|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   velika ali majhna hiša?
2.6.2008 9:32:33   
kiki13
Ker smo še v fazi pridobivanja vseh papirjev, gledava seveda tudi na finance, pa me zanima kako bi se odločili vi.

Hišo sva si zamislila 13*13m,''L'' zasnova - tlorisna površina pritličja je okrog 120 m2. Hiša bi bila v dveh nadstropjih, mansarde sedaj zaenkrat ne misliva nič rihtat.
Posledično to tudi pomeni pol manj prijavljene tlorisne površine za komunalni prispevek.
Vse sobe (otroška in spalnica), dnevna,,.... vse bi imeli v glavnem v eni etaži, kar je zame velik +.
_____________________________
Po drugi strani pa razmišljam, kaj če bi hišo zmanjšala na recimo 10*10, tudi L zasnova ( ker tako mora bit po lokacijski informaciji), pa bi imela npr. sobe vse gor, spodaj pa le dnevne prostore.
Nikakor pa ne bi rihtala več prostorov kot jih je zaenkrat mišljeno, ker zadoščajo za 4 člane komot, mi smo pa še 3 in še kr en lep cajt bomo.

Tako da imava v obeh primerih stroškov glede opremljanja za recimo 120 m2, vprašanje so le dražje inštalacije, ker jih moraš potegnit in tudi zmontirat še v mansardi, tako bi jih pa samo potegnila do gor, pa bi razpeljala kasneje po potrebi ( če bo kdaj potrebna še kakšna otroška soba, ali če si bi kdo od otrok kdaj kaj rihtal.)

Po eni strani bi imela veliko hišo in vse spodaj, po drugi pa razmišljam koliko materiala je to več ( zidaki, malta,pa strehauser posted image ..)

res nisem pametna.
Bi po vašem mnenju kaj prišparala glede denarja, če bi naredila manjšo hišo pa prostore v dveh etažah?
 
Kako bi se vi odločili?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 9:36:26   
mojsoncek
moj odgovor bo kratek in jedrnat: manjsa

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 10:02:56   
Anonimen
Odvisno.

Če računata da bo mogoče kdaj vajin otrok želel stanovanje zgoraj, potem večjo. Če ne pa manjšo. Sicer pravijo, da naj na to ne računamo, ampak jaz vseeno mislim, da je boljše, če je več prostora kot manj.

Drugače je pa tako glede stroškov - opeke si lahko zračunata kok bo šlo več v enem ali drugem primeru, streho isto.. Kar se pa inštalacij tiče bi pa itak vse samo pripravili, ne pa dokončali. Tako, da stroški so samo s cevmi, pa potem spet centralno gor potegnit.. Pa najbrž še ometati, ostalo pa ne..

ne vem no. SE bosta mogla sama odločit.

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 10:16:09   
honey
Midva sva bila pred isto dilemo - samo s tem, da sva imela v mislih atrijsko hišo. No, pa sva se raje odločila za mansardno. Tako da imava v spodnjem delu kuhinjo z jedilnico in dnevno sobo, kabinet, wc in kurilnico, v zgornjem pa 2 otroški sobi, garderobo, kopalnico in spalnico z garderobo in kopalnico. Pa nama ni žal. Je "manjša" hiška (če izvzamemo garažo, ki je podaljšek hiše) 10 x 12 in nama ni žal. Nisva pa računala na to, da bodo otroci enkrat ne vem kje, v katerem nadstropju, ker sva že začela s tem namenom, da hiše za otroke ne zidava. Jaz sem absolutno zadovoljna, da sva naredila mansardno. Ja, izdelala sva pa komplet vse prostore - manjka sicer novo pohištvo, lučk nimava ipd., ampak to so finese. Ker si ne predstavljam, da bi morala imeti zdaj, ko smo že vselejni, imeti en kup majstrov in delavce v hiši. Ne, hvala. Moj je bil istega mnenja - izdela se samo spodnje nadstropje in to je to. Pa sm rekla, da to pa ne. Sem šla raje 1/2 leta kasneje noter, ampak imamo spedenano vse tipitop.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 10:18:38   
Gordana-3
manjšo. mi smo štirje na 130 kvadratih. spodaj 65 kvadratov (kuhinja, dnevna, jedilnica, hodnik, hoby soba in shramba oz. prostor za kramo), zgoraj 65 kvadratov (velika kopalnica, spalnica, dve otroški in garderobna soba). za čistit je že sedaj preveč, prostora imamo tudi dovolj. večjo hišo delat zato, da bodo otroci morda hoteli biti doma, je pa največja bedarija. otroci morajo biti na svojem, če pa bodo že hoteli biti pri nama, pa se naredi prizidek, zunanji vhod na njihovo nadstropje ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 10:43:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

manjšo. mi smo štirje na 130 kvadratih. spodaj 65 kvadratov (kuhinja, dnevna, jedilnica, hodnik, hoby soba in shramba oz. prostor za kramo), zgoraj 65 kvadratov (velika kopalnica, spalnica, dve otroški in garderobna soba). za čistit je že sedaj preveč, prostora imamo tudi dovolj. večjo hišo delat zato, da bodo otroci morda hoteli biti doma, je pa največja bedarija. otroci morajo biti na svojem, če pa bodo že hoteli biti pri nama, pa se naredi prizidek, zunanji vhod na njihovo nadstropje ....


Jaz enako razmišljam, pa še bolj všeč so mi manjše hiške.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 10:47:04   
srki
Ne bi o veliki sploh razmišljala. Za koga le velika hiša,da se v njej lahko skrivaš. Meni osebno so manjše bolj všeč, da so vsi prostori lepo zapolnjeni, ne pa da je toliko sob fraj.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 11:10:09   
fragola
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Odvisno.

Če računata da bo mogoče kdaj vajin otrok želel stanovanje zgoraj, potem večjo. Če ne pa manjšo. Sicer pravijo, da naj na to ne računamo, ampak jaz vseeno mislim, da je boljše, če je več prostora kot manj.



Mislim enako, rajši več kot manj! Če je seveda iz finančne plati tudi mogoče!


_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 11:35:26   
frutka_
Raje manjšo, ker ne računam da bodo otroci živeli do konca z nama. Niti ne želim si.

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 11:57:51   
lojzika
Včasih so vsi zidali velike hiše, češ če si bo kdo rihtal.  NA koncu pa ostanejo "dile" prazne.

Tako da jaz sem tudi za manjšo

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 12:21:18   
srki
Minili so časi,  ko se je zidalo z namenom, da bo kakšen od otrok ostal doma.

Pa tudi všeč mi je, da imaš dnevne prostore spodaj, goraj pa samo spalnico in otroške sobe, če imaš več otrok.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 13:19:53   
2mama
mi imamo 140 kvadratov, smo štirje, računamo na vsaj še enega člana.
spodaj sprejemnica, kuhinja, jedilnica, dnevna soba in velika kopalnica, zgoraj vse spalnice in še en WC.
več kot dost.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 13:29:27   
rija
jaz pa sem za prostorno bivanje in nimam rada majhnih in "zapolnjenih" prostorov user posted image
vendar bi vseeno pri nas radirala klet....ostalo pa je superuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 13:40:59   
stellam
naredita manjšo hišo, ker je danes težko računat na to, da bodo otroci ostali doma. lepše je in manj za čistit. otroci si vedno ustvarijo svoje življenje, pa še vedno se da kaj dozidati če bodo hoteli ostati doma.


< Sporočilo je popravil stellam -- 2.6.2008 13:41:48 >

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 13:48:29   
orhideja75
rajši manjšo, ker z leti so sami stroški s hišami...pa večja kot je, več je vsega...od popravil, do kakšne menjave,...



_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 16:46:22   
potepinček
Večja je, več imaš čiščenja, ogrevanja....

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 16:50:46   
snorlax
Midva imava tako, da imava spodaj dnevne prostore, kopalnico+wc, garažo, kurilnico, zgoraj pa spalnice in kopalnico. Vsega skupaj je cca 250 m2.

Ti zdaj povem, da je vsega preveč in da je bajta pol prevelika. Tako, da manjšo.


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 17:14:01   
bumerang
Velika ali majhna... predvsem taka, da ima iz bivalnih prostorov izhode direkt ven in da lahko del leta preživiš večinoma zunaj.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: velika ali majhna hiša?
2.6.2008 17:24:00   
Dadi
Odvisno tudi kakšno parcelo maš...najina parcela je majhna zato bo tudi hiška na njej majhna...130 kv. bivalnih površin +klet cca 100 kv.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 7:50:41   
mika
Če računata da bo mogoče kdaj vajin otrok želel stanovanje zgoraj, potem večjo. Če ne pa manjšo. Sicer pravijo, da naj na to ne računamo, ampak jaz vseeno mislim, da je boljše, če je več prostora kot manj.


Enako razmišljam. Premislim si samo ko grem čistituser posted image . Takrat bi 110 m2 bilo dovolj.
Na to, da  naj ne računamo, da bodo otroci doma, se jaz ne oziram. Tudi naju so bombardirali z izjavam, da je hiša prevelika in ko bova stara je ne bova mogla vzdrževat. Če računam, da bodo otroci doma recimo do 20leta, a se zato naj stiskamo v majhnih prostorihuser posted image , ko pa sva imela možnost za večjo hišo.
Sicer pa se nama hiša sigurno ne bo zalepila na hrbet, da je ne bi mogla prodat, sebi kupit nekaj manjšega in pomagat otrokom ali pa da en otrok ostane v hiši, midva pa greva na manjše. Variant je še pa šeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 7:55:13   
mika
Večja je, več imaš čiščenja, ogrevanja....


Če imaš pravilno lego hišo, ogrevanja niti ni toliko več. zime postajajo vse bolj mile z veliko sonca, zato je treba na južno stran postavit velika okna do tal, mogoče tudi zimski vrt in ogrevaš samo  kopalnicouser posted image .

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 7:57:44   
Anonimen
Sama ne maram majhnih prostorov, tko da ne vem kako majhne hiše nebi imela. Neizkoriščene podstrehe pa tudi nebi imela. Spodaj dnevni prostori, velik odprt prostor.....zgoraj spalnice.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 8:35:30   
maja1488
Ne gledat zaradi otrok, ker mislim da si noben ne želi živet s starši, ko ima enkrat svojo familijo, ampak z njimi živijo zato ker nimajo financ, da bi šli na svoje. Mi smo nardili hišo za 4, tamali pa že stavimo na stran vsak mesec, da bomo lahko čez 18 let nekaj sezidali ali kupili, kjerkoli bo pač želela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 8:42:17   
Marogica
Majhna hiša, če že. Vendar brez neizkoriščenih in nedokončanih prostorov. Vsak neizkoriščen m2 stane, pa tudi takšen, ki je nefunkcionalen. In to dosti denarja.

Sama bi imela majhno hišo, narejeno tako, da bi vsak cm2 izkoristila do konca, ne pa vsak m2. In trend so manjše hiše...pri navadnih smrtnikih. Zaradi "varčevanja"..z energijo vseh vrst, dobro izkoriščenost prostorov in konec koncev tudi zaradi denarja.

Še vedno pa so mi všeč velike hiše oz. veliki prostori v hiši....ko gledam katalogeuser posted image . Vendar pri gledanju tudi ostane. Eno so katalogi, drugo pa real life.

Mi imamo hišo, 250m2. Bi jo takoj za kakšnih 100m2 zmanjšala. Mogoče mi celo enkrat ratauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 9:26:03   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Majhna hiša, če že. Vendar brez neizkoriščenih in nedokončanih prostorov. Vsak neizkoriščen m2 stane, pa tudi takšen, ki je nefunkcionalen. In to dosti denarja.

Sama bi imela majhno hišo, narejeno tako, da bi vsak cm2 izkoristila do konca, ne pa vsak m2. In trend so manjše hiše...pri navadnih smrtnikih. Zaradi "varčevanja"..z energijo vseh vrst, dobro izkoriščenost prostorov in konec koncev tudi zaradi denarja.



Se popolnoma strinjam!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?