|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:31:10   
karmy
Moj brat je spadal med prizadete otroke in zdaj spada med prizadete odrasle... med porodom se je zataknil med materični vrat in mu je prekinilo dotok krvi v možgane, v takem stanju je bil toliko časa dokler ga zdravniki niso rešili... ampak je bilo prepozno, desna stran možganov je bila prizadeta, in ni moral odraščati kot normalni vrstniki in se tudi razvijati ni mogel normalno - mentalno mislm... star je 27 let, je na stopnji 17 letnika... ko je bil star 15 let, so ga moji starši dali v t.i. posebno šolo za prizadete otroke, in ko sem ga šla obiskat, je bila prava groza v tisti šoli, toliko nasilja, otroci, najstniki se sploh niso zavedali kaj delajo,.... po tem ko so ga spravili ven, so ga dali v SŠ da ga je naredil po posebnem programu, in ga je tudi zaključil uspešno... četudi je prizadet, ne kaže tistih nasilnih znakov kakor njegovi drugi prizadeti vrstniki...

Ko sem bila pred časom na igrišču s tamalim, na vrtiljaku, je prišla ena spremljevalka ter njena varovanka, ena prizadeta punca, sta se usedle zravn naju s tamalim, je bila zelo nasilna čeprav moj sin ni nič naredil njej in jaz tudi ne... naenkrat je segla po mojemu sinu, da bi ga udarla, ker sem ga pravi čas umaknila, sem se komaj zadrževala da ji ne bi primazala klofute... ampak ker vem da se sama sebe ne zaveda in samo odkorakala zadnji čas stran... spremljevalka jo je samo debelo gledala in opozorila... in sem ji videla strah v očeh da se bo spravila fizično nad njo če jo bo karkoli drugače opozorila kot verbalno...

Imela sem veliko stikov z prizadetimi otroci in tudi normalnimi in čeprav so tudi normalno razviti otroci kdaj nasilni in marsikatero neumnost naredijo, se da to omilit z vzgojo in pravimi prejemi... ampak kar sem videla tam v tistem domu za prizadete otroke in ko vidim nekatere ko mimoidoče napadajo, pluvajo,....

ne vem no..me kar zgrozi...user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:35:26   
Anonimen
Jaz sem pa na morju videla skupino odraslih prizadetih, ki so vsi bili na stopnji otroka, pa je bila od kakšnih 20 samo ena očitno nasilna. Pa še tista se je potem v vodi čisto skulirala. Ampak una je bila pa res HUDA.
Ostali pa so se veselili čofotanja kot kakšni 3-letni otroci. Aja, edino ena, Iris ji je bilo ime, je vse skozi k seksu nagovarjala.user posted image

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:40:45   
Anonimen
In kaj jim zameriš, glede na to, da so to prizadeti ljudje?
Jaz jim ne, ker vem kako je to. Tukaj je samo vprašanje, kakšno vzgojo so imeli skozi mladost. Ker ti ljudje so deležni posebne pozornosti. In tisti starši, ki niso pravilno postopali v vzgoji, imajo rezultat, ki ga opisuješ. So pa to v večini starši, ki so  se od začetka sramovali svojih otrok, oz. so jih dobesedno skrivali pred okolico.
Moja teta ima sina, ki je prizadet. Bil je do 21. leta na Igu z vrstniki. Vzela ga je domov iz razloga, ker je bil doma za vikende katastrofalen. Med tednom jih je nenapovedano obiskala in doživela šok, ki jo je pripaljal do tega, da je fanta vzela domov. In fant je pri svojih 32 letih super človek. Čeprav ga včasih grabi jeza in delček nasilnosti, mi vsi vemo kje tiči vzrok teh izpadov. Ker smo vsa familija zelo povezani, pač poznamo vzroke. In včasih smo sami krivi za njegove izpade. Čeprav ne naredimo nič namenoma. 
So pa bili defektologi na Igu zelo nesramni, delali s ljudmi kot v zaporu. Prepuščeni so bili sami sebi. Upam, da je zdaj drugačen režim. Srčno upam.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:47:34   
karmy
saj je vsak nasilen včasih tako ali drugače...saj pravim da niso vsi taki kot je bilo par primerov, samo tisti primeri da tako hodijo okoli in nadlegujejo in napadajo mimoidoče... ma ne vem no...user posted image moj brat je tudi prizadet in ima tudi včasih nasilne vzorce, samo v mili obliki... ni krize... 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:50:47   
Anonimen
Ja, če pa hodijo s tem namenom naokoli, potem pa naj poskrbijo ustrezne inštitucije za to. Ker taki ljudje so ponavadi nastaljeni v domovih, bolnišnicah, centrih...

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:54:39   
karmy
ne vem zakaj jih sploh spustijo ven nekontrolirane... sej nimam nič proti prizadetim ljudem da se ne bi kdo kaj mislil... samo naj imajo kakšnega sposobnega spremljevalca zravn da jih bi obvladal drugače pa v psihiatrično bolnišnico če ne drugegauser posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 18:56:52   
Anonimen
Vprašanje kaj se dogaja znotraj družine. Mogoče oponašajo očeta, mater? Kdo ve.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 19:15:51   
srki
Saj na ulici srečaš tudi popolnoma mentalno zdrave ljudi (vsaj mislim, da so), pa se obnašajo tako prostaško in nesramno, da ne rečem brutalno.

Verjetno so tudi prizadeti otroci isti, kot mi, "zdravi". Vsak reagira drugače ob določenih sutuacijah....

Izkušenj s takimi pa nimam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 19:30:41   
Anonimen
Karmy to si pa napisala tako, kot da so VSI prizadeti otroci in prizadeti odrasli nasilni.

Ja, ne kateri so. Ampak večina jih je pa čisto prijaznih in se želijo pogovarjati s človekom ki ga srečajo.
Jaz ne bi tako posploševala. Mene je bolj groza tistih "normalnih" ljudi, ki so nasilni kar tako, ali ki so nasilni, ko se ga napiejo ali kako drugače zadanejo.
Teh ljudi me je strah. ker ti VEDO kaj delajo.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 19:32:43   
karmy
ma ne matovilcica...poleg tega da nisi razumela mojega posta, si ga še preobrnila v to da NAJ bi mislila da so vsi otroci in odrasli nasilni.... kje sem pa to rekla? točno? mi lahko poveš kje sem to rekla? user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nasilnost prizadetih otrok
15.8.2007 19:46:38   
Anonimen
Poznala sem dva prizadeta otroka oz. sta tudi bila že bolj pri odraslih po starosti. Nobeden ni bil nasilen kar tako. Pravzaprav sem samo punco videla in doživela, da je koga čoknila na nos, če jo je kdo prizadel. Otroci smo bili pač neumni in smo jo zafrkavali včasih, pa smo jo, če smo šli predaleč, dobili po nosu. Sem jih dobila samo enkrat in me je izučilo. Mi je še danes žal, kakšni smo bili včasih do nje, če se spomnim. No, saj večinoma smo se igrali skupaj, čisto mirno. Smo gumitvist skakali.user posted image

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nasilnost prizadetih otrok
18.8.2007 8:34:00   
Primoza
No, verjetno prizadeti otroci niso krivi še za par vojn, ki divjajo naokrog po svetu...

Drugače pa so ustanove vezane na finančna sredstva, ki jih dobijo. Že če pomislimo kako težko kontrolirajo v vrtcih vzgojiteljice skupino malčkov je jasno, da v tem grmu tiči zajec. Kar se tiče socialnih vsebin družbe, med drugim tudi okrog sredstev, namenjenim tovrstnim ustanovam, je pa jasno kam korakamo.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nasilnost prizadetih otrok
18.8.2007 8:53:59   
digi
Poznam punco, ki je stara sedaj nekje okrog 30, na stopnji morda 8-letnika bi rekla , da je. Ne bi rekla,d a je nasilna, temveč da nima občutka za to, kaj je bom rekla, grobo, in kaj ne.... Enako kot moj 10-mesečnik, ki bi se rad igral pa ščipa in tudi kakšno klufutico primaže, misli pa, da boža...... Sicer pa ni izraz "prizadet" sfaljen?! Ne vem, če se ta izraz še sploh uporablja, kajti meni je vsekakor bolj humano reči, da je otrok s psoebnimi potrebami ali pa pač človek s posebnimi potrebami....... Malo pa sem zaznala tudi neko "agresijo" ali "zaničevanje" v tvojih besedah- pa ne me napadat- nič nisi takšnega rekla, samo tak občutek sem dobila- v glavnem tega ne razumnem, ko pa imaš v svoji družini nekoga s posebnimi potrebami.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nasilnost prizadetih otrok
18.8.2007 12:32:53   
karmy
zaničevanje.... ne bi rekla..prej bi rekla da se mi smilijo 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nasilnost prizadetih otrok
19.8.2007 22:51:12   
Anonimen
Vprašanje kaj se dogaja znotraj družine. Mogoče oponašajo očeta, mater? Kdo ve.

_____________________________

Aja?Jaz niti moj ne grizeva pa ščipava pa cviliva in še kaj mali pa to dela???Zakaj??Ker smo starši taki??user posted image user posted image user posted image user posted image
Tiste,ki nimate takih otrok oziroma niti dosti ne veste o tem ne morete tega razumet.Moj mali ko je jezen grize,cuka za lase ščipa pa marsikaj drugega delaAMPAK JAZ SE POTEM UMAKNEM IN GA PUSTIM,DA GA MINE.kER,ČE GA V TISTEM ČASU HOČEM POMIRIT ALI STISNIT K SEBI LAHKO OSTANEM BREZ LAS.to ga prime vsake tolko časa in ne more pomagat.Pa to ni zavedno.Sploh neve kaj počne takrat dokle se ne pomiri.Drugi nr..v jezi butajo v zid ali grizejo sami sebe se tepejo..joj še marsikaj sem videla.To vse se dogaja v glavi nezavedno.Npr jaz svojemu lahko rečem nekaj in razume.Eni ne razumejo nič in jim ne pomaga nobena vzgoja.Vsak je drugačen.Zato pa imajo spremljevalke,da poskrbijo,ko so zunaj,da se nič ne zgodi ne njim ne drugim okoli njih.Če pa so prepuščeni res na cesti sami sebi pa nevem zakaj???Mimo nas se sprehaja tudi ena punca,ki ne govori hodi težko vendar ni nasilna do nikogar doma pa baje strašno.


(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nasilnost prizadetih otrok
23.8.2007 7:58:31   
Anonimen
Vojakinja. Čustva otrok s posebnimi potrebami so zakomplicirana.
Še predobro vem, kaj prenesejo nase taki ljudje od svojih staršev. Ker moja teta ima doma dva 100% invalida. Punca ima toliko let kot jaz, fant je 7 let starejši. V prejšnjih časih ni bilo tako poskrbljeno za take kot je to zdaj, zato je bilo prekleto zelo težko. Samo podatek, koliko ja takih, ki so za vedno ostali v ustanovah za take ljudi pove vse. Tisti, ki ga ima doma je car. Vsa zmerjanja, odrekanja, poniževanja, ki so bila v prejšnjih časih...vse to je bilo zelo težko. Nisi bil nič vreden, če si imel take otroke. In prekleto fajn so vsi trpeli pri vzgoji takih, ker jih okolica ni sprejela. Nasilnost se pa pokaže, ko so sami sebi pepuščeni, so živeli v družini, kjer ni bilo razumevanja, je bilo prisotno nasilje....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nasilnost prizadetih otrok
23.8.2007 10:36:22   
Anonimen
Vojakinja. Čustva otrok s posebnimi potrebami so zakomplicirana.


O ja še predobro vem jaz to nati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nasilnost prizadetih otrok
23.8.2007 14:02:02   
Anonimen
No, me veseli.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nasilnost prizadetih otrok
31.8.2007 9:06:30   
koala
Moja svakinja je oseba s posebnimi potrebami, pravzaprav bi lahko rekla da je otrok s posebnimi potrebami, čeprav kronološko gledano niti približno ni več otrok. O nasilnosti pri njej zaenkrat še ni sledu, je pa čisto normalno, da so tusi oni jezni, užaljeni,.... Žal pač marsikdo enostavno ne zna primerno izkazati svojih čustev.
Veliko se gibljem v družbi ljudi z posebnimi potrebami in še nisem imala stika z izrazito naslinim človekom. Se mi zdi, da smo mi "normalni" bolj nasilni, ne vem no.



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nasilnost prizadetih otrok
31.8.2007 11:29:59   
KIKI****
Nati razumeti moraš, da so ti ljudje na stopnji vedno nižje kot bi morali biti in temu primerna bi morala biti tudi oseba ko ti osebo spremlja.
Sigurno se je karmy prestrašila-kaj če bi v rokah držala dojenčka, ta ženska pa bi jo napadla in bi ji otrok padel iz rokuser posted image  (bog ne daj) ampak vse je možno in zato so psihiatrične ustanove-imamo tudi mi (no moj mož  ima teto) ki je živčni bolnik in vsake toliko mora na psihiatrijo da jo malo porihtajo in našopaj s tabletami. Ja so kr nevarni nekateri-res pa je, da niso samoi krivi zato in tu tiči vzrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nasilnost prizadetih otrok
2.9.2007 18:17:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Nati razumeti moraš, da so ti ljudje na stopnji vedno nižje kot bi morali biti in temu primerna bi morala biti tudi oseba ko ti osebo spremlja.
Sigurno se je karmy prestrašila-kaj če bi v rokah držala dojenčka, ta ženska pa bi jo napadla in bi ji otrok padel iz rokuser posted image  (bog ne daj) ampak vse je možno in zato so psihiatrične ustanove-imamo tudi mi (no moj mož  ima teto) ki je živčni bolnik in vsake toliko mora na psihiatrijo da jo malo porihtajo in našopaj s tabletami. Ja so kr nevarni nekateri-res pa je, da niso samoi krivi zato in tu tiči vzrok.


Kiki, še predobro to vem, ker živim z 2 takima otrokoma že 25 let.
Da pa so nekateri občasno na psihiatriji že vrsto let, se pravi to ponavljajo že več let, pa je vprašanje eno samo: čemu ? Okolica je tista, ki pripomore k temu.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nasilnost prizadetih otrok
5.9.2007 19:40:13   
takero
Draga Karmy,se ti ne zdi da si kar malo preveč ocenila te otroke?niso vsi nasilni,res pa je da marsikateri tak otrok ali odrasel s pp ne zna in ne zmore pravilno pokazati kaj čuti in misli.velikokrat se branijo na tak način,ker se mnogi posmehujejo in jih prizadenejo na ta način.jaz imam hčerko,ki je že v puberteti,pa je na stopnji 6 let,pa ti povem,da bolj miroljubne in skrbne punčke ni.ima tudi sestrico,za katero pa bi naredila vse in bi jo tudi branila na vse načine.veliko časa preživimo v družbi teh ostalih otrok,v ovi jarše in moram reči,da so vsi zelo prijetni in topli,se pa vprašam zakaj ne komentiraš ostalih najstnikov,ki tudi nekateri grozijo in težijo brez razloga,pa zato nihče ne pravi,da so vsi najstniki in mladostniki nasilni!pa ti otroci niso s pp,pa se znajo izražati... ZATO ,PROSIM NA PODLAGI ENEGA SLABEGA PRIMERA  NE MEČI VSE V ISTI KOŠ!!!


pišemo z malimi črkami. Če že kričimo (z velikimi črkami), je to kak stavek ali dva.

< Sporočilo je popravil ankaa -- 5.9.2007 19:44:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?