|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trisomija 18
28.1.2007 18:40:50   
Anonimen
Obstaja možnost, da da se bo moj otroček rodil s trisomijo 18. Ali katera ve kaj o tem? So vam jo ugotovili med nosečnostjo?
Pri meni so našli "mehke markerje", kar še seveda ni potrditev, me pa vseeno zanima, kako ste izvedele, če je katera tu gor imela izkušnjo stem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trisomija 18
28.1.2007 18:46:58   
mia-2
Hojla tole sem našla na netu, če ti bo kaj pomagalo.
 
Trisomija 18 – Edwards sindrom
Incidenca je 1/8000 živorojenih otrok. Ženske prizadene 4x pogosteje kot moške. Večina jih ne preživi 3 mesecev.
 
Kariotipi:
Trisomija 18: 47, +18
Mozaicizem: 46/47, +18
 
Morfološke značilnosti:
-         mentalna retardacija
-         prirojene srčne okvare
-         izstopajoč okcipitalni del lobanje, kratek vrat, nizko ležeča malformirana ušesa, mikrognatija (prirojena nenavadna majhnost zgornje ali spodnje čeljusti)
-         prekrižanje drugega in petega prsta preko tretjega in četrtega
-         ˝rocker-bottom˝ peta
-         ledvične malformacije

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trisomija 18
28.1.2007 19:13:06   
šmarnica
Običajno otroček z trisomijo 18 ne preživi niti obdobja nosečnosti. 

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trisomija 18
28.1.2007 19:28:43   
spacey
Joj, kar zmrazilo me je. Grozno!
Žal mi je zate anonimna. user posted image Meni bi se sesu cel svet... user posted image

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu šmarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trisomija 18
29.1.2007 12:02:28   
Blacky30
Žal mi je. user posted image  Kako je s teboj?

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trisomija 18
31.1.2007 13:16:52   
lana38
anonimna, kaj pa kakšne dodatne preiskave, npr. AC, saj na osnovi mehkih markerjev (sklepam, da gre za kakšen presejalni test oz. morfologijo) še ni nič določenega, da je res kaj narobe. Pojdi na AC in boš dobila odgovor, kako in kaj je s tvojimuser posted image . Vem, kako hudo ti je pri srcu. Sama sem preživela približno pred enim letom podobno strahoto, samo moja user posted image  je imela trisomijo 21. Jaz sem se po AC odločila za UPN, da sem ji prikrajšala trpljenje. Bodi močna in upam, da je tvoj user posted image  vseeno v redu.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trisomija 18
2.2.2007 12:23:18   
Lusa
Anonimna!Verjetno si sedaj opravila že Ac in potem boš videla na čem si.Upam ,da bo z user posted image  vredu.Držim pesti zate!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trisomija 18
5.2.2007 20:42:53   
andreja2000
anonimna tudi jaz sem šla čez ta pekel,le da je naša punčka imela trisomijo21,odločili smo se za UPN.To so bili hudi časi in težka odločitev.
Upam,da se je vse dobro izteklo pri vas,drži se.

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trisomija 18
27.3.2007 1:27:30   
KODA
Žal je tudi moja kolegica dala to skozi.Trisomijo 18.Odločila se je za UPN.user posted image
To je bilo pred 3 leti.Zdaj ima pa zdravo 6 mesečno deklico.


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?