steklenicki zgostis mleko(cajna zlicka rizevih kosmicev na 100 ml mleka), OBVEZNO podiranje kupcka-ze med samim hranjenjem, boljse veckrat male obroke kot malo vecjih, zdravil za refluks ni...
razen, ce pHmetrija(te midva nisva opravljala) pokaze, da je problem z zelodcno kislino.
aja, tudi v vozicku imej dvignjeno vzglavje, pa na previjalni-nasploh glej, da bo dete imelo glavo visje od zelodcka
pies: pri nas je blo zaradi refluksa NEMOGOCE podret kupcek z naslanjanjem na ramo oz. kakorkoli, ce se je trebuscek dotikal cesa. kupcek sem mu podirala sede(jep, od prvega dne dalje): posedes ga na noge(oz. ko je se res mali, imas roke v polozaju, kot bi si ogledovala svoje dlani), glavico podpres pod bradico in po hrbtku s kroznimi gibi spodbudis spahovanjeuser posted image

pri nas je ta misica zapiralka sama od sebe zacela "normalno" delatuser posted image


Se podpišem pod ta nasvet in ga tud sam svetujem in priporočam.Zelo lepo napisano!user posted image



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: refluks
12.4.2011 10:50:10   
.tojeto.
PH metrija: malčku v nosek vstavijo tanko cevko in jo ima potem 24 ur. Naju so poslali domov, ker sva blizu, večinoma pa teh 24 ur preživijo v bolnišnici. Otroček se nekoliko razburi ob ustavljanju cevke, ni pa boleče, čez pol ure ga ne moti več. Jo pa zelo radi potegnejo ven (meni jo je kljub konstantnemu nadzoru in zvezanim rokicam ven potegnil po 10ih urah).

(odgovor članu Robert Tonkovič)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: refluks
12.4.2011 18:02:12   
Robert Tonkovič
Ja v šoli za dojenje se vse naučimo,zato pa lahko tudi svetujemo!

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: refluks
23.8.2022 9:50:33   
jimmiegilbert

IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Zanima me ali ima kdo izkušnje z njim .Naša 6 tednov stara deklica ima že skoraj od rojstva težave z kako naj rečem kot bi jo dušilo, si lovi sapo. Šli sva na opazovanje v bolnico kjer so podali sum na refluks . Deklica zelo malo poliva , se pa vidi kako ji skozi nekaj tišči ,,gor,, .
Dobili sva napotnico za posnetek dihanja v Ljubljani ( cr..?) . bubble shooter
Zanima me kako to izgleda .Našla sem nekaj starejših tem pa me zanima , če se je že kaj spremenilo .
Omenjena je bila tudi ph metrija , zanima me če je že kdo opravil to in kako je izgledalo ...
Kako si vi pomagate proti refluksu ? Mi smo začeli izvajat protirefluksne ukrepe in mogoče je res malo bolje . Ali ima kdo zdravila in katera so to?

Lahko bi bila pljučnica, tudi moja hči jo je imela

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?