|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porod v Felbachu
6.4.2010 14:12:23   
sbnc
Pozdravljene!

Zanima me, če ima katero izkušnjo s porodom v Feldbachu pred kratkim? Kako je z naravnim porodom, kakšna je cena, kdaj se je potrebno ogasiti pri dr. Miglarju... Sem brala, da naša zavarovalnica več ne plačuje poroda tam oziroma ne povrne razlike, pa me zanima, če je katera vseeno poizkušala v vračilom razlike med cenama porodov pri nas in v Avstriji?

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
6.4.2010 14:35:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sbnc)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porod v Felbachu
16.4.2010 10:17:18   
Anonimen
evo,ravnokar dober teden od poroda v feldbachu,naslednji teden bom dala vlogo za povračilo stroškov poroda v tujini,pol bomo pa videli kaj bo iz tega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porod v Felbachu
5.5.2010 12:19:13   
sbnc
super, čestitam!user posted image

lahko prosim še napišeš, kake vrste porod si imela in koliko te je vse skupaj stalo? (lahko tudi ZS)

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porod v Felbachu
13.5.2010 20:43:57   
Martinčka
IZVIRNO SPOROČILO: mary10

evo,ravnokar dober teden od poroda v feldbachu,naslednji teden bom dala vlogo za povračilo stroškov poroda v tujini,pol bomo pa videli kaj bo iz tega.


držim pesti da ti uspeuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porod v Felbachu
4.6.2010 18:22:18   
maa2010
Pozdravljene, a je kateri ze uspelo dobiti povrnjene stroske oz. razliko za porod v Sloveniji?

Jaz delam magisterij v Grazu in razmisljam, da bi se zavarovala v Avstriji, samo mislim, da ne bo slo, ker nimam vec bivalisca tam. Se imam nekaj casa za premisliti user posted image ampak porod v Feldbachu (porod v vodi) me bolj mika kot pa v Mariboru.


(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porod v Felbachu
7.6.2010 13:31:49   
tinkamarinka
Feldbach je privatna porodnišnica zato ZZZS noče krti stroškov. Kar je po eni strani logično. Če jaz hočem it na UZ trbušne stene pa da ne čakam na to 2 meseca si moram tudi sama plačat pregled pri privatniku. Če pa greš rodit v javno porodnišnico v tujino pa tudi ZZZS ne bo kompliciral. Ampak oskrba tudi ne bo takšna kot v privatnem centru.

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porod v Felbachu
7.6.2010 22:36:08   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: tinkamarinka

Feldbach je privatna porodnišnica zato ZZZS noče krti stroškov. Kar je po eni strani logično. Če jaz hočem it na UZ trbušne stene pa da ne čakam na to 2 meseca si moram tudi sama plačat pregled pri privatniku. Če pa greš rodit v javno porodnišnico v tujino pa tudi ZZZS ne bo kompliciral. Ampak oskrba tudi ne bo takšna kot v privatnem centru.


LKH Feldbach ni privatna porodnisnica, to je Privatklinik Ragnitz in ne, ni logicno, da ZZS noce kriti stroskov, saj ravnajo v nasprotju nacel EU - prosti pretok storitev.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
7.6.2010 23:31:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maa2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porod v Felbachu
7.6.2010 23:54:42   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

samo v info; jz sm zavarovana v SLO, zivimo pa na Hrvaskem. ko sm sprasevala o moznosti, da bi rodila tu, so mi tako v SLO kot HR rekli, da je porod ena stvar, ki se ne more smatrat za "urgenco" in zarad tega se storitev placa.





Hrvaška ni članica EU, zato so tam pravila glede zdravstvenega zavarovanja drugačna kot denimo v Avstriji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porod v Felbachu
13.6.2010 0:12:46   
Anonimen
no evo,mesec in pol čakamo na odgovor iz ZZZS-ja!!če bo negativen gre zadeva v roke odvetniku,ki zastopa 3 primere porodov v feldbachu(od 100.tih,ki jih zzzs ni plačal v zadnjih 2letih)na evropskem sodišču.in ne,porodnišnica  v feldbachu ni privat ,sploh ni samo porodnišnica ampak deželna klinika.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porod v Felbachu
13.6.2010 7:30:39   
Felicita
evo, na strani zzzs (http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/FF8582DA13823DE4C1256EAC0034D232) lepo piše:

OPOZORILO:Evropska kartica ne pokriva stroškov zdravljenja oz. poroda v državah članicah EU, EGP ter Švici, če je bil namen bivanja zavarovane osebe v teh državah zdravljenje oz. porod.

zdej pa nasprotje 'načelom' (načelom, ne zakonom, določbam, ...) EU al ne, tole bo težko spodbijat.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porod v Felbachu
13.6.2010 9:31:34   
mateyka
mene pa mot tale EU zavarovanje. en tak velik bjuljšit je tole zame. da nam kaj poenostavi? en drekec pekec v našem primeru. ker smo švedi in slovenci, ne moremo imet normalnega zavarovanja v obeh državah. v bistvu moramo izbirat kje bomo tujci v lastni državi, če čisto poenostavim. al pa naj vsakič ko gremo za nekaj časa v drugo državo, enostavno prekinjamo in sklepamo zavarovanja, ko eni loleki. sem hotla, da bi imeli obvezno tukaj in na švedskem (ma plačam jim dvojno, samo da ni te blesave birokracije vsakič ko gremo sem ali tja). se ne da. ma nej se nekam kušnejo..

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porod v Felbachu
22.6.2010 23:20:43   
zvezdica_1
ne glede na to, kje koristiš zdravstvne storitve ti pripada toliko €, kot bi stal tak poseg v Sloveniji(najcenejši)
tako da se lahko zahteva samo to. in slej kot prej bodo to mogli plačati.(samo vztrajen je treba bit) koliko pa ti sam doplačaš, pa njih nima kaj za brigat.to bi bilo enako, kot če bi rekli, ne, k temu privatniku pa ne boš šel zob popravit. kvečjemu so lahko srečni, ker je njihovo strokovno osebje manj obremenjeno

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porod v Felbachu
23.6.2010 15:48:06   
sbnc
Se strinjam, da bi zavarovalnica morala povrniti vsaj tolikšen del denarja, kolikor stane porod v Sloveniji, razliko pač doplačaš sam.

Še nekaj: a ste  tiste, ki ste rodile v Feldbachu, pred tem hodile na preglede k  dr. Miglarju? Jaz imam namreč osebno ginekologinjo v Ljubljani, pa ne vem točno kdaj bi šla do njega oziroma v Feldbach pred porodom?

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porod v Felbachu
6.7.2010 11:43:03   
maa2010
Bomo videli kako bo z minimalnim povracilom :) Jaz se premisljujem oz. se odlocam med Postojno in Feldbachom. Vsekakor pa bi rada imela porod v vodi user posted image
V Postojni bi morala doplacati 170€ za le-tega + doplacilo za nadstandard sobo in se za bivanje partnerja - kar se mi zdi, da nanese skoraj toliko kot 1 dan v Feldbachu, kjer imajo tudi porod v vodi ne?

(odgovor članu sbnc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porod v Felbachu
6.8.2010 10:59:40   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

evo, na strani zzzs (http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/FF8582DA13823DE4C1256EAC0034D232) lepo piše:

OPOZORILO:Evropska kartica ne pokriva stroškov zdravljenja oz. poroda v državah članicah EU, EGP ter Švici, če je bil namen bivanja zavarovane osebe v teh državah zdravljenje oz. porod.

zdej pa nasprotje 'načelom' (načelom, ne zakonom, določbam, ...) EU al ne, tole bo težko spodbijat.



zanimivo. to velja samo v primeru da porodnica BIVA npr. v Avstriji  zato ker hoče imeti tam porod. če pa slučajno tisti dan pride v avstrijo na izlet pa to ne velja a ne ? če že gremo po črkah tega stavka user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porod v Felbachu
7.8.2010 16:22:26   
nina42
Ja saj, naj na sodišču dokažejo, kaj je bil tvoj namen! Svinje

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porod v Felbachu
20.10.2010 16:14:53   
pasijonka
Oživljam to temo - je kaj novega?

Prvič user posted image  in bolj ko berem o naših porodnišnicah, bolj me je groza. Groza me je odnosa, groza me je rezanja in celega sistema. Moj organizem potrebuje mnogoooooo več časa za okrevanje kot je povprečje in z našimi zdravniki je tako, da mi ali ne verjamejo ali pa se delajo norca (po artroskopiji kolena mi je le to zatekalo in nisem mogla hodit po stopnicah še mesece po tem, ko je bilo po njihovem že vse mimo in me sploh niso resno jemali, čeprav sem pridno delala vse vaje, hodila na fizio, še sama sem si plačala alternativno terapijo, po belih zalivkah še pol leta ne morem jesti na tisti strani itd. itd.user posted image  Ureznine in praske se mi celijo 4x dlje kot recimo mojemu partnerju. Pa nisem zmazana (kot mi je rekel zdravnik v Valdoltri, ko sem javsknila, ko mi je sestra razmesarila dlan, ker tudi 3. ni zadela žile, je pa prebodla hrustanec in vse okoli, posledice so bile vidne še več kot 3 tedne), imam visok prag bolečine in marsikaj stisnem, le celim se izredno počasi. Uf, sem malo zašla...

Kar želim povedati je, da si res ne želim travmatične izkušnje s tako pomembnim dogodkom kot je porod (glede na vse probleme, ki spremljajo nosečnost, ne vem, če bom kdaj upala pomisliti na drugo, zato naj bo ta lepa).

In vidim upanje v Feldbachu, čeprav sem iz drugega konca SLO.

Kakšne so najnovejše cene in kaj vključujejo? Se plača keš ali lahko s kartico?

Je komu že uspelo dobiti povrnjeno vsaj razliko v ceni?

Vesela bom tudi podatka o odvetniku, ki zastopa starše v tem primeru.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porod v Felbachu
20.11.2010 10:28:18   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: sbnc


Še nekaj: a ste  tiste, ki ste rodile v Feldbachu, pred tem hodile na preglede k  dr. Miglarju? Jaz imam namreč osebno ginekologinjo v Ljubljani, pa ne vem točno kdaj bi šla do njega oziroma v Feldbach pred porodom?



Tudi jaz imam gin. v lj, sem pa bila pred kratkim na ogledu v Feldbachu, kjer mi je dr. Miglar povedal sledeče:
-približno en mesec pred PDP prideš v Feldbach na informativen pregled oz. nekakšno pripravo na porod, kjer se dogovoriš vse podrobnosti (npr. epiduralna, porod v vodi, homeopatija, akupunktura, CR ipd.)
-bolnišnični dan te potem stane 560 eur, kar pa vključuje vse od A do Ž, za slovenke se trudijo, da v nobenem primeru niso tam več kot 4 dni, izvajajo pa tudi ambulantni porod, se pravi da greš domov še isti dan, ker po porodu pride do 90% zapletov v prvih 3 urah, ko si itak še v porodni sobi, če je vse vredu, je potem to to
-epiziotomij imajo npr samo 20% za razliko od slovenije 60%

Meni je recimo full pomemben odnos in da v vsem upoštevajo tvoje želje, oz. če citiram Miglarja "to je vaš praznik", in da se trudijo s čim bolj naravnimi in naprednimi metodami, ne pa tko kot pri nas, ko smo 50 let za časom...


-

(odgovor članu sbnc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porod v Felbachu
20.11.2010 10:31:04   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

ne glede na to, kje koristiš zdravstvne storitve ti pripada toliko €, kot bi stal tak poseg v Sloveniji(najcenejši)
tako da se lahko zahteva samo to. in slej kot prej bodo to mogli plačati.(samo vztrajen je treba bit) koliko pa ti sam doplačaš, pa njih nima kaj za brigat.to bi bilo enako, kot če bi rekli, ne, k temu privatniku pa ne boš šel zob popravit. kvečjemu so lahko srečni, ker je njihovo strokovno osebje manj obremenjeno



Ne morem se bolj strinjat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porod v Felbachu
26.11.2010 15:11:10   
pasijonka
nina42, res hvala za te informacije. Mogoče veš še, kako je z bivanjem partnerja? Se to doplača posebej?

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porod v Felbachu
29.11.2010 14:52:12   
nina42
Ja to te pride 900 eur na dan, imata privat sobo. Drugače pa je itak lahko od jutra do večera pri tebi, tudi če nimaš privat sobe...

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porod v Felbachu
13.12.2010 1:02:33   
maronine
pozdravljene.rodila letos v fb že drugič,pasijonka če želiš lahko več na zs.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porod v Felbachu
13.12.2010 15:46:04   
pasijonka
IZVIRNO SPOROČILO: maronine

pozdravljene.rodila letos v fb že drugič,pasijonka če želiš lahko več na zs.


Z največjim veseljem! Javi se, ko boš imela čas.

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?