|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dvojčki
21.8.2007 16:23:09   
sasa78
Vsem dvojnim mamicam en lep pozdrav!
Imam eno vprašanje - hecno ampak me čist tako zanima

Imate dvojčke v familiji - da jih imate tudi vi ali je kar ratalo?

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav


P.s.:Pisanje z velikimi črkami je kričanje. Naslednjič brišem vse.
LP,
Sibil RR

< Sporočilo je popravil Sibil RR -- 26.8.2007 16:38:38 >


_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 16:57:15   
muha1
Pri meni je moj oče dvojček, po mamini strani pa ima njena sestra dvojčka. Moja ginekologinja je rekla, da se bodo dvojčki prenesli na moje otroke user posted image . Bom zaposlena babica user posted image

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 17:01:13   
Jesica
Genetsko pogojeni in dedni so dvojajčni dvojčki. In sicer je to odvisno od hormona FSH. Ta hormon povzroča stimulacijo pri ovulaciju, kar pomeni, da lahko ovuliraš z dvema jajčecama istočasno. Prisotnost tega hormona je pogojena s starostjo ženske (več ga je pri starejših) in dednostjo.
Enojajčni dvojčki pa niso dedni. Gre za patološko nosečnost, saj znanstveno še ni bilo ugotovljeno, zakaj se oplojeno jajčece deli na dva dela.
Pri nas je kar ratalo, enojajčni.

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 18:20:57   
CUKRČEK
Pri nas so dvojčki v moževi družini....moževa mami je namreč ena od dvojčic in prav tako so dvojčki vsak drugi rod nazaj. Tako so vedno govorili, da so sedaj za dvojčke na vrsti moj mož ali njegovi bratje. In očitno je res nekaj na tem, ker sta se nam slab mesec nazaj rodila dvojajčna dvojčka.user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 18:38:54   
emaa
Moja mami ima brata dvojčka, ravno tako ima njena sestrična dvojčke, sedaj imava tudi midva dvojajčne dvojčke, ki sta rojena na isti dan kot moja mami. 

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 19:27:41   
sončnica13
Jaz sem od dvojčic, pa moja sestra(ki ni dvojčica) ima dvojčici.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 22:06:20   
dmavrel
Tudi pri nas so dvojčki dedni. Od mojga stric in teta - po očetovi strani - sta dvojčka in stric - po mamini strani - je imel brata dvojčka, ki pa je žal umrl.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: DVOJČKI
21.8.2007 22:09:02   
dmavrel
Tudi jaz pričakujem dvojajčne dvojčke - PDP 13.01.2008!

(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 6:45:34   
speli
pozdravljene,
Sem mamica 3 letne hčerkice in ponovna dvojna nosečka enojajčnih dvojčkov Pd. 3.2.2008...
Moj stari oče je bil dvojček od moža stara mama pa tudi.
Ginekologinja mi je rekla, da je že pravi čudež, da ni bila prva hči dvojčica (lahko je tudi bila pa je en plod odmrl), ampak ni mi pa jasno, imam enojajčne, dednost????
n oja vsak ima svojo teorijo...
Hormonov nikoli jedla, tudi kontr. tablet ne...se pač zgodi kaj naj rečem..
Počasi smo se sprijaznili z dvema in se pripravljamo na neprespane nočiuser posted image
pridne bodite še naprej

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 10:29:06   
LIDJOČKA
Pri nas je pa tako z dvojčki, po mamini strani, in sicer moja teta ima dvojajčni dvojčici, ki sta stari 15 let in sedaj jaz, tudi dvojajčni dvojčici (baje), stari 10m. Me prav zanima, če bodo tudi naše punce deležne dvojne sreče user posted image

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 10:56:07   
sasa78
Zakaj sem spraševala?

Moja mami je enojajčna dvojčica, po moževi strani pa sta dvojajčna dvojčka. Moja brata in jaz imamo vsi po 2 otroka vendar 2x po enega. Sedaj ko bi pa želela še enega bi bila pa kriza da me presenetita dvojčka.
Že sam čudež je da do sedaj ni imel od nas še nobeden.
Poznam pa družino ki gre takole: po moževi strani so vsako koleno dvojčka - stari ata dvojček, ati dvojček-otrok dvojček,....

A imam kakšne možnostiuser posted image user posted image !!!! (če pa bi bilo pa bi bilo!)

Hvala za tako izčrpne odgovore.

LP Saša

< Sporočilo je popravil Sibil RR -- 26.8.2007 16:51:20 >


_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 11:36:16   
speli
kolikor jaz poznam znastvene dognanja naj bi se dedovalo vsako drugo koleno, pa še to samo po ženski strani...saj tako je meni rekla ginekologinja..
nikoli pa ne veš v katerem grmu te zajec čakauser posted image user posted image

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 19:03:06   
Jesica
Jaz tudi menim tako, da se deduje po ženski strani. Ko sem sama zanosila, sem kar nekaj prebrala o tem. Knjiga Raising Twins mi je bila fajn in tam notri lepo razložijo okol enojajčnih in dvojajčnih, kako nastanejo, pa dednostjo in blabla.

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: DVOJČKI
22.8.2007 21:46:45   
karmyka
No tudi jaz nosim dvojajčne dvojčke  rok imam januarja ni bilo pa ne po eni ne po drugi staran nobenih dvojčkov.

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: DVOJČKI
23.8.2007 21:56:23   
MELANIA
Pri nas je blo pa tko, da je po očetovi strani- se pravi stara mama rodila trojčke od katerih je le moja teta preživela. Po mamini strani pa je moja babica dvojajčna dvojčica. Pa bi tudi teta imela dvojčke po mamini strani a ji je en plod odmrl. Jaz sem se pa vedno hecala, da imam šanse za dvojčke in da bom šla enkrat za dvakrat rodit, da bo mir in sedaj res imam enojajčni dvojčici.
Bi pa rekla, da je ve skupaj  skoraj zagotovo dedovano po mamini strani, saj
po očetovi strani kljub velikemu številu sorodnikov nihče drug nima dvojčkov.

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: DVOJČKI
23.8.2007 21:59:29   
zirafa76
Moji so enojajcni, monoamnioti, sicer imam dvojcke po ocetovi strani, ampak mislim, da tisti nimajo nic skupnega z mano....user posted image

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu MELANIA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




izbor imena
Tanchi

Najlepše ime za fantka?

Dejan (9%)

Domen (17%)

David (30%)

Leon (23%)

Jernej (20%)


Število vseh glasov: 405

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!