|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne plenice v vrtcu
9.7.2012 12:39:48   
Meemee
Imam eno vprasanje:

Moja hcerka od septembra obiskuje vrtec. Ker uporabljamo pralne plenice in moramo starsi itak sami prinasati plenice v vrtec, smo se zmenili, da bomo mi prinasali pralne plenice. Vse je potekalo brez tezav, zdaj v poletnih mesecih pa od nas zahtevajo, da prinesemo plenice za enkratno uporabo (ker nase vzgojiteljice ni in je drugim tako previjanje prevec tezko oz. komplicirano). Ker je nasa puncka obcutljiva na navadne plenice (takoj dobi plenicni izpuscaj), se s tem ne strinjam.
Ali mi v vrtcu lahko odvzamejo to pravico, da ima moj otrok na sebi pralne plenice? Torej, kaj lahko naredim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne plenice v vrtcu
9.7.2012 12:44:55   
urška76
Najprej se pogovori z vzgojiteljico, zakaj vztrajaš na pralnih plenicah, potem naj ti pa še ona razloži, zakaj jih ne želi uporabljat. Po mojih izkušnjah se je dalo z vsemi vzgojiteljicami vse lepo zmenit.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne plenice v vrtcu
9.7.2012 13:50:36   
MioBambino
Ji daš dovolj plenic zraven, da je dela enako kot pri tisti za enkratno uporabo?
Mogoče jih moti še vonj, če nosiš te plenice domov prat.

Vse je rešljivo, le pogovoriti se je treba.

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne plenice v vrtcu
9.7.2012 19:55:48   
Meemee
Ja, saj do sedaj ni bilo problema. Zdaj, ko pa naše vzgojiteljice in pomočnice ni, in ju nadomešča ena druga, pa je kar naenkrat težava. Plenic dam dovolj s seboj in zraven dam nepremočljivo vrečo za umazane plenice (ki ne prepušča vonja). Ampak novi vzgojiteljici se (ker sploh ni poskusila) zdi previjanje s pralnimi plenicami bolj zamudno, pretežko, zakomplicirano in ne vem kaj še user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne plenice v vrtcu
12.7.2012 15:29:14   
Balerina
Jaz bi povedala zakaj tako, če ne bi jo pa vprašala če moramo moda prinesti zdravniško potrdilo da je na drugo občutljiva in da tuid zdravnica predlaga uporabo le teh, in ji ponudila da ji lahko pokažem kako se naredi.
Predvidevam da nima izkušen in se potem izgovarja. Samo kako pa je bilo do sedaj ste imeli vedno eli vzgojitelico ali pomočnico ni nikoli nihče drugi previjal? Pri nas se skozi nekaj menjajo tako da bi se jih v enem letu moralo že kar nekaj navaditi na to.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne plenice v vrtcu
24.7.2012 20:03:40   
RennyB
Pri nas v vrtcu kjer delam nismo nikoli komplicirali glede plenic,če je otrok alergičen,potem seveda ne more imeti teh navadnih plenic. Tudi poleti pri nas ni takih zapletov-vse smo na isti valovni dolžini. Ni res da traja predolgo ali,da je pretežko dati drugo plenico. Iz izkušenj vem,da se to da narediti hitro. Če ne bo vzgojiteljica upoštevala Vaše prošnje,pa ji mogoče malce "zagrozite",da boste še ravnateljico vprašali kako je s tem urejeno. Garantiram,da pomaga. Upam,da to uspešno uredite,ker me je kar malo sram slišati,da se v naših krogih pojavljajo tudi take,ki jim je "težko" upoštevati tako prošnjo staršev.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne plenice v vrtcu
31.7.2012 9:52:55   
kalbo
Kakorkoli obrneš je za moje pojme tole s pralnimi plenicami eno navadno preseravanje. Če se tebi da s tem ubadat, ne vem, zakaj bi se mogle v vrtcu. Pa eni bi mel pralne plenice, drugi bi mel že v jaslih Portugalščino, jest ne vem, kaj si bodo še spomnili. Ne verjamem pa, da ma tvoj otrok plenični izpuščaj zaradi običnih pampersk. Tko, zdej me pa pojejte.

(odgovor članu RennyB)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
31.7.2012 14:22:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne plenice v vrtcu
31.7.2012 14:27:51   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kakorkoli obrneš je za moje pojme tole s pralnimi plenicami eno navadno preseravanje. Če se tebi da s tem ubadat, ne vem, zakaj bi se mogle v vrtcu. Pa eni bi mel pralne plenice, drugi bi mel že v jaslih Portugalščino, jest ne vem, kaj si bodo še spomnili. Ne verjamem pa, da ma tvoj otrok plenični izpuščaj zaradi običnih pampersk. Tko, zdej me pa pojejte.


No zdej si pa pokazal, da si ta prav dedec! user posted image In ker mam jaz itak včasih preveč moških hormonov,.. se strinjam z tem kar si napisal user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralne plenice v vrtcu
31.7.2012 21:30:48   
Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kakorkoli obrneš je za moje pojme tole s pralnimi plenicami eno navadno preseravanje. Če se tebi da s tem ubadat, ne vem, zakaj bi se mogle v vrtcu. Pa eni bi mel pralne plenice, drugi bi mel že v jaslih Portugalščino, jest ne vem, kaj si bodo še spomnili. Ne verjamem pa, da ma tvoj otrok plenični izpuščaj zaradi običnih pampersk. Tko, zdej me pa pojejte.

Običajno se s tvojimi odgovori na tem forumu strinjam, tokrat pa (žal) ne. Pralne plenice-vsaj pri meni-niso nobeno preseravanje. Če jih kdo uporablja zaradi lepšega, z njimi verjetno tudi kmalu preneha.
Otroci lahko dobijo izpuščaj od pampersk, jaz vem, da jih moja tamala dobi, ko več dni zapored uporablja nepralne plenice. In kakšno preserevanje je, če ima en otrok pralne plenice? Za vzgojiteljico in pomočnico ni NIČ več dela, samo plenica ne roma v koš, ampak v vrečo, tako da ne vidim nobenih posebnih "zahtevkov" s strani staršev.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne plenice v vrtcu
31.7.2012 22:28:27   
aknela123
Teyla, za vzgojiteljico in pomočnico je s tem ko otroku daje gor pralne plenice več dela. sploh, če je otrok pokakan.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 9:11:00   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kakorkoli obrneš je za moje pojme tole s pralnimi plenicami eno navadno preseravanje. Če se tebi da s tem ubadat, ne vem, zakaj bi se mogle v vrtcu. Pa eni bi mel pralne plenice, drugi bi mel že v jaslih Portugalščino, jest ne vem, kaj si bodo še spomnili. Ne verjamem pa, da ma tvoj otrok plenični izpuščaj zaradi običnih pampersk. Tko, zdej me pa pojejte.

Običajno se s tvojimi odgovori na tem forumu strinjam, tokrat pa (žal) ne. Pralne plenice-vsaj pri meni-niso nobeno preseravanje. Če jih kdo uporablja zaradi lepšega, z njimi verjetno tudi kmalu preneha.
Otroci lahko dobijo izpuščaj od pampersk, jaz vem, da jih moja tamala dobi, ko več dni zapored uporablja nepralne plenice. In kakšno preserevanje je, če ima en otrok pralne plenice? Za vzgojiteljico in pomočnico ni NIČ več dela, samo plenica ne roma v koš, ampak v vrečo, tako da ne vidim nobenih posebnih "zahtevkov" s strani staršev.


Pol pa najdi kaj drugega kot Pamperske, ki so itak največji šit od plenic sploh te ki so delane za naš trg, ne pa da obremenjuješ vzgojiteljice še s tem. Saj ne rečem, če lepo prosiš in daš možnost izbire. Verjamem, da te nobena vzgojiteljica ne bo zavrnila, oziroma bodo redke. če se pa obnašaš tko kot da je tvoj otrok iz porcelana in nekaj čisto posebnega napram ostalim v skupini je pa to nekaj povsem drugega. In od avtorice teme sem dobil točno tak občutek. Predstavljaj si pa 20 takihle vreč za plenice v igralnici. Pomoje bi blo zlo zabavno...aja ups, sej res, na to takšni ne pomislite, vaš sonček je neki ekstra.
Tko zelo EKO pa tele plenice tud niso, ja eni se zarad tega s tem preseravajo. Gre zelo veliko vode in zelo veliko praška skozi odtok zarad teh plenic.

Mi grejo pač ta preseravanja, ki so po večini modne muhe, pa naj bodo to pralne plenice, eko hrana in podobno pač majčkeno na jetrčka in tko je z mano. Pač dec zarukan :), ki na polno zavija z očmi ob pametovanju na roditeljskih ki prihajajo vedno od enih in istih, ki hočjo bit neki ekstra.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 1.8.2012 9:18:55 >

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 12:38:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla


Običajno se s tvojimi odgovori na tem forumu strinjam, tokrat pa (žal) ne. Pralne plenice-vsaj pri meni-niso nobeno preseravanje. Če jih kdo uporablja zaradi lepšega, z njimi verjetno tudi kmalu preneha.
Otroci lahko dobijo izpuščaj od pampersk, jaz vem, da jih moja tamala dobi, ko več dni zapored uporablja nepralne plenice. In kakšno preserevanje je, če ima en otrok pralne plenice? Za vzgojiteljico in pomočnico ni NIČ več dela, samo plenica ne roma v koš, ampak v vrečo, tako da ne vidim nobenih posebnih "zahtevkov" s strani staršev.


Moja je od pampersk tudi dobila izpuščaj.....pa vzameš druge, ki nimajo tiste sestavine, ki povzroča izpuščaj.....moji so odgovarjale Huggies in tiste lidlove.....

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 14:42:03   
Blue Violet
Postavi se ti v vlogo vzgojiteljice in si predstavljaj, da bi vseh 14 otrok iz skupine imelo pralne plenice. Pa saj se ti zmeša! Previješ jih najmanj 3x na dan (to je 42 plenic ...), in kakšnega še po potrebi, če se slučajno ravno pokaka v svežo plenico. Ne obremenjujte vzgojiteljic z nepotrebnim. Lahko pa si plačaš privat varstvo, kjer ti otroka za ceno, ki jo plačuješ, še okopajo vsak dan, pa ostrižejo po potrebi, pa še kaj.

< Sporočilo je popravil Blue Violet -- 1.8.2012 14:48:16 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 15:45:35   
mixy
Nikjer, torej v nobenem vrtcu ti te pravice ne smejo odvzeti, namreč, vprašaj jih kje imajo zapisano, da otrok ne povijajo v pralne plenice oz. kje je eksplicitno zapisano, da otroka povijajo zgolj in samo v plastiko oz. pamperske? user posted image

Blue Violet ti se pa vprašaj kako so vzgojiteljice povijale nas 30 let nazaj? Takrat še pampersk ni bilo in so nas povijale izključno v bombažne tetra pleničke. Pa je bilo takrat otrok več v skupini in nihče od vzgojiteljic ni jamral, da jih ne bi previjal v pralne pleničke.

Tako da, vse se da urediti in zmeniti le jasno in samozavestno morate nastopiti in povedati vaše zahteve ali prošnje (kateri izraz pač komu lepše paše)user posted image ...nenazadnje vrtce kar drago plačujemo - draga Blue Violet eni plačujejo zasebno varstvo ceneje, kot vrtec!

Nenzadnje ozaveščene mamice ne povijamo otrok v naravne materiale, kot je bombaž ali npr. bambus zaradi "mode", ker namreč, kot si ugotovila že sama je s pralni pleničkami veliko več dela, kot s temi za enkratno uporabo. Mamice povijamo svoje otročke v pralne pleničke zato, ker se:
- same tako odločimo
- je v otrokovo dobro (a ti si rada ob menstruaciji cel dan v plastiki in teh Always vložkih?....jaz in polno kolegic že dolgo uporabljamo bombažne vložke) - ritka do sedaj nikoli ni bila rdeča, nobenih izpuščajčkev in pralna plenička mi do sedaj, v primerjavi s tole za enkratno uporabo - npr. pampers ni nikoli premočila (govorim za little lamb pleničke - organski bombaž in bambus).
- pa še bi se dalo naštevati (..nenazadnje tudi v bolniššnicah toplo priporočajo bombažne pralne pleničke), ker se v teh plastičnih pleničkah otrokovo spolovilo - sploh pri fantkih (jajčka) - ful pregrevajo in ima to lahko trajne posledice...tudi v obliki zmanjšanje plodnosti oz, neplodnosti, ipd.

Je pa seveda res, da ko gremo na pot uporabljamo eko pleničke Babylove za enkratno uporabo iz DM-a.

Toliko.



Lp

< Sporočilo je popravil mixy -- 1.8.2012 15:55:53 >

(odgovor članu Blue Violet)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 16:19:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Nikjer, torej v nobenem vrtcu ti te pravice ne smejo odvzeti, namreč, vprašaj jih kje imajo zapisano, da otrok ne povijajo v pralne plenice oz. kje je eksplicitno zapisano, da otroka povijajo zgolj in samo v plastiko oz. pamperske? user posted image



Ja, pravice.....ne smejo odvzeti pravice do pralnih plenic.....ne smejo odvzeti pravice starša do pravilnega handlinga (da starš pouči vzgojiteljico, ker ta ne ve, kakšen handling je primeren za njenega otroka, čeprav otrok nima drugače nobenih zdravstvenih težav), ne smejo odvzeti pravice do čistega oblačila (kar pomeni, da se hlače otroka ne smejo umazati, ker so stale 60 EUR).....

IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Blue Violet ti se pa vprašaj kako so vzgojiteljice povijale nas 30 let nazaj? Takrat še pampersk ni bilo in so nas povijale izključno v bombažne tetra pleničke. Pa je bilo takrat otrok več v skupini in nihče od vzgojiteljic ni jamral, da jih ne bi previjal v pralne pleničke.

 

Ja, smo 30 let nazaj vrtec ni imel tako pomembne vzgojno-izobraževalne-socializacijske ****cije kot jo ima danes....in je bil bolj varstveno naravnan....in takrat vzgojiteljice niso izobraževale otroke ampak bolj varovale in so imele več časa za previjanje......pa ni bilo otrok z odločbami v vrtcih, pa otrok je lahko jokal 15 minut pa ni bilo naslednji dan razjarjenega starša v vrtec, da kaj si pa mislijo, da otroka podvržejo stresu in otrok noče več v vrtec, ker se vzgojiteljica ne ukvarja z njim...... 

IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Tako da, vse se da urediti in zmeniti le jasno in samozavestno morate nastopiti in povedati vaše zahteve ali prošnje (kateri izraz pač komu lepše paše)user posted image ...nenazadnje vrtce kar drago plačujemo - draga Blue Violet eni plačujejo zasebno varstvo ceneje, kot vrtec!



Ja, to je pa tisti večen problem....ker drago plačujemo, si mislimo, da lahko zahtevamo vse....in potem se te zahteve prenesejo še v šolo (ki je ne plačujemo tako drago), vendar mi si lahko vse privoščimo....ker vendar imamo pravice......

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 16:23:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Nenzadnje ozaveščene mamice ne povijamo otrok v naravne materiale, kot je bombaž ali npr. bambus zaradi "mode", ker namreč, kot si ugotovila že sama je s pralni pleničkami veliko več dela, kot s temi za enkratno uporabo. Mamice povijamo svoje otročke v pralne pleničke zato, ker se:
- same tako odločimo
- je v otrokovo dobro (a ti si rada ob menstruaciji cel dan v plastiki in teh Always vložkih?....jaz in polno kolegic že dolgo uporabljamo bombažne vložke) - ritka do sedaj nikoli ni bila rdeča, nobenih izpuščajčkev in pralna plenička mi do sedaj, v primerjavi s tole za enkratno uporabo - npr. pampers ni nikoli premočila (govorim za little lamb pleničke - organski bombaž in bambus).
- pa še bi se dalo naštevati (..nenazadnje tudi v bolniššnicah toplo priporočajo bombažne pralne pleničke), ker se v teh plastičnih pleničkah otrokovo spolovilo - sploh pri fantkih (jajčka) - ful pregrevajo in ima to lahko trajne posledice...tudi v obliki zmanjšanje plodnosti oz, neplodnosti, ipd.

Je pa seveda res, da ko gremo na pot uporabljamo eko pleničke Babylove za enkratno uporabo iz DM-a.

Toliko.



Lp


Samo sem čakala, da bo nekdo začel z ozaveščanjem....user posted image

Ja, jaz imam vedno Always vložke......od kar so prišli ven ne uporabljam več bombažnih.....mi je tako veliko bolj komot in se res počutim svobodno in sproščeno kot tista punca v belih hlačah v Always reklami (samo belih hlač pa tiste tri dni vseeno ne upam obleči).....


(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 16:25:33   
mixy
Joj punce ne pametujte, pa saj ja gre za vašega otroka madonca nekje no....kaj mu res privoščite to plastiko na riti celi dan? Ne razumem vas....groza!user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 17:47:36   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Blue Violet

Postavi se ti v vlogo vzgojiteljice in si predstavljaj, da bi vseh 14 otrok iz skupine imelo pralne plenice. Pa saj se ti zmeša! Previješ jih najmanj 3x na dan (to je 42 plenic ...), in kakšnega še po potrebi, če se slučajno ravno pokaka v svežo plenico.



Joj, se nisem nameravala oglašat, ker je pri nas obdobje plenic že mimo, ampak takle argument me pa zmeri pogreje ... "predstavljaj si, da bi vseh 14 otrok iz skupine imelo pralne plenice" - ampak saj jih nimajo! jih ima samo in točno eden. ga bo pa ja previla. to je tako kot z mojim kolesom - ga imam parkiranega pod blokom, edina, ker se pač nikomur drugemu ne da z bajkom v službo, pa celo leto poslušam sitnarjenje od starih vešč: kaj pa če bi imeli vsi tukaj kolesa blablablabla ...

(odgovor članu Blue Violet)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
1.8.2012 20:15:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 20:43:45   
Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kakorkoli obrneš je za moje pojme tole s pralnimi plenicami eno navadno preseravanje. Če se tebi da s tem ubadat, ne vem, zakaj bi se mogle v vrtcu. Pa eni bi mel pralne plenice, drugi bi mel že v jaslih Portugalščino, jest ne vem, kaj si bodo še spomnili. Ne verjamem pa, da ma tvoj otrok plenični izpuščaj zaradi običnih pampersk. Tko, zdej me pa pojejte.

Običajno se s tvojimi odgovori na tem forumu strinjam, tokrat pa (žal) ne. Pralne plenice-vsaj pri meni-niso nobeno preseravanje. Če jih kdo uporablja zaradi lepšega, z njimi verjetno tudi kmalu preneha.
Otroci lahko dobijo izpuščaj od pampersk, jaz vem, da jih moja tamala dobi, ko več dni zapored uporablja nepralne plenice. In kakšno preserevanje je, če ima en otrok pralne plenice? Za vzgojiteljico in pomočnico ni NIČ več dela, samo plenica ne roma v koš, ampak v vrečo, tako da ne vidim nobenih posebnih "zahtevkov" s strani staršev.


Pol pa najdi kaj drugega kot Pamperske, ki so itak največji šit od plenic sploh te ki so delane za naš trg, ne pa da obremenjuješ vzgojiteljice še s tem. Saj ne rečem, če lepo prosiš in daš možnost izbire. Verjamem, da te nobena vzgojiteljica ne bo zavrnila, oziroma bodo redke. če se pa obnašaš tko kot da je tvoj otrok iz porcelana in nekaj čisto posebnega napram ostalim v skupini je pa to nekaj povsem drugega. In od avtorice teme sem dobil točno tak občutek. Predstavljaj si pa 20 takihle vreč za plenice v igralnici. Pomoje bi blo zlo zabavno...aja ups, sej res, na to takšni ne pomislite, vaš sonček je neki ekstra.
Tko zelo EKO pa tele plenice tud niso, ja eni se zarad tega s tem preseravajo. Gre zelo veliko vode in zelo veliko praška skozi odtok zarad teh plenic.

Mi grejo pač ta preseravanja, ki so po večini modne muhe, pa naj bodo to pralne plenice, eko hrana in podobno pač majčkeno na jetrčka in tko je z mano. Pač dec zarukan :), ki na polno zavija z očmi ob pametovanju na roditeljskih ki prihajajo vedno od enih in istih, ki hočjo bit neki ekstra.

Pamperske jaz rečem vsem tem plenicam. V bistvu ravno teh nismo še sprobali, dobi pa izpuščaje po dm-ovih (navadnih in eko), mullerjevih, lumpijevih Govorim za nošenje 3dni skupaj. Naša še ni v vrtcu, bo šla septembra. Ravnateljico sem vprašala, če bi bil kakšen problem, pa je rekla, da načeloma ne, podrobno se zmenimo na sestanku. Mene ne moti, da bi imela navadne plenice (to sem tudi povedala), ampak sem vprašala za primer, če ji ne bi ustrezale. Verjemi, da si ne bi delala dodatnega dela (in stroškov), ker plenice dobijo v vrtcu. Kot rečeno pa, nismo še tam. user posted image Avtorice tudi ne poznam, niti se nisem tako podrobno spuščala v ton govora.

Dobro, tebi se zdi preseravanje, enim pač ne. Meni so pralne plenice kul, navdušila sem že dve kolegici (sta me same spraševale).
Kar se pa porabe vode tiče in praškov, pa navadne plenice naredijo večjo svinjarijo kot pralne (od izdelave do odmeta).

Blue violet imam našo v privat varstvu, pa verjemi, da komaj čakam da gre v vrtec. user posted image In nisem rekla, da previjajo 14 otrok v pralne plenice, ampak samo enega, če ima ta slučajno izpuščaje. Enako kot bi lahko zahtevali drugo znamko plenic, če mu ta, ki jo imajo v vrtcu ne ustreza (ali pa da starši celo prinesejo svoje).
Eno je kompliciranje, drugo pa prošnja. Če se pač vzgojiteljica s tem ne strinja ali ji to predstavlja težavo, pač ne kompliciraš. Osebno sem mnenja, da se da vedno pogovoriti in najti kompromis. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralne plenice v vrtcu
1.8.2012 21:16:28   
LuLu
Ta tema me je spomnila na naš prvi roditeljski in spoznavni z vzgojiteljico, ko smo se preselili. Eden po eden starš so hodli k njej, da se kaj pomenijo in jaz sem bila zadnja.
Ona meni pač razlaga kako in kaj, sem pa že poznala delo v vrtcu, ker je to bil novi kraj in novi vrtec in smo eno leto že imeli za sabo (same dobre izkušnje)
Na koncu me je vprašala, če imam jaz še kaj za dodati ali vprašati, kake želje,... pa sem rekla, da NE. Če bo kdaj kaj sproti.
Pa me je tak debelo pogledala in je rekla, da sem bila edina do zdaj in da bi bila tak vesela, če bi bili vsi takšni.
Takrat pojma nisem imela kaj točno je mislila, ampak skozi leto pa sem spoznala starše... katastrofa! Kot je kalbo napisal... tako preseravanje, da sem za trenutek pomislila ali imam sploh dovolj rada svoje otroke user posted image  
Še bolniško vzgojiteljice so komentirali kot neprimerno in da se plačuje visoko izobražena delavka in ne samo pomočnica. Meni je šlo na bruhanje.
In, ko ena vzgojiteljica in ena pomočnica seštejeta kaj vse starši zahtevajo, želijo, priporočajo... mi je kar hudo za njih.
Se pa vsakemu staršu zdi tista ENA EDINA njegova želja pač samo ena, in to pa res ni veliko.
Opravičeno pa seveda vsem posebne pogoje in ugodnosti, ki imajo zdravniško potrdilo.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 7:48:15   
kalbo
O groza, celo 30 let nazaj je ena omenila. Draga moja, jasli 30 let nazaj, al pa jasli zdaj. Mislim da je ena ogromna velika razlika. Misliš da so previle otroka tiste stare koke več kot enkrat na dan? Misliš, da so kuhal nevemkakšno hrano? Moja tašča ve povedat, ki je mela takrat jasli doma za vrtec...vampe so ji pripeljali, VAMPE. Si sploh ne predstavljam kako je blo in ena plastika na riti ni nič v primerjavi s tistim kar je blo takrat, pa smo vsi živi ostal. Poleg tega je bla pa porodniška 6 mesecev, ja samo tok. Tko da ne mi s 30 let nazaj.

Žal se veliko dandanašnjih staršev nikakor ne zaveda, da je poleg njihovega sončka, cvetka, štrukeljčka v skupini še 19 otrok in da njihov nikakor ne sme bit najpomembnejši.
Zarad mene lahko doma povijate otroke v Ameriški slamnik, mongolsko ovijalko, pristno afriško stepsko mlado travo, v vrtcu tistih 9 ur bo pa že preživel v navadnih pamperskah, ni vrag. Sam enim to nikakor ni jasno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 8:38:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Težava nastane, ko se en starš odloči, da bo njegov otrok tudi v vrtcu imel pralne plenice, drugi hoče izključno samo Evian vodo za svojega sončka, tretji handling, četrti, da se otroka dve uri drži za rokico, ko spi, peti, da ga zjutraj vzgojiteljice preoblečejo iz pižame v obleke,.... in vsakovrstne želje gredo prek vseh razumnih meja. Potem je pa to popolna neprilagojenost s strani staršev in preobremenjevanje vzgojiteljic, le da bo potem vzgojiteljica smotana, ker zakaj pa sosedovim dovoli pralne plenice, za našega pa noče točit posebej vodo. Da se starši zmišljujejo, to pa ne.
Je le treba najti eno ravnotežje in se zavedat, da vzgojiteljica nima samo enega otroka na čez, ampak celo skupino - in se je treba prilagoditi.


Točno to je problem.....ker v skupini je od 12 do 20 otrok....v skupini ni samo naš otrok.....torej starši ne moremo vsepovprek zahtevati posebne zahteve za svojega otroka, ker to, da plačamo določen % cene vrtca nam še ne daje te pravice, da bi se pa zdaj zaradi tega preseravali......ker je v vrtcih veliko preseravanja staršev v smislu "najboljše za mojega otroka, drugi me ne zanimajo....saj pri enem pa lahko naredijo izjemo".....

Lulu je lepo napisala, kaj vse si starši zmišljujejo v vrtcih, tako da se tudi jaz vprašam po vsakem roditeljskem sestanku, kaj je narobe z mano, da iz ljubezni do svojega otroka ne kompliciram.......in ko to slišiš na roditeljskih sestankih hitro vidiš, da ni zgolj enega starša s "posebnimi zahtevami" za svojega otroka.....ampak ima precej staršev "posebne zahteve", otrok pa čisto normalno raste in je povsem zdrav.....le po mnenju staršev za njega ni dobro to, kar je povsem dobro za druge otroke......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 9:16:21   
kalbo
Ma ja, pri nas se je to zdej začel zadnje čase, ko so eno sosesko napolnil sami snobi in zdaj majo otroke ravno za v vrtec. Pol jih pa gledaš na roditeljskih sestankih ko so vsi blazno pametni, pa zakaj ni tega, pa zakaj ni onega pol ti pa zapeljejo gladko na šolsko dvorišče z avtom čisto zadaj do zadnje telovadnice, kjer majo otroc karate, zunaj pa prazno parkirišče.

Poleg vseh zahtev pa nobenga ne moti, da se avtomobili vozijo direktno mimo šolskih vrat, noben otrok ne privezuje v avtu in podobno in to vedno eni in isti.

Pa za ozaveščeno mamico se ma ena...ha ha ne me smejat. Pri treh mulcih gremo mi rajši ven žogo brcat, rolat, al pa ven sam kar tako namesto da bi vrtel več ko en pralni stroj dnevno, že tist je vrh glave zadost. Tamalga pa ne bo konc zarad pampersk, no, sej zdej je že ven :) Pa spolovilo se pregreva, pa neplodni bojo ja pa kaj še, zresnite se. Sicer me to čisto nič ne briga dokler ne tečnarite s temi blesarijami v vrtcu, da moram jest pol to poslušat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.8.2012 9:21:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?