|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 17:53:43   
kovač
Vprašanje za tiste, ki imate otroka z downovim sindromom. Zanima me, če ste pred in v nosečnosti jemale tabletke s folno kislino in omega 3 maščobne kisline?
Hvala za odgovore.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 17:59:59   
hanakz
DS je kromosomska napaka in torej nastane ob oploditvi. Zato ga ne moreš preprečizi z jemanjem folne kisline v nosečnosti.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 18:02:07   
frutka_
Kovač, jemanje tablet s folno kislino ter omega 3maščobnih  kislin NIMA nobene veze z mongoloidnostjo. Do mongoloidnosti pride ker se kromosomi napačano delijo. Natančneje  na 21.kromosomu pride do "napake".

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 18:09:29   
kovač
Hvala, zdaj vem tudi to. A obstaja še kaj, da bi preprečila kar koli ?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 18:14:54   
frutka_
Kovač, ne!
Četudi boš živela po pravilih ima narava svoj plan. Nimamo vpliva na delitev celic. In teh različnih sindromov je ogromno.Veliko jih je.
Lahko pa prideš v stik s kakšnim virusom, ki tebi ne bo škodil otroku pa.
Ne razmišljaj o tem, ker sicer bo tvoja nosečnost polna pomislekov in slabe volje.
Ko boš zanosila, uživaj. Hodi na zrak, redno na preglede, zdravo jej in boš najverjetneje rodila zdravega otroka. Lahko pa se pelješ v špecerijo po hrano in se z avtom zaletiš kam. Pa spet ne moreš nič. Si brez moči. Zato ne razmišljaj tako. user posted image  Bodi pozitivna!

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 19:15:58   
* Mateja *
jaz sem delala pravkar seminat n temo dawnov sindrom. In sem študirala te preselane teste.
Poznamo NS, DHT, kordocentezo, amniocintezo in biopisjo horionskih celic. Zadnje tri preiskave so invazivne, se posega v materino telo z iglo. na podlagi teh treh se zagotovo pove, ali je prisotna kromosomska nepravilnost. Pri NS in DHT gre pa za računalniški izračun tveganja, tako da ni 100%.
Po rojstvu se naketare okvare vidi že s prostimi očmi, jih lahko takoj povejo po rojstvu, sicer pa , če sumijo na nepravilnost, odvzamejo kri in naredijo krvno sliko ali kariotip in določijo za katero nepravilnost gre.

tako da pomoje s tvojim otrokkom verjetno ni nič narobe.
Se pa lahko nepravilnosti pojavijo šele kasneje. Npr. Cerebralna paraliza se lahko pokaže tudi pri 3 letih, ko mora otork začeti obvladovat fino motoriko in če je ne zmore obstaja tudi sum na CP. Poznam en tak primer.
tako da nikol ni gvišno, ampak saj kot mama sproti vidiš če otrok ustrezno napreduje.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
20.1.2008 21:27:12   
Bučika
frutka....ni mongoloidnost!!!Prosim te, saj nismo več  30,40 let nazaj....kako sovražim, če jih še vedno označujete s tem imenom....user posted image veste sploh kaj pomeni???Bolje, da ne...same grozne stvari kar pa taki ljudje NISO.
To je DOWNOV SINROM!!!!

kovač, kot so ti že povedale, te tablete res ne bodo nič pomagale. zdaj je kar je...delitev kromosomov nastane takoj pri oploditvi.
Pa srečno nosečnost ti želim in čimmanj takih misli.


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 10:54:36   
BaNeLa
Frutka, ne moj otrok nima DS, in če sem natančna, nima niti 100% diagnoze, mogoče bo genetika kaj pokazala....

Sicer je pa takole....vedno si pravim, vsaka stvar je za nekaj dobra....in večkrat se je tako tudi izkazalo, res pa je, da pravijo, da se to zgodi samo tistim, ki to zmorejo...no kaj pa vem, vem samo to, da nisem srečala še nobene mamice ali starša otroka s pp, ki bi bil popoln pesimist, v depresiji ....ti ljudje so nasmejani , dobre volje, odprti (izkušnje iz dnevnega varstva, kjer imam otroka s pp in kjer so otroci kar hudo prizadeti) - torej, če lahko rečem, povsem drugačen pogled na življenje (če primerjam starše sošilcev moje zdrave prvošolke)....živimo vsak dan , hvaležni, da se nam otrok nasmeji, da je dobre volje, da ni spet  v bolnici in da vidimo, da se dobro počuti....in upamo, da bo še dolgo tako:)

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 12:40:18   
doroteja23
Pozdravljene!

Ker sem redno prebirala vaše poste sem se odločla da se vam tudi sama oglasim. Imama punčko staro 2 leti, ki je imela sum na Dawnov sindrom. Ampak so po vseh preiskavah ugotovili da ga nima. Po razih preiskavah in obiskih pri genetičarki in nevrologih so nam na ginekološki kliniki v Ljubljani naredili neko novo preiskavo, ki pa je trajala 2-3 mesece.
Ugotovili so da ima napako na 11 kromosomu. Je trenutno edina in zdaj čakama na sondo iz drugih laboratorijev po svetu, da bodo lahko določili diagnozo. Je pa res, da ko jo vidijo zdravniki, bilokateri, vsi mislijo da ima Dawna.
Sicer res malo zaostaja v razvoju, ampak drugih posebnosti pa nima, le videz je malo drugačen.  
Vem da spadam sem, ker je tukaj debata o Dawnovem sindromu, ampak hotela sem povedat, da ni mus da ima dawna, če je videz takšen.


_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 12:42:11   
Bučika
BaNeLa....user posted image user posted image user posted image user posted image samo to!!!
Poznam to in kar praviš ne more biti bolj resuser posted image

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 14:32:30   
frutka_
Bučika, se opravičujem. user posted image
Moj gin je uporabil besedo mongoloid in sem menila da ni nič narobe s tem izraom. Seveda lahko rečemo tudi  otrok z Downovim sindromom. Nisem vedela, da je zgornji izraz prastar.

Banela, doroteja lepe pozdrave in veliko cartanja z vajinimi sončki.user posted image
Klaja pa je najbrž na poti v Rim, da se ni nič oglasilauser posted image user posted image user posted image .

LP

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 15:27:06   
klaja
Frutka ne, ne!

Še strašim tukaj, naši punci se nikamor ne mudiuser posted image , samo jaz več ne zmorem!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj so ugotovili kromosomske napake?
21.1.2008 21:01:37   
* Mateja *
Mongoloidnost je res zastarel izraz, po novem se reče ali downov sindrom ali trisomija 21

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?