|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grčija plaže
9.2.2008 16:07:37   
Kanny
Živjo,

Berem vaše poste glede Grčije. Tja sva namreč namenjena konec junija. Ko listam kataloge od agencij za Grčijo, opažam, da so najlepše plaže čisto drugje kot hoteli. Naprimer MYRTOS BEACH, KEFALONIJA.

Ali je potrebno tam najeti avto, da prideš do te plaže? Ali agencija s 'svojim' busom vozi na to plažo? Kakšna je cena najema, kdo ve?

No, to je prva moja dilema. Druga pa je ta, da se ne morem odločiti: ali Kefalonija, Lefkas ali Zakintos.

Sva mlad par, še brez otrok. Ne žurava ga več tok, rada pa kaj dobrega pojeva in želiva nek soliden hotel blizu morja.

Če imate kakšne linke od hotelov, ki jih seveda priporočate bi bila zelo vesela.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 16:26:03   
Anonimen
Priporočam popolnoma drugo zadevo- otok Kreta(najbolj južni otok Grčije), apartmaji Ida Village1 v mestu Hersonissos. Odlična lokacija, sanjski apartmaji po ugodni ceni(z bazeni, klimo, blizu plaže,...), zasebna plaža, dobra hrana, umirjen ritem življenja in le nekaj minut hoje do centra zabave. Kreta je tudi zibelka evropske civilizacije in na njej lahko doživiš in si ogledaš veliko stvari.

(Ida village)
user posted image

V primeru, da te zanima še kaj, se mi javi na ZS.

(odgovor članu Kanny)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 19:19:49   
Rožica I
Sem malo pogledala tele apartmaje- user posted image !
Kako pa je s prevozom? Katere agencije imajo to ponudbo?


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 20:40:35   
Anonimen
Jaz sem bila tam lani septembra/okrobra, preko agencije Collegium. Osnovna cena je bila takrat bivših 74.990 sit- všteta ladja(brez kabin-priporočam doplačilo!)+ prevozi z avtobusom med ladijami, ogled Aten in klasične Grčije, bivanje v Ida villige(brez hrane)- cena je za 13 dni. Meni se cena ne zdi pretirana. Doplačala sem še večerje- za šest samopostrežnih, zelo dobrih večerij sem plačala 40 evrov. Tudi to ni veliko. Res lahko samo pohvalim tako kompleks, kot ljudi in vse izkušnje, ki sem jih doživela na Kreti.
Na Kreto se da priti tudi z letalom- letališče je v Heraklionu, glavnem mestu Krete. Cena z letalom je malo višja.

In slika, ki sem jo prilepila zgoraj, je izključno samo od Ida villige. Ostala villige naselja so drugačna.

Spletna stran teh apartmajev je:
http://idavillage.gr/

Apartmaji so dobesedno takšni, kot na slikah te spletne strani.
(http://idavillage.gr/crete-hersonissos-photo-gallery.aspx)

Zelo malo slovencev je tam, razen v času absolventskih izletov(september/oktober)- takrat odsvetujem oddih, ker je zaradi študentov zelo bučno. Večina gostov je angležov, američanov in podobno.

Pozanimajte se pri agencijah, kako je možno priti do tja.
Lahko greste tudi v lastni režiji(rezervacija apartmaja možna preko njihove spletne strani).

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 20:42:49   
rija
Če se odločaš med temi tremi, definitivno Kefalonija....Lefkas tudi ni slab, Zakintosa pa ne poznamuser posted image

In ja, najeti je treba avto....tudi zaradi varnosti.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 20:45:45   
Bambincy
Tudi mene zanima katere hotele v Grčiji ste že preizkusili pa bili zelo zadovoljni?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 22:22:00   
Anonimen
V Grčiji so povsod na voljo "rent a car". Tudi konje si lahko ponekod izposodiš. In motorje.

Pri Ida villige(zgoraj) je dve minuti stran rent a cer z izposojo avtomobilov, motorjev in konjev.

Obvezno- vozniški izpit!user posted image

(odgovor članu Bambincy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 23:32:33   
Saskia02
Obiskala sem nekaj grških otokov in je zelo različno glede hotela in plaže. Običajno so hoteli blizu ali tik ob eni od lepših plaž, ki pa jih ima vsak otok kar nekaj. Jaz nimam obstanka, da bi hodila vsak dan na isti košček plaže, tako, kot smo to počeli na Hrvaškem. Mene to utesnjuje. Jaz ne rabim takega dopusta. Meni je všeč "raziskovanje" otoka. S slovensko agencijo gremo običajno na en izlet, to pa zato, da se malo družimo. Ostalo si ogledamo sami z najetim avtom, ki je okrog 30 eur na dan. Nekateri otoki imajo tudi zelo dobre avtobusne povezave (Santorini, Kos, Rodos), na drugih tega ni (Kefalonija) in se je temu treba prilagodit. Vedno se o otoku že prej vse pozanimam in si pripravimo načrt kdaj si bomo kaj ogledali. Vedno ostane dovolj časa za izležavanje ob hotelski plaži in bazenu. Poleg tega gremo vedno tudi na kakšen izlet z lokalno agnecijo, te so vedno cenejše od naših in do sedaj je bilo vedno tako, kot so obljubili.

Vsak otok ima tudi svojo naj plažo, običano težko dostopno. Ena takih je Mytos na Kefaloniji. Do tja lokalni avtobusi ne vozijo, da se pa z avtom. Tudi na Zakintosu je ena ful znana plaža (z nasedlo ladjo Wreckship -nekaj takega), dostopna samo po morju in do tja vozijo ladje (mi smo šli tja iz Kefalonije, poldnevni izlet z lokalno agencijo). Santorini ima tako rdečo plažo, dostopno z avtom in nato 5 minut peš. Na Kosu so take Terme, kjer je od avtobusne postaje vsaj 10 minut peš. Rodos je pa itak tak otok, da bi mi bilo greh biti cel teden samo v hotelu.

Meni je bila Dalmacija vedno zakon, oboževala sem Piran, Poreč, mesto Hvar, stari Split, Makarska. Amapak me niti pod razno ne vleče več tja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Grčija plaže
9.2.2008 23:43:16   
rija
saskia, samo roko na srce: te terme na Kosu user posted image

jaz sem mislila, da bom dol padla.....dve mali mlaki in to je to user posted image  not pa kup ljudi.....mi smo bili v dežju, kar se je izkazalo za super, ker ni bilo take zelo pretirane gužve, toplo pa je itak....

glede na to, da smo mi vajeni moravskih toplic, čatež ipd.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Grčija plaže
10.2.2008 1:58:07   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: bauhica

Jaz sem bila tam lani septembra/okrobra, preko agencije Collegium. Osnovna cena je bila takrat bivših 74.990 sit- všteta ladja(brez kabin-priporočam doplačilo!)+ prevozi z avtobusom med ladijami, ogled Aten in klasične Grčije, bivanje v Ida villige(brez hrane)- cena je za 13 dni. Meni se cena ne zdi pretirana. Doplačala sem še večerje- za šest samopostrežnih, zelo dobrih večerij sem plačala 40 evrov. Tudi to ni veliko. Res lahko samo pohvalim tako kompleks, kot ljudi in vse izkušnje, ki sem jih doživela na Kreti.
Na Kreto se da priti tudi z letalom- letališče je v Heraklionu, glavnem mestu Krete. Cena z letalom je malo višja.

In slika, ki sem jo prilepila zgoraj, je izključno samo od Ida villige. Ostala villige naselja so drugačna.

Spletna stran teh apartmajev je:
http://idavillage.gr/

Apartmaji so dobesedno takšni, kot na slikah te spletne strani.
(http://idavillage.gr/crete-hersonissos-photo-gallery.aspx)

Zelo malo slovencev je tam, razen v času absolventskih izletov(september/oktober)- takrat odsvetujem oddih, ker je zaradi študentov zelo bučno. Večina gostov je angležov, američanov in podobno.

Pozanimajte se pri agencijah, kako je možno priti do tja.
Lahko greste tudi v lastni režiji(rezervacija apartmaja možna preko njihove spletne strani).

----------------------------
Hvala za info user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Grčija plaže
10.2.2008 15:41:33   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: rija

saskia, samo roko na srce: te terme na Kosu user posted image

jaz sem mislila, da bom dol padla.....dve mali mlaki in to je to user posted image  not pa kup ljudi.....mi smo bili v dežju, kar se je izkazalo za super, ker ni bilo take zelo pretirane gužve, toplo pa je itak....

glede na to, da smo mi vajeni moravskih toplic, čatež ipd.


odvisno od pričakovanj. gre za naravni izvir vroče sladke vode v morje, saj je otok vulkanskega izvora. meni se je zdel izvir nekaj posebnega, kar ne vidiš kjerkoli. vse je bilo zelo natur, nobenega instant turizma, nobene vstopnine, nič luksuza. v vodi smo sedeli več kot uro...

user posted image

user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Grčija plaže
10.2.2008 20:38:01   
Kanny
Saskia to je pa lepo za vidit.

V katerem kraju na Kosu pa je to? Ali ta ogled organizirajo tudi agencije ali je potrebno v lastni režiji z najemom avta seveda.

Hvala

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Grčija plaže
11.2.2008 10:05:32   
viv_
Kefalonija in Lefkas sta čudovita otoka. Vsak ima svoj čar... Kefalonija je nekoliko bolj gričevnata. Na obeh otokih se da še kaj pogledat - na Kefaloniji je jama, podzemno jezero, lep samostan, vinska klet ... Na Lefkasu je slap Nydri. Zakintos odsvetujem, ker je podaljšek Anglije in zgolj masovni turizem.

Za hotele ne morem svetovat, smo bili s šotorom. Kampi so pa lepo urejeni, praviloma imajo vsi bazen.


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Grčija plaže
11.2.2008 10:42:20   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: Kanny

V katerem kraju na Kosu pa je to? Ali ta ogled organizirajo tudi agencije ali je potrebno v lastni režiji z najemom avta seveda.


Upam, da moj podatek ne bo star, ker smo bili tam že pred 3-4 leti.
Točnega zapisa kraja ne vem, je pa nekaj kot Thermes.
Terme najlažje dostopne z busom iz gl. mesta Kosa, pelje proti jugu ali jugovzhodu, mimo hotela Oceanis (tam je tudi bus postaja) in Dimitra (je na nasprotni strani kot Lambi, Tigaki). Je zadnja bus postaja, naprej se gre samo peš. Postaja je ful visoko in se je treba peš spustit po makadamski poti. Lahko se gre tudi z avtom, ki ga pustiš pri bus postaji. Pokrajina je prava "puščoba", same skale in sem pa tja rododendromi.

Ne vem, če agencije to organizirajo, najbolje, da greste sami na dopoldanski izlet (je na strani ki je zjutraj obsijana s soncem).

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Grčija plaže
14.2.2008 10:11:31   
zoom zoom
Mogoče malo butasto vprašanje, ampak ko rentaš avto in imaš otroke (recimo pri nas 1 in 3,5 let), kam jih daš. A sposojajo tudi avtosedeže ali so tam prost po prešernu? Z rentanjem nimam nobenih izkušenj in mi nekako ni, da bi ju brez sedežev vozila okoli.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Grčija plaže
14.2.2008 10:19:27   
viv_
Ja, dogovorit se moraš v agenciji, pa potem rentajo tudi avtosedeže. Ti pa priporočam, da vzameš s seboj kakšno tetra plenico, da jo pogrneš po sedežu. Je bolj "apetitlih". user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Grčija plaže
14.2.2008 11:35:46   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: zoom zoom

Mogoče malo butasto vprašanje, ampak ko rentaš avto in imaš otroke (recimo pri nas 1 in 3,5 let), kam jih daš. A sposojajo tudi avtosedeže ali so tam prost po prešernu?


Tudi če je "prosto po prešernu" je absolutno treba otroke dat v avtosedež! Seveda ti ne bo nihče rekel oz. svetoval, ponekod ti policisti nič ne rečejo - ampak, daš jih zaradi varnosti.
Moraš pa vedeti, da lupijo čist za vse, sploh kar se tiče otrok - če imaš dva otroka te bo poleg najema avta rentanje avtosedežev stalo približno polovico cene rentanjauser posted image

Viv je rekla tetra plenico... mi smo nekoč potrebovali skoraj rjuhouser posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Grčija plaže
29.5.2011 6:45:47   
petriica
Pozdravljeni!

Mene pa zanima kakšno je vreme na otoku Krfu v začetku septembra. Hvala

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Grčija plaže
30.5.2011 9:35:51   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: petriica

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kakšno je vreme na otoku Krfu v začetku septembra. Hvala


Cuj to pa najdes na vsaki drugi internetni strani... ponavadi tudi v katalogih iz agencij, vsekakor pa na straneh turisticnih agencij... pa ce v google vtipkas vreme krf ali podobno ti bo tudi vse naslo...

(odgovor članu petriica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Grčija plaže
30.5.2011 10:08:04   
petriica
Hvala bom pogledala

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Grčija plaže
31.5.2011 14:03:57   
Ekaz
Jaz sem bila na Rodosu (in se še vrnila). Otok Rods in v mestu Rodos. Hotel Mediteranean. Plaža je pred hotelom, hotel ima tudi manjši zunanji bazen. Plaža je mivka + dežniki + ležalniki. Voda kristalno čista. Tudi hotel lep. Motilo me je morda le to, da večerja ni bila samopostrežna. Na izbiro so bili 4 meniji, ti pa si se za enega odločil. Solate in sladice pa si si nametal sam. Drugače pa je hotel v bistvu v centru mesta. Mesto je razdeljeno na novi in stari del. Stari del je čudovit: kamnito obzidje, mini trgovinice, lokalčki...novi del pa je povsem nekaj drugega. Moderne in velike trgovine, velike restavracije,... To je vse na kupu, tako da ne rabiš nobenega prevoza. Res lep kraj za dopust. Takoj bi šla, vendar imamo sedaj majhno punčko in nekako mi ni da bi šla tako daleč.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Grčija plaže
14.6.2011 11:31:30   
Nusika35
Meni so plaže na Samosu res prekrasne in lepe. Povsod po otoku sem vedno našl aplažo zase. Morje čisto, pa tudi gužve ni bilo velike, ko sva bila s fantom doli v začetku avgusta.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





18 učno – doživljajskih poti po posameznih...
18 učno – doživljajskih poti po posameznih regijah v Sloveniji, na katerih boste uživali s svojimi otroci.
Kako organizirati prvomajske šolske počitn...
Tisti starši, ki med počitnicami nimate na voljo "servisa babic in dedkov", se lahko znajdete tako, da se dogovorite s...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?