|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Navade ob krstu
31.10.2007 20:58:02   
BAMBINA_
Ali se je navada župniku po krstu zahvaliti z denarjem? Če ste, koliko ste dali? Ali je treba dati za kakšno mašo ali kako? Pojma nimam kakšni so običaji, pa ne bi rada ravno blesava izpadla. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Navade ob krstu
31.10.2007 21:15:58   
kjava
Pri nas je navada, da botra dasta župniku nekaj denarja po končanem obredu. Ne za mašo ampak čist tko, po lastni presoji.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Navade ob krstu
31.10.2007 21:19:56   
Anonimen
Jaz sem kot botra pred leti dala pet jurjev, pa botr tudi. Se pravi 10 jurjev skupaj. Zdaj bi dala pa po 20 evrov. Ima uvrh glave dost in čez.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Navade ob krstu
31.10.2007 22:45:04   
lex
midva in boter smo dali vsak po 30€

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Navade ob krstu
1.11.2007 14:37:47   
klaja
Pri nas pa je ponavadi tako, da župnik po končanem krstu vse prisotne povabi v njegovo "pisarno" in da se nazdravi. Potem pa se da na mizo košarica (ponavadi jo dajo na mizo kar boter ali pa stari starši) in vsak povabljenec da not nekaj denarja. Boter in straši ter stari starši smo dali vsak po 5000 - 7000 bivših SIT, ostali pa po 1000 SIT, pač po želji. 

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Navade ob krstu
6.11.2007 12:07:42   
NATAŠI
midva sva dala župniku kuverto (20.000 sit lanski december) in sva mu jo dala že kar na sestanku in to je to

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Navade ob krstu
10.12.2007 14:17:50   
Polžica
Pri nas je navada, da se user posted image  krsti med nedeljsko mašo. Ali se v tem primeru da še posebej v nabirko? A ni dovolj, če dajo botri, starši in stari starši denar že v nabirko med mašo?

Me pa še nekaj zanima, kar je tudi povezano z običaji pri krstu. Zanima me, ali ima lahko otrok dva krstna botra? Pogovarjamo se o krstu in midva z user posted image  bi rada, da bi imel user posted image  za botra oba strica (njegovega in mojega brata).


(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Navade ob krstu
10.12.2007 19:33:16   
marelicaa
Ja seveda ima lahko dva botra zakaj pa ne? Lahko sta dve botrci, ali pa mešano. Možno je tudi, da ima samo enega botra.

(odgovor članu Polžica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Navade ob krstu
10.12.2007 19:59:32   
*erika*
js sm u soboto mela krst in je moj moz dal 100evrov.

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Navade ob krstu
10.12.2007 21:30:43   
benika
Ja seveda ima lahko dva botra zakaj pa ne? Lahko sta dve botrci, ali pa mešano. Možno je tudi, da ima samo enega botra.


Načeloma naj bi to držalo, je pa različno od župnika do župnika. Midva sva izrazila željo, da bi imel najin sinko dve botrici, pa naju je tako zabodeno gledal, kot da bi mu rekla, da bosta botra hudič in Sveti Peter. Ampak nama je uspelo in nama bo sigurno še enkratuser posted image

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Navade ob krstu
11.12.2007 8:36:32   
honey
Midva ob krstu nisva dala nič, mislim pa, da sta dala tast in tašča, ki sta bila botra, nekaj dala, pa še to zato, ker so bili krščeni njuni 3 vnuki in sta bila oba botra (našemu in dvojčicam od svakinje). Je pa krst tudi med mašo v nedeljo. Če bi bilo po moje, ne bi dala nič, samo tisto, kar daš pač v pušico. Saj že tam veliko nabere. Joj, sem jaz žleht, ampak žal, tako imam mnenje.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Navade ob krstu
11.12.2007 13:06:53   
Nika v službi
Pri nas se plača krstna maša (če seveda želiš krst z mašo), po maši oz. obredu pa botri oz. starši dajo kuverto z vsebino po svoji presoji. Ni pa nujno, seveda. Mi smo januarja 2006 dali 10.000 SIT.

Pri nas je zadnje čase praksa, da sta dva botra. Tudi naša Nika je imela dva - zakonski par (moj bratranec z ženo), lahko pa je samo eden oz. kakršne so pač želje staršev. Pri nas župnik nič ne komplicira.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Navade ob krstu
19.12.2007 14:35:42   
jagoga
Pri nas je že od vedno običaj, da sta dva botra. En po ženini strani in en po moževi strani. Običajno se dela tako da sta en moški in ena ženska. Mi smo imeli tako, da sta bila oba moška, pa se je župnik čist strinjal s tem. Važno je le da imajo vsi botri vse zakramente tudi poroko, če živita skupaj in imata otroke.
Finančna obremenitev botrov je bila zlata verižica s križem, in torta, ki sta si finančno razdelila. En boter je kupil krstni prtiček, drugi pa je dal 5.000 sit župniku in 2.000 sit vsakemu od strežnikov (bila sta pa dva).

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Navade ob krstu
19.12.2007 21:47:22   
Anonimen
Pri nas se plača samo krstna maša in nič drugega. Lahko povabiš župnika še na kosillo. Drgač to je touser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jagoga)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Navade ob krstu
3.1.2008 16:18:42   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Ali se je navada župniku po krstu zahvaliti z denarjem? Če ste, koliko ste dali? Ali je treba dati za kakšno mašo ali kako?

Daj toliko, kot daš od srca, ne da bi nato celo življenje govorila, koliko si dala. Ko daš, daš in se več ne oziraš.

Ja za mašo je tudi pametno dati, vendar to pomeni, da si naročila nekaj za sebe in ne za "župnika".

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Navade ob krstu
28.6.2013 15:20:36   
Sadrika
Malo stara tema, bi pa vprašala ali ste dali vkuverto z denarjem tudi kakšno napisano zahvalo ali zgolj denar? Meni se zdi malo tumasto dati kuverto in notri samo denar. Rada bi mu nekaj napisala v zahvalo, pa ne vem kaj in kako, ker sem premalo verna, da bi vedela s kakšnimi besedami se naj izrazimuser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Navade ob krstu
23.7.2013 14:22:57   
tehnofil
Jaz se ne spomnim več, ampak zdi se mi, da sem mu dal denar brez kuverte in rekel, to je pa za vas.

Drugače pa ne komiciraj in ne skrivaj da ne veš. Pač primerno vsoto mu daj v zahvalo. Lahko pa tudi napišeš neke vrste zahvalo. Ne gre za obred in ne vem kaj ampak za čisto medčloveško gesto v zahvalo. Daš pa toliko, da lahko pogledaš v oči in rečeš hvala.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 23.7.2013 14:26:39 >

(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Navade ob krstu
18.3.2014 13:59:10   
robista
Načeloma je krst zastonj, saj je to prvi sveti zakrament in s tem postaneš kristjan, zaradi tega se tudi ne obračuna.
Je pa tudi res, da vsak vseeno potem župniku tudi nekaj denarja, kot že rečeno povsem po svoji presoji.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?