|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za informacije o posvojitvi
23.4.2008 18:13:25   
Anonimen
Pozdravljene! Mene zanima nekaj stvari o posvojitvi.

Sestri so namreč danes, pri njenih 16ih letih, odkrili da nima materniceuser posted image user posted image  zato bo lahko imela otročka samo če ga bo posvojila.

Zdaj me pa zanima naslednje:
- kakšne pogoje mora izpolnjevati za posvojitev?
- lahko da vlogo za posvojitev takoj ko dopolni 18 let (brez partnerja) in bo kasneje (ko bo imela partnerja) prej na vrsti?
- kakšne so čakalne dobe?
- kakšni so postopki posvojitve, koliko to stane itd...
- kako je z mednarodno posvojitvijo?

Zelo bom vesela vaših odgovorov ter napišite še stvari ki/če sem jih pozabila izpostaviti in so pomembne, hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
23.4.2008 19:43:11   
Anonimen
bolj malo vem o posvojitvi, ampak skoraj gotova pa sem, da vloge ne moreš oddati takoj, ko si star 18 zato da boš prej na vrsti. Čakalne dobe so pa kar dolge, mislim, da je odvisno tudi iz katerega kraja si... hmm bo povedala kakšna, ki ima s tem dejansko izkušnje, ti pa potolaži svojo sis, ker verjamem, da ji je zelo hudo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
23.4.2008 19:48:17   
agnes
Glej kar se tiče posvojitev pri nas najdeš veliko podatkov tukaj
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=729&sid=325

Poglej še na forum http://med.over.net/forum5/list.php?142 
Za mednarodne posvojitve lahko pogledaš še na http://www.sos-otroci.org/portal/index.php

Pri nas lahko posvoji le par, v tujini tudi samska oseba.

lpA

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
24.4.2008 7:35:26   
onur
glej pod zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, oddelek posvojitve. tam so navedni pogoji, ki jih moraš izpoljnevati.

(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
24.4.2008 10:21:20   
Anonimen
Najlepša hvala za pomoč.

Lp

(odgovor članu onur)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
24.5.2008 20:14:57   
Orhideje
Kot so že povedale punce, lahko v Sloveniji posvoji otroka le par. Za informacije se lahko obrneš tudi na pristojni center za socialno delo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
26.5.2008 10:39:37   
Eva**
Ali lahko posvoji samska oseba?

V skladu z določbami Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih je takšna posvojitev seveda dovoljena, v kolikor so izpolnjeni vsi drugi zakonski pogoji.

Torej nikjer ni izrecno napisano da ne sme posvojiti samska oseba, res pa je, da imajo pri nas prednost pari.


Tukaj pa je še zakon:

ZZZDR

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 26.5.2008 20:30:49 >

(odgovor članu Orhideje)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
31.5.2008 22:54:24   
Palčica*
Eva Študiram na FSD in pred kratkim sem iz socialne varnosti imela izpit. Eno izmed vprašanj je bilo, ravno to kar sprašuješ in žal,odgovor je NE. Verjemi!

Zakonca lahko samo skupaj posvojita otroka, razen če eden od njiju posvoji otroka svojega zakonca; enako velja za zunajzakonska partnerja.

Zdej ...imaš prav,da nikjer ni izrecno napisano,da samska oseba ne bi mogla posvojit otroka. A v praksi ga posvojit žal ne more.
Tole o zunajzakonskih partnerjih pa saj veš-zunajzakonska skupnost se pod določenimi pogoji šteje kot zakonska.A še enkrat-posvojita v Sloveniji lahko le skupaj .

Kar pa se čakalnih vrst tiče bom raje tiho...Sicer sem ,ko sem delala seminarsko dobila na voljo le podatke za 2006,a parov,ki želijo posvojit otroka je 5 krat več,kot otrok.


Lp,

Palčica


_____________________________

Moja največja sreča,moje sonce,moje življenje - moj Aljaž 30.5.2007

(odgovor članu Eva**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
2.6.2008 8:34:36   
Eva**
Sama prav dobro poznam zakon saj sem posvojiteljicauser posted image

(odgovor članu Palčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
8.6.2008 10:35:46   
ž i v a
Palčica ima Eva  kar prav. Samska oseba v Sloveniji lahko posvoji otroka. V praksi sicer ni tako enostavno saj je otroka malo in v kolikor obstaja primeren par le ta dobi prednost pred samsko osebo. Vendar ostaja dejstvo, da zakonsko gledano samska oseba v Sloveniji lahko posvoji otroka. To je tudi predpogoj za mednarodno posvojitev. V kolikor bi bila posvojitev samske osebe v Sloveniji prepovedana potem tudi posvojitev v tujini ne bi bila možna. pogoje namreč določa isti zakon.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu Eva**)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
1.8.2008 12:21:15   
pupa28
 
Mene pa zanima če lahko posvoji otroka telesno prizadeta oseba?Sama sem od rojstva telesno prizadeta in ne bom mogla met svojih otrok,si pa jih s partnerjem zelo želiva.Naj povem, da je partner epileptik.Ima tak par šanse za posvojitev ali so kakšne ovire?

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
1.8.2008 13:33:31   
lara light
Najbolj, da se obrneš na pristojni center za socialno delo!
Veliko sreče!user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu pupa28)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
6.8.2008 10:12:11   
pupa28
Vem da se najboljše obrnit na CSD ampak sem mislila če je katera tukaj gor s to izkušnjo kot sem jo napisala malo višje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
2.3.2009 14:12:12   
Pi.ka Nogavicka
Hoj,
Eva, morda zlasti ti, ker očitno poznaš - ali poznaš kak konkreten CSD, ki je podrobno seznanjen s postopkom mednarodne posvojitve. Mene namreč kot samsko osebo zanima možnost mednarodne posvojitve in bi se rada pozanimala in opravljala postopke nekje, kjer so že seznanjeni s tem, saj sama prihajam iz manjšega kraja in se bojim, da še niso imeli primera ; -)
Ali lahko postopek vodi katerikoli CSD, ali je vezano na lokacijo?
Ful hvala za info, če ti uspe odgovoriti : -)


(odgovor članu pupa28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim za informacije o posvojitvi
3.3.2009 8:40:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pi.ka Nogavicka

Hoj,
Eva, morda zlasti ti, ker očitno poznaš - ali poznaš kak konkreten CSD, ki je podrobno seznanjen s postopkom mednarodne posvojitve. Mene namreč kot samsko osebo zanima možnost mednarodne posvojitve in bi se rada pozanimala in opravljala postopke nekje, kjer so že seznanjeni s tem, saj sama prihajam iz manjšega kraja in se bojim, da še niso imeli primera ; -)
Ali lahko postopek vodi katerikoli CSD, ali je vezano na lokacijo?
Ful hvala za info, če ti uspe odgovoriti : -)




Pozdravljena

Svojemu pristojnemu CSDju se ne da izogniti, tako da se boš morala obrniti na njih. Centri o mednarodnih posvojitvah vedo zelo malo, zato jim boš morala ti posredovati vse podatke, saj je mednarodna posvojitev individualna. Nič ni narobe če ne vedo, saj če na začetku izgleda še tako slabo, se na koncu izkaže vse dobro.

Tako da kar pogumno!

Eva**

(odgovor članu Pi.ka Nogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?