|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hoja po prstih
11.7.2008 21:33:03   
Anonimen
Kar naenkrat je zacel hoditi po prstih.Star je 15mesecev,shodil pri 13ih.Pred kaksnima dvema tednoma je zacel in zdaj vsaj polovico svojega casa oz hoje prehodi po prstih.V stanovanju, zunaj pred hiso  - pa to je vedno bos razen,ce dezuje......Ce ga obujem prav tako.

Je imela katera tak problem in kako ga je resila??

Aja pa nikol ni bil v hojici,ni se ga vodilo za roke in ucilo hoditi....Zdaj pa pravi mali baletnik user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 21:35:26   
Putka
Od prijateljice triletnik prav tako! Ves čas na prstih, v zelo lepem baletnem vzponuuser posted image . Baje je pogosto pri takih, če imajo prekratke ahilove tetive. To se preveri tako, da počepne na celih stopalih, jaz npr ne morem. No, tisti fantek nima teh težav, zgleda pač rad hodi po prstih. Mogočle bo plesalecuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 21:42:05   
elizabeta p
Naš je tudi po prstih hodil. Potem ga je pa minilo.user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 21:45:29   
Anonimen
Ce bo kaj po atiju pol ga zna v mladih letih v folkloro zanest ja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu elizabeta p)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 21:45:48   
Mana
Ahilove tetive se krajšajo če je veliko hoje po prstih, kar pa ni vredu.

(odgovor članu elizabeta p)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 21:47:47   
Anonimen
Mu pa nazalost tega ne morem preprecit user posted image

(odgovor članu Mana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hoja po prstih
11.7.2008 23:03:24   
maya2
Ne vem kaj je lahko 'narobe' če hodi po prstih, ampak mene je na fizioterapiji vedno opozarjala naj jo popravljam, jaz sem skoz za njo hodila (ko je še ob opori hodila) in jo popravljala, pa ene vaje smo delale kjer je dobila občutek celotnega stopala. Je pa res bila hipotona in je bila že zaradi tega težava....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 2:20:27   
Anonimen
jst sm hodila skozi po prstih in imam res skrajšane ahilove tetive, in pa nevropatijo, ok. moja hoja po prstih je bila posledica nevropatije, ki pa ni ravno pogosta stvar in je ponavadi dedna tko, da to odpišemo... Lahko, da ma pač kratke ahilove... probej mu čimveč razgibovat nogice, tko, da se ahilova razteguje, pa naj čimveč hodi bos, ker prekratka ahilova ni fajn stvar...

(odgovor članu maya2)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 12:09:00   
K_a_t_i
Žiga (16m) je tudi zdaj že 2 dni baletnik - ampak samo zato, ker se mu zdi fino. Večino dneva hodi "normalno", ko se pa gre "pokaži kaj znaš" pa poplesuje po prstkih. In to izključno kadar je bos. Jaz mislim, da je samo ponosen, ker nekaj novega zna in nič drugega user posted image .

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 17:35:06   
tinaaja
Mene tudi tale tematika zanima,ker nasa mala tudi hodi veliko po prstih.. Zna hodit normalno, ampak je pa hoje po prstih vec kot normalne. Mnenja so razlicna - jaz bom v vsakem primeru na sistematiki pri 18m preverila, ali gre za prehodno afnanje (ker je do sedaj imela dosti takih for, ki so nas skrbele, pa se je izkazalo za prehodno zadevo) ali pa je pac potrebno kaksno ukrepanje. Ko jo ravno gledam - brez problema pocepne in ima obe stopali na tleh. Tudi igra se v takem polozaju. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 22:17:30   
lenika
Baje po prstih hodijo tisti, ki so bili veliko v hojicah.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 22:21:41   
Anonimen
Nas recimo ni bil nikoli v hojici,niti ga nismo ucili hodit in ga vodili za rokice.

Smo pa danes imeli obisk in piknik zunaj cez dan,na zacetku je parkrat hodil po prstih potem pa do vecera nic vec.Tako,da mozno je,da gre za afnanje.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 22:22:17   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Baje po prstih hodijo tisti, ki so bili veliko v hojicah.


baje je lahko povzrocitelj ja. nasa pa je se vidla ni kaj sele bila v njej.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hoja po prstih
12.7.2008 23:12:01   
Peli
Moj je (bil) isti, smo trojne čevlje zamenjal, nazadnje mam najrajš bosega, sm pa opazila da sploh če ga opozarjam na to, še rajši hodi po prstih, zdaj imam občutek da je vseskupaj "afnanje".

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hoja po prstih
13.7.2008 7:55:09   
Žabika
Moje mnenje (malček tudi strokovno) je:
- stanje na prstih v fazi prehajanja od stanja ob opori do samostojne hoje pomeni hipotonost; torej znižan mišični tonus, kar je dobro obravnavati v nevrofizioterapevtski ambulanti.
V tem stanju je tudi dobro pasivno raztegovati ahilove tetive; npr. med dojenjem ali cartanjem potegnemo stopalo proti kolenu in položaj za nekaj sekund zadržimo.

- hoja po prstih, ko je samostojna hoja že osvojena, pa je v večini primerov "afnanje". V tem primeru naj bo otrok čimveč bos, poleg tega pa je dobro, da poskušamo to zadevo starši spregledati in da otroka ne popravljamo cel dan.
V kolikor bi hoja po prstih trajala dolgo, bi posledično prišlo do skrajšanja ahilovih tetiv, ampak pri normalnem, sicer zdravem otroku mislim, da ne.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hoja po prstih
16.7.2008 15:21:40   
lunca2
Tudi naš je hodil po prstih, vendar nam je pediater rekel naj ga potisnemo na ramenih navzdol in vztrajamo toliko časa da bo začel lepo hoditi. In res sedaj ne hodi več po prstih.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hoja po prstih
17.7.2008 10:17:52   
elizabeta p
Lenika, naš ne vem če je bil vse skupaj teden dni v hojici, tko da se ne morem strinjat, da je hodil po prstih zaradi hojice.user posted image

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?