|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
29.1.2016 14:27:16   
alch.
Še v torek je bila moja 'prioritetna' skupina 'Julijke 2016', sedaj sem (žal) med vami, več kot očitno, ena izmed mnogih, ki se ji je srce razsulo na tisoč koščkov. Ne vem kje naj začnem..
Stara sem 22 let, včeraj bi dopolnila 16.teden. Moja nosečnost je bila več kot prelepa...Nobenih huduh slabosti, brez neke posebne utrujenosti, živela sem za dva in uživala življenje. Končno sem čutila, kaj je to sreča, kaj točno je ljubezen.
V nedeljo sem na hlačkah opazila majhen (ampak res majhen!) rjavkast izcedek...Nisem hotela paničart, partner me je pomiril in vse je bilo kot prej... Pa mi vseeno ni dalo miru, v ponedeljek sem sestri v ambulanto poslala mail ter razložila kaj se je zgodilo, naročila me je na pregled... Čutila sem, da nekaj ni ok, ampak sva kljub temu šla h zdravniku nasmejana in upala, da bova končno izvedela kaj nosim pod srcem.. Potem pa šok... "gospa, nič ne vidim čez trebušček..se boste slekla da pogledava vaginalno".. Ja takoj mi je bilo jasno koliko je ura. Ko sem gledala partnerja, kako se je sesedel na stol, sem čutila, kako se mu para srce...Prejokala sva preostanek dneva, noč... Punce iz skupine Julijke, so upale z menoj, upale za mene, sama žal nisem.. Videla sem ultrazvok, slišala sem, da ni utripa...zame je bilo upanja konec, a sem bila kljub temu hvaležna puncam, ki so me spodbujale in ostajale pozitivne še zame..
Zjutraj sva se odpravila proti SB Brežice, ampak pred vstopom v bolnišnico sem želela kavo in šla sva v bližnji lokal. Kdo bi verjel, ampak od vseh možnih sladkorčkov, je bil na mojemu napis "Če vam ne uspe prvič, vam gr v povprečju tako kot drugim." - Naenkrat mi je bilo vse jasno, to je moja usoda, čudeža ne bo, pogumno bo treba naprej.
V bolnici sem šla naprej na kirurški oddelek do svoje mentorice, saj ravno te dni tam opravljam prakso..no nekoliko me je potolažila, mi vlila malo poguma in to je bilo to.
V ambulanti sem bila na vrsti takoj - sum zdravnice so žal morali potrditi, kar sem seveda že vedela... Sledil je sprejem v dnevno bolnišnico in čakanje...
Nevem komu naj se zahvalim, ampak prihranili so mi trplenje s tabletko in se odločili za poseg v splošni anesteziji... Nobene hude krvavitve, nobenih delcev ploda, nobenih hudih fizičnih bolečin...
Malo pred 11h sem dobila v nožnico gel, ob 14h naj bi sledil poseg... Še enkrat so mi olajšali vso to trpljenje in me na poseg odpeljali ob 12.45.. No in ko sem prišla do ambulante, me je v njej čakala mentorica... Očitno je vedela, kako prestrašena sem in kako lažje bo, če bo poleg nekdo, ki ga poznam... Tudi specializantka, ki naj bi opravila poseg, je videla mojo bolečino in mi namenila ogrooomen in predvsem ISKREN objem in punce, da vam povem... takoj sem se lažje ulegla na ginekološko posteljo.
Ob 13.10 sem se že zbudila nazaj v svoji sobi in kljub temu, da bi morala dve ure sama počivati v sobi, so mojega dragega že čez 20 minut spustili h meni, tako da je še preostanek preživel ob meni...
Danes se počutim prazno... zelo prazno... mislim da vse veste, o čem govorim..
Mogoče bom malo sebična, ampak kljub vsemu, sem hvaležna, da se je zgodba zaključila tako. ugotovili so namreč, da je moja mala pikica bila brez utripa že ca 3 tedne, ker je njena velikost ustrezala 12-im tednom, kar pomeni, da bi se v roku enega tedna, moje telo začelo zastrupljati, sledil bi toksičen šok in potem.. kdo ve.. mogoče bi bila tudi jaz z mojim angelčkom, doma pa samo moj dragi z zlomlenim srčkom
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
29.1.2016 14:59:19   
Janchek81
Vse kar ti lahko dam je tole:
user posted image user posted image Objem objem objem ....
Te popolnoma razumem, vem kako ti je, sama sem imela UPN v 24. tednu user posted image in ko berem ( pa si vedno rečem, NE brat tega več ) zgodbe me še vedno tako močno stisne pri srcu in planem v jok ... in seveda obenem se bojim za tokratno našo pikico v bušiju user posted image
Želim ti res, da hitro okrevaš, greš naprej, preboliš ( vsi vemo, da pozabiš NIKOLI žal ne )....
Samo najboljše za naprej ... user posted image

(odgovor članu alch.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
29.1.2016 15:24:46   
mava1975
Tudi jaz ti pošiljam objem moči in vem kako je... novembra se je isto zgodilo meni, sicer ugotovljeno v 12 tednu, velikost za 10 je pa res, da se pikica po prenehanju bitja srca hitro začne krčiti tako da je točno čisto določiti starost kdaj se je zgodilo...
Dihaj dihaj dihaj, pojdi v naravo, joči, preklinjaj, delaj tisto kar čutiš da je prav in ti koristi, tako sem jaz preživela...

Pa še nekaj, punce če se kateri zgodi kaj takega, same se lahko odločite ali se bo stvar zaključila s tabletko ali pod anastezijo...tudi jaz sem vztrajala pri splošni anasteziji, še pri tej me je na mizi prijel napad tesnobe...

zdrži....

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
29.1.2016 19:00:18   
Sofie

Najprej en velik objem user posted image

Žal tudi jaz vem kako ti je. Vzami si čas zase, zjokaj se, pogovarjaj se o tem, če ti tako paše. Jaz sem imela SS v avgustu in mi je sedaj žal, da si nisem vzela časa za vse to. Nekako sem dala vse na stran, se vrgla v delo itd. In posledično mi je še sedaj hudo. Sploh, ker v najini družbi novice o nosečnostih in rojstvih kar dežujejo. Pri nama pa ni še nič in tudi zaradi težav z zanositvijo v letu 2016 tudi ne bo.

Drži se in če boš potrebovala pogovor se še kaj javi. Čas bo prinesel nekoliko manjšo bolečino, ampak pozabiš pa ne.




(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
2.2.2016 19:37:55   
Amour
Alch, en velik objem zate in za tvojega dragega. user posted image
Želim vama veliko potrpljenja in ljubezni. Prepričana sem, da bo vajin trenutek prišel in takrat bo vaša družinica zasijala kot najlepša zvezda na nebu, saj vas bo pazil vaš angelček.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odmrtje ploda po 16 tednih sreče
17.5.2017 22:08:49   
Jasna93
Lep pozdrav..no js sm se tut odlocla da delim svojo zgodbo z vami.. in sicer.. stara sem 24 let.. lani aprila sem koncno docakala lepo novico .. nosecnost!! Po letu in pol mucenja in boja proti PCO sem koncno zanosla.. moja nosecnost je trajala do 22.tedna..in nazalost sem rodila svojga sina.. biu je zdrav in se veselo brcal lo sem dobila bolecine in zacela krvaveti.. 😥😥 od tega je sedaj ze 10 mesecev.. bolecina se vedno enako mocna kot da se je zgodilo vceraaaj.. ceprav imam podporo moza in bliznjih amapak ta bolecina nebo izginila nikoliii!! Se posebej zato ker sem rodila zdravega fankta in ga se videla pred porodom na UZ kako veselo brca.. ampak zau je moral na svet in seveda je biu premajhen da bi zivel dalje (505g in 29cm) 😥😥.. ampak sedaj imam novo skrb.. do sedaj se vedno nisem zanosila.. ginekolog pravi da je vae v najboljsem redu ampak da sem prevec obremenjena z nosecnostjo.. mogoce sem res ker vsak mesec se ponovno razocaram ker pride menstruacija.. 😥😥zelooo si zelim otrocka ampak nikakor ne gre.. rada bi videla kako je bilo pori vas katere ste imele podpbno zgodbo in si vlila malo vec upanja!! 😥

(odgovor članu alch.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?