|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 13:39:32   
KIRA
saj  naslov v bistvu pove vse. iščem pa dimenzijo 180 x 200, pa tam okrog 20 cm debeline. saj je lahko nekaj odstopanja tud.
problem pa imam zato, ker sva pred enimi 3 leti kupila vzmetnico za 50 jurjev v lesnini. ampak je že kar zdelana (čeprav se na oko ne vidi), v bistvu me večkrat boli hrbet. na začetku, ko je bila nova, me ni. po nosečnostih oz. 2 otrocih pa me je začel.
sedaj pa bi rabla nekaj podobnega, ampak kvalitativno boljše, da bi malo dalj časa trajala.
a mi lahko svetujete /pomagate???


hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 14:01:35   
mojca*
dormeo!!user posted image
mere 160x200 stane 50.000, za 180x200 ne more biti velike razlike...
pa fajn izberi.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 14:03:16   
KIRA
mojca hvala. za dormeo sem se že zanimala, žal lateks odpade. rada bi vzemtnico. ni treba čist tisto klasično, rada bi pa nekaj kar bom zmogla plačat, pa da bo držalo malo dlje...

hvala vseeno!!!!

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 15:00:00   
Anonimen
KIRA vzmetnica Dormeo ni narejena iz lateksa, ampak iz čist navadne pene. Moja sestrična je kupila njihov jogi in ji je v 14-dneh splesnil, tako da so ga morali vrniti.
Ni mi pa jasno zakaj lateks ne pride v poštev, ker to je pa ja najboljša stvar za spanje, saj je narejena povsem iz naravnega materiala.


(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 15:12:10   
KIRA
živjo. kopiram z dormeove strani:

Dormeo Talalay je vrhunsko lateks ležišče, za katerega strokovnjaki zagotavljajo, da ponuja najbolj kvaliteten in zdrav spanec in je trenutno superioren drugim lateks ležiščem. Omogoča popolno prilagoditev vašemu telesu, ko ga ohranja v naravni legi ter mu nudi idealno podporo med spanjem. Z najboljšim prezračevalnim sistemom varuje vaše zdravje.

< Sporočilo je popravil KIRA -- 7.8.2006 15:15:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
7.8.2006 22:11:02   
Anonimen
Ja, ja pa kaj še!!!! Dormeo je navadna pena, sem jo videla na lastne oči. Lateks je čisto drugačen že za pogledat, kaj šele na otip. Jaz imam posteljo iz pravega lateksa in je ne zamenjam za noben Dormeo. Če je tako zračen, zakaj pa je potem splesnil. Bla bla je vse kar rečejo.
PS.:Če bi bil tako hudičevo dober, ne bi rabili toliko reklame. Vsaka stvar, ki se fahn reklamira, ne gre v promet, zato jo pa reklamirajo!
Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo Dormeo, pa z njim niso zadovoljni!!! Ti pa pač naredi po svoje.

LP in lepe sanje

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
9.8.2006 8:15:49   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja, ja pa kaj še!!!! Dormeo je navadna pena, sem jo videla na lastne oči. Lateks je čisto drugačen že za pogledat, kaj šele na otip. Jaz imam posteljo iz pravega lateksa in je ne zamenjam za noben Dormeo. Če je tako zračen, zakaj pa je potem splesnil. Bla bla je vse kar rečejo.
PS.:Če bi bil tako hudičevo dober, ne bi rabili toliko reklame. Vsaka stvar, ki se fahn reklamira, ne gre v promet, zato jo pa reklamirajo!
Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo Dormeo, pa z njim niso zadovoljni!!! Ti pa pač naredi po svoje.

LP in lepe sanje


saj sem rekla, da lateks odpade, dormeo pa z njim vred.
JAZ SEM PROSILA Z AINFOJE GLEDE NAVADNE VZMETNICE.. ampak oitno jih nobena nima...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
10.8.2006 10:00:51   
bamby
Kira, zelo težko je enemu svetovat, kako naj dobi poceni in kvalitetno vzmetnico. Jaz jo imam od Slovenske postelje, ki je tudi iz latexa, srednje trdote, podlaga je iz letvenikov in sva z možem že pred 3-emi leti dala zanjo 60.000 sit za dimenzijo 90 x 200.
Zelo pa hvalijo vodne postelje. Zanjo je pa na žalost treba odšteti kar precejšnje denarce.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 9:13:18   
Anonimen
Kira, če se prav spomnim, obstajajo prodajajo čisto navadne vzmetnice v IKEI. Žal nimam kataloga pri roki, da bi lahko pogledala. Verjetno pa na njihovi domači strani najdeš tudi ponudbo vzmetnic.

Midva sva pred dvemi leti pri njih kupila vzmetnice in sva zelo zadovoljna.

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 10:35:32   
Sita
tudi midva imava težave z hrbtenico in kljub temu, da je pohištvo moj poklic, imam sam težave najti primerno vzmetnico. Zaradi mrtvenja rok sem šel tudi nekam, kjer so se hvalili, da ti svetujejo, kaj je zate primerno in imajo za to kiropraktika, da to ugotovi, pa so me nategnili kolikor sem dolg in širok. Prodali so mi le najdražji model, "primernost" pa so ugotovili iz navade tabele: kolikor vagaš takšna postelja. Mrtvenje pa se mi je le še poslabšalo, da sem sredi noči telovadil po stanovanju, ker zaradi bolečin nisem mogel spati. Potem pa sem bil na morju v neki stari hiši, kjer sem spal na kupu mehkih vzmetnic, kot v viseči mreži, a glej čudo roke mi pa niso mrtvele. Tako sem spoznal, da si mora vsakdo najti vzmetnico primerno njegovemu lastnemu zdravstvenemu stanju. Enemu odgovarja trdo ležišče, drugi pa lahko funkcionira le na mehkejšem. Zato tudi strankam ne izbiram ležišča, ker si ga mora pogruntat vsakdo sam. Da pa ugotoviš, kaj ti odgovarja, pa je zelo primerna napihljiva blazina, ki jo napihneš enkrat bolj, drugič manj in nekako začutiš, kaj sploh iskati. Zelo primerne so tudi vzmetnice z napihnjenim jedrom. Zraven imaš priklopljen kompresor in si lahko po potrebi spreminjaš trdoto, izgled in občutek pa je podoben, kot običajna vzmetnica. Slabost pa je cena. Osnovni model zakonskega formata z dvema jedroma je nekako od 650 eur dalje. So pa tisti, ki jih imajo z njimi zelo zadovoljni. Če koga zanima, naj pove bom poiskal naslov. Vodne postelje so sicer oh in sploh dobre, vendar poleg gromozanske cene sta še dve zelo veliki pomanjkljivosti: velika teža ( sam je ne moreš premaknit, ti jo morajo prit iz servisa izčrpat vodo in pol nafilat, da ne tvegaš nepotrebnih okvar) in da mora biti grelec ves čas priklopljen na elektriko, da ti termostatsko uravnava temperaturo vode na 24 stopinj celzija, kar pomeni, da če imaš posteljo v toplejšem delu stanovanja ( mansarda, južna stran ipd.) se ti zrak v prostoru poleti ogreje tudi višje, kar ima za posledico nastajanje kondenza na postelji in posledično plesnenje ter občutek vlažnosti. Rešitev? Klima, kar pomeni dodatne stroške in tveganja za zdravje. Je tud že kakšna moja stranka vrgla vodno posteljo ven in prešaltala na navadno vzmetnico.  Poleg tega so tudi raziskave pokazale, da kakovosten latofleks v kombinaciji z kakovostno prilagodljivo vzmetnico nudi skoraj takšno prilagajanje telesu, kot vodna postelja ( revija Les, nekaj let nazaj).

Da zaključim: bodi pozorna in poišči kakovosten latofleks, eni so precej gibljivi in imajo v ramenskem delu še posebej velik hod s posebnimi vodili. Če ne sodiš ravno med trlice, je takšen zelo priporočljiv. Na vrh pa blazino primerne trdote za tvoje zdravstvene potrebe ( kot že rečeno, enim odgovarja trše, drugim mehkeje, idealno pa je, da se prilagodi po telesu in omogoča ravnost hrbtenice- ko ležiš gor hrbtno, ne sme biti občutka luknje pod hrbtenico, ampak ti jo mora blazina podpirat). In ne nazadnje, zelo pomembna je vzglavna blazina. Najti moraš primerno visoko svoji širini ramen in anatomsko oblikovano. Tu pa so blazine iz lateksa vrjetno edina rešitev ( npr. pri HItexu stane nekje med 40 in 60 eur za kos. so pa tudi drugi ponudniki), nikakor pa ne veljajo puhaste in podobno, so premehke in ne podpiralo glave dovolj. Sam sem strankam pred časom dobavil nekaj vzmetnic iz tovarne Nova oprema v Slovenj gradcu. Nihče me še ni ozmerjal, da so zanič, vendar ne vem kako je sedaj s proizvodnjo, ker so se nekaj menjavali lastniki. Če te zanima lahko malo poizvem.
Skratka razmisli kaj zmoreš in kaj ti bi odgovarjalo. Malo denarja malo muzike, včasih pa dobiš tudi za veliko denarja malo muzike, še posebej na tem področju.

Firasto

< Sporočilo je popravil Sita -- 19.8.2006 10:40:58 >


_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 11:37:57   
Anonimen
Sitaman (Firasto) ti si car... te bom kdaj rufnla, če bom kaj rabla (no tvojo RR polovico).
Zakon...

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 15:05:21   
tosja
KIRA v IKEI takšne dimenzije kot jo rabiš ni. Bi morala vzeti dve 90-200, cena pa je - 24,95-79,90-69,90-139-199-99-179-249. Glede na debelino. So pa vse FEDERKERNMATRATZEN user posted image
Najcenejša 24,95  debeline 10 cm in najdražja 249 debeline 33 cm
lp, tosjauser posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 15:47:56   
bumerang
Sem imela enake probleme zato imam tudi nekaj izkušenj. Pred porodom mi je odlično ustrezala Lesninina ortopedska vzmetnica, ki je po porodu postala pretrda. Potem smo začeli odisejado po raznih specializiranih prodajalnah. Najprej je odpadla vodna postelja, ki sem jo po branju izkušenj nameravala kupiti neglede na ceno. Moje nočno spanje je postalo tako problematično, da me cena enostavno ni več zanimala.
Potem pa - Nop, jaz na temu ne bi spala niti pol ure. Par dni za tem so odpadli vsi lateksi. Preizkusila sem jih malo morje, tudi take "conske" in v kombinaciji s tem ali z onim. Oboje zaradi istega problema. Ležišče se sicer prilagodi telesu vendar je občutek ležanja še vedno trd. Pod telesom se ti enostavno naredi trda cona. Vodna poleg tega še rahlo valovi.
Potem sem se začela zanimati za zračno posteljo - prodaja jih Lip Bled in se skoraj odločila za zračno. Problem je bil samo v tem, da bi jo morali it pogledat in preizkusit nekam na Dolenjsko (sem že pozabila), vsaj tisto, ki je mene zanimala (s tri oz. večconskim jedrom), navadne imajo pa tudi na Bledu.
Med tem sem zavila ponovno v Lesnino in tam našla vzmetnico italijanskega proizvajalca, ki je bila točno to, kar sem iskala. Je vzmetnica z vzmetmi, ki so žepkane (vsaka posebej ima svoje jedro), nad njimi pa je memory pena, ki se prilagodi telesu. Vzmetnica je super - mehka, ki ostane mehka. user posted image  Model nosi ime po roži pa se ne spomnim ali je Camelia ali Magnolia.
Prepisala sem si proizvajalca, jih kontaktirala direktno in vzmetnico smo domov pripeljali za nekaj več kot 200 eurov ceneje kot je v Lesnini (okoli 800 eurov).
V Lesnini imajo tudi podobne žepkane vzmetnice, ki jih proizvaja Meblo, ampak meni se občutek ležanja na njih ni zdel enak kot na teh. So bile pa res malo cenejše. Mislim, da enake delajo tudi za Ikeo, model Sultan.

Hkrati ti priporočam, da si nabaviš letveno dno s stranskimi amortizerji, ki dodatno zmehčajo ležišče. Mi smo jih pravkar pripeljali z Ikee (36 eurov/pod) in odkar jih imamo, lahko spet spim na trebuhu.


p.s. Dormeo pa lateksa res ni videl niti na sliki!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 18:05:48   
rija
Ikea, midva imava, poceni in taka, kot sva jo iskala. Če pa nama nebi bila všeč, pa je še vedno možnost zamenjave - 2 meseca.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
19.8.2006 23:38:31   
GATA
Jaz sem dala za ortopedsko vzmetnico 140x200 - 32.540 sit. Je slovenskega proizvajalca MIGRI. Dostava na dom.
No imam jo 8 mesecev in je zelo dobra, čez čas bomo pa videli. Moj je še posebno zadovoljen user posted image . Je trda in hkrati mehka - ne znam povedat...
Menda jih delajo tudi za v bolnišnice, sam je za vprašat kakšne še sploh delajo. Jaz sem prav hotela brez fedrov, pa kakšnih gumbov, pa da je trša - ne da se kar not pogrezneš.....


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
27.8.2006 23:00:53   
Češpov njok
Tole z vzmetnicami je nočna mora, dobesedno. Informacije prodajalcev so si tako nasprotujoče, da ne vem kaj naj si mislim o latexu, kokosu, peni, žepkastih vzmeteh, navadnih vzmeteh, ... Kaj diha in kaj ne? Kaj se posede in kaj ne? Kaj te žoka v rebra in kaj ne?

Ima kdo kako vzmetnico, ki je res ne bi zamenjal za nič na svetu?

S://lp
---
http://cespov-njok.blogspot.com/

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
2.9.2006 0:05:21   
SPORTINA
http://www.marsen-sp.si/

Če se nisi kupila in te še zanima....

Sva res zadovoljna...
Niso ravno poceni, a pri vzmetnici ne varčuj preveč...

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
27.1.2008 21:37:35   
tofsi
Rija kako se imenuje ikejina vzmetnica,ki jo imate?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
28.1.2008 22:25:01   
travica
lineaflex
smo zadovoljni, pa še dostsvijo (vsaj pred 5-timi leti so user posted image )

(odgovor članu tofsi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
9.5.2015 10:30:19   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: MarjanJ

Zdravo,

če koga zanima je tukaj: SPLETNA RAZPRODAJA z največjimi popusti v Sloveniji.
Zaloge so omejene.

lp


jaz si tu, kjer prodajate takvine za drobiz za 3 eur, zihr ne bi kupovala vzmetnice. Daj bodi resen no.


(odgovor članu MarjanJ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cenovno ugodne, a kvalitetne vzmetnice
22.5.2015 17:45:40   
kurkuma
Pozdravljeni,

jaz sem se ločila od moža in resmično nisem imela ničesar, ker sem odšla brez vsega in sem si v majhnem najemniškem staovanju najprej kupila jogi, ker mi je grozno spat na jogijih, kjer so sopali že drugi. Glede na to, da sem ostala resnično brez vsega tudi avta nisem imela, sem naročila jogi kar prek spleta https://www.bfcshop.si/antibakterijska-vzmetnica-solo-ortopedic-bf151-200x160-cm . Moram priznat, da so resnično korektni in je bil jogi že dva dni po naročilu pri meni. Za nameček mi je šofer pomagal jogi odnest v 2 štuk. Toplo priporočam, pa še cene so ugodne in dajejo tud na obroke...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?