|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 18:55:54   
Pilar
Pozdravljeni.....
a mi lahko napišete, svetujete oziroma predlahate, kaj naj položimo po tleh v kuhinji in hodniku? Ploščice, laminat, topli pod user posted image ?? In kaj vam bolj ustreza v sobah( spalnica, otroška in pa dnevna soba)? A je to laminat, parket????
 
Pa recimo, če mi lahko napišete, kje imajo dokaj ugodne ali pa vsaj normalne cene teh stvari.

Hvala že vnaprej user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 19:19:27   
Anonimen
Jaz prisegam na parket, laminat mi je čisti pastik fantastik. Jaz imam parket tudi v kuhinji, le da imam pred štedilnikom in koritom, kjer največ stojim, pralno preprogo.
V predsobi imam  tapison, pa mi je tudi O.K. Sicer sem ga imela namen na par let menjati, ampak se nič ne vidi, da bi bil kaj umazan. Lahko se ga tudi sčisti z globinskim sesalcem na vodo.

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 19:21:53   
Anonimen
Na hodniku in v kuhinji ploščice, čez tapison. V dnevni sobi parket, v spalnici pa tepih, kaj je pod njim pa ne vem. najbrž nič takega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 19:29:18   
tinica
V kuhinji in hodniku bi jaz položila ploščice. V ostalih sobah pa bi dala laminate, ker sedaj imajo kar lepo izbiro laminatov, tako da nekaj se bo 100 % našlo. Parket je full drag pa še škripa. Midva ga imava v kuhinji in sobi pa bi ga najraje ven zabrisala, kam stopiš škripa.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 19:50:14   
SPORTINA
...parket ne skripa ce je dobro poležen ali ni izsušen...
Parket! Sicer imamo kljub dobremu laku že precej udarcev(beri lukenj in prask), a ko bodo otroci večji, ga bomo zbrusili.

Laminata je res precej vrst in kvalitet (eni so res lepi), a so tako
hladni (na občutek) in meni se zdi da po njih kar odmeva...

V kuhinji imam pluto (ker sem tako že dobila) in sem po vseh letih uporabe presenečena, ker je manj občutljiva kot ploščice in parket in najbolj topla (lahko hodim bosa). Imam pa tudi pralni tepih pred delovno površino...

Topli pod?Skrajna rešitev...raje ne, tapisona pa še manj. Kljub dobremu globincu, ki presesa edini tepih v stanovanju, me zrazi, ko ga dam na sneg ali stresem....kaj je potem šele v tapisonu!!!??

Pa kakšne dobre ploščice, sploh ob talnem gretju!

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 19:53:11   
total
Po celem stanovanju imam laminat in sem zadovoljna.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu SPORTINA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 20:53:34   
Anonimen
Topli pod?Skrajna rešitev...raje ne, tapisona pa še manj. Kljub dobremu globincu, ki presesa edini tepih v stanovanju, me zrazi, ko ga dam na sneg ali stresem....kaj je potem šele v tapisonu!!!??


O marija, ja kaj pa če bit? Tapison je čisto tanek, bolj kot tepih, tako da se svinjarija ne zažre tako globoko, spodaj je pa itak beton. Nas ni še nič, kar je notri, požrlo, pa moja multikomplicirano natančna mati ga ima tudi, pa če je ona  ob tem še živa, muislim, da še ni dobila živčnega zloma ob pucanju ... potem je brez skrbi čisto O.K.

(odgovor članu SPORTINA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 21:26:13   
dulcinea
Mi smo po prenovi stanovanja dali laminat v dnevno. Pa se mi ne dopade. Čez parket ga ni... Na hodniku pa imamo take velike ploščice.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 21:55:58   
janja 27
ojla, jaz imam v kuhinji in jedilnici ploščice vendar imam pod njimi speljano talno centralno ( ne uni sistem ki je za talno centralno moj mož je sam položil cevi po tleh ) in je prav fino pozimi je kar toplo drugače so ploščice mal hladne vendar po moje lažje za umivat, v dnevni pa mam laminat, je temne barve ( kostanj ) in sem .user posted image  ker je poznat vsak prahec tko da komaj čakam da mi bo moja bejbica kaj skuhala na njem  user posted image user posted image user posted image  da bova menjala in dala parket....v sobah pa imam laminat čez pa kak tepih ali tekače okrog postelje....pa sem tam zadovoljna sej veš v sobo največ hodiš spat tko da ni sile...ne vem malo še pretuhtaj ne....pravijo da moraš hišo dvakrat zidat da nardiš vse prav....pozdravček

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 22:06:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Topli pod?Skrajna rešitev...raje ne, tapisona pa še manj. Kljub dobremu globincu, ki presesa edini tepih v stanovanju, me zrazi, ko ga dam na sneg ali stresem....kaj je potem šele v tapisonu!!!??


O marija, ja kaj pa če bit? Tapison je čisto tanek, bolj kot tepih, tako da se svinjarija ne zažre tako globoko, spodaj je pa itak beton. Nas ni še nič, kar je notri, požrlo, pa moja multikomplicirano natančna mati ga ima tudi, pa če je ona  ob tem še živa, muislim, da še ni dobila živčnega zloma ob pucanju ... potem je brez skrbi čisto O.K.


Ja, jaz bognedaj da bi mela kak tapison kje, ker mam hudo alergijo na pršice in posledično astmo. To je prvo kar je treba menjat. Aja pa usnjeno sedežno, pa vodno posteljo, pa nobenih zaves, pa ne omar v spalnici... user posted image  Pa milijon plače, da vse to kupim, ja! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 22:44:15   
rija
Hodnik in kuhinja ploščice, ostalo parket.

Jaz sem hotela imeti najprej v kuhinji parket, pa me je moj dragi hvalabogu prepričal v ploščice, ker so bistveno manj zahtevne.

Laminat:user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nikoli več. Sem bila koza, pa so me prepričali, da je dober za spalnice....user posted image user posted image  ob prvi priložnosti bo moja stara mama z njim kurila....seveda če bo ta user posted image  plastika gorela....

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 23:05:49   
SPORTINA
Sto ljudi sto okusov, navad...(Glede tapisona misli)
Ko smo ga dali iz stare dnevne pri mami ven, smo videli kaj to je...Gladka tla pobrišeš in vidiš prah, tam nikoli....
Imate srečo, da nimate alergij...
Jaz imam raje karkoli, kot tapison!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj naj damo po tleh????
8.5.2006 23:06:20   
poliloni
Če je denar : absolutno PARKET!!!user posted image  Povsod razen kopalniceuser posted image Je najbolj trpežen, praktičen in lep!
Nikakor pa ne tapisona, ker v njem ostane vsa svinjarija pa čeprav se je ne vidi (tudi z globincem je baje ne spraviš popolnoma dol)
V kuhinji pa....mi imamo tudi pluto, ker je tako že bilo, pri starših pa "linolej"...Nekje pa ploščice.
mnenja glede laminata so pa vedno deljena, tako da ne vem, saj sama z njim nimam izkušenj!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj naj damo po tleh????
9.5.2006 7:14:07   
tanaja*
Mi imamo povsod laminat, razen v kopalnici, kjer imamo ploščice. In sem ful zadovoljna.

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj naj damo po tleh????
10.5.2006 8:32:33   
NATAŠI
spalni prostori, dnevna - laminat
hodnik, kuhinja, kopalnica- ploščice

nič tapisona in podobnega

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj naj damo po tleh????
19.5.2006 22:56:04   
* Mateja *
Mi bomo pa položili povsod ploščice, razen po sobah in se mi zdi, da bo najbolj enostavno in bo najlepš figura, če bo povsod glih!!!

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj naj damo po tleh????
19.5.2006 23:53:41   
Anonimen
Mateja, spomni se na figuro, ko se boš na mulca drla, da ne sme sedet natleh (če nimaš talnega gretja, seveda). V tem primeru presliši pripombo.

Ploščice so namreč najmanj prijazne do otroških ritkic. Preverjeno.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj naj damo po tleh????
20.5.2006 7:22:40   
Marogica
Pilar, kot si že sama napisala, je vse vprašanje denarja. Če prav razumem, se ti odločaš med laminatom, ploščocami, linolejem
Glede na tvoj "predizbor" bi se jaz odločila za v predsobi za laminat, ki se ga da dobro čistit, je cenovno nekje med ploščicami in linolejem. Če ga pa sami položite, je še cenejši.
V kuhinji bi pa dala ali ploščice ali laminat, odvisno od velikosti kuhinje, torej je samo kuhinja ali jedilnica zraven, pa od stila kuhinje.
Tudi v ostale sobe bi dala potemtaken laminat.
Kar se tiče otroka, na "golih tleh" pa tole. Otrok (vsaj naš) je najprej sedel, v ležalniku, kasneje v stajici, potem pa kar na parketu. Saj ne sedi skoz na tleh, pa tudi debelo pleničko ima na riticiuser posted image
Najugodnejši so seveda grosisti: Baumax, Bauhaus, Obi...ipd.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj naj damo po tleh????
20.5.2006 10:53:52   
Anonimen
tinica! sploh ni res da parket škriplje.... parket je ena najbolših talnih oblog..res je draga ampak jo imaš potem večno.... laminat pa po 3 letih ali 5 lahko zamenjaš-...mi smo imeli laminat po celi hiši pa smo ga sedaj zamnejali...če mi laminat kdo zastonj podari ga nočem...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj naj damo po tleh????
20.5.2006 19:58:38   
kepa*
Samo še moja pripomba. Poglej si ta link:
http://www.karndean.com/gallery_previews.asp?main=residential&sub=kitchen&type=pvc

Sem namreč v totalni prenovi stanovanja in razmišljam o kaki taki varianti za kuhinjo. Gre za neke vrste plastične ploščice v imitaciji bilo česa. To je zdaj modni hit. Zase vem, da nikoli ne bi dala parketa v kuhinjo, ker sem precej štoraste sorte. Ravno tako pa ne ploščic, ker so trde in neprijetne za noge. Jih bomo pa dali na hodnik.

To talno oblogo prodajajo v Baloh centru talnih oblog - mal poglej na njihovo net stran. Sama sem bila ravno danes v njihovem centru in imajo od parila novo kolekcijo, ti povem, navdušujoče! Vzdrževanje je pa izjemno enostavno. V tujini si take zadeve dajejo po celem stanovanju, sem gledala kataloge in zgleda bombstično.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj naj damo po tleh????
20.5.2006 20:08:01   
Tejči
PARKET je zakon!! Mi ga imamo po celem stanovanju, razen kopalnice in je res super. Pa lepo se ga čisti in je vedno videt kot nov. Seveda je veliko odvisno od laka in kako oz.koliko ti ga "delavec" zbrusi.
V hiši smo pa imeli laminat in je prav grozen..hladen, noge rade bolijo od te umetne mase..pa še slabo smo imeli položenega in je škripal. user posted image
Če bi sama opremljala stanovanje, bi spremenila edino to, da bi v predsobo dala ploščice-zaradi zime, ko vsak rad obut stopi noter, kar pa ni dobro za parket -da je moker. Sedaj imamo pač en  tepih navrh parketa.
Vso srečo pri izbiri!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj naj damo po tleh????
20.5.2006 22:16:24   
Anonimen
mi bomo mel v novi hiši povsod v bivalnih prostorih gotov parket, tut v kuhni in na hodniku, edin vetrolov bo v keramiki. spalni prostori bodo pa v itisonu, da se otroc lahko nemoteno po tleh valajo

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj naj damo po tleh????
21.5.2006 22:47:30   
frrrr
midva imava po celem stanovanju laminat - ugodna in hitra rešitev
v kopalnici in wcju so seveda ploščice s preprogo pred banjo

za kuhinjo se mi zdijo ploščice malce hladne... mogoče je potem potrebno kombinirati s kakšno preprogo, da med kuhanjem ne stojiš na mrzlih ploščicah (razen, če imaš toplotno ogrevanje)

v jedilnici imava pod mizo preprogo... bomo videli kako se bo to obneslo pri otrocih... če bo več pod mizo kot na mizi, bomo našli kakšno drugo rešitev user posted image



(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj naj damo po tleh????
25.5.2006 10:27:39   
hati
Midva sva dala povsod ploščice. ( Pikec...mulce bom pa po riti, če bodo hoteli na tleh sedeti user posted image  user posted image  user posted image  ) Zadeva je taka da je kuhnja in jedilnica en prostor in da sem jaz premalo pedantna in natančna, da bi lahko imela tam parket po tleh. Pri nas se prevečkrat kaj polije in podobno. Dnevna je pa čist mala in je naprej od jedilnice. Mi ni pasalo ( tudi meni zarad figureuser posted image ) da bi stavla neko drugo zadevo na tistih par kvadratov.  V sobah pa imamo laminate. Meni so kar všeč. Res da sva plačala mal več za m2, ampak niti ne škripajo niti ne odmevajo. Mogoče se premalo zadržujem v sobi.user posted image  

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj naj damo po tleh????
26.5.2006 14:59:02   
Meggi



Mi bomo pa raztural in bomo dal po tleh te OSB PLATE. Ki se uporabljajo mislim da za izolacijo in celo stene menda. Fino se bodo zbrusile in polakirale. Delujejo toplo in so še ugodno za 1.2 m2 daš od 1200sit naprej glede na debelino. Seveda bo to za dnevno , otroško in spalne prostore. Toplo in ni aklih za našo svinjarijo. Mi smo nerodni ti otrok vrže glaš po tleh pa imaš odtisek v parketu. Morda za kasnejše fine penzionistične lete ko bomo bolj "fino" živeli.



(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?