|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Napenjanje in prdci
14.12.2006 16:04:19   
spelaz
Naša Ema je stara 1 mesec in imamo velike probleme z napenjanjem in prdci - prdi kot stari ded. Kupčke podira, ampak ko jo zvija je ful boga. Kolike niso, ker prihaja do napenjanja ob različnih delih dneva. Potem pa ful stoka in se zvija, ko prdne mine, potem pa spet stokanje in jokanje. Od 1. tedna je na dodatku - sedaj uporabljamo Aptamil PRE. Menite, da bi bilo pametno zamenjati mleko in katero??

Hvala za kako vašo izkušnjo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Napenjanje in prdci
14.12.2006 16:18:31   
Petraa
Pomaga,če otroka masiraš po trebuščku.lahko jo tudi položiš na hrbet in ji nogice krčiš,tako bo lažje prdela.
pa kakšen termoforček topel na trebušček ne škodi

(odgovor članu spelaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Napenjanje in prdci
14.12.2006 22:20:50   
ČebelicaMaja
Spelaz, to je za tako starost čisto normalno- lahko pa da so tudi kolike, ker do 3 m črevesje še ni dobro razvito. Naša je bila na istem, le da je bilo še veliko huje. Običajno so kolike res bolj v večernih urah, ni pa nujno. Mi smo šli zaradi krčkov prav k zdravniku- so bli res močni in po 10 urah joka smo šli na urgenco- in veš kaj nam je rekel zdravnik (je bil en fuuull dober, vse razložil in pregledal)- da je en prdec boljš kot sedem dohtarjevuser posted image  pa je res, tako, da smo bli prav veseli če je kakšnega spustila, samo, da ji je bilo lažje.
Aja, prav tako smo ji zamenjali mleko, pa ni bilo nič boljše- po 2m in pol pa je bilo vsak dan manj krčkov, dokler niso pri 3 m izginili. Če te še kaj zanima, kar vprašaj na ZS- sem skoraj diplomirala iz kolik user posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Napenjanje in prdci
14.12.2006 22:49:51   
Marogica
Otrok mora dosti piti, saj pri adaptiranem mleku je možno, da je žejen, pa še zapira. Nisi sicer napisala, kako pogosto tvoj otrok kaka. Ker če kaka bolj po redko, je lahko tudi to vzrok, da ga napenja.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Napenjanje in prdci
15.12.2006 13:54:04   
krfjolca
Pri Anžetu je podobno (star je 1 mesec). Smo pa že ugotovili, kaj mu paše in kako se da vsaj malo pomagat. Veliko manj ga zvija, če ga "razpliniš". user posted image
Zelo veliko ga recimo pustim na previjalni brez pleničke, da se fino razbrca in sprda. Zelo pomaga kroženje z nogicami, in tako, da mu jih pokrčene narahlo potisneš na trebušček in pri tem malo privzdigne ritko. Precej se tudi sprdi, če ga kopam v čebričku, ima svoj mali jacuzzi user posted image . Samo zaenkrat mi je ljubše kopanje v banjici, se mi zdi čebriček še malo štorast, ker še ne drži sam glavice pokonci.

Potem masiranje trebuščka (jaz imam olje za trebušček od Welede), in pa redno podiranje kupčkov. Sem ugotovila, da bolje in več podira kupčke, če ga obrnem na trebušček in trepljam po ritki, kot pa če ga dvignem na ramo.
Če se pa zelo napenja, da bi kakal, pa ne gre, mu pa malce pomagam z vatirano palčko in mazilom za ritko, pa se takoj pokaka. Ne vem pa, če je pametno to prav pogosto početi ... user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Napenjanje in prdci
15.12.2006 14:08:13   
Anonimen
bolje in več podira kupčke, če ga obrnem na trebušček
Ja, točno to. Ne vem, zakaj nas tega nikjer ne učijo. Mi smo ga en mesec matrali s podiranjem kupčkov na rami, dokler nismo odkrili tega položaja. Tako podre kupček praviloma v nekaj sekundah!user posted image

Kar se tiče 'razplinjenja' se tudi povsem strinjam. Naš se pravzaprav praviloma pokaka na previjalno mizo. Če imam občutek, da ga zvija ali napenja, ga dam na mizo, slečem plenico in zabava se začne. Najprej se polula, potem pa skoraj vedno še pokaka. No, še raje ima pa ravno sveže podstavljeno novo plenico user posted image

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Napenjanje in prdci
16.12.2006 13:23:57   
Monika79
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca


.
Če se pa zelo napenja, da bi kakal, pa ne gre, mu pa malce pomagam z vatirano palčko in mazilom za ritko, pa se takoj pokaka. Ne vem pa, če je pametno to prav pogosto početi ... user posted image




No tudi midve z Kajo imave probleme z napenjanjem in prdci, tako, da mi komaj zaspi od tega napenjanja in full se mi smili, ker ne more kakati user posted image
 
Krfjolca kako se lotiš tega z vatirano palčko in mazilom za ritko? user posted image user posted image user posted image
 
Sem tudi jaz opazila, da ji full paše, da gola na previjalni in jo tudi par trenutkov pustim, se obvezno polula, pa včasih tudi pokaka user posted image
 
 
lp Moni user posted image

_____________________________

16.11.2006 sem postala MAMA mojemu zakladku Kaji.

Preden je bila spočeta - sva si jo želela,
še preden je bila rojena - sva jo ljubila,
in komaj se je rodila - bi zanjo umrla.
TO JE ČUDEŽ ŽIVLJENJA!

M.Hawkins

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Napenjanje in prdci
16.12.2006 17:58:28   
krfjolca
Na forumu je sicer "recept", da v danko potisneš konico termometra, ki jo debelo namažeš s hladilnim mazilom. Jaz navadnega termometra nimam, pa sem kar bobi palčko uporabila, moraš pa res izdatno namazat. Jaz sem to do zdaj enkrat izvedla, pa je bil res cel vulkan user posted image . Menda vzdraži črevesje, da začne peristaltika bolj delovat, pa sprostijo se mišice. Me pa zanima, ali lahko s tem razvadiš malčka, če prepogosto "klistiraš" user posted image ...

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Monika79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Napenjanje in prdci
18.12.2006 21:23:51   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Na forumu je sicer "recept", da v danko potisneš konico termometra, ki jo debelo namažeš s hladilnim mazilom. Jaz navadnega termometra nimam, pa sem kar bobi palčko uporabila, moraš pa res izdatno namazat. Jaz sem to do zdaj enkrat izvedla, pa je bil res cel vulkan user posted image . Menda vzdraži črevesje, da začne peristaltika bolj delovat, pa sprostijo se mišice. Me pa zanima, ali lahko s tem razvadiš malčka, če prepogosto "klistiraš" user posted image ...



Ne počni tega, zelo svarijo pred tem, črevesje in danka dojenčkov so tako miceni, mimogrede kaj poškoduješ. vsaj tako so meni rekli dohtarji.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Napenjanje in prdci
19.12.2006 9:43:10   
Anonimen
 bobi palčko ??? si uprabila???
 
 
vrjetn mislš vatirano palčko....
 
no ja gga dam na previjalno pol pa vozi kolo pa prdi...probj

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?