|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sosedje
28.9.2006 13:06:40   
*alja*
Našim sosedom se je čist obrnilo v glavi!

Naj vam malo razložim za kaj se gre!
Imajo veliko kmetijo pri hiši so oče (60) in mati( prb.55), sin in njegova žena ( snaha ), imata pa že dva otroka sin ( 17), hči (14 )!

Vglavnem sneha pije in to zelo ( naskrivaj, spije vse kar najde od vina, ruma,... vsak dan ), najhuje pa je to da ne prizna! Pravi da ni nič pila, čeprav komaj stoji. Ko je pijana se ji v glavi čist odrola, meče se po tleh, dere, kriči,...
Je pa tudi zelo napadalna! Spravlja se na svojo taščo, moža je enkrat tako vdarila z flašo da so ga peljali na šivanje ( tam je rekel da je padel )!

Ko pa možu vse to dokurči jo pa pretuče, tu pa nastane problem! Prejšnjič sve z mojo mamo bile  na dvoriščo in poslušale kako jo tepe kako je kričala, se drla,... in to v štali.

Še mene je vse bolelo, samo ko sem poslušala kaj se dogaja ( vidla nisem ) , ampak me je strah da bo pri tej bajti vkratkem prišlo do tragedije!

Kaj pa lahk nardim??????  Če pokličem policijo ( to je že naredla druga soseda pa je še plačala 15000, ker jih je ona poklicala, oni so se pa naredli kot najsrečnajša družina ko je prišla policija ), nebodo tako ali tako nič ukrepali ker se ne smejo vmešavat v družinske odnose, dotečas ka se kaj ne zgodi!

Groza, saj ne vemo kaj naj naredimo da bi jim pomagali???

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sosedje
28.9.2006 13:10:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel



Groza, saj ne vemo kaj naj naredimo da bi jim pomagali???


  Radi se mejte v vaši familiji med sabo. To je to.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sosedje
28.9.2006 13:11:05   
Anonimen
kako jo tepe kako je kričala, se drla,... in to v štali.


Groza! Veš kako so krave zbegane ob takem kričanju! user posted image

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sosedje
28.9.2006 13:11:33   
tulip
Mogoče niti ne želijo pomoči!

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sosedje
28.9.2006 13:11:43   
tanikaa
Ne vmešavaj se, ker vidiš kako se je končalo s sosedo. Tudi mi imamo podobno izkušnjo (poklicali smo vleko ker je edne trščil v jarek pa ni imel mobitela-in bi mi morali zaradi tega plačat odvoz avta????).


Pomagati pa jim ne more nihče. Niti vi, niti policija. Alkohol je alkohol. Ko on hodi po svetu je joj. Pomagajo si lahko samo sami. Ampak dvomim, da si bodo.

Sicer pa itak na ta račun prišparaš elektriko. Namesto mehiških nadaljevank, imaš nadaljevanko Pri sosedovih user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sosedje
28.9.2006 13:14:06   
April
Če njim samim ni v interesu, da se spravijo v red, ti pri tem ne moreš nič.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sosedje
28.9.2006 13:15:09   
Zahi
Pospravi firbec.. zapri okna in vrata.. ne glej in ne poslušaj..

so samo tvoji sosedje in ne tvoji starši ali sorodniki..

verjetno ne potrebujejo pomoči, če se pred policijo delajo, da je vse OK.. in če ne potrebujejo pomoči.. si ti zadnja v vrsti, ki bi jo smela klicat..

torej.. naredi tako, da ne bo pri vas tako.. user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sosedje
28.9.2006 13:16:16   
*alja*
Saj vem da se ne smem vmešavat, ampak ko je kriza in se vsi razbežijo ( k nam, k sorodnikih,.. ) in po par ur ne upajo dobov, sploh pa otroci, potem se vprašaš, pa kaj za vraga jim res ne moremo na nikakršen način pomagat?

Najhuje je da so tu še najstniki ki trpijo ob mami ki je alkoholik, in očetu ki je živčna razvalina in včasih posledično še prleti kaj po otrocih!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sosedje
28.9.2006 13:17:26   
*alja*
Aja pa še to, nismo samo sosedje tudi v sorodu si smo!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sosedje
28.9.2006 13:19:09   
Anonimen
Tudi če pride policija sredi najhujšega pretepa, kaj pa misliš, da bo potem drugače? Da bodo kar naenkrat vsi prijatelji? Tisti trenutek jih bodo že ločili in nabili eno nizko kazen, drugi dan bo pa vse po starem.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sosedje
28.9.2006 13:28:04   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel

Saj vem da se ne smem vmešavat, ampak ko je kriza in se vsi razbežijo ( k nam, k sorodnikih,.. ) in po par ur ne upajo dobov, sploh pa otroci, potem se vprašaš, pa kaj za vraga jim res ne moremo na nikakršen način pomagat?

Najhuje je da so tu še najstniki ki trpijo ob mami ki je alkoholik, in očetu ki je živčna razvalina in včasih posledično še prleti kaj po otrocih!


potem v tem primeru ni primerna policija.. obrni se na kak drug organ..

če so otroci vmes.. pa da ste v sorodu..

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sosedje
28.9.2006 13:28:07   
April
Če je v družini stanje res tako nevzdržno, dajo otroke ponavadi v rejništvo. Idealne rešitve pa ni, otroci so najbrž že tako čustveno pohabljeni, saj se ob materi pijanki in očetu nasilnežu ne morejo normalno razvijati. Vedno so in bodo obstajali taki reveži. Jaz se vedno sprašujem, zakaj se taki ljudje sploh odločijo za otroke. S tem naredijo dvojno škodo, svojim otrokom in posledično taki otroci živijo po enakem vzorcu naprej in delajo isto svojim potomcem. Začaran krog torej.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sosedje
28.9.2006 13:30:45   
daddy
   Vsakdo, ki je v težavah, si mora najprej ZAŽELETI tuje pomoči - to bi bil predpogoj, da sploh lahko razmisliš, ali in kako nekomu pomagati.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sosedje
28.9.2006 13:38:56   
*alja*
Da bi vsaj ona priznala da pije in da rabi pomoč, da bi ji lahko pomagali ( saj ji želijo pomagat, predvsem tašča ), vendar ne moreš nekoga prisilit naj gre na zdravljenje, če sploh ne prizna da je alkoholik!

Dokler ne bo padla v krizo, da jo odpelje rešilec direkt, na zdravljenje nebo pri tej hiši nič boljše, ampak tudi to se bo zgodilo, saj ta ženska več dolgo ne more pit alkohola brez posledic, v takšnih količinah!

Ko pa bo ona na zdravljenju pa potrebuje mož in otroci zelo dobrega psihologa da jih sprav k sebi!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sosedje
28.9.2006 14:00:58   
Zahi
alkoholizem je ozdravljiva bolezen... prvi pogoj je priznanje alkoholika.. če tega ni.. ne bo nikoli boljše.. ampak samo še slabše.. drugi ne morete vplivat na to.. 

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sosedje
28.9.2006 14:18:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

Pospravi firbec.. zapri okna in vrata.. ne glej in ne poslušaj..

so samo tvoji sosedje in ne tvoji starši ali sorodniki..



ja to je najlazje...bit prpa...pa nej otroc trpijo...mislimuser posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sosedje
28.9.2006 14:57:15   
mojamura
če prideta kdaj otroka k vam, se pogovori z njima .... predstavi jima možnosti kam se lahko obrneta, csd, društvo za nenasilno komunikacijo, otroško sodišče (mislim da obstaja...ali pa vsaj nekaj podobnega), reči jima, da se naj pogovorita z mamo (ko bo trezna), da jo mata rada in da je zaradi alkohola ne bi rada zgubila.

ampak vse to če bosta kaj ukrenila ali ne pa je odvisno od njiju.

svetuješ pa vseeno lahko.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sosedje
29.9.2006 11:36:08   
pinkygirl27
Jaz te popolnoma razumem tudi midva imava take sosede.Samo,da imajo sina,ki je sedaj star ze 30 let,živi doma in še vedno mama pije in kakšen dan je prav grozno, vse to poslušat kako kričijo in se tepejo.Zadnjič sem to poslusala okrog 24h pa še sama sem bila doma, me je bilo prav groza.

_____________________________

Happiness is not having what you want, but wanting what you have.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sosedje
29.9.2006 11:43:15   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

Pospravi firbec.. zapri okna in vrata.. ne glej in ne poslušaj..

so samo tvoji sosedje in ne tvoji starši ali sorodniki..



ja to je najlazje...bit prpa...pa nej otroc trpijo...mislimuser posted image


tukaj ne moreš nič narest, dokler se družina ne zbere.. pa naredi red.. če so tvoji sosedje potem se ne umešavaš ne?.. njihov način življenja je njihov.. vem da otroci v takih primerih trpijo.. ampak so za to določeni organi, ki temu primerno ukrepajo.. klicati policijo, ker se sosedje kregajo je pa neumno..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sosedje
29.9.2006 12:54:12   
Lana25
Tudi jaz poznam ene take ljudi. Prav tako imajo kmetijo in prav tako pije ženska, ki pa je višje izobražena in hodi v službo. Ko pride domov fizično dela, pri tem pa se odžeja z alkoholom. Takšna je navada in po mojem ti ljudje sploh več ne znajo živeti drugače oz. se sploh ne zavedajo, da obstajajo tudi drugačni načini življenja. Mislim, da je malo možnosti, da bi se pri teh tvojih sosedih kdaj kaj spremenilo. Njihovo življenje je bolj ali manj rutina in pijančevanje spada zraven. Pa saj pri teh ljudeh, ki jih poznam jaz to, da se pije sploh ne preseneča, ker je važno samo delo, delo, delo, nič drugo ni pomembno, nobene topline v odnosih, kakšni pogovori razen o tem kaj se bo delalo, kaj se mora narediti sploh ne pridejo v poštev, za kakšna praznovanja za rojstni dan, za kakšne izraze ljubezni, za cartanje pa itak, da ni varjante. Živijo bolj ali manj eden mimo drugega. In v takem primeru te potem pač lahko pogreje pijača. Pomaga ti pozabiti, da ne zmoreš vsega, da si sam, da to ni takšno življenje kot si si ga želel, ... pa še lepo se zaspi zvečer, ko si že ves utrujen. Tak, da se pijači sigurno ne bodo odrekli, ker preveč zapolnjuje vso to praznino. Upam, pa da je pri vaših sosedih več upanja, da bo kdaj drugače.

_____________________________

Pusti soncu srce, naj hrepenenja polete,
pusti sanjam vso svobodo, pusti soncu srce ...

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sosedje
29.9.2006 13:01:21   
didi1
Če imaš prostor za dva otroka jih povabi k sebi, in se obrni na socialno.Kaj drugega pa že ne moreš.

(odgovor članu Lana25)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sosedje
29.9.2006 13:19:04   
firasto
Ljudje ravnajo racionalno šele, ko so izčrpane vse druge možnosti. Izgleda, da jo še premalo namaha, ko se je nič ne prime. Vsi skupaj bodo morali bit postavljeni pred končno dejstvo in ko poti naprej več ne bo, bodo šele sposobni pogledat okrog sebe in najti drugo pot. Seveda spet po liniji najmanjšega upora, da bi se bilo potrebno ja čim manj spremenit.
   Kako pomagati? Morda imajo edino moč otroci. Če zo že toliko stari, da so sposobni sami razmišljat, morda s skupnimi močmi najdete kakšen način, da bi vsaj malo izboljšali stanje. Naj pa oni pokličejo policijo, ko bo preveč hudo in ko se bo nekajkrat to zgodilo se bojo morda le zamislili, da ta pot ne vodi nikamor. Dokler pa jim bo "ugled" pomembnejši od zdravja,  jim žal ni pomoči.

< Sporočilo je popravil firasto -- 29.9.2006 13:23:19 >


_____________________________

"Kako naj odpustim?"
"Če ne bi obsojal, ti ne bi bilo potrebno odpuščati!"

(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?