|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 17:46:51   
sonlun
dan,
brez zamere, ohlašam se takrat, ko rabim nasvet oz. pomoč.
6 postopkov - neuspelih obmp v mb. stara sem 41. s partnerjem želiva posvojiti. podala sva vlogi z življenjepisom na csd. potem pa so naju informirali, da nisva primerna kandidata, ker nisva poročena. mislila sem, da je zunajzakonska skupnost enakovredna zakonski. kjerkoli berem o tem je vse tako dvoumno, da ne vem kaj in kako je na tem. če ima katera podobne izkušnje prosim za kakšno inf., da lahko spet kontaktiram na csd.
lp in vse dobro vsem. k.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 17:54:21   
Anonimen
vse piše tukaj:
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

LP

(odgovor članu sonlun)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:10:33   
sonlun
hvala za odg. res vse izčrpno piše, nikjer pa ne najdem, da bi pisalo tisto kar iščem.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:20:00   
Felicita
12. člen

(1) Dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila
zakonske zveze, ima zanju enake pravne posledice po tem zakonu, kot če bi sklenila
zakonsko zvezo
, če ni bilo razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima
neveljavna; na drugih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon
tako določa.
(2) Če je odločitev o pravici ali dolžnosti odvisna od vprašanja obstoja življenjske
skupnosti iz prejšnjega odstavka, se o tem vprašanju odloči v postopku za ugotovitev
te pravice ali dolžnosti.
Odločitev o tem vprašanju ima pravni učinek samo v stvari, v
kateri je bilo to vprašanje rešeno.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sonlun)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:26:00   
hubi
Moja kolega sta živela v izvenzakonski skupnosti in sta dobila v posvojitev otroka. Vendar sta se morala potem čim prej poročiti (sta se v enem tednu), ko sta ga dobila.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:27:40   
sonlun
hvala, hvala. torej ni ovir in na csd tega ne vedo? kar malo neroden položaj, kako njim zdaj do "dokazat", da se motijo oz., da so nama neupravičeno dejali, da ne morejo obravnavat najine vloge, ker nisva poročena.

lp, k.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:28:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sonlun

hvala za odg. res vse izčrpno piše, nikjer pa ne najdem, da bi pisalo tisto kar iščem.
lp


Potem pa ne bereš dobro,ker VSE pišeuser posted image

(odgovor članu sonlun)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:46:25   
sonlun
mogoče sem pa res prehitro prebrala. 12.člen zakonska skupnost=izvenzakonski.
torej na csd jim to povedat?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 18:54:16   
Anonimen
Ko sta vidva dala to vlogo bla bla bla. Kaj vama piše na "odločbi" ,ki vam je poslal csd?

(odgovor članu sonlun)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 19:23:02   
sonlun
1.sva bila na razgovoru. povedali, da izpolniva vprašalnik, napiševa življenjepis, napiševa vlogo za posvojitev. vse to sva storila. ko sem to nesla ga. socialni delavki, mi je rekla, da me je tako želela poklicat, ker ne morejo obravnavat vloge, ker nisva poročena. to je bilo vse, odšla sva z dolgim nosom. zdaj na vse pretege zbiram inf. ker bom v sredo prosila še za en razgovor in bi želela dati neke inf. čudno se mi zdi, da csd tega ne ve.
hvala, ker se trudiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 19:46:50   
Anonimen
Zakonska skupnost je v Slo. izenačena z izvenzakonsko.

Poleg tega pa odgovor, da ne more obravnavati vloge ni noben odgovor. Četudi bi imela gospa s CSD podlago v zakonu, bi morala izdati ODLOČBO, zakaj se določena vloga ne more obravnavat, ni popolna ali kaj podobnega. Ustni odgovor nima nobene vrednosti, razlog ti mora podati pisno.

(odgovor članu sonlun)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 19:52:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sonlun

1.sva bila na razgovoru. povedali, da izpolniva vprašalnik, napiševa življenjepis, napiševa vlogo za posvojitev. vse to sva storila. ko sem to nesla ga. socialni delavki, mi je rekla, da me je tako želela poklicat, ker ne morejo obravnavat vloge, ker nisva poročena. to je bilo vse, odšla sva z dolgim nosom. zdaj na vse pretege zbiram inf. ker bom v sredo prosila še za en razgovor in bi želela dati neke inf. čudno se mi zdi, da csd tega ne ve.
hvala, ker se trudiš.


Mislim,da si dovolj stara ,da bi lahko vedela da VSE kar ti vložiš ,zaprosiš moraš dobiti ODLOČBO!!!!
jaz bi na tvojem mestu tako:vlogo sta oddala ,počakaj 30 delovnih dni.če v tem času odločbo ne dobiš se pritoži na ministrstvouser posted image   Pa boš videla kako bo vse drugače in pravilno potekalo,ko jih tisti zgoraj po domače povedano napizdijo.

(odgovor članu sonlun)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
31.10.2011 20:59:52   
sonlun
jp, res dost stara. v sredo bom šla spet na csd na razgovor.
hvala za vse odgovore. vse dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
2.11.2011 17:07:04   
sonlun
Postavila sem tudi vprašanje društvu posvojencev(mislim, samo ne spomnim se imena) dobila sem spodnji odgovor. se bova pa na hitro oženla.

"V kolikor je izvenzakonska skupnost in želita oba posvojiti tujega otroka, to še ni možno, če pa želite posvojiti otroka enega od vaju, torej če gre za enostransko posvojitec pa je to možno."
Lp, V. Bevc

(odgovor članu sonlun)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zunaj zakonska skupnost in posvojitev
4.2.2012 21:48:04   
T3JK4
Tudi mi2 sva na CSD dobila odgovor, da izvenzakonska zveza ne omogoča posvojitve tujega otroka, ker piše ne vem v katerem členu (o posvojitvah), da posvoji lahko samo zakonski par. Žal... Bi pa naj bilo to spremenjeno z novim družinskim zakonikom. 

(odgovor članu sonlun)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?