|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stavba na območju kulturnega in spomeniškega ...
15.3.2007 14:01:23   
Anonimen
Tole je verjetno vprašanje, na katerega bi Pikec0 znala odgovort, ampak vseeno, če je imela katera tako sitacijo:

Prejeli smo lokacijsko informacijo za obnovo ostrešja. Stanovanjska stavba leži na območju kulturnega varstva zaradi česar je potrebno soglasje Zavoda za varstvo kulturne dediščine. Zdej pa mene najprej zanima:
1. ali ima katera "obrazec" za zahtevo soglasja,
2. kakšne pogoje postavi Zavod oz.,
3. ali nama bodo dovolili delati mansardo s frčadami (+en balkon in prizidek za vhod) na tej stavbi?

A katera kaj ve v zvezi s tem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
15.3.2007 14:23:16   
mala maja
verjetno ti bo res znala najbolje pomagati Pikec0.

Najbolje da se obrneš na njih s skico in  predlogom prenove, kašno sliko obstoječega stanja...... jih vprašaš, poveš kaj bi rad in ti bodo oni povedali kako in kaj naprej.

Verjetno pa boste prvo morali dobiti, načrt rušitve-prenove  glede na to da bi radi delali frčade in balkon.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
15.3.2007 19:53:37   
Anonimen
Kufe - ti lepo pokliči na pristojen zavod za varstvo kulturne dediščine v KR in jih konkretno vpraši kako naj daš vlogo.

Oni ti bodo že povedali kaj in kako. Pa še to - nikar se ne sprijazni s tem kar ti bodo napisali na prvo žogico. Če ti soglasje ne bo všeč se dej mal pogajat z njimi.
Je pa tko, da če je hiša zavarovana in vpisana v RKD, bojo mal bl ostri pogoji, če ne se bo dalo kej pošmuglat.

Za kak bl konkreten odgovor in napotek bi pa rabla tist papir, ki ti ga bodo poslali. Načeloma pa se da tud kej iztržit če se greš daj - dam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
15.3.2007 21:27:20   
Moyca_
uf tak je- odvisno iz katerega kraja si. V Mariboru full komplicirajo in ne dovolijo delati niti strešnih oken, razen če se z ceste ne vidijo, npr. pri kakšnih visokih blokih, kjer se z ceste ne vidi in ne kvari zunanjega videza območja. To je tak- brezveze no, ker ne sofininacirajo nič, zahteve pa imajo ubitačne.
za prizidek pa še bolj dvomim

No odvisno je sedaj od tega papirja ki ga boš dobila, kot pravi pikec
Mi smo sedaj obnavljali hišo ki je v posebnem rangu kot spomenik-- kake burleske,.... (en primer so že prejšnji lastniki dali notri plastične okne, mi pa smo morali narediti restavratorski načrt, in moramo dati lesena okna notri kot so bila prvotno,...)

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
16.3.2007 11:05:53   
Anonimen
Hvala vam punce. Sem včeraj poslala vlogo za kulturnovarstveno soglasje. Je pa fora, da je celotno naselje pod tem kulturnim varstvom, pa imajo večinoma vsi frčade in strešna okna.
Kaj pa recimo, če se ne drživa pogojev, ki nama jih bodo dali kulturovarstveniki? A pridejo preverjat ali kaj?
Ne, vem ali naj tvegava tako kot vsi najini sosedje - ampak kaj če naju kdo prijavi? Se plača kazen? Je treba porušit?...user posted image
Naša stavba je v bistvu hiša stara manj kot 30 let - bila pa je na novo zgrajena kot rekonstrukcija gospodarskega objekta starega okoli 100 let. Tako, da navzven v bistvu izgleda čist normalna hiša in ne neka stara spomeniška bajta...Frčade in prizidek niti ne bi kvarile zunanjo podobo...Bom probala barantati, kot mi je svetovala Pikec0.

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
16.3.2007 14:39:48   
Anonimen
Ko boš dubla soglasje ga poskeniraj. Pol se bomo pa menle naprej. Moram videt kaj bo noter pisalo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
16.3.2007 15:38:54   
Anonimen
Pikec0, hvala. Ko dobim, te kontaktiramuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
16.3.2007 16:11:55   
sayuri
Caffe, mi se ravno s tem problemom ukvarjamo. Smo dali prošnjo za ureditev fasade. Mož je oblikovalec in jim je dal 6 res u nulo dobrih in lepih predlogov. Poleg vsega se je oziral na fasado hiše pred 100 leti (obrobe, tisti cegli na robovih....), skratka res sva se potrudila. Vse sva dobila zavrnjeno user posted image , njihov predlog je pa tago ogaben, user posted image da niti pod razno ne dovolim, da bi bila naša bajta na novo TAKO GRDO zrihtanauser posted image  Jo raje pustimo tako, kot je.user posted image  Konec koncev vse mi plačamo, oni nam pa po glavi serjejo.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
16.3.2007 18:24:14   
Anonimen
 A s fotkami ne morete dokazovat prvotnega stanja in dobit kako strokovno obrazložitev vaših predlogov?

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
17.3.2007 10:05:28   
Moyca_
pikec kje pa ti delaš da se na vse to tako spoznaš?

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
18.3.2007 12:53:51   
Anonimen
Ma jst sem delala vse sorte - zdej pa delam iz njiv € (žal ne sebi) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
18.3.2007 19:08:42   
Anonimen
Ja, pišuka, smo hotl od soseda njivo kupit, pa je preveč prebrisan (beri: dovolj pameten) in je dal vlogo za spremembo namembnosti...Mi, barabe, smo ga pa hotl okrog prenesti...No, sej pol smo pa tut kmal zvedl, da njivo lahko kupi samo kmet, v naši družini pa nobenga kmeta user posted image ....Zdej bo pa ful zaslužil s tisto njivico

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
18.3.2007 19:19:54   
Anonimen
eh kafe, pa najdi kakga druzga kmeta - predkupne pravice so pa po zakonu defoltirane (matr kak izraz). Mislim, da gre tko:
mejaš kmet
kmet
občina
...
mislim, da jih je ene 6 komadov.
Obvestilo o prodaji visi na UE (mislim da 14 dni), če se ne javi noben predkupni upravičenec, se lahko proda komurkoli. Tko da, če hočeš met kako njivo se ti kar pozanimaj. nikol ne veš. Sicer je zdej še kako leto (odvisno kolk daleč je občina s strategijo in redom) čas, da se ušmuglaš v postopke za spremembo namenske rabe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stavba na območju kulturnega in spomenišk...
19.3.2007 10:41:33   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: pikec0

eh kafe, pa najdi kakga druzga kmeta - predkupne pravice so pa po zakonu defoltirane (matr kak izraz). Mislim, da gre tko:
mejaš kmet
kmet
občina
...
mislim, da jih je ene 6 komadov.
Obvestilo o prodaji visi na UE (mislim da 14 dni), če se ne javi noben predkupni upravičenec, se lahko proda komurkoli. Tko da, če hočeš met kako njivo se ti kar pozanimaj. nikol ne veš. Sicer je zdej še kako leto (odvisno kolk daleč je občina s strategijo in redom) čas, da se ušmuglaš v postopke za spremembo namenske rabe.



solastnik,drug kmet, kmet mejaš, potem s.p. oz. kmetijska organizacija za namen kmetijstva, gozdarstva, potem ta zavod za gozove in kmetije RS
nekaj takega iz glave ven

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?