|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   folna kislina oz. tifol
10.4.2007 13:20:01   
chips
Živjo.Mene pa zanima do kdaj ste jedle tifol?
Jaz sem ga v prvi nosečnosti začela jesti ,šele ko sem imela prvi pregled pri G. potem pa se ne spomnem v katerem mesecu sem ga nehala jemati.
Sedaj pri drugi sem ga pa jemala že kakšne 3 mesece prej preden sem zanosila,ker sva načrtovala nosečnost in sem ga nehala jemati okoli 4 meseca nosečnosti,čeprav piše da bi se naj jemal do 3 meseca nosečnosti.
Kako je zdaj s tem??user posted image


_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 13:23:48   
Blejka26
naj bi ga jemala prve tri mesece,takrat ima bajveč učinka

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 13:51:32   
eya
Jaz sem ga jedla nekaj mesecev pred zanositvijo in do konca3. meseca v nosečnosti, nič pa ni narobe, če si ga ti jemala dalj, nekatere ga jemljejo celo nosečnost.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 13:52:53   
Putka
Jaz jem Elevit (lahko pa tudi druge multi tablete, ki so za bodoče mamice), ker je notri 800mg folne, v Tifolu pa pol manj. Zdaj se priporoča 800, ne več 400mg. Če imaš uravnoteženo prehrano, dodatki niso potrebni. Jaz pa vseeno zraven še eno tabletko na dan pojem, za dobro mero.user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 17:13:54   
Jelenche
no to glede te dobre mere ni glih ok,... jaz sem tudi jedla elevit, pa mi je G svetovala samo tifol, ker če jemlješ te multivitaminske preparate se hitro predoziraš z vitamini kar ni ok. Tako je meni moja G razložila in sem pristala spet na Tifolu. Elevit mi doma nabira prah. Baje da se te "multi" priporočajo bolj slabokrvnim user posted image .
Glede jemanja pa, men je G svetovala jemanje Tifola skozi celo nosečnost .. (no, nisem glih tok vestna glede rednosti jemanja) user posted image

Aja, naj mi ena razloži kako Tifol jemlje? Baje da ga več kot 80% nosečnic jemlje napačno. In da je informiranje nosečnic glede tega 0, pravijo da je to največja sramota zdravstva.
Naj me prosim katera razsvetli. user posted image

hvala

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 17:23:52   
Lunca1
Kako napačno? Jemal naj bi ga po obroku, začel naj bi trii mesece pred zanositvijo in zaključil ko si tri mesece noseč. Kaj lahko tu narediš narobe. Narobe je edino, da se ginekologom zdi samoumevno, da vse nosečnice vejo, da je to treba jemat in ti potem tega niti ne omenijo. Vsaj meni niso.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 17:58:53   
Jelenche
ja, sej moraš ga vzeti takoj po obroku nujno,.. nekateri svetujejo celo med obrokom user posted image
No jaz npr to nisem vedela in sem vzela tablet kr tko,... pač ko sem se spomnila in baje da ni takrat dober izkoristek folne. Mah kr neki

aja še tole:

KAJ PA PO 3. MESECU NOSEČNOSTI?
Ves čas nosečnosti ženska potrebuje 400 mikrogramov folne kisline dnevno, nosečnice s hrano pogosto ne dobijo dovolj folne kisline, zaradi slabega prehoda iz črevesja v kri. Jemanje priporočenega odmerka folne kisline v obdobju do 3. meseca nosečnosti preprečuje nastanek nepravlnosti hrbtenične cevi pri plodu, v obdobju od 3. meseca nosečnosti dalje in do konca nosečnosti pa je jemanje folne kisline tudi smiselno, zaradi vpliva na tvorbo rdečih in belih krvnih celic. Tudi v času dojenja je potreba po folni kislini nekoliko višja in znaša 280 mikrogramov, otrok jo dobi iz materinega mleka, kamor folna kislina prehaja. Pri otroku je potrebna za normalno delovanje prebavil, živčenega sistema, za prenos kisika po organizmu, ker vpliva na tvorbo rdečih krvnih celic in tudi za obrambni sistem organizma.
 
LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 18:46:31   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Jelenche
če jemlješ te multivitaminske preparate se hitro predoziraš z vitamini kar ni ok.


Res so lahko nekateri vitamini problematični, npr. vitamin A (za ostale sem pozabila). Ampak en elevit na dan, pa normalna prehrana zraven je daleč od predoziranja. Če bi se hotela zastrupit, bi morala pojesti par tabletk dnevno, še kakšne druge dodatke (ekstrakti kvasa, brokolija, alge,...kaj vem kaj še), pa popit litre Multisole ali druge oranžne pijače.

Tako da me moje odmerjanje nič ne skrbi. Sploh pa imajo vsa zdravila na ali brez recepta zraven navodila, ki naj bi si jih uporabnik vedno prebral. Jaz delam v farmacevtski industriji, pa si za vsako stvar preberem navodila za uporabo.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: folna kislina oz. tifol
10.4.2007 20:43:23   
Jelenche
user posted image

tko mi je G rekla, nič se jezit user posted image

za navodila pa user posted image

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: folna kislina oz. tifol
11.4.2007 11:35:15   
baja*
Tudi meni je G rekla, da ne rabim jest elevita in podobnih multi zadev, ker če se ustrezno prehranjuješ, dobiš vse to s hrano. Tako da sem jaz (še zdaj in bom do konca) kar lepo na Tifolu (vzamem ga takoj po zajtrku), ker čisto zadostuje. Ostale vitamine pa dobim s sadjem...
lp

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: folna kislina oz. tifol
5.5.2007 12:03:18   
Sandra*
Jaz sem ga začela jest, ko sem zvedla da sem noseča in potem do tretjega meseca nosečnosti, čeprav mi je ginekologinja rekla naj ga jem do konca nosečnosti, zaradi boljše krvi. 

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: folna kislina oz. tifol
11.5.2007 14:49:28   
Sunny Morning
Jaz tudi jemljem samo Tifol. Mislim, da ostalo dobiš v hrani, če se normalno prehranjuješ. Po moje ni treba pretiravat s temi dodatki.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: folna kislina oz. tifol
25.6.2007 12:03:42   
Tanayya29
Hojla!Tifol lahko ješ čez celo nosečnost..sicer pa je moja mami zdravnica in v zadnjem času baje full priporočajo en actimel na danuser posted image ..
Drugače pa je elevit tudi uredu..sam men je definitivno prevelika tabletka in sem zato s tifolom bolj zadovoljnauser posted image !

pozdravček


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: folna kislina oz. tifol
26.6.2007 11:16:52   
Tinča1
V petek sem v lekarni vprašala do katerega meseca je smiselno jemati tabletke Tifol.
Farmacevtka mi je dogoorila, da po novem vso nosečnost in še v času dojenja.

Dodala pa je, da so še boljše tablete elevit, ker vsebujejo še večjo dozo folne kisline, druge vitamine in še minerale, med drugim tudi železo.

Sama sem se odločila, do bom ostala na Tifolu, saj je sedaj čas sezonske zelenjave, ki jo ali poberem na vrtu ali se odpravim na tržnico.
Mislim, da so ti naravni vitamini in minerali mnogo bolj zdravi kot tile sintetični v tabletah.

Če pa to ne bo dovolj, bo pa že G ugotovila.

Lp

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: folna kislina oz. tifol
26.6.2007 14:55:06   
koala
Jaz jemljem elevit, pa sem se z g pogovarjala o tem in je rekel, da je vredu, ampak mi je še enkrat poudaril, da naj ne jemljem nobenih vitaminskih pripravkov zraven. Preden sem zanosila sem jemala centramed mami in tifol, (po nasvetu g) ker nekaj časa elevita ni bilo za dobit. Zdaj pa elevit in ga nameravam tudi sokozi vso nosečnost in čas dojenja. Čeprav pojem veliko sadja in zelenjave.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: folna kislina oz. tifol
27.6.2007 20:38:38   
Tanayya29
elevit je super! s tem se sigurno ne predoziraš z vitamini,kot ene pišejo..
jaz ostajam na tifolu, ker je elevit full velika tableta in meni to ne gre ravno od rok..
pozdravček!


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: folna kislina oz. tifol
29.6.2007 12:11:32   
Sunny Morning
Jemala sem Tifol pa mi je bilo blazno slabo po njem. Sem nehala in mi je g rekla, da ni nobenega problema.
Pa sploh ne vem kaj ga toliko serjemo okrog teh dodatkov. Včasih je bila hrana veliko bolj "revna" in enolična, danes imamo kar si zaželimo, pa naše mame niso jemale nobenih dodatkov, ker jih ni bilo in koliko imate prijateljev vaše starosti, ki so rojeni z kromosomskimi okvarami. Jaz ne poznam nobenega v moji generaciji, pa tudi kakšno generacijo prej in potem jih ni. Uglavnem ne pretiravajte, ker tudi ni dobro.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: folna kislina oz. tifol
30.6.2007 9:15:12   
Tanayya29
Se ne morem strinjat s trditvijo predhodnice! Verjetno ti je G. povedal čemu služi folna kislina?Seveda so tudi naše mame dobile kakršne koli dodatke, seveda v drugi izvedbi...prosim vas Tifol oz. Elevit ni nobeno predoziranje vitaminov!!Kljub zdravi prehrani! Vsaka se pač potrudi po svoje...
en lep pozdravček vsem user posted image


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: folna kislina oz. tifol
30.6.2007 9:45:44   
Sunny Morning
Seveda mi je G povedala čemu služi folna kislina. Sem tudi že pred samo zanositvijo sama pobrskala okrog. Sem pri moji G ena redkih, ki jo je sploh jemala že pred nosečnostjo. Sem pa sigurna, da je ogormno nosečk sploh ne jemlje, niti v nosečnosti, kaj šele pred, če nosečnost ne planirajo in jih preseneti. Jaz poznam dve, ki imata skupaj tri otroke in sta obe zanosili nepričakovano. Folno kislino nista jemali ne pred, ne med nosečnostjo. Jima G tudi ni priporočil jemanja po tem ko sta zvedeli, da sta noseči.user posted image Čeprav Tifola ne jemljem več je z mojim user posted image  vse ok. Tudi izvid NS je ok.
Jaz nimam nič proti dodatkom in vitaminom, samo zdi se mi, da je glede na reklame to malo ušlo z vajeti. Veliko ljudi posega za dodatki, čeprav bi bilo bolje, da bi s hrano nadomestili te vitamine in dodatke. Je le bolj naravno. Raje cele dneve jejo junk food in jemljejo dodatke in mislijo, da je to dobro.user posted image

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: folna kislina oz. tifol
30.6.2007 10:06:35   
Tanayya29
No, se strinjam..;))če so že v osnovi zgrešeni pojmi, kar se tiče prehrane nadomestki tega ne morejo popraviti..;))
Glej s strokovnega vidika, je pač dokazano, da preprečuje nastanek nekaterih nepravilnosti...Pomoje vsaka naredi ,kar misli, da je najboljše zanjo.Mislim, pa da Tifol ne reklamirajo prav na veliko.

Lep dan


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: folna kislina oz. tifol
30.6.2007 14:02:49   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28
Mislim, pa da Tifol ne reklamirajo prav na veliko.

Bi prej rekla, da ga sploh ne. Jaz sem čisto slučajno po svojem firbcu odkrila, da obstaja Tifol. Pa glede na to, da naj bi ga ženska jemala že pred nosečnostjo mi je to full čudno.

Končno se je pokazal sonček. Uživajte v njem. user posted image

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: folna kislina oz. tifol
9.7.2007 9:04:26   
splaninka
No, tole o reklami, ki je usla z vajeti, je malce pretirano. Ena skatlica Tifola mesecno nam ne bo spraznila denarnice (cca 4 EUR za 30 tbl). Tifol je priporocljivo jemati tri mesece pred pricakovano zanositvijo (se posebej, ce ste prej uporabljale) hormonsko kontracepcijo in prve tri mesece v nosecnosti. Nic pa ni narobe, ce ga jemljete celo nosecnost in se med dojenjem. Folna kislina ima namrec poleg tega, da zmanjsa moznost pojava spine bifide tudi druge dobrodejne ucinke.

Seveda se vam bo, ce ne jemljete folne kisline, najverjetneje rodil zdrav otrok; nase mame je tudi niso jemale. A tudi, ce je moznost za to ena proti 10 000, se bomo pa z eno tabletko na dan le potrudile, ne?

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: folna kislina oz. tifol
9.7.2007 11:10:32   
Lusa
V KC sem spoznala kar nekaj mamic z otroki ,ki so se rodili s spino bifido ,vzrok bi naj bil premalo folne kisline.Mamice res niso jemale folne kisline.Poznam pa en primer ,ko je mamica jemala že 3mesece pred načrtovano nosečnostjo in vso nosečnost ,pa ima otrok spino bifido.

Sunny morning-veliko nas je ,ki imamo oz. smo imeli otroke s kromosomskimi okvarami.Preveč ,pa še povrhu stare med 20 in 30 let.Pa glede hrane "NEKOČ".
A veš ,da nekoč na trgu ni bilo 15 različnih škropiv ,hrana ni bila v tolikšni meri strupena kot sedaj?Danes žal več ne jemo nič BIO.Žalostno a resnično!!!

Napisala si ,da je s tvojim user posted image vse ok ,ker je bila NS ok?Nikoli ne veš ,kako je s tvojim otrokom;pa bog ne daj ,da bi bilo kaj narobe ,tudi moja NS v tretji nosečnosti je bila super in 2tedna po NS ,je žal plod odmrl ,da ne govorim o drugi nosečnosti ,ki je bila po g.pripovedovanju in opazovanju user posted image  vse ok ,dokler ne rodim punčko z DS in hudimi anomalijami.Nikoli ne vemo ,kaj nas čaka in dokler ne dobimo svojih user posted image  v naročje ne vemo kaj se z njimi godi ,lahko pa smo le pozitivne in vse skozi se prepričujemo ,da je z otrokcem vse ok.To pomaga!

Glede tifola ,da ne zaidem preveč vstran od teme ,pa ga tudi jaz jem ,vendar centramed mami.Sem ga že pred 4 nosečnostjo in sedaj vso nosečnost ga bom ,da le lepo pridem na zaželjen cilj.

(odgovor članu splaninka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: folna kislina oz. tifol
9.7.2007 21:27:56   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning

Jemala sem Tifol pa mi je bilo blazno slabo po njem. Sem nehala in mi je g rekla, da ni nobenega problema.
Pa sploh ne vem kaj ga toliko serjemo okrog teh dodatkov. Včasih je bila hrana veliko bolj "revna" in enolična, danes imamo kar si zaželimo, pa naše mame niso jemale nobenih dodatkov, ker jih ni bilo in koliko imate prijateljev vaše starosti, ki so rojeni z kromosomskimi okvarami. Jaz ne poznam nobenega v moji generaciji, pa tudi kakšno generacijo prej in potem jih ni. Uglavnem ne pretiravajte, ker tudi ni dobro.


naše mame so imele predvsem bolj zdravo hrano na voljo. mi zdaj pa jemo osiromašeno industirjsko pridelano hrano (sadje in zelenjava sta samo še celuluza in nič drugega). no, v dobi naših mam je bilo popularno zdravilo v nosečnosti DES, ki pa je povzročalo težave hčeram, ne mamam (neplodnost, povečana možnost za raka MV). kasneje je bilo to zdravilo prepovedano. tifol in ostali preverjeni dodatki k prehrani so samo vitamini in minerali in niso škodljivi, če se jemljejo po navodilih. pa tudi sicer se večina predoziranih snovi odstrani iz telesa, mislim da je težaven le vitamin A. ampak ni panike, ker itak tega v sodobni prehrani ne dobimo dovolj. ne se slepit, da če mlatiš sadje in zelenjavo, da dobiš blazno veliko vitaminov. ti vitamini so že zdavnaj uničeni, preden jih mi zaužijemo.

kar se tiče kromosomskih okvar nekoč in danes pa ni tako enostavno: so bile tudi nekoč, brez skrbi. so pa ženske rojevale precej prej, torej v optimalnem rodnem obdobju, pa tudi taki otroci niso bili vključeni v družbo, kot so danes, tako jih niti nismo srečevali. o tem bi še lahko razpredali.

jaz v prvi N nisem jemala nobenih dodatkov, razen tifola v prvih 3. mesecih in sem imela proti koncu zelo slabo kri, čeprav se zdravo prehranjujem. mi je G odsvetoval jemanje kakršnihkoli dodatkov. sedaj pa jem Elevit in ga bom do konca. upam, da bo tokrat bolje. poročam po poroduuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: folna kislina oz. tifol
14.7.2007 7:48:32   
Tanayya29
bravo ...user posted image
jaz tudi jem Elevit, in kot sem že napisala ,to ni nikakršno predoziranje z vitamini..sem kar jezna, ko kaj takega preberem..seveda bo vsaka bodoča mamica naredila vse za svojegauser posted image !!kljub zdravi in uravnoteženi prehrani!

lep pozdrav!


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?