|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ločevalna dieta
1.3.2011 1:01:12   
cina
Ali lahko pričnem s tole dieto tudi, če moj namen ni hujšanje? Slišala sem namreč
veliko o pozitivnih učinkih pravilnega kombiniranja jedi.. Moj namen je samo
pravilno se prehranjevati...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ločevalna dieta
1.3.2011 8:27:03   
Freya88
Locevalna dieta je daaaaalec od pravilnega prehranjevanja!!

Pravilno prehranjevanje bos dobila s knjigami in dietami z manj soli in za diabetike... in s pravilnim razporejanjem vseh sestih skupin cez dan (skrobna, sadje, zelenjava, meso, mleko in mascobe in/ali sladkor)

Mogoce se slisi slabo, ampak dejansko je zelo okusno... ce le poskusis in das tem jedem moznost... zato prosim, vrjemi mi... locevalna ni dobra...

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ločevalna dieta
1.3.2011 10:10:14   
lily975
Saj nobena dieta ni zdrava !!Jst hujšam po tej dieti. Če sadje in zelenjava ter ostale stvari ki so v tej dieti niso zdrave  potem pa res ne  vem kaj je zdravo! Je pa res ,da vseh stvari ne smeš jesti skupaj !! Odločaš se pa itak sama ,kaj je dobro zate in kaj ne !

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ločevalna dieta
1.3.2011 12:08:25   
pizmek
Kako rada bi normalno jedla, vsega po malem lepo, pa ne smem,zaradi žolčnih kamnov in napadov..tako da če boš vsega po malem jedla ni nič narobe, poleg tega telo potrebuje vse, tudi maščobe in itd. Poleg tega je današnja hrana....nevem kako bi se izrazla, sploh ni zdrava več, skor vse je umetno, tako da neko pravilno kombiniranje hrane zame sploh nima smisla.

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ločevalna dieta
1.3.2011 12:16:41   
DragonLady
Jaz sem se začela "zdravo" prehranjevat v drugi nosečnosti, ko sem "srečnica" imela težave...naenkrat sem imela gestacijsko hepertenzijo (visok pritisk) in gestacijski diabetes. Sem pa seveda debeluška. Takrat sem morala redno hoditi v diabetološko ambulanto, kjer so m inadzirali sladkor v krvi, svetovali glede prehrane itd.

No, zakaj to sploh zdaj govorim? Ker sem bila blazno šokirana, ker sem celo nosečnost jedla ogrooooooomno sadja, saj mi drugo niti ni preveč odgovarjalo zaradi slabosti. Lahko bi dejansko živela samo od sadja, hehe. Pa me je med. sestra fuuuul šokirala, ko mi pove, da lahko sadja poješ max. pol kilograma na dan, zelenjave pa ogromno. Pri sadju naj bi sladkor v krvi ful hitro narasel in seveda ful hitro padel, lakota je posledično konstantna. Čeprav je bilo težko, sem se navadila...seveda me je opozorila tudi, da črtam kruh in mastno hrano, kar tudi sem.

Danes, skoraj tri mesece po porodu, imam sladkor urejen, o visokem pritisku ni ne duha ne sluha...in sem se lotila tudi diete z jajci. Pa ne paničarite takoj zaradi jajc. Rumenjaku v jajcu se komot odpoveste zaradi holesterola, vse ostalo je nekako ok. Kilogrami gredo počasi dol...je pa res, da sem tisti mentalni klik naredila že v nosečnosti in ni to neka modna muha, da bom lepa v kopalkah. Spreminjam način prehranjevanja. Ne jem pohane hrane, mastne hrane, meso dejansko samo popečem na žar ponvi z žličko olja ali celo brez. Obožujem zelenjavo, če verjamete ali ne. Včeraj sem si zvečer prekuhala malo zelenjave in jo jedla pred TVjem kot sladico, hehe.

Point: zjutraj sadje, zvečer lahko zelenjava, vmes pa brez bedarij in po zdravi kmečki pameti.user posted image

Aja, pa še nekaj: po nasvetu zdravnika-kislo zelje, repa itd....znižuje holesterol in pritisk, pomaga pri prečiščevanju celotnega organizma...zato svetujejo zdravniki, da jeste kislo zelje pred sistematskimi pregledi...

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ločevalna dieta
1.3.2011 18:16:34   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: lily975

Saj nobena dieta ni zdrava !!Jst hujšam po tej dieti. Če sadje in zelenjava ter ostale stvari ki so v tej dieti niso zdrave  potem pa res ne  vem kaj je zdravo! Je pa res ,da vseh stvari ne smeš jesti skupaj !! Odločaš se pa itak sama ,kaj je dobro zate in kaj ne !



Kaj da ne... zdrava prehrana je zdrava prehrana...:S Mi ne govorimo o hujsanju... ampak o pravilnem in zdravem prehranjevanju... in mi zdravo prehrano ucimo tako, da je potrebno jesti vse... od sadja, zelenjave pa do mascob...


Ce se zelis prehranjevati zdravo... to vsekakor ni locevalna dieta... in ne samo zato ker tako pravim js, ampak zato, ker so me tako ucili v soli, ker to zapoveduje zdrava prehrana...

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ločevalna dieta
8.3.2011 18:38:07   
moteco
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Locevalna dieta je daaaaalec od pravilnega prehranjevanja!!

Pravilno prehranjevanje bos dobila s knjigami in dietami z manj soli in za diabetike... in s pravilnim razporejanjem vseh sestih skupin cez dan (skrobna, sadje, zelenjava, meso, mleko in mascobe in/ali sladkor)

Mogoce se slisi slabo, ampak dejansko je zelo okusno... ce le poskusis in das tem jedem moznost... zato prosim, vrjemi mi... locevalna ni dobra...


Se popolnoma strinjam. Ne vem zakaj tako zelo reklamirajo to dieto in vsi pravjo, kako zelo dobra je, pa zdrava tudi. Pa kakšni dobri rezultati so. Sam ne razumem, a res nihče ne pomisli, kakšne so posledice za telo.


(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?