|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 9:05:19   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Barca

Saj vem, da me boste spljuvale - ampak zavedajte se nečesa: zaradi vašega udobja, finosti in ker je pač roditi v Avstriji moderno - težki bolniki NE MOREJO na zdravljenje v tujino in UMIRAJO!
So bolezni, ki jih pri nas še ne znajo zdraviti in taki pacienti imajo pravico iti v tujino, pa ne morejo.
ZZZS pa naj plača porod vam, ko imate skoraj za vsakim vogalom v Sloveniji porodnišnico??? Če pa vam MB porodnišnica ne usterza, pa pojdite na Pruj, v Mursko Soboto, Celje, Slovenj Gradec  - do nobene nimate daleč!

Ne, ne moti, če hodite rojevat gor, imate vso pravico! Ampak ne na moje stroške!! Denar za zdravstvo naj ostane doma, kar pa ga gre v tujino, pa naj gre za resne stvari in ne za nobleso!

In ja, mogoče sem občutljiva, ker vem, kake borbe je imel prijatelj, da je dobil napotnico za preiskavo v Avstriji, pa te preiskave pri nas ne opravljajo in z njo so lahko ciljano zdravili limfom. Brez nje bi lahko umrl..
In ja, vem, kako težko je dobiti napotnico za MRI, kake so čakalne dobe za redni pregled pri nevrologu (9!!! mesecev), pa sem neozdravljivo bolna in oboje nujno potrebujem, da me kontrolirajo in vodijo.

In vi bi šle rodit gor in nas prikrajšale za nam nujno potrebne preglede in terapije?!

LP!




eh barca....serješ...in to od a do ž....

zavarovalnico stane, pa ne glede na to, kje jaz rodim....zaradi tega tvoj prijatelj ni bil čisto nič prikrajšan.....

jaz sem za to, da se recimo plača razlika v ceni poroda pri nas in v tujini.....ne pa vse....ker če samo računaš, da sem bila s tamalim v bolnišnici 1 NOČ in dobila informativni računa za 938 euruser posted image !!! pa so mu vzeli samo kri in dali zajtrk....potem je dobesedno **** dim, če moj porod in petdnevno bivanje stane 2500 eur....
In tisti prvi račun ni niti malo sporen za zavarovalnico....mogoče pa zato ni denarja, ker naše bolnišnice dobesedno računajo eno noč kot Bur Al Arab v Dubajuuser posted image

KAJ PA NA TO PRAVITE?

Meni pridete ene naprej kot neke zarukane stare koke, ki so nevoščljive vsem, od prvega do zadnjega....komaj, da same sebi niso....


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 10:10:54   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Meni pridete ene naprej kot neke zarukane stare koke, ki so nevoščljive vsem, od prvega do zadnjega....komaj, da same sebi niso....



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 12:29:21   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ker če samo računaš, da sem bila s tamalim v bolnišnici 1 NOČ in dobila informativni računa za 938 euruser posted image !!! pa so mu vzeli samo kri in dali zajtrk....potem je dobesedno **** dim, če moj porod in petdnevno bivanje stane 2500 eur....
In tisti prvi račun ni niti malo sporen za zavarovalnico....mogoče pa zato ni denarja, ker naše bolnišnice dobesedno računajo eno noč kot Bur Al Arab v Dubajuuser posted image

KAJ PA NA TO PRAVITE?

Meni pridete ene naprej kot neke zarukane stare koke, ki so nevoščljive vsem, od prvega do zadnjega....komaj, da same sebi niso....


rija, slovenske zdravstvene storitve se obračunavajo in plačujejo po diagnozah oz. po SPP-jih (strokovno primerljivih primerih), zato je začetna cena hospitalne obravnave vedno visoka, ni pa npr. skoraj nobene razlike v ceni storitve, če zaradi iste diagnoze ležiš 1 ali 5 dni, če ti ob tem naredijo enake preiskave. (S poudarkom na tem, da naj seveda ne bi sprejemali bolnikov v bolnišnico, če to sploh ni potrebno.) Hrane, rjuh in uporabe sprane pižame se ne obračunava posebej. Na ta način so stimulirali skrajšanje ležalnih dob v bolnišnicah in večjo stroškovno učinkovitost zdravljenja. Ta sistem ni nov, ampak so ga na ministrstvu za zdravje povzeli po avstralskem modelu.

In ker verjetno spadam v tvojo kategorijo zarukanih starih kok... Kar je pri tej 'aferi' po mojem mnenju narobe, je predvsem to, da pravila igre dolgo časa niso bila jasno začrtana. Nekaterim od vas ne bi bil problem poravnat tega računa... Kakšna pa se verjetno ne bi odločila za porod v FB, če bi vedela, da jo čaka plačilo iz lastnega žepa.
Itak da vam pa vsem želim lepo porodno izkušnjo in nisem nobeni nevoščljiva, da je tako nezadovoljna z - oziroma bolje - prestrašena nad slovenskim zdravstvom, da se ji zdi vredno rinit čez mejo.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 13:23:57   
rija
no pia, zopet medve....ampak tvoja teorija ne drži, vsaj v praksi ne...za 5 dni bivanja je bil račun enkrat višji.....plus, da so še mene za polomljeno posteljo skasirali takrat 5 jurjev na noč.....

in zakaj vraga se vedno zgledujemo po nekih kao "avstralcih"??? mogoče zato, ker ljudje potem nimamo kaj za primerjat, ker nas je bilo le malo v avstraliji, še manj pa koristilo njihove zdravstvene usluge???

zakaj se naši enkrat za sprememebo ne zgledujejo po recimo avstriji, ki nam je bližje...po mentaliteti in vsemu...? pa še konretne primerjava je lažje naredit....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 14:33:54   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: rija

no pia, zopet medve....ampak tvoja teorija ne drži, vsaj v praksi ne...za 5 dni bivanja je bil račun enkrat višji.....plus, da so še mene za polomljeno posteljo skasirali takrat 5 jurjev na noč.....

in zakaj vraga se vedno zgledujemo po nekih kao "avstralcih"??? mogoče zato, ker ljudje potem nimamo kaj za primerjat, ker nas je bilo le malo v avstraliji, še manj pa koristilo njihove zdravstvene usluge???

zakaj se naši enkrat za sprememebo ne zgledujejo po recimo avstriji, ki nam je bližje...po mentaliteti in vsemu...? pa še konretne primerjava je lažje naredit....


Ne moreš vedet, kako sistem deluje v praksi, ker je kompleksen in ga po moje slabo razumejo še tisti, ki so ga k nam uvedli... Za vsakega hospitaliziranega bolnika se v računalniški program vpiše njegovo glavno diagnozo in spremljajoče diagnoze ter vse opravljene posege oz. preiskave. Potem program izpljune utež oziroma količnik, koliko okvirno bi morala zavarovalnica plačati za tak primer. (Ampak ne plača točno tega zneska, kar je pa že druga tema.) Lahko, da je bil za 5 dni okvirni račun višji, ampak je bilo to posledica druge kombinacije vnešenih diagnoz in preiskav... Včasih lahko minimalne razlike v šifrah pomenijo veliko razliko v okvirnem znesku. V Avstraliji imajo zaposlene prav posebne ljudi, ki se samo s šifriranjem ukvarjajo.
Itak sklepam, da nisi bila samoplačnica, tako da je bil tisti okvirni račun samo (dez)informativen...

Tako bi tudi težko izračunali, kakšna je razlika v znesku med porodom npr. v FB in v MB. Res ne vem, kako svoje storitve obračunavajo v FB, ali se posebej plača vsak poseg in material ali pa obračunavajo po pavšalu. Pri nas je še nekako relativno enostavno izračunat, koliko okvirno stane hospitalizacija pri nekompliciranem porodu, pri povsem zdravi materi in otroku, brez zapletov, z opravljenimi zgolj običajnimi rutinskimi preiskavami; obračunat en zapleten (sploh fiktiven) primer je pa že kar visoka znanost. (Bi pa ti pa npr. kaj takega znali zelo hitro izračunat tudi pri nas v kakšni privatni ustanovi, ko te ne bi obravnavali na stroške ZZZS).

V debato o Avstrijcih in Avstralcih se pa ne bom spuščala, ker se v veliki meri strinjam s tabo. Ampak o tem odločajo velike ribe.
'Lahko potegneš človeka z Balkana, ne moreš pa potegniti Balkana iz njega.'

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
16.2.2008 14:41:09   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77


V debato o Avstrijcih in Avstralcih se pa ne bom spuščala, ker se v veliki meri strinjam s tabo. Ampak o tem odločajo velike ribe.
'Lahko potegneš človeka z Balkana, ne moreš pa potegniti Balkana iz njega.'


saj to je problem....da odločajo velike ribe, ki pozabljajo na to, da se hranijo z malimi ribamiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 206
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?