|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravila za vožnjo psa?
21.9.2010 16:23:03   
titania
A obstajajo kakšna posebna pravila za vožnjo psa v avtu?

Mora biti prepasan, mora biti zaščitna mreža,.. Ali se lahko kar prosto giblje?

Rada bi ga peljala tudi kam dlje, pa ne vem kakšna so pravila?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravila za vožnjo psa?
21.9.2010 16:31:39   
water lily
Se ti zdi varno vozit žival kar tako.....prosto?

po zakonu mora biti pes locen od voznika.
Lahko je v prtljazniku za pregradno mrezo, v prtljazniku v boxu, lahko je na zadnjih sedezih in pripet s pasom, na zadnjih sedezih, ki so od sprednjih loceni z mrezo/pregrado, ce imas manjsega psa, je box lahko tudi na zadnjih sedezih.


< Sporočilo je popravil water lily -- 21.9.2010 16:33:02 >

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravila za vožnjo psa?
21.9.2010 17:23:47   
Splišni
Moj je zadaj na polici, da vsi mislijo, da je okras.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravila za vožnjo psa?
21.9.2010 17:28:41   
enea
preberi
pa še tole, citiram iz ene strani:
MED VOŽNJO
Med vožnjo z avtomobilom lahko psi sedijo na zadnjih sedežih ali v zadnjem delu vozila s tremi vrati ali karavana. Majhne pse in psičke morate prevažati v posebnih košarah za pse. Najboljše so kletke ali plastične košare, ki jih lahko pripnete na sedež ali na dno vozila. Če pes potuje na sedežu, ga morate pritrditi z varovalnim pasom, ki se namesti na avtomobilske varnostne pasove. Ta pas pomaga preprečevati poškodbe pri psu in potnikih. Kaj pa, če potujemo z letalom? Če želite potovati z letalom, se pri letalski družbi pozanimaj te o pravilih glede prevoza psov. Psi potujejo v prostoru za tovor v posebej oblikovanih potovalnih košarah. Vedno pridite na letališče dovolj zgodaj, saj letalske družbe najprej poskrbijo za tovor. Na košari za potovanje mora biti znak, ki prikazuje, daje v košari žival, prav tako pa mora o znaka vsebovati podatke o lastniku psa. Če boste s psom potovali v tujino, se posvetujte z veterinarjem glede tega, katero cepljenje mora opraviti pes in kateri zdravstveni podatki so potrebni.

< Sporočilo je popravil enea -- 21.9.2010 17:31:27 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravila za vožnjo psa?
21.9.2010 19:18:35   
Arwenko
Dejansko v zakonu ne piše nič konkretnega (večkrat preverjeno), ampak samo da mora bit pes ustrezno zavarovan, da ne predstavlja nevarnosti za voznika ali v primeru nesreče (se pravi, da ne postane metek, ki poleti skozi šipo). V praksi so trije načini, pri katerih ti noben policist ne bo težil: v prtljažniku zaščiten z mrežo, v boksu ali kletki in tretja z oprsnico in varnostnim pasom, ki se pripne v navadni pas (dobiš za mali denar v vseh pasjih trgovinah). Katero izbereš je odvisno od razdalje, pasme psa, tvojega avta, skratka objektivnih dejavnikov. 

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravila za vožnjo psa?
22.9.2010 9:33:36   
Anonimen
Jaz ga imam na zadnjih sedežih. Na sebi ima oprsnico s širokimi traki, pripet je na pas.

Drugače pa v prtljažniku, potrebna je mreža, ki preprečuje psu, da bi skočil na zadnji sedež.

Najboljše je pa to, da se kupi boks, ki ga imaš potem pripetega na sedežu ali v prtljažnjiku.

Za večje pse eni naredijo železno kletko za v prtljažnjik, ki je npr. skos notri. Je pa super fajn, če se ti npr. kdo zaleti v zadnji del.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravila za vožnjo psa?
22.9.2010 20:31:08   
titania
Hvala vam za odgovore.. :) Ful ste mi pomagale. Zej pa gremo na furo z mojim kosmatincom :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravila za vožnjo psa?
7.9.2018 20:40:36   
Lelly28 RR
Mi imamo boks, ker ga lahko potem damo v katerikoli avto in ga peljemo okoli. PO zakonu, če te ustavijo in pes ni ločen od voznika in ustrezno zavarovan, da se med vožnjo lahko poškoduje, lastnik plača kazen. Sicer pa, če ti je kaj do tvojega psa ga imaš ustrezno zaščitnega. Pa srečno vožnjo user posted image

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?