|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   GRADNJA NOVEGA DOMA
28.9.2009 12:49:23   
3Sonček3
Pozdravljeni!

Nisem vedla kam naj vtaknem to temo sm mislm da bo tukej kr uredu. Mam vprašanje pa bi lepo prosila za pomoč kr sm prvič v tem. Z user posted image sva se odločila da bomo hišo v kateri živimo sedaj z njegovimi starši in bratom podrli in novo premaknili malo dlje od ceste. Za načrt sva si izbrala tipski načrt http://www.biro-nardin.si/tipski_projekti.php dvojčki-->račka. Dvojčka pa zato ker sta starša ločena in bi rada poskrbela tako da bo vsem lepo in bi si na koncu razdelili tako da bi en brat živel na eni strani z enim staršem pod seboj, in drugi brat z drugim staršem pod seboj. Eno nadstropje zajema cca. 75m2. Zdej me pa zanima tisto glavno. CENA! Vem da noben od vas tukej ne more čist točno napisat ampak tko da me mau usmerte bi mi pa ful pomagalo. Zamišljala sva si tako, da bo hiša narejena iz ytong-a ker prišparaš pri izolaciji in tko velik prednosti ma tale ytong, res da je mal dražji sm kokr sva gledala se pol use zgliha. Za načrt vem da pride okoli 3000-4000 € tale k bi ga midva uzela. Če ma kdo izkušnje z gradnjo in podobnimi prčkarijami bi lepo prosila za pomoč in tudi če ima kdo ytong me zanima kakšno je mnenje. Hvala vam vsem ki se boste ukvarjali z mano.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
28.9.2009 14:19:53   
Green to Grow
Se mi zdi, da je tudi podforum o gradnji na tem forumu. Verjetno boš tam več izvedela.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
28.9.2009 16:50:05   
plamen
3Sonček3, ti bom jaz kar tukaj odgovorila, kolikor vem. Z možem imava že v izdelavi sicer lasten projekt, ki bo tudi Ytong gradnja (čakava soglasja). Bila sva v istem biroju kot ti, kjer nama je bil všeč en tipski. Vendar pazita pri tipskih, ker če te niso narejeni za Ytong, pa za tako kurjavo kot bi jo vidva rada,... vama ga bodo morali narediti in to pride, kot da bi šla delati svoj idejni projekt. Gre za drugačno debelino zidu, nosilnost, srojne inštalacije...

Ytong ima ogromno prednosti, kot si napisala, eni se sicer pritožujejo, da je morda bolj suh zrak, vendar bolje kot vlažen. Naju je prepričala izolativnost, lahkotnost gradnje, ker bova večinoma delala sama, manj bo treba izolacije (eni jo niti ne dajo). Bila sva na njihovih dnevih odprtih vrat, kar je zanimivo in če imata čas, skočita pogledati.
Glede cene, naju bo najin načrt prišel manj, kot če bi vzela tipskega pri Nardin.... Točno izračunati še nisva dala na Ytong koliko zidakov bomo potrebovali, si pa približne cene lahko ogledaš na njihovi spletni strani, kjer imajo oni tipske projekte in pogledaš pribl. kvadraturo. Kar podraži, je njihova plata, midva bova dala kar betonsko. Zidaki so res dražji, prišparaš na izolaciji. Točno ceno ti pa oni dajo, ko imaš načrt narisan 1:50 (PZI), midva imava zaenkrat 1:100 (PGD) in še ne morejo.
Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, če te še kaj zanima, pa vprašajuser posted image Sva na polno v tem. Želim vama veliko uspeha in uživanja pri raziskovanjuuser posted image

(odgovor članu Green to Grow)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
28.9.2009 19:02:38   
3Sonček3
Hvala plamen js mislm da je ta načrt za ytong ker sem napisala ytong načrti al neki tazga na google pa mi je to stran vrglo vn bom se pa pozanimala. A je to možno naprimr da greš ke po načrt pa jim še rečš da ti dajo specifikacije o vsem pol greš pa na firmo pa ti oni zračunajo kolk te bo prbližno stala gradnja? Al je to možno samo ko imaš načrt 1:50?
Tudi midva želiva vama velik uspeha in uživanja pri gradnji


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu plamen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
28.9.2009 20:07:38   
plamen
Meni so na Ytongu odgovorili, da rabim 1:50, tega če je tipski naj bi projektant že imel, lahko pa da oni, ker sodelujejo z Ytong, to dajo izračunati in vama sporočijo. Ker verjetn vama dokumentov brez šuškov ne bodo dali, vem pa da so nekaj projektov delali za Ytong. Lahko pa pokličeš enega od svetovalcev na Ytong in poveš cca velikost hiše, ali bo klet, P, M,... in ti bo on cca rekel. So zelo prijazni zato kar pokliči, meni so CD poslali pa brošure, pa še majčko. Vse za nove strankeuser posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
29.9.2009 11:20:32   
3Sonček3
A bi mi lahko dala kakšno številko kam naj pokličem?

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu plamen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 8:07:58   
kalbo
Prvo kar rabiš je gradbeno dovoljenje, zato le prej preštudiraj občinske plane in se pozanimaj, kakšne zahteve imajo (kritina, nadstropja, če je sploh dovoljena večstanovanjska gradnja itd) Šele nato pride na vrsto idejni projekt in za njim PGD projekt. Pri PZI projektu se pa potem odločaš, iz kakšnih materialov bo hiša in podobno. Gradnje se je potrebno lotit od začetka, do konca, ne na sredi. Čaka te precej dolga pot do zasaditve prve lopate v zemljo. Plus vsega pa ti najprej potrebuješ gradbeno dovoljenje za rušitev stare hiše in seveda tudi projekt za to in šele po tem pride na vrsto gradbeno dovoljenje za tvojo novo hišo.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 11:05:37   
dps1
mi smo delali z ytonga in lahko povem same +++++ glede tega, sploh če boste sami delali. vse gre prav enostavno. tudi notranje stene. več info pa poglej na www.podsvojostreho.net tam imaš svega i svašta o zidariji in ostalih stvareh.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 11:16:55   
3Sonček3
Hvala za link a mam tut že cd od ytonga doma pa je tut tam gor čist use lepo prikazano kako se sam lotiš HVALA RES USEENO. Drugače pa user posted image ko slišim ++++ za ytong, vem da se bomo prou odločli. Glede GD so nam rekli da je potrebno najprej načrt prnest šele na koncu se izda GD ko maš uso papirologijo zbrano. Glede dovoljenja za rušitev starega objekta pa so nam tudi nekej rekli, ker ta hiša ki stoji zdaj bi se najverjetneje rušila potem ko bo nova že zgrajena, čene pa seveda je potrebno najprej za to zrihtat dokumentacijo. Super ste hvala.

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 11:18:47   
ALWAYS LARA
mi imamo hišo iz ytonga in je zakon! samo resničo bodite pazljivi pri zidavi in pri izbiri izvajalca,. zadeva mora biti pozidana kot legokocke naravnost, drugače si pri nadaljni obdelavi zidov nakoplješ več stroškov kot če bi zidal s ceglom!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 20:25:55   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

Hvala za link a mam tut že cd od ytonga doma pa je tut tam gor čist use lepo prikazano kako se sam lotiš HVALA RES USEENO. Drugače pa user posted image ko slišim ++++ za ytong, vem da se bomo prou odločli. Glede GD so nam rekli da je potrebno najprej načrt prnest šele na koncu se izda GD ko maš uso papirologijo zbrano. Glede dovoljenja za rušitev starega objekta pa so nam tudi nekej rekli, ker ta hiša ki stoji zdaj bi se najverjetneje rušila potem ko bo nova že zgrajena, čene pa seveda je potrebno najprej za to zrihtat dokumentacijo. Super ste hvala.


V PGD fazi ti ne rabiš materiala pisat, vsaj kolikor jest vem ne. Lohk so pa kaj zakompliciral zdaj zarad tega kompliciranja z energetsko varčnostjo.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
30.9.2009 20:50:25   
3Sonček3
Itak komplicirajo na polno in se je dobro kej prej kje pozanimat pri kakšnem takšnem kot ste vi z izkušnjami, ker nekatere stvari tut prikrijejo, da bi več iztržli, je treba bit ful pozoren ne pa nasedt vsaki stvari k prleti iz njihovih ust

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
4.10.2009 9:45:14   
plamen
3sonček3, spodaj sta dva kontakta, pa pokliči tja, iz katerega konca SLO si. Midva sva že v PGD dala iz česa bo hiška, pa debelino zidov, ker bova dala tudi za subvencijo za NEH, če bo šlo, ker se ta pravila v razpisih skoz spreminjajo. Res pa je to kar je rekla LAra, ne smeš dati delati zidarjem, ki se spoznajo na zidanje s klasičnimi zidaki, ker je pri Ytongu potrebno biti bolj natančen. Za te naklone streh, velikost, višino, 4,2.1 kapnice je pa žal res odvisno od tega v kateri občini boste zidali. Nekje na polno komplicirajo, nekje pa nič.
Always Lara - a si ti podsvojostreho spletnik objavljalauser posted image sem pridno brala in se veliko naučila. Pa pri vaših sosedih sva bila na dnevu odprtih vrat, če si pravauser posted image
Evo 3sonček3, kontakti:
Vzhodna SLO
Slavko Pavlin
Mobitel: 041 605 535
e-mail: slavko.pavlin@xella.com

Zahodna SLO
Friderik Pergar
Mobitel: 041 805 362
e-mail: friderik.pergar@xella.com



(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
5.10.2009 9:27:09   
3Sonček3
Hvala plamen za številke bom poklicala, ampak sm zdej v lenobnem stanju pa še nč se mi neda kr nevem če bo šefe podpisal pole za kredit user posted image upam da se čimprej poštima da se te papirje čez zimo zrihta.

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu plamen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: GRADNJA NOVEGA DOMA
5.10.2009 9:41:40   
ALWAYS LARA
ja jaz sem objavla spletnik in tm si lohk vsak pogleda kako NE sme bit pozidano. ne vem kaj mi je blo takrat da sem dopustila tako sranje. dones bi jim pervo steno podrla pa jih nagnala če naujo naravnost zidal matr. tut nadzornika sva mela enga bolj zaendrek. tut to je pametno met dobrega, pol ti recimo ne pozabjo narest priključka za vodo, ki more bit saj 1 meter pod zemljo. matr! se mi kr kocine dvignejo ko se spomnim drame!user posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?