|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gradnja hiše
31.1.2007 11:17:38   
Magi*
Zanimajo me vaše izkušnje z gradnjo, vse od nakupa parcele. kaj je treba vedet pri nakupu parcele, kaj o stroških, ki izhajajo iz priprave na gradnjo. posebej me zanima gradnja montažne hiše, v kakšnih okvirih se gibljejo cene npr za postavitev hiške okoli 120m2. katere papirje je treba vse imeti?

smo začeli razmišljati v tej smeri, pa ne vemo kje začeti.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gradnja hiše
31.1.2007 11:24:06   
Anonimen
http://montaznehise.slonep.net/

Če ti bo kaj pomagalouser posted image

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gradnja hiše
31.1.2007 16:30:06   
dulcinea
Res ne vem, zakaj so moderatorji  premaknili to temo na čvek, saj punca vendar sprašuje o gradnji. user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gradnja hiše
31.1.2007 16:40:37   
Magi*
dulci, niso jo premaknili na čvek, temveč s čveka sem na gradnjo. napača je seveda moja;)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gradnja hiše
2.2.2007 8:45:48   
k1
pri nakupu parcele? vsekakor priporočam, da se hodijo parcele gledat zdaj, ko je zima. tako vsaj vidiš, na kakšni lokaciji je parcela, sončni ali je tam večni led in sneg, ko je zima. to se mi zdi, da je bistveno. poleti je tako ali tako vse toplo in sončno, sedaj se ta razlika najbolj pozna.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gradnja hiše
2.2.2007 13:37:26   
Magi*
jaa, to se pa zelo strinjamuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gradnja hiše
2.2.2007 14:46:01   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
..kaj je treba vedet pri nakupu parcele, ....

Predvsem mora to biti tebi odlična lokacija. Tam boš postavila hišo in tja boš vložila veliko veliko denarja. Če ti lokacija ni čisto všeč, je ne sprejmi. Tam boš "do konca" življenja in še ves denar boš tja dala. Kredite, odrekanja za nekaj, kar ti ne bo čisto všeč, za nekaj kar te bo ponoči grizlo.

Torej parcela mora biti NO1, za tebe.

Čisto enako velja za načrt hiše. Če za tebe ni NO1, se vanj ne spuščaj. Zadovolji se z načrtom, ki ti je zelo všeč in ne kar nekaj, ker je načrt poceni. Rajši dvakrat načrti kot enkrat gradnja hiše, ki ti ni všeč. Od tega lahko umreš - pobije te psihično in nato še fizično.

Vse ostalo je tehnika. Aja, Ne šparaj na nosilnosti konstrukcije. Če je okno slabo, ga zamenjaš (s stroški). Če je plošča slaba ni menjanja. To imaš in s tem ostaneš.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gradnja hiše
2.2.2007 18:28:45   
Magi*
tehnofil, tudi s teboj se povsem strinjam. v bistvu ni problem v tem, da ne bi vedeli kaj hočemo. to vemo zelo dobro, problem je v tem, da je to težko najti. ampak to je že druga zgodba. nimam pa pojma (za razliko od nakupa stanovanj) na kaj vse je treba pazit pri nakupu parcele/parcele s podrto hišo za nadomestno gradnjo/stare hiše/novogradnje, čeprav slednje je "worst case scenario".

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gradnja hiše
3.2.2007 14:31:33   
Anonimen
http://www.trajekt.org/?id=358&tid=3


(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gradnja hiše
4.2.2007 21:34:57   
Magi*
Hvalauser posted image

zmenjenouser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gradnja hiše
8.2.2007 9:59:15   
m76
Izčrpno poročilo!!

http://www.ff.uni-lj.si/slovjez/mh/gradnja.html

< Sporočilo je popravil m76 -- 8.2.2007 10:00:09 >

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gradnja hiše
8.2.2007 11:19:11   
cincamarinca
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

tehnofil, tudi s teboj se povsem strinjam. v bistvu ni problem v tem, da ne bi vedeli kaj hočemo. to vemo zelo dobro, problem je v tem, da je to težko najti.


Če veste, kaj hočete, je sploh najbolje, da se odpravite k arhitektu. Ce boste prej našli tudi lokacijo, je še veliko bolje. 3 stvari, ki so najpomembnejše: lokacija, lokacija in še enkrat lokacija.
Potem pa z željami k arhitektu in bo. Jaz bi vsekakor izbrala to pot - je veliko bolja kot nek tipski projekt, ki ga potem bolj ali manj uspešno prilagodiš svojim željam. Ampak potem se vedno pojavijo problemi, ker se ne da tako prilagodit, kot si je naročnik zamišljal... Sem videla že veliko primerov... In naredijo na pol nekaj po svoje, potem pa zašteka in pokličejo pomoč (arhitekta). Je pa takrat že v večini primerov prepozno.

Srečno!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?