|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Masivni pult kuhinja
17.10.2007 8:43:13   
Strawberrie Cherrie
No, naš pult je tik pred koncem. Treba ga je le še res na fino zbrusiti in odrezati luknjo za ploščo in umivalnik. Sva pa z mojim sedaj pred eno veliko dilemo. Kaj naj uporabiva za premaz: Ali tikovo olje ali BIO lak za pulte??
Imava pa 5cm debel masivni pult iz breze???
Ima katera izkušnje z mazanjem s tikovim oljem? Kako pogosto je to potrebno početi? Kako pa z bio lakom - koliko časa zdrži?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 8:45:26   
Strawberrie Cherrie
Aja, pa še to bi dodala - kakšen je sijaj enega in drugega?
Fronte imava grafitno sive, je pa matiran videz.
Me pa zanima tudi za steklo - kaj bi dale ve raje - navadno steklo ali kaljeno?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 9:39:51   
Anonimen
hm, kam bi pa dala  steklo, čez pult, al kako?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 9:40:56   
Strawberrie Cherrie
Ne. Potem ne bi dala masivnega pulta, če bi blo steklo čez pultuser posted image user posted image user posted image
Steklo pride na steno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:06:35   
pikapolona2
nikoli ne veš...vročina, napetosti lahko kej butneš...dej kaljeno steklo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:15:42   
Lenny
Pri steklu sem za kaljeno, za pult bom pa tudi jaz vesela informacije.

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:33:52   
AR
Sem dala kar granit. na pult in na steno. Super zadeva.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:35:23   
Strawberrie Cherrie
Ar, hvala za informacijo - ampak mi nič ne koristi.

(odgovor članu AR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:38:09   
Marogica
Jaz sicer nimam pulta iz masivnega lesa, imam pa jedilno mizo. Jaz kupujem v Ikeei olje, ki je primerno za les in sem kar zadovoljna s tem. Kako bi se obnašalo tikovo olje na brezi, pa ne vem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu AR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:39:44   
Strawberrie Cherrie
MArogica, kako pogosto pa mažeš s temle Ikeinim oljem? Na 3mesece? Bolj pogosto? Kako dolgo se pa suši? Recimo ker potem  verjetno cel dan ne smem uporabljati pulta, ko namažem z oljem, da se stvar fajn vpije in posuši?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:44:43   
Marogica
Premalo pogosto...user posted image  No nekje na tri mesece sigurno, je pa res, da mi spodaj uporabljamo sete, in se miza ne umaže tako pogosto. Drugače pa namažem zvečer, tako, da se ca. 12 ur vpija, čez 24 ur pa še enkrat.  Piše pa gor, da se naj uporablja toliko pogosto kot je pač potebno oz. koliko intenzivno se površina pač uporablja. Po moje bi ti kuhinjski pult morala kar vsak teden.

Je pa BIO olje.

< Sporočilo je popravil Marogica -- 17.10.2007 10:49:31 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:47:03   
Anonimen
a se to smao meni zdi ful komplicirano in nepraktičnouser posted image . daj L-P malo več povej o tem pultu, ap kako slikco če maš. Si ne predstavljam takega pulta. Sva pa imela v prvi kuhinji pult iz lesa, vendar je bil že nekak zaščiten, tak da sem samo s pronto za lesne površine spucala vsake kvatre in je bil ok, vmes pa seveda z vodo in čistilom. Tole z mazanjem si pa res ne predstavljamuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:51:03   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

a se to smao meni zdi ful komplicirano in nepraktičnouser posted image .


Je ja, po svoje.... Sama sem že razmišljala, da bi mizo z lakom za les prebarvala....Zaenkrat še samo razmišljam...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 10:51:41   
Marogica
SEm nekaj zmutila..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 11:53:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Ne. Potem ne bi dala masivnega pulta, če bi blo steklo čez pultuser posted image user posted image user posted image
Steklo pride na steno.



upsuser posted image , sem ti hotela svetovat granit, pa vidim , da ti ni...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 12:48:20   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

a se to smao meni zdi ful komplicirano in nepraktično .


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


Je ja, po svoje.... Sama sem že razmišljala, da bi mizo z lakom za les prebarvala....Zaenkrat še samo razmišljam...user posted image


Ni ravno komplicirano. user posted image Mi imamo pult - masivni les (Ikea), pa ga ne bi lakirala user posted image Ta premaz naredi les tako lep, naraven...medtem, ko bi ga lak "ubil"... user posted image Moje mnenje! user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 13:39:10   
Annny
l_p, moje mnenje ti zdaj tudi ne bo več koristilo, ker pult v bistvu že imaš..

Kar se kuh. pulta tiče, bi jaz gledala predvsem na to, da je čim manj občutljiv, da me ne bi skrbelo za vsako prasko.

Masivni leseni pulti so sicer zelo lepi, ne vem pa, kako je kaj s funkcionalnostjo..verjetno moraš nanje res paziti, da lepi tudi ostanejo.

Drugače pa je meni zelo všeč masivni leseni pult, ki je lakiran z visokosijajnim lakom, mogoče kaj takega (samo ga ne bi imela, le vizuelno mi je lep):

user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 13:58:26   
Strawberrie Cherrie
Anny, pult je popolnoma sličen temu, razen da je tole oreh če se ne motim, mi pa imamo brezo - to je v bistvu čisto svetel les s sivimi lisami (po rasti). Aja, pa tele deščice, pri lepljenju so 3cm, jaz imam pa 8,6cm.
Ampak hvala za tole slikico, mislim, da sem se odločila za lak. Ker pomojem olje nikoli ne da takšnega sijaja. Anny, kaj pa boš ti dala na pult svoje kuhinje? Sem firbčnauser posted image

Za steklo pa še vseeno ne vem. Sem kontaktirala enega gospoda, LARA mi je dolgo časa nazaj dala št., pa pravi da na steklokeramično ali indukcijsko ne potrebujem kaljenega steklauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 14:06:53   
soncece24
Jaz imam tudi masivni pult in tisto bio olje - ikeino za mazat pult. Je pa tak, da piše, da je na začetku treba pogosto mazat, da se pult prepoji in impregnira. Najboljše je začet že kr preden ga boš montirala. Zadeva sicer lepo zgleda, ni pa niti malo praktična in meni to olje ful smrdi. Poleg tega mi še ni uspelo olja nanesti tako, da zadaj po steni ne bi bile ploščice mastne in moram potem še to čistit. Na začetku sem ga res redno mazala, zdaj pa 1x mesečno. Vpije se pa zelo hitro, v 15. minutah, ostanke obrišem s krpo in potem je pult hitro suh in ga lahko spet uporabljaš. Lakirala pa jaz lesa ne bi, ker je zdaj recimo fajn, če kje z nožem noter zarežeš po pomoti ali pa narediš kak ris, vzameš "šmirgl" papir in malo pobrusiš, namažeš z oljem in je pult kot nov, pri laku je pa nevarnost pokanja. Ne vem pa kako je z neobdelanim lesom in umivalnikom oz. kako reagira na stalen stik z vodo, ker imam jaz umivalnik v otoku, kjer je pa drugačna plošča, ne lesena - lesena še pride, ko sva delala kuhinjo ni bilo dovolj denarja, da bi bilo vse leseno.

Če te zanima kakšno je olje, ti ga lahko poskusim zapakirat v kakšno malo stekleniško in poslat po pošti, pa ga sprobaj - ga mam še kr veliko količino doma.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 14:08:10   
soncece24
Aja, še glede sijaja - ga ni, zadeva je mat.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 21:09:46   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Anny, pult je popolnoma sličen temu, razen da je tole oreh če se ne motim, mi pa imamo brezo - to je v bistvu čisto svetel les s sivimi lisami (po rasti). Aja, pa tele deščice, pri lepljenju so 3cm, jaz imam pa 8,6cm.
Ampak hvala za tole slikico, mislim, da sem se odločila za lak. Ker pomojem olje nikoli ne da takšnega sijaja. Anny, kaj pa boš ti dala na pult svoje kuhinje? Sem firbčnauser posted image

Za steklo pa še vseeno ne vem. Sem kontaktirala enega gospoda, LARA mi je dolgo časa nazaj dala št., pa pravi da na steklokeramično ali indukcijsko ne potrebujem kaljenega steklauser posted image user posted image user posted image



l_p, tole na sliki je mislim da masiven lesen pult prekrit z laminatom (te deščice). Obstajajo posebni laminati za kuhinjske pulte...sem gledala pri kuhinjah Ewe in izgleda res krasno, pa tudi neobčutljivo (kot pač laminat na tleh). Izgleda pa res kot pravi les, pa še sveti se, kot bi bilo polakirano z lakom.
Bom kasneje poiskala še nekaj fotk.

Jaz sem od nove kuhinje še malo daleč..spomladi bomo šele v fazi gradnjeuser posted image  Sem pa velika ljubiteljica lepih kuhinj in seveda že naprej planiram, kaj vse bi imela.
Jaz bi imela pult iz umetnega kamna (to je neobčutljiva zadeva, videla pa sem pri ital.kuhinjah npr. Berloni).
Izgleda približno tako kot tisti ultragranit, iz katerega delajo kuhinjska korita. Korito bi imela verjetno enako.

Pravega granita ne bi imela, ker vpija tekočino (maščobni fleki itd.)

Videla sem tudi pulte iz kaljenega stekla. Krasno pridejo v kombinaciji z belo kuhinjo (to steklo je zelenkasto in za pult mora biti zelooo debelo...in seveda tudi drago za znortuser posted image )

No, če bi pa vzela 'lesen' pult, potem bi vzela kar laminat. 

En kolega je sam naredil lesen pult iz smreke in ga je polakiral..poka nič in izgleda prelepo...sam pa pravi, da je pult zelo občutljiv in da pazijo doma, da vse delajo na kuhinjskih deskah, da ga ne poškodujejo.

Kar se pa stekla na stenah tiče, pa res ne rabiš kaljenega..poglej recimo rijino kuhinjo, kako ima lepo...pač pobarvaš steno z barvo, ki ti je všeč in čez steklo ali pa barvno folijo na steklo. Lepo in poceni, le zakaj bi dala celo premoženje za kaljeno steklo, če lahko za ta denar kupiš kaj drugegauser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 21:38:10   
Annny
user posted image


user posted image


To je masivni zebrano les:

user posted image


Fajn kombinacija je tudi lesen šank, delovne površine pa iz kakšnega bolj neobčutljivega materiala:

user posted image


Kuhinja Ewe (laminat):

user posted image


user posted image



(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Masivni pult kuhinja
17.10.2007 22:45:03   
Strawberrie Cherrie
Anny,masiven pult mora bit v vsakem primeru lepljen, ker drugače ga zna potegnit, to pa ne zgleda prav nič lepo. In smo se mi frkali s tem lesom, ker ga je bilo potrebno dodatno sušit.
Sva pa z mojim še vseeno v dilemi: + bio laka je sijaj in neobčutljivost, + tikovega ali kakšnega drugega olja je pa to, da če se naredi kakšen ris, se samo fino pošmirkla in to je to, pa risa ni več. definitivno je pa velik - raznoraznih olj, to da moraš vsake kvarte pacarit.
Stene bodo v kombinaciji sv.zelena z zelo temno zeleno. Sicer ne potrebujem ne vem kaj stekla - v bistvu 265cm dolžine in res ne bi bilo nevemkako drago. Ker gre nad enim pultom. Kjer je umivalnik in kuhalna plošča. Je pa res, da mora bit steklo nujno kaljeno pri plinski plošči. Mi2 imava kombinacijo stekloker./indukcijska 2-2 in potem sem malo razmišljala tudi o cenovni razliki, pa sem se odločila za obično steklo. No, in kasneje sem gledala še en katalog kuhinj, in mi je bilo noro všeč to, da je bilo steklo samo nad steklokeramično ploščo, drugje pa ne. In mogoče bom celo tako naredila, da bo kuhinjo pobravala - za standard bi dala kakšen res obstojen sloj tistega laka za stene preko, nad steklokeramično pa steklo. Bom videla. Je še ideja o temle v nastajanju.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?