|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   možganska atrofija ...
9.7.2007 22:30:48   
Anonimen
Kolegica ima punčko, ki je bila rojena v 32. tednu z diagnozo možganska atrofija z ventrikulogamijo, vsd in asd srčka.
Zanima, me, ali ima katera izkušnje s takimi diagnozami in kakšne so možne prognoze?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: možganska atrofija ...
9.7.2007 23:13:22   
Anonimen
Kar se srca tice, bos nasla tukaj:

Stran na srcu operiranih otrok Slovenije

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: možganska atrofija ...
12.7.2007 18:53:52   
čikn
verjetno misliš ventrikulomegalijo?to so razširjeni možganski ventrikli(likvor-možganska tekočina zastaja v ventriklu)
možganska atrofija - odvisno v kolikšni meri je prisotna,pri možganih dojenčkov je tako,da drug del možganov prevzame funkcijo atrofiranega dela.Sama atrofija pa pomeni da nekaj ni v taki velikosti kot bi moralo biti;pomanjšano,stanjšano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: možganska atrofija ...
12.7.2007 22:28:15   
Naty*Taja
Ja, čikn, točno to me zanima! Najlepša ti hvala. Sej sem vedla, da nisem prav napisala! user posted image  Kaj češ laik pač. user posted image
To pomeni, da lahko malček vseeno nadoknadi okvarjen del in živi čisto normalno?
Me pa še nekaj zanima, ko vidim, da se spoznaš na tole. Kaj pa v primeru take diagnoze pomeni zastoj rasti glavice? Se pravi malčica ima približno 2 centi premalo obsega od povprečja v tej starosti?
Najlepša ti hvala za odgovore!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu čikn)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: možganska atrofija ...
13.7.2007 9:17:49   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Ja, čikn, točno to me zanima! Najlepša ti hvala. Sej sem vedla, da nisem prav napisala! user posted image  Kaj češ laik pač. user posted image
To pomeni, da lahko malček vseeno nadoknadi okvarjen del in živi čisto normalno?
Me pa še nekaj zanima, ko vidim, da se spoznaš na tole. Kaj pa v primeru take diagnoze pomeni zastoj rasti glavice? Se pravi malčica ima približno 2 centi premalo obsega od povprečja v tej starosti?

Najlepša ti hvala za odgovore!


Punčka lahko nadoknadi vendar bo potrebno ogromno nevrofizioterapije. In ne samo pri fizioterapevtki ampak tudi doma (če se da 2x na dan). Čim več se z njo ukvarjat, sploh gibalno.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: možganska atrofija ...
13.7.2007 15:19:26   
čikn
tako,kot je rekla Lianna:fth,fth,fth...in še enkrat fth
o premajhnem obsegu glavice ne vem veliko,ker imam izkušnje z prevelikim obsegom-zaradi ventrikulomegalije in posledično hidrocefalusa....
če te še kej zanima,pa samo vpraš

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: možganska atrofija ...
9.10.2009 10:40:48   
julija140
Pozdravljena, čikn!

Moja punčka se je rodila s prevelikim obsegom glavice. Ob rojstvu niso ugotovili nobenih nepravilnosti v glavici, na kontrolnem UZ pri 3 mesecih pa so ugotovili povečane možganske ventrikle, zastajanje likvorja, torej sum na hidrocefalus. Že od rojstva ima nižji mišični tonus, tako da obiskujeva nevrofizioterapijo. Zdaj se je pojavila še neješčnost. Kakšne so tvoje izkušnje z hidrocefalusom, oz. te lepo prosim če mi lahko pojasniš kako se je izteklo pri vama.


Najlepša hvala za odgovor.

(odgovor članu čikn)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: možganska atrofija ...
12.10.2009 11:33:09   
anadami
Pozdravljena čikn,

mene pa zanima, kdaj so ugotovili težave. Moja punčke je namreč imela hydrocefalus, ampak ker so to ugotovili v 23 tednu in je bila anomalija obsežna (še razcep ustnice, kar je vse skupaj kazalo na to, da obstajajo še morebiti druge težave), so mi svetovali UPN. Sedaj sem ponovno noseča in me skrbi, da se ne bi zadeva ponovila...

(odgovor članu čikn)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...
Kaj v praksi pomenijo spremembe za osnovno...
Jeseni začnejo veljati nekatere spremembe v osnovnih šolah. Na 144 se vpeljuje prenovljen koncept razširjenega programa,...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?