|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljubljana)
19.11.2011 20:00:56   
MioBambino
V ponedeljek me vrjetno čaka abrazija, zaradi nenapredovanja nosečnosti, v Ljubljani(stara porodnišnica)


Tiste, ki ste imele abrazijo- za vas imam nekaj vprašanj:
  • so vam pred abrazijo naredili UZ? (da se prepričajo, da nosečnost res ni vredu?)
  • ste se morale naročiti na poseg?
  • ste morale biti tešče?
  • se je poseg izvajal v narkozi?
  • kako vse skupaj zgleda?
  • koliko časa si v bolnišnici, kdaj greš domov?
  • koliko dni si na bolniški?
  • ali zelo boli? Dobiš po posegu kaj proti bolečinam?
  • dobiš po posegu kaj za jesti?
  • koliko časa po "abraziji" še trajajo nosečniški simptomi(slabost, boleče prsi, napihnjenost)?
  • kako dolgo ste še krvavele?
  • kako dolgo ste morale počakati z naslednjo nosečnostjo? Kdaj ste potem zanosile?
  • so vsebino vaše maternice poslali na histološke/genetske preiskave? V katerem tednu ste imele abrazijo?
  • kaj naj imam vse zraven?
  • kdaj po posegu ste imele pregled pri svojemu ginekologu?
Hvala za odgovore. Zelo me skrbi in v glavi imam tisoč vprašanj.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 20:10:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

V ponedeljek me vrjetno čaka abrazija, zaradi nenapredovanja nosečnosti, v Ljubljani(stara porodnišnica)nisem bila v lj


Tiste, ki ste imele abrazijo- za vas imam nekaj vprašanj:
  • so vam pred abrazijo naredili UZ? (da se prepričajo, da nnosečnost res ni vredu?)da
  • ste se morale naročiti na poseg?ne
  • ste morale biti tešče?da
  • se je poseg izvajal v narkozi?da
  • kako vse skupaj zgleda?nič posebnega sprejem, potem čakaš na vrsto , greš v op, vstavijo kanalček, te uspavajo, in se budiš v sobi na postelji
  • koliko časa si v bolnišnici, kdaj greš domov?popoldan po viziti
  • koliko dni si na bolniški? 1 teden
  • ali zelo boli? Dobiš po posegu kaj proti bolečinam?ne boli popolnama nič
  • dobiš po posegu kaj za jesti?ne
  • koliko časa po "abraziji" še trajajo nosečniški simptomi(slabost, boleče prsi, napihnjenost)? pri meni je trajalo še kakšne 2,3 dni
  • kako dolgo ste še krvavele? 10 dni po malem
  • kako dolgo ste morale počakati z naslednjo nosečnostjo? Kdaj ste potem zanosile?
  • so vsebino vaše maternice poslali na histološke/genetske preiskave? V katerem tednu ste imele abrazijo? 2829
  • kaj naj imam vse zraven? napotnico, kartico,
  • kdaj po posegu ste imele pregled pri svojemu ginekologu? 4 tedne po abraziji
Hvala za odgovore. Zelo me skrbi in v glavi imam tisoč vprašanj.user posted image


(odgovor članu MioBambino)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 20:27:29   
Tinca Malinca
Draga Miobambino!

Sočustvujem user posted image , sama sem dala čez ta poseg pred 14 dnevi, tudi v UKC. Pa ti kar odgovorim na vprašanja, mogoče ti bo kaj lažje, če boš vedela, kaj pričakovati.
- Sprejmejo te na urgenci in se tam pogovorijo s tabo in itak naredijo še en UZ (mene je zdravnica tam popolnoma pomirila in mi razložila, da je pač plodek odmrl in da ni to nič hudega ... da še imamo možnosti imeti zdrave otroke user posted image ).
- A se je treba naročiti ali ne, ne vem - jaz sem prišla tja takoj po pregledu pri svoji G in so mi povedali, naj pridem prihodnji dan zjutraj med 8. in 9.
- Poseg se izvaja v narkozi - malo zaspiš in na srečo ne veš, kaj se dogaja s tabo. Jaz sem bila zelo pomirjena, ker je poseg izvajala ista zdravnica, ki me je pregledala prejšnji dan in sem vsaj vedela, da sem v dobrih rokah. Tudi ko sem se zbudila, je prišla do mene in mi povedala, da so vse sčistili in naj se nič ne bojim.
- Hm, kako vse skupaj zgleda, je verjetno odvisno od tvoje psihične pripravljenosti. Zjutraj prideš na urgenco, pošljejo te najprej v 3. štuk na sprejemno, oni te pa dalje prestavijo v 2. nadstropje in tam potem čakaš, čakaš, čakaš in se izgubljaš v svojih mislih. Jaz sem imela 3 cimre (vse starejše gospe) in sem se jim strašansko smilila ... pa mi je bilo še bolj hudo. Okoli 12. so potem le prišli pome - operacijska; na srečo, kot sem že prej rekla, super zdravnica; anastezistka je zamujala in se je potem še nekaj zdirala na svojo asistentko. V operacijski je bilo 5 ljudi (pričakovala sem jih manj). Potem zaspiš ... in se zbudiš na hodniku ... nato skoraj umreš od lakote, ker ti pred 15. ali 15.30 ne dajo nič za jest. To je to. Jaz sem ob 18.00 šla lahko že domov.
- Meni so predpisali 3 dni bolniške; koristila nisem niti enega dne, ker sem imela dopust, potem je bil vikend ... niti nisem želela, da bi kdo v službi izvedel, kaj in kako ... ženski kolektiv in potem bi lahko non stop razpredali samo o tem.
- Jaz fizičnih bolečin nisem čutila (psihične so pa zelo hude). Rekli so mi, da lahko vzamem kaj proti bolečinam, če bo res hudo ... ampak ni bilo nič hudega.
- Hm, kar se tiče hrane ... dobesedno shiraš tam user posted image , jaz sem bila čisto prestradana, zaradi anastezije pač ne dobiš hrane še nekaj ur po posegu.
- Nosečniški simptomi so se meni nehali naslednji dan, za spremembo nisem bruhala.
- Zelo šibka krvavitev je trajala kakšen teden.
- Pregled imam v ponedeljek, 18 dni po posegu; takrat bom tudi izvedela kaj več ...
- Vsebino maternice menda pošljejo na preiskave šele, če se ti težave (t.j. abrazije) ponavljajo. Meni se je to zgodilo prvič, zato niso nič pošiljali nikamor.
- Jaz sem s sabo imela eno knjigo, da sem malo preganjala dolgčas, ker tiste ure čakanja se res vleeeeečejo in svoje copate.

Želim ti, da čim bolj mirno sprejmeš, kar se ti je zgodilo ... drugega nam tudi ne preostane. Kar pogumno!

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 20:37:23   
MioBambino
Jaz bi še kar vztrajala v tej nosečnosti. Da se nikoli ne bi končala. Rabim sto potrditev, da ni vredu, čeprav ljudem zaupam. Groza mi je. Nikamor ne bi šla, kar čakala bi. In čakala. Gledam sebe, svoj (napihnjen) trebušček, opazujem svoje nosečniške znake. Če se v ponedeljek res konča, potem jih kmalu ne bo več. Težko se bom poslovila od te nosečnosti. Na trenutke sem jokava, na trenutke čisto vredu. Iščem tisoč izhodov, izgovorov. Vsakič znova se mi porodi upanje, čeprav ga dejansko ni več veliko. Tako nesigurna sem. Takšne se ne poznam. Močno sem si želela tega otroka. Zakaj ravno midva?

Se je to dogajalo še kakšni?user posted image

(odgovor članu Tinca Malinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 20:49:42   
Tinca Malinca

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino
Iščem tisoč izhodov, izgovorov. Vsakič znova se mi porodi upanje, čeprav ga dejansko ni več veliko. Tako nesigurna sem. Takšne se ne poznam. Močno sem si želela tega otroka. Zakaj ravno midva?

Se je to dogajalo še kakšni?user posted image



O ja, sliši se znano. Ampak če vidiš, da ni srčka in da ni nobene možnosti (in se o tem 2x prepričaš), pač moraš sprejeti ... drugače ne gre.
Tebi je verjetno huje, ker imaš ves vikend za premlevanje o tem ...
Spraševanje, zakaj se je zgodilo ravno nama, bo verjetno ostalo celo življenje.


(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 22:41:07   
Anonimen
Jaz sem bila v LJ UKC na abraziji pred cca 4 tedni in je vse tako, kot so ti napisale.
jaz sem bila na A ob cca 14.30, so mi dali "večerjo" ob 18h: kruh, sir, jogurt + čaj. Po posegu sem imela bolečine, zato so mi dali injekcijo ketonala.
Po posegu pa mislim da moraš čakati še 6 ur pri njih in ti ne dovolijo, da se domov odpelješ sam.

Psihično sem jo jaz neverjetno dobro odnesla, enostavno sem žal sprejela, da tako je in o tem sploh nisem razpredala: zakaj, zakaj in zakaj - spremeniti ne morem nič.
Na urgenci mi je zdravnica razložila, da v primeru odmrtja plodka lahko pride do kake infekcije pri meni, kar bi pomenilo zaplete za v bodoče, in s tem sem se "tolažila"...

čez dober teden me čaka še pregled po abraziji in upam, da bo vse OK.

drži se.


(odgovor članu Tinca Malinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
19.11.2011 22:51:17   
Najaa
Sočustvujem. Nosečniški znaki so lahko prisotni še 14 dni po abraziji.
Meni so naredili še en UZ.  Ti že prideš tja z napotnico in to pomeni, da se ni treba več naročat, ampak ostaneš tam, takoj te sprejmejo in počakaš na poseg. Poseg traja ene 10 minut, potem si še par uric tam, okol 16h greš ven. Dobila sem 7 dni bolniške, moja G mi bi mi je dala še več če bi bilo treba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
20.11.2011 8:54:00   
sanasan
najprej en velikuser posted image
približno vem kaj prestajaš, jaz sem lani spomladi zaradi delnega ss morala na abrazijo v ukc lj ravno dan po materinskem dnevuuser posted image
vse je tako kot so ti opisale....moram pa pohvaliti vse osebje od zdravnice na urgenci naprej, ki se je potrudila in mi uredila, da so me stlačili v urnik še isti dan, da sem dala to še isti dan skozi....bodi tam čimbolj zgodaj!!!vsekakor pred 8h
kar mi ni bilo najbolj všeč je hodnik, kjer čakaš pred operacijsko, lani so ravno nekaj delali in je zgledalouser posted image   hb, je bilo takrat tam kup študentk, ki so mi delale družbo in me vzpodbujale, tolažile....ob klepetu čas hitreje mine, sem jim bila zelo hvaležna, da nisem bila tam sama s svojimi misli...aja, pa kljub cr, sem se malo 'ustrašila' ekipe v operacijski....je bila kar gužvauser posted image
aja, še morda ena neg.stvar, v sobi si lahko tudi s kakšno, ki je delala upn...takrat je bila z mano v sobi ravno študentka medicine, ki je morala zaradi zapletov pri upn še na abrazijo...jaz osebno sicer nisem proti upn, ampak ni pa bil ravno prijeten občutek....v sobi smo bile 3, jaz sem se po narkozi počutila izredno spočita in malo 'high'....ampak ne vstajaj dokler ti ne dovolijo!!! sem pa potem zvečer komaj prilezla do avta...me je kar zanašalo. seveda te ne izpustijo brez spremljevalca!


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
20.11.2011 13:38:34   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

V ponedeljek me vrjetno čaka abrazija, zaradi nenapredovanja nosečnosti, v Ljubljani(stara porodnišnica)
bila sem v UKC 2. nadstro0pje - kamor so me poslali z urgence

Tiste, ki ste imele abrazijo- za vas imam nekaj vprašanj:
  • so vam pred abrazijo naredili UZ? (da se prepričajo, da nosečnost res ni vredu?) da
  • ste se morale naročiti na poseg? ne, imela pa sem napotnico svojega osebnega gin.
  • ste morale biti tešče? da (pa še cel dan sem čakala...)
  • se je poseg izvajal v narkozi? da
  • kako vse skupaj zgleda? osebje je zelo prijazno (v UKC, za staro porodnišnico ne vem...). naštimajo ti kanilo v žilo, greš v operacijsko, čez 10 minut se zbudiš v sobi, 5 ur po posegu greš domov (jaz sem ostala čez noč, ker so mi abrazijo delali šele ob 19h)
  • koliko časa si v bolnišnici, kdaj greš domov? beri eno vrstico višje...
  • koliko dni si na bolniški? zelo različno. Odvisno od tega koliko tednov si noseča in ali so še kakšne druge komplikacije. Jaz sem bila 14 dni (noseča sem bila 12 tednov). Pa 1 mesec nisem smela dvigovati več kot 5kg (zaradi maternice)
  • ali zelo boli? Dobiš po posegu kaj proti bolečinam? Med posegom ne boli, ker si pod narkozo, po posegu je pa mene kar precej bolelo (zelo močni krči maternice). Imela sem s seboj protibolečinsko tableto in sem vzela kar sama, sicer ti pa tudi sestre dajo, če prosiš. Naslednje dni je pa bilo vsak dan boljše.
  • dobiš po posegu kaj za jesti? 1 uro po posegu ali pa ob naslednjem obroku - odvisno kdaj imaš poseg. Jaz sem tisti dan vse obroke izpustila in so mi potem prinesli en jogurt in kruh.
  • koliko časa po "abraziji" še trajajo nosečniški simptomi(slabost, boleče prsi, napihnjenost)? takoj izginejo, napihnjenost pa je velika maternica, ki se krči nekaj časa - odvisno koliko si noseča... 
  • kako dolgo ste še krvavele? zelo dolgo - 4 tedne, ampak sem bila vmes pri g. in je rekla, da je tudi to običajno, če le ni sveže krvavitve
  • kako dolgo ste morale počakati z naslednjo nosečnostjo? Kdaj ste potem zanosile? po 3 mesecih smo poskusili, zanosila takoj, v prvem poskusu.
  • so vsebino vaše maternice poslali na histološke/genetske preiskave? V katerem tednu ste imele abrazijo? niso poslali, pošiljajo šele v 2. tretjini nosečnosati, jaz sem bila z 12 tedni ravno na meji.
  • kaj naj imam vse zraven? vložke!! Kaj proti bolečinam, ker ponekod tudi s tem kaj šparajo... nikoli ne veš.
  • kdaj po posegu ste imele pregled pri svojemu ginekologu? 4 tedne po posegu, naredila mi je tudi UZ in pogledala, če je vse ok zaceljeno in brez brazgotin. In bilo je ok.

Hvala za odgovore. Zelo me skrbi in v glavi imam tisoč vprašanj.user posted image   Drži se in vedi, da na srečo to nima nobenega vpliva na naslednjo nosečnost,
Jaz sem si takrat v bolnici rekla, da ne bom pustila, da me to potre in da spet pridem čez 1 leto - takrat rodit.
In res bo tako. Sedaj imam rok skoraj natančno 1 leto po posegu. Sem pa v 29. tednu in vem, da bo tokrat vse ok, Včasih je pač kaj narobe in na srečo naše telo samo poskrbi za to... Čeprav boli, boš nekoč vedela, da je prav tako... Da je tako moralo biti.




(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rabim več INFO o abraziji(predvsem Ljublj...
21.11.2011 18:18:10   
MioBambino
Je že za mano.
Zdaj imam tudi jaz svojega angela.

Imela sem endometrijsko aspiracijo in ne klasične abrazije.
Poseg je bil skrajno neprijeten/boleč, bolelo je še kratek čas po posegu, zdaj je(ob tabletah proti bolečinam) skoraj vredu.

Hvala za odgovore!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?