|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boleče noge po porodu
7.7.2008 10:15:40   
zvezdica05
Sem dva meseca po porodu. Imela sem zelo lahek porod in nasplošno sem se, ko sem prišla domov iz porodnišnice, počutila zelo dobro. Ne morem reč, da sem zelo počivala, ker sem imela strašno veliko energije in bi prestavljala gore, če bi se dalo.
Moja težava je, da me zadnja dva tedna zelo bolijo noge. Konec dneva še komaj stojim, tako, kot da sem prišla s celodnevnega pohodnega izleta, prav utrujenost čutim. Pa ni nujno, da sem bila tisti dan kaj strašno aktivna, enostavno imam utrujene noge, ne glede na to, kaj počnem in koliko hodim. Mogoče se pa mora moje telo samo navaditi na to, da sedaj veliko več skačem po stanovanju s tamalo in nimam več časa poležavati več na kavču, tako kot sem pred in v nosečnosti.
ima še katera take težave? Kaj mi svetujete? Sama sem razmišljala, da bi mogoče pomagala kakšna masaža stopal pri v tajskem masažnem salonu ali pa enostavno masaža celega telesauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boleče noge po porodu
7.7.2008 10:17:33   
Volga
Ne pravijo zastonj, da imaš šest tednov po porodu "pod posteljo smrt", kar pomeni, da je dobro, zelo dobro, da vsaj toliko časa počivaš, kolikor se da. Ne pa takoj na lauf.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boleče noge po porodu
7.7.2008 10:54:28   
Freycha
že nega za otroka pobere ogromno "nevidne" energije in ti priporočam, da se malo umiriš, ko gre otrok spat, si tudi ti privoščiš kako kitico v vodoravnem položaju, ni treba imeti doma hoh-glanc spucano itd.......

Verjemi mi, da boš noge še kako potrebovala, zato jih šparaj....

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boleče noge po porodu
7.7.2008 12:57:35   
srečka nosečka
Sicer sama nimam izkušnje s tem, je pa moja kolegica imala iste težave. Vzrok so bile krčne žile user posted image . Pa pred porodom s tem ni imela težav. Nekaterim se lahko pojavijo po porodu in potem tudi prenehajo. Morda ne bi bilo slabo, če stopiš do tvojega zdravnika.



_____________________________

Od srečke nosečke k srečni mamici
Hvala moj zaklad LANA


(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Boleče noge po porodu
7.7.2008 13:06:23   
Netopirčy81
No, mene bolijo mišice gor nad kolenom. Če čepim, se morem opreti na roko, da lahko vstanem, skratka groza. Sem vprašala zdravnico in je sam vprašala, če mam kaj kondicije...Tko da, dejstvo je, da so med nosečnostjo noge bile zelo obremenjene, zdaj pa so mišice mehke. Delat moram počepe, pa telovaditi, da se bodo spet utrdile. Upam, da bo kmalu bolje.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Boleče noge po porodu
7.7.2008 13:50:53   
KRTR




Objave: 2902
Ne pravijo zastonj, da imaš šest tednov po porodu "pod posteljo smrt", kar pomeni, da je dobro, zelo dobro, da vsaj toliko časa počivaš, kolikor se da. Ne pa takoj na lauf.

_____________________________

Od kafeta se mi bruha.




se popolnoma strinjam s to izjavo!!!

Izkoristiti moraš vsako minuto, da greš počivat skupaj z dojenčkom, pa čeprav je v hiši kaosuser posted image

Tudi jaz imam takšne težave z nogami, prej so bile vsekakor majn obremenjene kot sedaj in to je vzrok!

lp
j

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Boleče noge po porodu
8.7.2008 8:45:45   
papica2
Noge te lahko bolijo tudi zaradi vročine. Jaz imam s tem težave vsako poletje, posebej kadar sem veliko na nogah. Meni najbolj pomaga masaža nog in ohlajanje. V lekarni sem si kupila kremo za noge, ki mi kar pomaga.

(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Boleče noge po porodu
8.7.2008 12:31:51   
Soncnica Sandra ***
Sem dva meseca po porodu. Imela sem zelo lahek porod in nasplošno sem se, ko sem prišla domov iz porodnišnice, počutila zelo dobro. Ne morem reč, da sem zelo počivala, ker sem imela strašno veliko energije in bi prestavljala gore, če bi se dalo.
Moja težava je, da me zadnja dva tedna zelo bolijo noge. Konec dneva še komaj stojim, tako, kot da sem prišla s celodnevnega pohodnega izleta, prav utrujenost čutim. Pa ni nujno, da sem bila tisti dan kaj strašno aktivna, enostavno imam utrujene noge, ne glede na to, kaj počnem in koliko hodim. Mogoče se pa mora moje telo samo navaditi na to, da sedaj veliko več skačem po stanovanju s tamalo in nimam več časa poležavati več na kavču, tako kot sem pred in v nosečnosti.
ima še katera take težave? Kaj mi svetujete? Sama sem razmišljala, da bi mogoče pomagala kakšna masaža stopal pri v tajskem masažnem salonu ali pa enostavno masaža celega telesa


kot bi brala samo sebe

ampak pri dvomesečnemu otroku, ki čez dan spi vsega skupaj največ 2uri je bolj težko počivat
vsaj pri nas je tako user posted image



_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu papica2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Boleče noge po porodu
8.7.2008 16:05:20   
pizamca
Tudi mene bolijo noge, samo to je išijas, ker imaam probleme s hrbtenico. V nosečnosti me ni hrbet enkrat bolel, zdaj pa ne vem, kdaj me nazadnje ni... Gre pa bolečina po nogi navzdol. Pojdi se pozanimat k zdravniku, zakaj pa tebe bolijo. Pravijo, da otrok, ko se rodi nekaj da in nekaj vzame. Ali pa je to spet ena vraža več user posted image

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Boleče noge po porodu
9.7.2008 8:43:54   
KRTR
se popolnima strinjam s to izjavo, da vsak otrok nekaj da in tudi vzame. Jaz v nosečnosti nisem imela nobenih problemov, sedaj po porodu pa me bolijo noge ko hudič, pa še vsaki drugi dan hodim po injekcije za križ, ker drugače se niti gibat ne bi moglauser posted image

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Boleče noge po porodu
17.7.2008 17:03:28   
tominikapiki
A je potem to to? Upam, kajti jaz sem 2,5 mes po porodu in imam že dva tedna tudi take težave. Oz. me boli samo desna noga, kot da mi kleca, pa roke so tudi včasih tako švoh...kot da ne bi imela mišic. A je to normalno? Sem šla namreč že brat vse možne zdravstvene priročnike in sem tako ratala že čist paranoična, kakšne vse bolezni da imam. A je torej normalno, da me zaradi poroda boli npr.samo ena noga, oz. da so udi tako švoh?

(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
28.7.2008 20:58:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tominikapiki)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Boleče noge po porodu
28.7.2008 22:45:41   
Anonimen
Nočem vas strašit, samo opozorila bi vas rada, da če so bolečine res hude in pekoče ter mišice rahlo otrdevajo ali pa so noge zatečene, da je zelo zelo fino čim prej do zdravnika it, ker meni so rekli, da je še 6 tednov po porodu precej velika tudi verjetnost tromboze. S tem se pa ni za hecat ... vem, ker sem jo imela in zdaj v nosečnosti si spet preventivno vsak dan dajem inekcije za redčenje krvi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
28.7.2008 23:46:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Boleče noge po porodu
29.7.2008 0:08:59   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Nočem vas strašit, samo opozorila bi vas rada, da če so bolečine res hude in pekoče ter mišice rahlo otrdevajo ali pa so noge zatečene, da je zelo zelo fino čim prej do zdravnika it, ker meni so rekli, da je še 6 tednov po porodu precej velika tudi verjetnost tromboze. S tem se pa ni za hecat ... vem, ker sem jo imela in zdaj v nosečnosti si spet preventivno vsak dan dajem inekcije za redčenje krvi.


Točno tako. Jaz sem sicer to dobila med nosečnostjo, ampak tudi po porodu se to dogaja.. Noga je pa bolela za crknit, potem pa niti vstat nisem več mogla.

Kar k zdravniku.


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Boleče noge po porodu
29.7.2008 12:53:25   
majamija
Kadar dojenček spi, mora tudi mamica počivati!
Nataša

_____________________________

...otrok je največje bogastvo!...

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




na kakšen način radi varčujete
Spark



postopno klasično varčevanje z obrestno mero (31%)

naložbeno varčevanje v sklade (6%)

varčevanje kombinirano z življenjskim zavarovanjem (19%)

ne varčujem (44%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!