|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 10:20:00   
Blink1
Pozdravljene

Končno imam nekaj časa...med pestovanjem moje Neje, pranjem, likanjem, kuhanjem itd. In začuda šele danes, ko je moj dragi prvi dan v službi...:zmeden:

Imam pa vprašanje! neji dodajam oz. dajem Aptamil Pre (stara je skoraj 1 mesec) po nasvetu patronažne naj bi bilo to mleko najboljše. Kaj mislite ve??

In še eno vprašanje. Kako se zorganizirat in iti na daljši sprehod kjer bo treba otroka še nahranit, pripravit pa moraš mešanico???? Ni mi jasno...

Kako ste se zorganizirale tiste, ki otroke hranite le po flaški??

Lp
Nina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 10:30:17   
ZARA
oj.....ninika11!!

Jst moji dajem Aptamil Pre in ga zlo dobr prenasa morm rect...men je zlo uredu.
Glede daljsih sprehodov....
...jst sm si nabavla termosko,kamor si prevrem 1l vode tko da mam skoz toplo.
Vzames mlekc s sabo,plenicke, kej za preoblect, da te vreme ne preseneti...
Tut doma mam skoz prevreto vodo, da :roza:,detka ne caka predolgo.Pomoje je to najboljsa resitev...pa se teb prihrani veliko casa.
Morm rect da je velik za nost :)-:)-:)-....
Tko ce te se kej zanima kr vpras!!!

papa:sloncek:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 10:53:38   
ajf
Moja je jedla prvi mesec Pregomin, potem pa Aptamil1, sedaj pa Aptamil2.Vse dobro prenaša.
Tudi mi imamo vodo prevreto v termusu in kamor koli gremo, nesemo vse s sabo kar rabimo.
Verjetno boš pa težje na sprehodu mleko ohladila na primerno temperaturo, če boš imela v termusu pravkar prevreto vodo.
Lahko pa si neseš že pripravljeno mešanico v flaški, če veš, da bo jedla v roku 1 ure. Saj nekaj časa lahko mleko čaka, preveč pa ne.

ps: ninika11, spremeni si opis.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 11:15:38   
lutka
tudi moja dva junaka jesta Aptamil PRE.Malo sem se pozanimala zakaj naj bi to prilagojeno mleko bilo eno izmed najboljših.Po pogovoru z magistro farmacije je to zato ker aptamil vsebuje mulekule,ki vežejo lobanjske kosti,vitamin D,katerega moramo dajat tudi v obliki kapljic.Naj ti povem še eno informacijo,da je Aptemil v Avstriji pol cenejši.Ravno včeraj sem ga kupila 7.49 EUR. :bravo::bravo:.Pri nas se kar pozna saj sta dva in si lahko tako veliko prišparam:)-.
Kar se pa hranjenja tiče naredim tako da 100ml aptamila zmešam,vrelo vodo vlijem v termo flašo in ko sta lačna dolijem še 100ml vrele vode in je papika ravno prava.:duda:.Veliko užitkov,in dolgih sprehodov:metulj:
lp

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 11:22:02   
petra + zoja
Jaz sem hranila izključno po flaški, tudi Aptamil Pre.
Znašla pa sem se za sprehode tako, da sem vročo vodo nalila v termovko, mleko in stekleničko pa v nahrbtnik.
Pa seveda za preoblečt pa pleničke itd...
Stekleničke, pa potem tako ni problem ohladit.
:rozica::rozica::rozica:

Meni se je mleko zdelo vredu, meni ga je predlagala pediatrinja.

ok lepo bodi in čim več daljših sprehodov pa pa
:sloncek::sloncek:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 12:26:38   
KIRA
Zdravo ninika11,

jaz sem zacela z Aptamilom Pre ze v drugem tednu - moja pupika :)- je vedno lacna, ko se zbudi, ampak ko greve "dudat" na dojko je po prvih petih minutah jok in stok, ker mleko ne tece dovolj hitro ali kaj.:zmeden: zato jo izmenicno hranim enkrat z svojim mlekom (si ga izcrpavam), ter z aptamilom. zgleda, da ji tako ustreza, ker flaske lepo prazni....:)

mave pa drug majcken problemcek:(( - ne glede kaj, kdaj in kako pije / sesa - zgleda da vedno poje precej zraka in le stezka spravim ven z nje kupcek. vcasih ga ni in takrat mi bruhne:(, vcasih kolca, ali pa jo zacne napenjati. moz me je ze posiljal k zdravniku, ampak baje da sem jaz kot dojencek imela iste tezave in se je uredilo.... ce mas mogoce kaksen naset glede tega:ups:... LP

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 12:49:49   
dory
Jaz vodo zavrem in jo hranim v termovki...takoj mal vode dam v flaso in potem pred obrokom se malo, tako da je primerno toplo...


Ce grem jaz na daljsi sprehod potem si v aventov mali loncek pripravim tri merice prilagojenega mleka...v flasko natocim vroco vodo in spravim v tist aventov "kako se ze rece" :zmeden: da voda ostane primerno topla..pa je...s seboj imam obvezno tud caj...vsaj za prvo silo pomirit :)


Drugace sva mela vse zivo od prilagojenega mleka...potem mi je prijateljica svetovala nemski hipp....tega je lepo sprejel, ni bilo nobenih tezav...se dobro :)


papa,teja

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 14:20:08   
Blink1
Hvala za nasvete. Se mi je zdelo, da brez termovke ne bo šlo. Nekako bo že... Bomo že vlekli za sabo vse potrebno. Glavno da bebica je.:bravo:

Kira..glede podiranja kupčkov...Mi se včasih tudi pol ure nosimo na rami, da gre ven. Včasih pa res že zaspi in potem ni nič. Včasih pa tudi rigne in bruhne :) Kaj čemo. Pa veliko tudi prda...mislim, da je to tudi nekaj...zrak je zrak (spredi al zadi).

Tudi jaz ji zaenkrat še kombiniram moje mleko in Aptamil pre. Redi se super..po 30 g v povprečju na dan. Tako da zdaj tehtava 3790g od porodnih 3350g pred skoraj 4 tedni.

Lp
Nina

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 14:23:44   
Blink1
Aja še nekaj

A se ne dobiva hrana na recept in ni treba nič plačat zanjo???

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 14:29:54   
KIRA
za recept mi ni se noben nic rekel. ase tud to da??

jaz sem aptamil kupila v lekarni in me je skoraj zadelo: preko 4 tisocake 1 skatla. danes sem pa poslala moza v avstrijo gledat, kolko tam stane. bom javila, ce se splaca...

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 14:33:42   
mehurčica
Ninika, v MB dobiš prilagojeno mleko na recept! Kar pojdi do pediatrinje in jo zaprosi.
:miska:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 14:35:59   
frutka_
Hej, Ninika!!!:bravo::bravo::bravo:

Vidim, da ste premostili prve teedne in da se že potepate naokrog.:morje:

Najpre da vaju pohvalim kako lepo sta se zredili...

...:bravo:neji, ker pridno papca in :rozica:za tebe, ker nisi obupala nad vsemi dodatki!!!
Ja, mislim, da se dobi otr. mleko v prahu na recept do 4. meseca. V posvetovalnici povej pa ga dobiš!

To s sprehodi pa je tako,od začetka, ko hodim ven z njim imam vedno vsaj eno rezervo za preobleč (komplet od bodija do hlač, kratke, dolge rokave,nogavičke...), plenice (5 kom.), vlažne robce, dudo, bombažne plenice, kapico, odejico, jopico, vse za primer kakega slabega vremena, mbt, denarnico, ...Običajno še peso, za njo poopy bag, lajno,...Zgleda veliko, ampak za vse se mesto najde.

Z malo prakse boš hitro ugotovila kaj in kako!!!

Javi se mi kaj!:love:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Prilagojeno mleko
31.8.2004 16:17:17   
KIRA
ja, saj ga vec ne bom kupovala v lekarni. to je blo izjemoma, ker sem pac prvic sla kaj takega kupit. moj je zdajle prsel domov z avstrije, pa mi je eno skatlo kupil. sicer je 500g pakiranje in ne 600g, kot v lekarni, je pa zato cena zelo ugodna: 7,29 EUR bipa, dm pa 7,25 EUR.
tak da v bodoce kupujem samo se v AU!!!:sloncek:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Prilagojeno mleko
1.9.2004 11:00:23   
Blink1
Zdravo

Včeraj sem se pogovarjala s svojim pediatrom in je rekel, da se mleko dobi na recept...sicer je govoril nekaj o socialno ogroženih in bolanih otrocih...

Sem se pogovarjala s kolegicami in so tudi one dobile mleko do 4. meseca na recept. Mislim pa, da je odvisno od občine.

Ne vem, čakam, da me pediater pokliče nazaj in mi zagotovo pove kako je s tem, potem pa javim:

Lp
Nina

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?