|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 12:37:25   
zita
v vrtcu so nam povedali, da se vključujejo v projekt "zdrava prehrana" (ali nekaj takega) in želijo, da za pogostitev otrok ob praznovanju rojstnega dne otrok ne prinaša sladkarij ampak kakšne polnozrnate kekse, zdrave sokove (?), suho sadje baje nimajo prav radi, razen kakšnih rozin...

Stari so od 2-3 let.

Glede na to, da bo moje dete kmalu praznovalo rojstni dan, kaj mi svetujete da nese v vrtec?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 12:42:26   
Anonimen
Besne kisle gliste pa smokije. Marija, kakšen pa je to "zdrav" rojstni dan? Pa saj se še odrasli za RD nažremo tako sledkega, kot alkota, če je treba in če nam paše, pa da otroci ne bi. Mislim, meni je to absolutno mimo.

No, zdaj pa, kaj naj neseš? Joj, pojma nimam, pa nesi kakšno sadje, kaj pa vem, kaj je zdaj aktualno, morda kakšne mandarine, pa lahko recimo bananin čips (vem, da obstaja, jedla ga še nisem, tako da ne vem, kaj je to?, lešnke, pa orehe verjetno ne, da se ne bi kdo zadušil, kakšne jabolčne suhe krhlje, pa morda prešvercaš grisine (saj so zdavi, ne? tisti, polnozrnati). Zdrav sok? Pesin, 100% brez dodanega sladkorja.

(odgovor članu zita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 12:45:01   
Anonimen
men je to sicer tut adijo ...pa dobr če že morte..js bi pla ne vem v kak muller al pa v kako trgovino z zdravo prehrano pa bi mal pogledala kva se da dobit??!!

pr ns v vrtcu so rekle vzojiteljce da k so hotl praznovat s sadjem da so mel mučci tako žalostne obraze pa itak noben ni hotu ne vem kva tist jest da so to rej ukinl. k se ga fešta in praznuje nej se ga povorng. me zanima kdo bi doma nardu praznovanje za roj dan pa ponudil neke srove korenčke pa jabolčne krhle? kr neki!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 13:08:18   
Lenny
Enako so razlagali tudi nam, ampak smo se starši skupaj z vzgojiteljicami dogovorili, da ostane rojstni dan sladek.
Od suhega sadja bi jaz izbrala ananas, morda kakšne arašide, lešnike, orehe, pa sveže sadje in polnozrnate piškote.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 13:33:41   
MAŠKA
V našem vrtcu pa ne smemo za rojstni dan otroka prinest nič - sploh ne sprejemajo nobene hrane. Za rojstni dan da vrtec piškote in sok in je parznovanje za vsakega otroka enako. Se mu pa posvetijo s pesmicami in igro, da otrok začuti, da je takrat v središču pozornosti. Razlog za to pa je baje tudi ta, da otroci ne čutijo socialnih razlik- eni prinesejo ogromno, drugi pa manj. In meni je to čist vredu , sladkarij in hrane imajo otroci danes itak povsod dovolj.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 13:50:36   
nuala
Spet ena taka tema.
Mater me to jezi.
Tudi sladkarije so del zdrave prehrane. Naj kterenski vrtci rajši ukinejo speštano hrano, pa tiste večne pudinge  in grese in linote in jogurte s preveč sladkorja.
In da bo od ene roladice ali 5 bombončkov ali pesti bobi palčk kakega otroka pobralo ali kaj?

Pa da otroci ne marajo rozin tudi prvič slišim.
No, jaz bi nesla rozine, marelice ( nežveplane ), suha jabolka, slive in hruške. Mandlje.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 14:09:48   
Naty*Taja
No pri nas so tudi nekaj prakticirali s temle suhim sadjem - pa so se otroci davili, ker za tole moraš imet kr dobre zobke! user posted image No pa so to opustili in sedaj vsak prinese kinder čokoladke (te jedo tudi oni brez zobkov user posted image ) pa kake sokce- one v tetrapakcih s slamico. Jaz sem letos dobila idejo, da bom  kinder čokoladke zložila v obliko tortice in dala gor eno svečko številko, ker baje to potem ful radi pihajo... Sej za pretiravat pa tudi ni . So nam pa povedali,da kakega domačega peciva pa zaradi sanitarne ne smejo - sej veste, da mora bit vse pregledano. Tako da samo zapakirane stvari in najlažje pojedo pač čokolado.
Je pa res, da se gredo neko zdravo življenje, pa jim tiste umetne pudinge iz vode dajejeo, pa čokolino, pa sladke kroglice za v mleko.... No ja, kakorkoli bomo že preživeli par let s tem preseravanjem, v šoli pa niso tak strogi... user posted image


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 14:43:16   
qwasy
Meni tudi ni to všeč, ampak če pač moraš... Ja, kupi polnozrnate kekse, "čips" iz banan in ananasov, kake suhe marelice bi mogoče šle v promet,... Poleg soka mogoče kakšen mlečni/jogurtov napitek... Vse to bi lahko "prodala" kot zdravo hrano, čeprav ni rečeno, da bi se strokovnjaki strinjali - najbrž ne. Pa noben me ne bo prepričal, da kvalitetna, temna čokolada ne spada med zdravo hrano. Aja, še mandarine mogoče - a so že?

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 16:11:38   
eya
Zdrav sok-to so verjetni mišljeni 100%, brez dodanega sladkorja. Ponavadi se da dobit 100% pomarančnega, jabolčnega in ananasovega.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
27.9.2007 17:37:15   
Barbs
Zakaj pa ?user posted image

A doma jim vedno dajete naravne sokove?  Pa vse bio, pa vse naravno, pa polnozrnato, pa....user posted image

Ok, men ni čist neč več jasnouser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
28.9.2007 8:44:49   
zita
Joj tako ste se "razhudili" glede te teme...

Tudi meni ni bilo nič jasno, ko sem v vrtcu slišala za zdravo prehrano na rojstnem dnevu...

Suhega sadja ne bom nosila, ker ne bodo glodali kakšnih trdih jabolčnih krhljev user posted image  in soka rdeče pese!

Očitno bi se v vrtcu zdravo prehranjvali, pa so skušali to začeti z rojstnimi dnevi... 

Bom poskušala najti kakšne dobre polnozrnate kekse, pa kakšen sokec brez dodanega sladkorja, pa kakšno kider čokoladico za posladek


(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
30.9.2007 11:21:20   
aezzy
uf, ti bio keksi so pa vsi tko suhi!!!! se skorej zadavis zraven, otrok pa se tolk prej.

mogoce bi nesla bio sadne jogurte? tiste ta velike, ker je privlacna pakunga za otroke. moja zmerej gleda tiste plasticne ta velike jogurte in jih hoce  imet. pa imas razne okuse, vsakemu enga pa bo!

ali pa naroci skutno torto!!!!! no, ce jo znas spect pa se tolk boljs. jest sem moji nardila za 1 leto cudovito torto z krhkim testom in vmes krema skuta/smetana/zelatina. ok, smetana ni zdrava (haha), pa daj jogurt, je tudi fajn.
pa das vsakemu en koscek pa se vzgojitelcam, bojo presrecne pa tiho:))))

napisi kaj si nesla in kako je blo.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
14.10.2007 23:16:39   
miši
ne pretiravat, otroci se morajo tut mal pocrkljat, če že moraš pa daj res kake stvari iz skute, oreškov, npr. v Milerju dobiš veliko snack variant iz pirine moke. naša punčka ima rada  otroške pirine piškotke (oblika živali) pa pirine bobi palčke,prestice, dobiš tut bio-koruzen čips, vse je zlo dobro in se večinoma ne pozna razlika na okusu, je pa vsekakor bolj zdravo. tut milupa ima polnozrnate otroške piškotke.nekaj je tut s čokolado oblitih.
Kljub temu,da sem velika zagovornica zdrave prehrane, sem za to,da otrok uživa v sladkarijah in si jih privošči.

_____________________________

http://www.papicajezakon.blogspot.com

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.10.2007 17:21:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miši)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
23.10.2007 19:25:02   
Anonimen
Za rojstni dan pa se lahko greši,za zdravo prehrano ostanejo še vsi ostali dnevi v letu.Mi se tega ognemo,ker ima rojstni dan v avgustu,takrat pa ni v vrtcu,ampak na počitnicah in nam nihče na mizo in v krožnik gleda.
Lahko pa pohvalimprehrano v vrtcu,vsaj našem,kjer imajo kr trikrat tedensko na jedlniku morsko hrano.

Nalin evo še eden,ki je nor na sadje,vse razen kivija.V trgovini si marsikdaj raje privošči korenček za glodat,kot bonbone ali čokolado.Sedaj uživa v mandarinah,prej je žižole,jabolka,pa hruške,joj pa grozdje,kokr bi ga videl toliko bi ga pojedel.Lubenice,melone njegov priljubljen sadež,tako,da mu sedaj ne moremo dopovedat,da ni sezona.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
24.10.2007 8:55:26   
Pobalami
Kakšen Fruc ali 100% sok, frutabelce, polnozrnate piškote oblite s čokolado, gumjasti bonboni z vitamini ala katjes, v DM -mu imajo nekaj te robe.

Suho sadje za rojstni dan jest, bljek. za rojstni dan se je kaj posebnega ne pa kurji futer.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
24.10.2007 8:57:56   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: aezzy


ali pa naroci skutno torto!!!!! no, ce jo znas spect pa se tolk boljs. jest sem moji nardila za 1 leto cudovito torto z krhkim testom in vmes krema skuta/smetana/zelatina. ok, smetana ni zdrava (haha), pa daj jogurt, je tudi fajn.
pa das vsakemu en koscek pa se vzgojitelcam, bojo presrecne pa tiho:))))



V vrtec se ne sme nositi doma narejene hrane. Mora biti kupljeno in zapakirano (kupljena torta gre v nekaterih vrtcih skozi)

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
24.10.2007 9:01:58   
viv_
Meni je pa to luštno... Pri nas smo uvedli, da otrok prinese toliko vrst sadja, kolikor je star. Potem pa daš zraven še zobotrebce in delajo sadna nabodalca in ful uživajo.

Naša ta velika ima rojstni dan decembra in takrat je že tooooooooolk sladkarij, da sem prav srečna, da lahko nese sadje v vrtec in ne spet ene cukre. Pa sicer nisem "zdravoprehranjsko" mahnjena mati...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
24.10.2007 9:39:41   
Nanca2
Pri nas v vrtcu pa smo se zmenili, da nobeden ne bo nič nosil in da bodo vzgojiteljice že same pripravile kakšno sadno ploščo bolj na slovesen način. Meni se tudi zdi prav, samo upam, da se bodo ostali starši tega držali.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
18.11.2007 13:48:19   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: zita

v vrtcu so nam povedali, da se vključujejo v projekt "zdrava prehrana" (ali nekaj takega) in želijo, da za pogostitev otrok ob praznovanju rojstnega dne otrok ne prinaša sladkarij ampak kakšne polnozrnate kekse, zdrave sokove (?), suho sadje baje nimajo prav radi, razen kakšnih rozin...

Stari so od 2-3 let.

Glede na to, da bo moje dete kmalu praznovalo rojstni dan, kaj mi svetujete da nese v vrtec?
pri nas so odsvetovali vso hrano, ker je imejo tam dovolj.
smo se pa dogovorili, da otrok na svoj rojstni dan prinese en album s svojimi fotografijami in tisti dan je on v središču pozornosti. pa kakšno darilo lahko prinesemo, da ga otrok tam odvije in potem ostane v vrtcu.

v tvojem primeru bi sama nekaj spekla - npr. testo narežeš na majhne koščke in posuješ z bučnimi semeni ali kakšnimi drugimi. majhni prigrizki, ki so jim všeč nap ogled in še slastni + zdravi so.
pa en sok zraven postrežeš.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
18.11.2007 13:49:55   
frrrr
aha, doma narejeno ne velja user posted image
pol pa res kakšno sadje in suhe marelice + fige

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zdrava prehrana v vrtcih
18.11.2007 21:11:45   
frutka_
Mi smo tudi delali sadna nabodala ali sadne solate in smetano gor iz tube. Moje mnenje pa je, da naj vsak otrok prinese tisto, s čimer želi pogostiti prijatelje. Ker so 2-3 letniki premali za takšne odločitve se mi zdi čisto OK, da ti kot mamica prepoznaš to "potrebo" in za tamalčke prineseš nekaj kar imajo vsi radi. Recimo ,vsakemu otroku mali tetrapak soka, brez sladkorja, kakšne male sadne rezine in je to dovolj.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?