|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rojstvo dvojčkov
23.3.2010 10:07:10   
Žaka
zanima me kako ste rodile vaše dvojčke ? CR al vaginalno ? Z epiduralno ?Do katerega tedna so se vam obrnili ? V katerem tednu ste rodile ?
Zanima me vse od poroda.


Mi pa smo noseči 33 teden,dvojajčna dvojčka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rojstvo dvojčkov
23.3.2010 10:29:22   
CUKRČEK
*dvojajčna dvojčka naravno spočeta
*nosečnost brez težav.....enako kot takrat, ko sem nosila le enega
*rojena v 34.tednu ....naravno...vaginalno.....brez težav v uri in pol od začetka    popadkov
*Zdrava 2830g in 2710g (bohnedaj, da bi ju donosila...bi počilauser posted image )




_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rojstvo dvojčkov
23.3.2010 11:49:55   
Žaka
CUKERČEK bravo.....ooooooo madona prava korenjaka.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rojstvo dvojčkov
23.3.2010 12:01:05   
l.daisy
moj je bil eden že cel čas obrnjen na glavico, drug se je prerival iz prečne v medenično lego, dokler se je dalo... user posted image v začetku nosečnosti slaboooooooooo, kar konkretna izguba na teži (- 8 kg), potem pa zelo nizek pritisk, otekanje okončin, mravljinčenje...
dvojajčna dvojčka, rojena pri 38t2d, porod induciran, brez epiduralne, z eno svečko proti bolečinam (kot da pomaga user posted image user posted image ), od predrtja ovojev do rojstva 8 ur pa še nekaj, fantka zdrava, eden 3.270 g / 50 cm in drugi 3.260 g / 51 cm... 


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rojstvo dvojčkov
24.3.2010 7:53:04   
NAVT
Rodila obe po naravni poti v 37t3d. Enojajčni dvojčici - monohoriati-biamniati. Porodne mere: A: 2375g in 46cm; B: 2480g in 47g. Razlika 18 minut, ena pred poldne, druga po poldne :)

"A" je bila precej zgodaj z glavo navzdol in si ni premislila, "B" pa je bila nekaj časa z glavo dol; takrat je G napovedala, da itak nima več placa in bo ta poza ostala do konca, a mala si je plac naredila, zato se je veselo obračala do konca. Na koncu je imela glavo gor. Zato smo se pred porodom dogovorili, da jo po rojstvu "A" poskusijo obrniti. Poskus je bil neuspešen, jaz sem utrpela poškodbe (kolateralna škoda), in sicer sem imela razmaknjeno medenico. To je pomenilo, da po porodu nisem mogla stat na nogah, ker me je medenica tako grozno bolela. Takoj so pogruntali kaj je, pa že sama sem jim povedala, ker je bila bolečina enaka kot med nosečnostjo. Zato so me na trdo povili okoli bokov, tako so mi stisnili medenico v osnovni položaj in je bilo kmalu boljše. Še dva tedna sem bila pretežno opasana s trebušnim pasom, pol pa ni bilo več potrebe. Pri "B" je zaradi medeničnega poroda prišlo do zloma ključnice, ker je rokice pri porodu iztegnila nad glavo. Ko smo šli iz porodnišnice (po 7 dneh) je bilo že OK. Obe sta imeli ukrivljeni stopali zaradi poze v trebuhu, a se je tudi to zelo hitro popravilo, ne da bi pretirano "telovadili". "B" je imela tudi slab APGAR, samo 4, ker ni takoj zadihala, vendar je takoj, ko je dobila maskico, hitro sama zadihala in je po 5 minutah bil APGAR že 8. Rodila sem v Izoli, imela sem polno porodno vseh mogočih iz porodnišnice in iz pediatričnega oddelka, čeprav je bila visoka turistična sezona (25. julij). Vsi ti "zapleti" niso pustili nobenih posledic - razvojno sta bili zelo hitri. Zdaj imata 2 leti in pol.

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rojstvo dvojčkov
24.3.2010 12:27:58   
CUKRČEK
o, NAVT, smo na isti dan rodile, kajne??user posted image user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu NAVT)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rojstvo dvojčkov
25.3.2010 9:24:43   
Žaka
Ojla!

Mi smo imeli včeraj pregled. Oba sta obrnjena z glavico dol. Punčka 2000g,fantek 1900g.Imam pa povišan RR 140/95. Čeprav sem si danes merila in ni tako visok 122/81.A ste ve tudi morale prej iti v bolinico ? meni je rekla da se po 14.4 menimo za sprejem v porodišnico user posted image . Če seveda ne bom prej rodila.Kako je bilo pa pri vas ?

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rojstvo dvojčkov
25.3.2010 9:36:17   
CUKRČEK
Jaz sem bila aktivna do konca. Potem so mi pa začele blazno otekati noge. In sem šla čist tako na posvet k babici, s katero sem bila zmenjena da bo prisostvovala porodu.
In me pregleda in ugotovi, da sem 3 cm odprta. KVA??? In sva se pač dogovorili, d apridem nasl. večer v porodnišnico rodit, če se seveda ne bo prej začelo.
In sem lepo dočakala nasl.večer brez kakršnegakoli posebnega dogajanja v trebuhu. in smo zvečer šli. Mater sem bila široka in okorna....bi lahko delala reklamo za radensko 3 srcauser posted image
So me pregledali in je CTG baje kazal popadke. Jaz pa nisem nič čutila. Sledilo je klistiranje, plešasta sem še bila po "češpljurini" tako da britje ni bilo potrebno.
In sem šla lepo v porodno. In po dobri urici rodila. Brez težav. Je tako hitro šlo, da so komaj vsi pridirkali v porodnouser posted image user posted image




_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rojstvo dvojčkov
25.3.2010 14:21:45   
sasi13
z pritiskom se ni za hecat tako da si ga kr redno meri. jz sm rodila v 36 tednu s CR zaradi pritiska 190.  imela sta 1990 in 2120 43 in 44 cm.

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rojstvo dvojčkov
29.3.2010 7:31:28   
NAVT
S pritiskom sicer nisem imela težav, sem bila pa otečena ko slon. Zadnji mesec sem se počutila kot počasi premikajoči se inkubator. Res sem bila ko sod in čisto nobena poza mi ni odgovarjala, če sem sedela ni bilo prav, če sem stala itak da ne, leže me je na vsaki strani neki tiščalo. Še v vodo sem šla, pa me je skoraj zadušilo...

Rok sem imela 29.7. (38 tednov), sprejeli so me 17.7. (torek), me gledali in merili in "spoznavali", nakar so me za vikend spustili domov (na "dopust") in sem se vračala na dva dni na ctg, pol sem bilo pa na torek (24.7.) že 2 cm in sem ostala noter, ker so mi v sredo zjutraj sprožili.

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rojstvo dvojčkov
30.3.2010 13:30:42   
Žaka
Zakaj je potrebno nam nosečkam ki nosimo dvojčke prej v bolnico ?

(odgovor članu NAVT)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rojstvo dvojčkov
15.4.2010 8:38:55   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Zakaj je potrebno nam nosečkam ki nosimo dvojčke prej v bolnico ?


Saj ni potrebno vsem. ČE ima katera kake težave , pa naj gre za dvojčke ali enojčke, pač gre prej v bolnico. Jaz nikoli nisem šla prej.....ne 1. in ne 2.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rojstvo dvojčkov
15.4.2010 10:55:26   
2mama
- nosečnost OK
- dvojajčna dvojčka zanosila po naravni poti
- rodila v 34. T s CR zaradi prečne lege (načrtovali smo CR za en teden kasneje, zato sem bila takrat že v bolnišnici; pa me je popoldne prej začelo črvičiti in je zvečer postalo jasno, da gre za popadke in da se je spodnji obrnil z glavico navzdol, naslednji dan so vseeno opravili CR)
- krepka fanta sta zdaj stara 4 leta in delamo na širjenju familije! user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rojstvo dvojčkov
23.4.2010 22:15:21   
hedviga
Hm.no jaz sem zanosila v ISCI postopku, dvojajčna dvojčka.
Nosila sem ju bp, brez slabosti, brez težav, brez odpiranja, brez otekanja, sladkornih itd...edino sem in tja mi je trebuh otrdeval.
Rodila sem prec po dnevu kulture 9.2., ker je dr.Cerar tako rekel user posted image user posted image Porod je bil induciran točno na dopolnjen 37. teden, sicer bi ju pomoje še nosila okoli kak teden. Indukcija s svečko, po predrtju rodila natur v dveh urah A-jčico Špelo 2170 in B-jčka Mihata 2700.Razlika v teži je še vedno, Miha bajsun, Špela manekenka.user posted image Špela je bila večino časa glavična, Miha se je nekje do 30 tedna obračal gor in dol, ostal je glavično in smo rodili ok. Rodila z masko in še neki, kaj vem, sem bilaz adeta čist.
Okrogla pa sploh nisem bila,čudno no....
Ah od svečke do predrtja je minilo pa kar ene 8 ur.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rojstvo dvojčkov
17.5.2010 11:46:41   
Zoja Lara
zanima me kako ste rodile vaše dvojčke ? CR al vaginalno ? Z epiduralno ?Do katerega tedna so se vam obrnili ? V katerem tednu ste rodile ?
Zanima me vse od poroda.
IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Lep pozdrav!

Moj porod ni bil težek. Začelo se je v 33.tednu z bolečino v predelu D ledvice. Obdržali so me v porodnišnici in 3. dan mi je začela plodovnica odtekat.

Porod je trajal 5 ur- rodila sem normalno, med mojima fantkoma je 5 min razlike.

So mi pa porod skušali zaustavit z magnezijem- v žilo, vendar ni delovalo.

Dvojček A je bil že dosti prej obrnjen z glavo navzdol, B pa je ležal malo bolj postrani, ampak tud z glavo navzdol, med porodom pa se je lepo obrnim navpično.

Lp



_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rojstvo dvojčkov
22.6.2010 22:34:40   
soncek.djukelica
rodila v 36 tednu, porod je bil umetno sprozen in obe sta sli vaginalno ven! Dvojcek B se mi je obrnil na glavo v kakem 33 tednu, tako da otrok kljub guzvi najde plac,da se obrne!user posted image Sem pa gagala po porodu, ker se mi posteljica ni popolnoma oluscila in sem fasala popolno narkozo in bila tisti dan popolnoma za nic, ne pa se dva otroka rihtat! HB da so sestre v porodnisnici LJ super in so one rihtale mi otroka,vsaj prvi dan! 

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?