|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CR na Ptuju
15.3.2012 13:23:36   
donna22
Pozdravljene, zanima me, ali je katera imela v zadnjem času CR na Ptuju; sama sem ga imela leta 2009 in me v kratkem čaka naslednji, pa me zanima, če se je od takrat kaj spremenilo, ali že dajejo na voljo spinalno anestezijo ali je še vedno lahko samo v splošni itd. Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CR na Ptuju
16.3.2012 9:05:34   
BA2008
po novem že imajo na voljo spinalni carski rez.

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CR na Ptuju
16.3.2012 9:57:30   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: BA2008

po novem že imajo na voljo spinalni carski rez.



Ooo, super, fuuul hvala za odgovoruser posted image user posted image

(odgovor članu BA2008)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CR na Ptuju
31.3.2012 8:17:32   
mala pikica
Donna, žal te moram razočarati, ravno pred nekaj dnevi smo govorili z dr.Šarmanovo, ki je vodjo anesteziologov in povedala je, da na Ptuju ni več mogoč CR s spinalno anestezijo user posted image Tudi jaz sem bila žalostna, ampak zaradi tega ne bom šla v MB...

Kdaj pa imaš dogovorjen CR? Jaz ga imam tudi in že odštevam dneve user posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CR na Ptuju
31.3.2012 8:47:08   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

Donna, žal te moram razočarati, ravno pred nekaj dnevi smo govorili z dr.Šarmanovo, ki je vodjo anesteziologov in povedala je, da na Ptuju ni več mogoč CR s spinalno anestezijo user posted image Tudi jaz sem bila žalostna, ampak zaradi tega ne bom šla v MB...

Kdaj pa imaš dogovorjen CR? Jaz ga imam tudi in že odštevam dneve user posted image



Uf, sem res razočarana, ker ta spinalna ima same prednosti, ne morem verjet, da na Ptuju ne gredo malo bolj s časom naprej ... user posted image Ampak nič ne morem, tudi jaz najbrž ne bom šla v Mb zaradi tega, ker tam so drugi G, druga mnenja, pol pa bog ve, kaj prideuser posted image

Nimam še datuma za CR, dobim ga v ponedeljek. PDP imam 22. 5., CR pa bi naj bil 10 do 14 dni prej. Pa ti, kdaj ga boš imela in kako to, da bo CR?

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CR na Ptuju
1.4.2012 8:06:27   
mala pikica
donna, jaz ga imam že 16.4., je pa prvič bil in so tudi sedaj predlagali...

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CR na Ptuju
2.4.2012 20:04:26   
BA2008
pa ti je povedala zakaj ga ne delajo več? pred kakšnim mesecem ali celo manj mi je moja G (dela v P Ptuj) ravno omenila spinalni carski rez, da ga opravljajo.

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CR na Ptuju
3.4.2012 8:48:24   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: BA2008

pa ti je povedala zakaj ga ne delajo več? pred kakšnim mesecem ali celo manj mi je moja G (dela v P Ptuj) ravno omenila spinalni carski rez, da ga opravljajo.



Jaz sem imela včeraj pregled pri G in pravi, da naj ne bi delali več, ker so imeli primer ene ženske, ki je imela CR v spinalni in jo je ful bolelo, zato jih zdaj toži. Se pa mi zdi to bolj izgovarjanje, ker tudi po splošni anesteziji katero ful boli in se je sigurno že našla kakšna s tožbo. Pač ni jim za delat, rajši delajo CR tako, kot so navajeni in pika.

Je pa G rekel, da se naj pač sama probam zmenit, zato sem dobla napotnico za anesteziologa ... Tak da danes pokličem in se naročim, pol pa bom zatežila na ful! Ker ko sem rekla G, da kolikor vem, ima spinalna same prednosti, se je takoj strinjal!

(odgovor članu BA2008)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CR na Ptuju
3.4.2012 10:09:32   
BA2008
moja G je tudi za spinalnega.prej je delala v P v MB in tam ga že dolgo izvajajo.prvič sem imela carskega v splošni anesteziji.in ko sem se zbudila je tudi fuuuul bolelo.ampak tako pač je.to je normalno, saj si pa preživel operacijo.verjetno bom imela zdaj drugič tudi CR in sem bila prav vesela,ko sem slišala da že imajo spinalnega user posted image .
prosim javi,ko boš imela kaj več info.

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CR na Ptuju
3.4.2012 13:09:14   
donna22
Mene pa prvič ni nekaj ful bolelo, upam, da bo tako tudi tokratuser posted image Baje v drugo bolj boli, ampak računam na to, da samo malo boljuser posted image
Kličem anesteziološko ambulanto, ampak nikogar ne dobim na telefon, to znorišuser posted image V glavnem, ko bom vedela kaj več, bom seveda poročalauser posted image

(odgovor članu BA2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CR na Ptuju
3.4.2012 13:20:01   
donna22
No, sem jih le dobila na telefon, sem pa naročena na posvet komaj 8. 5. ... Tak da še bom(o) čakale en čas na kaj več informacij ...
Ni pa mi nič takega rekla po telefonu, samo da naj imam zraven laboratorijski in EKG izvid ter izpolnjen vprašalnik ... Upanje ostajauser posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CR na Ptuju
3.4.2012 19:08:25   
aknela123
a da jih zdaj ta ženska toži? to pa ne bi najbolj verjela, saj je pred carskim rezom podpisala en kup papirjev.
potem bi jih tudi jaz lahko tožila, ker je sredi cr prišlo do blokade in sem vse čutila, dokler me niso uspavali. pa še veliko meni podobnih je.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CR na Ptuju
4.4.2012 15:06:24   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

a da jih zdaj ta ženska toži? to pa ne bi najbolj verjela, saj je pred carskim rezom podpisala en kup papirjev.
potem bi jih tudi jaz lahko tožila, ker je sredi cr prišlo do blokade in sem vse čutila, dokler me niso uspavali. pa še veliko meni podobnih je.



Ja, saj, to sem tudi jaz pomislila, da itak podpišeš, da se strinjaš ipd.
Plus, kot sem napisala, tudi po splošni anesteziji katero ful boli ...

Kje pa se ti je to zgodilo?user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CR na Ptuju
5.4.2012 7:10:44   
mala pikica
Če se tolikokrat zgodi, da se ob spinalni vmes kar naenkrat začne vse čutit, potem pa te uspavajo, pol jaz raje več ne razmišljam o spinalni user posted image sicer pa sem verjetno že tako prepozna, čez 11 dni grem rodit...bom videla, če me bodo v bolnici kaj vprašali, kako bi želela...

donna kaj pa če pride do poroda preden si naročena? Se mi zdi, da si pozno dobila datum...

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CR na Ptuju
5.4.2012 8:31:41   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

donna kaj pa če pride do poroda preden si naročena? Se mi zdi, da si pozno dobila datum...



Koliko pred PDP-jem pa si ga dobila ti?

Če pride do poroda prej, grem v P in mi naredijo CR takrat. Ampak računam na to, da se to ne bo zgodilo, ker pol vsi plani padejo v vodouser posted image

Zdi se mi, da če greš prvič malo prej rodit, greš drugič tudi itd. Naši pupi se prvič ni nič mudilo ven, računam, da se tokrat malemu tudi ne bouser posted image Bom doma počivala zadnjih 14 dniuser posted image

Prvič sem imela PDP 10. 7., naročena sem bila komaj 6. 7., CR so mi naredli pa 2. 7., ko sem prišla v P izpolnit ta vprašalnik ipd. in so mi zmerili pritisk, ki je bil previsok ... Tokrat bom itak ta vprašalnik še prej izpolnila, na pritisk lepo pazim ... Drugače se pa ta mali ni nič mudilo ven takrat, ctg ni kazal nič, računam, da bo tokrat podobno ... Seveda pa vem, da se zna zgodit, da me kaj presenetiuser posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CR na Ptuju
6.4.2012 7:04:07   
mala pikica
donna za CR vem, kako je, če te kaj prehiti, mislila sem na posvet, ki ga imaš 8.5. glede spinalne...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CR na Ptuju
6.4.2012 19:51:21   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

donna za CR vem, kako je, če te kaj prehiti, mislila sem na posvet, ki ga imaš 8.5. glede spinalne...



Ja potem itak nima več smisla hodit na posvet, ko je CR za mano, a neuser posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CR na Ptuju
6.4.2012 20:00:29   
aknela123
ja, zgodilo se je v mb, vendar je bil cr z dvojčki. je pa tudi res, da mi je ginekologinja povedala za možnost da spinalni blok popusti. ampak vsi v operacijski so bili res tako prijazni, da tega ne bi več pogrevala.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CR na Ptuju
7.4.2012 7:52:04   
mala pikica

IZVIRNO SPOROČILO: donna22


IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

donna za CR vem, kako je, če te kaj prehiti, mislila sem na posvet, ki ga imaš 8.5. glede spinalne...



Ja potem itak nima več smisla hodit na posvet, ko je CR za mano, a neuser posted image


donna, saj zato, ker potem vprašanje, kako bi bilo s spinalno, verjetno bi šla po vodi...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CR na Ptuju
7.4.2012 9:25:32   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica


IZVIRNO SPOROČILO: donna22


IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

donna za CR vem, kako je, če te kaj prehiti, mislila sem na posvet, ki ga imaš 8.5. glede spinalne...



Ja potem itak nima več smisla hodit na posvet, ko je CR za mano, a neuser posted image


donna, saj zato, ker potem vprašanje, kako bi bilo s spinalno, verjetno bi šla po vodi...



Ja, po moje ti takrat kar splošno naredijo, očitno itak ne marajo "kompliciranja", pa mogoče celo upajo na tako variantouser posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CR na Ptuju
18.7.2012 19:50:51   
donna22
Evo, pa sem se prebrala, kako računam na to, da se ne bo nič začelo prejuser posted image No, sem pa napisala tudi, da bom povedala, kako je blo, pa sem kar pozabla ...
Skratka, 8. 5. sem imela posvet v preanesteziološki ambulanti in dobila odgovor, kot očitno (po pogovorih sodeč) večina drugih, da se moram do konca dogovorit z dežurnim anesteziologom, ali mi bo naredil spinalno ali ne. Te pa probajo prepričat, da je splošna anestezija boljša (jaz bi rekla, da so res zastareli, cela preostala Slo te prepričuje v spinalno, tukaj pa glih kontra).
No, pol pa me je prehitelouser posted image 17. 5. sem imela dogovorjen datum, 15. 5. ob pol 5h zjutraj sem prišibala v P, ker me je na vsakih 5-7 minut nekaj konkretno bolelouser posted image (mi pa takrat ni blo nič hecnouser posted image ). Ker sem ob 22h zvečer nekaj malega pojedla, sem še 3 ure čakala na operacijo. Spinalne seveda nisem dobila, ker sem prišla prej - so vsaj izgovor imeli!!! Sem pa bla zelo zadovoljna kljub temu, sem naletela na dr. Bosiljevo, ki je bla takrat dežurna in lahko samo rečem kapo doluser posted image pred njo, če bi bli sami taki ljudje v zdravstvu, se ne bi imela česa bat ... Bolelo ni nekaj ful, zašila me je lepo - v glavnem, same pohvale.
Je pa en dan za mano imela dogovorjeni cr ena druga punca in ona jih je uspela prepričat za spinalno ... No, baje pa ji je bla kar kriza, ker se je ustrašila, ko so otroka ven potegnili (hja, ne vem, kako da ni pričakovala, da se otrok rodi okrvavljen in ne kot iz škatlice). Skratka, pri tej spinalni je tudi potrebno pretehtati vse in bit na marsikaj pripravljen.
Če povzamem, kljub vsemu sem bla zadovoljna in zdaj sem pač najbolj srečna, da sva bila oba okej, da sva zdrava. Če pa želite spinalno na Ptuju, pa morate bit tam na dogovorjen datum in zelooo prepričljive, samo v takem primeru je možno!

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: CR na Ptuju
23.7.2012 22:44:10   
aknela123
no, krasno, da se je vse lepo izteklo in čestitke za novorojenčka. da je bila dežurna dr. Bosiljeva, si pa res imela veliko srečo, jo poznam iz mb in je res ena najbolj prijaznih in strokovnih.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: CR na Ptuju
2.10.2012 8:49:37   
BA2008
IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Evo, pa sem se prebrala, kako računam na to, da se ne bo nič začelo prejuser posted image No, sem pa napisala tudi, da bom povedala, kako je blo, pa sem kar pozabla ...
Skratka, 8. 5. sem imela posvet v preanesteziološki ambulanti in dobila odgovor, kot očitno (po pogovorih sodeč) večina drugih, da se moram do konca dogovorit z dežurnim anesteziologom, ali mi bo naredil spinalno ali ne. Te pa probajo prepričat, da je splošna anestezija boljša (jaz bi rekla, da so res zastareli, cela preostala Slo te prepričuje v spinalno, tukaj pa glih kontra).
No, pol pa me je prehitelouser posted image 17. 5. sem imela dogovorjen datum, 15. 5. ob pol 5h zjutraj sem prišibala v P, ker me je na vsakih 5-7 minut nekaj konkretno bolelouser posted image (mi pa takrat ni blo nič hecnouser posted image ). Ker sem ob 22h zvečer nekaj malega pojedla, sem še 3 ure čakala na operacijo. Spinalne seveda nisem dobila, ker sem prišla prej - so vsaj izgovor imeli!!! Sem pa bla zelo zadovoljna kljub temu, sem naletela na dr. Bosiljevo, ki je bla takrat dežurna in lahko samo rečem kapo doluser posted image pred njo, če bi bli sami taki ljudje v zdravstvu, se ne bi imela česa bat ... Bolelo ni nekaj ful, zašila me je lepo - v glavnem, same pohvale.
Je pa en dan za mano imela dogovorjeni cr ena druga punca in ona jih je uspela prepričat za spinalno ... No, baje pa ji je bla kar kriza, ker se je ustrašila, ko so otroka ven potegnili (hja, ne vem, kako da ni pričakovala, da se otrok rodi okrvavljen in ne kot iz škatlice). Skratka, pri tej spinalni je tudi potrebno pretehtati vse in bit na marsikaj pripravljen.
Če povzamem, kljub vsemu sem bla zadovoljna in zdaj sem pač najbolj srečna, da sva bila oba okej, da sva zdrava. Če pa želite spinalno na Ptuju, pa morate bit tam na dogovorjen datum in zelooo prepričljive, samo v takem primeru je možno!


sma pa imele na enak dan termin za CR.samo jaz jih nisem rabila nič prepričevat.sploh ni bilo problema za spinalno.niti mi ni omenila splošne anestezije.pa po operaciji je bilo tudi super.sem že 4. dan šla domov user posted image user posted image user posted image
mogoče sma se kje srečale user posted image

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: CR na Ptuju
2.10.2012 18:02:33   
donna22
BA2008, samo ti si potem na dogovorjen datum prišla, a ne? Jaz pa ne, se je naše dete namreč odločilo, da pride 2 dni prejuser posted image In ni bilo šans, da bi dobla spinalno. Jo pa je dobila punca, ki je imela dan za mano CR, ampak je prav tako prišla točno na dogovorjen dan.

(odgovor članu BA2008)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: CR na Ptuju
3.10.2012 8:20:01   
BA2008
ja,na sprejem sem prišla 16.5, CR pa so mi potem naredili 17.5. zjutraj.kdaj si pa šla domov?
CR s spinalno je zakon......vsaj meni user posted image user posted image user posted image
kdaj ste pa imeli slikanje kolkov?mogoče 3.9.?
si mogoče pri majčicah na FB?

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?