|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posvojitev iz Rusije in Makedonije
2.3.2011 13:15:36   
Anonimen
Na vec mestih sem zasledila, da otroci iz Rusije niso zdravi otroci - ali imajo kaksne prirojene napake, down,..., ali pa Hepatitis ali kaj taksnega..
Tudi prijatelji, ki so posvojili, so najprej dobili deklico z downom a se nista mogla odlociti za posvojitev, saj je imela puncka se druge tezave.. potem sta dobila drugo deklico - ki je imela kepatitis C, a se je uspesno pozdravila...
Zanima me, ce je res tako, da Rusi v tujino dajejo samo otroke, ki imajo tezave (so bolani tako ali drugace)?

Za Makedonijo pa sem zasledila, da dajejo v posvojitev samo sirote Romov - je to res?
Saj ne, da imam kaj proti Romom, a bi vseeno raje posvojila Makedoncka, ki je Makedoncek in ne Rom..

Hvala za vse odgovore pa prosim brez nestrpnosti, ker sem samo radovedna...

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 2.3.2011 14:40:16 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
2.3.2011 13:35:58   
1ali
Poznam kup otrok iz Rusije, vsi zdravi, nihče bolezni, ki jih omenjaš. Smo pa vsi zapisali, da želimo otroke, ki nimajo neozdravljivih bolezni.
Nad našim fantom je zdravnica prav navdušenauser posted image . Kar naprej ponavlja, da redko sreča tako zdravega otroka.

Če imaš pomisleke o posvojitvi Roma, raje odnehaj. Naj posvajajo tisti, ki vedo, da morajo otroka sprejeti ne glede na narodnost, barvo kože ipd..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
2.3.2011 13:38:07   
Anonimen
no to je pa neumnost.. jaz tudi ne bi Roma posvojila pa to ne pomeni, da je clovek slab..

(odgovor članu 1ali)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
2.3.2011 13:40:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
2.3.2011 14:00:30   
Anonimen
zakaj moram brat to celo solato, ce me zanimata samo dva vprasanja?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
2.3.2011 14:16:50   
Anonimen
  • IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

    zakaj moram brat to celo solato, ce me zanimata samo dva vprasanja?
    To je zate solata? user posted image  Na tvoji dve vprašanji boš tam dobila odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
2.3.2011 14:31:34   
bela.kava
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanima me, ce je res tako, da Rusi v tujino dajejo samo otroke, ki imajo tezave (so bolani tako ali drugace)?

Za Makedonijo pa sem zasledila, da dajejo v posvojitev samo sirote Romov - je to res?

Hvala za vse odgovore pa prosim brez nestrpnosti, ker sem samo radovedna...



1. Ni res.
2. V tujino naj bi bili posvojeni otroci, za katere se ne najde primernih posvojiteljev doma. Makedonski posvojitelji večinoma želijo otroke iste narodnosti, največ otrok za posvojitev pa je Romov.
3. Če bi bila samo radovedna, bi malce pobrskala in takoj prišla do željenih informacij na tem ali kakšnem sorodnem forumu ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
3.3.2011 9:21:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zakaj moram brat to celo solato, ce me zanimata samo dva vprasanja?


Jaz bi rekla, da te očitno ne zanima dovolj. Me, ki smo v postopkih smo sigurno prebrale še več "solate" kot je tole.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
3.3.2011 11:42:30   
Tia-na
Ne bom komentirala nestrpnosti, nima smisla ... je pa se za vprašat, če slučajno razmišljaš o posvojitvi, če si res pripravljena, primerna itd ... Ta "solata" pa mnogim puncam veliko pomeni in je tudi kot neke vrste "biblija" mednarodnih posvojitev.

Ne, iz Rusije ne prihajajo samo bolni otroci, imam doma dva pa sta (vsaj do sedaj) nadpovprečno zdrava. Ta velik ima še prazen karton, tamala pa je do sedaj fasala slinavko in eno virozo. Pa še kar nekaj "ruskih" otrok poznam pa so vsi zdravi.
Lahko ti pa odgovorim še na to, da gredo iz rusije v tujino le bolni otroki ... otroci iz sirotišnic so vsi zelo mediicinsko obdelani, med drugim jim delajo tudi uz srca, ledvic, trebuščka itd ... kar recimo pri biološkem otroku ne nardiš, če nima nekih težav. In potem večkrat otrokom pripišejo kakšno diagnozo kot je recimo zaostanek v psihičnem in fizičnem razvoju, sum na to in to ... bistvo teh (neobstoječih) diagnoz pa je, da so v kartonu samo za to, da gre otrok lažje in hitreje v mednarodno posvojitev in ne gnije še naprej v sirotičnici in čaka, če se ga bo kak ruski par usmilil. Ti pa že tam povejo, da so to lažne diagnoze in seveda po prihodu domov opraviš tudi tu zdravstveni pregled, kjer potrdiš to, da so to le lažne diagnoze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
3.3.2011 21:42:29   
Anonimen
Ce nekdo zeli konkretni odgovor na konkretno vprasanje, to se ne pomeni, da pred tem ni nicesar prebral, izvedel, se pozanimal.. In zakaj ne bi direktno odgovorili in nehali tezit in bit nestrpni, ce nekdo noce posvojit cigana.. Ce vam je res tako hudo, kot tukaj predsavljate- kao vse ste svetnice!!!!!, potem pojdite pri nas v kaksno cigansko naselje pa si tam zrihtajte otroka.. ja itak- tega pa nobena ne bi naredila...

(odgovor članu Tia-na)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
3.3.2011 21:56:52   
bela.kava
Na centru za socialno delo te seznanijo z nečim, kar se imenuje posvojiteljska stvarnost. Npr. sprašujejo te, kakšnega otroka bi bil pripravljen sprejeti npr. ali bi sprejeli otroka staršev z motnjami v duševnem razvoju, otroka narkomanov, otroka druge etnične pripadnosti, starejšega otroka ... seveda ima vsak pravico in dožnost, da pove, kakša situacija je zanj sprejemljiva. In ko se pojavi otrok za posvojitev, mu poskušajo poiskati straše, ki mu bodo lahko dali največ ljubezni, podpore, sprejemanja ipd.

Torej brez panike ... vsak ve za sebe kaj in kako, otrok za posvojitev je pri nas zelo malo in na srečo imajo socialni delavci možnost, da med 470 ali koliko nas je že na listi najdejo najprimernejše starše za otroke. Posvojitev na leto pa je mislim da manj kot deset ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
4.3.2011 7:36:11   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ce nekdo zeli konkretni odgovor na konkretno vprasanje, to se ne pomeni, da pred tem ni nicesar prebral, izvedel, se pozanimal.. In zakaj ne bi direktno odgovorili in nehali tezit in bit nestrpni, ce nekdo noce posvojit cigana.. Ce vam je res tako hudo, kot tukaj predsavljate- kao vse ste svetnice!!!!!, potem pojdite pri nas v kaksno cigansko naselje pa si tam zrihtajte otroka.. ja itak- tega pa nobena ne bi naredila...


Anonimna, verjemi, če bi šlo tako kot praviš, tega foruma ne bi bilo. Mi2 sva se odločila (piše nekje med tisto solato), da sva podala vlogo za posvojitev na Kosovem, kjer pa dejansko kot roma ali "šipterja" (kot radi rečemo) ne moreš dobiti, tako, da nama je, kot (verjetno) vsem ostalim vseeno kakšno narodnost ima otrok.
Moraš pa razumeti, da smo prestale (seveda tu ne izključujemo partnerje) že veliko in da smo mogoče že malo preveč zaščitniške ena do druge ali pa "napadalne"  do ljudi, ki mogoče ne razumejo kaj prestajamo.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 4.3.2011 7:39:59 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
4.3.2011 8:14:22   
bela.kava
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Moraš pa razumeti, da smo prestale (seveda tu ne izključujemo partnerje) že veliko


... in predvsem kaj prestajajo otroci, ki ali ostajajo v dolgotrajnem rejništvu v Sloveniji ali životarijo v sirotišnicah po svetu, medtem ko toliko ljudi čaka na možnost, da bi postali starši

... predlagam, da se najprej sama sprijazniš s svojimi zadržki (vsi imamo kakšne), saj potem ne boš čutila takšne potrebe po obrambni drži ... nihče ti noče nič hudega, jaz npr. samo čakam, že zelo dolgo čakam dvojčici, ki bosta kmalu stari tri leta (btw romski deklici), Saša27 ima hudo preizkušnjo za sabo, nekaterim je že uspelo (in se sedaj ukvarjajo z bolj veselimi stvarmiuser posted image ) ...

... vse to in še več, se nahaja med solato ... dober tekuser posted image


(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
4.3.2011 13:06:22   
Iza12345
Anonimen...

... pa kdorkoli že si....

Bolje bi bilo, da se pospraviš tukaj dol, ker če te naše izkušnje ne zanimajo, nimaš tukaj kaj delati. Kaj šele solato brati.

Pa g. Jelinčiča lahko vprašaš kakšna je razlika med Romom in Cigančkom, da ne bo kake pomote.

(odgovor članu bela.kava)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
4.3.2011 17:02:06   
Anonimen
IZA a je tvoj forum?

(odgovor članu Iza12345)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
6.3.2011 15:32:00   
Tia-na
Se je zgleda nek provokator ali provokatorica spravil na ta forum. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
6.3.2011 17:18:53   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Tia-na

Se je zgleda nek provokator ali provokatorica spravil na ta forum. 

Ne pustite mu/ji veselja. Najbolje dat na ignor.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POSVOJITEV IZ RUSIJE IN MAKEDINIJE
16.3.2011 14:25:12   
HuAnita
O, bog... A ti bi potem kakoega Šveda ali kvečjemu Nemko malo, ne, blont, pa modre očke, pa čista kri ali kako že... Aja, pa da zna že kot dojenček igrati klavir in sestaviti nuklearko...

No, moja sestrična je posvojenka iz Makedonije, najverjetneje res Romkinja. Ti pa povem, da čeprav je hitre krvi, je ni lepše punčke daleč naokoli.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?