|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 10:24:42   
mala maja
No saj veste kaj mislim, da jo kar "požirate ko berete" in nenehno razmišljate o zgodbi in ljudeh.

Berem knjige Corinne Hofmann in v enem tednu sem preberala dve knjigi (Bela masajka in Zbogom Afrika) in sedaj sem pri tretji ko se vrača nazaj po 14 letih. Ne morem verjeti, da se me je tako dotaknila in resnično sem prišla do tega , da denar tudi ni vse in da nam je kljub vsem tegobam še kako lušno.user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 10:27:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

No saj veste kaj mislim, da jo kar "požirate ko berete" in nenehno razmišljate o zgodbi in ljudeh.

Berem knjige Corinne Hofmann in v enem tednu sem preberala dve knjigi (Bela masajka in Zbogom Afrika) in sedaj sem pri tretji ko se vrača nazaj po 14 letih. Ne morem verjeti, da se me je tako dotaknila in resnično sem prišla do tega , da denar tudi ni vse in da nam je kljub vsem tegobam še kako lušno.user posted image




Ja, sem jo prebrala hitro, ampak mi je prvi del zadostoval, drugi in tretji me absolutno ne privlačita več. Pa pozabila sem jo tudi na hitro, mislim, ni da bi človek ne vem koliko razmišljal. Pač, kultur drugih narodov se takole na izi ne da spremijati. nespametno.


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 10:38:12   
muki1
Mene se ponavadi vsaka toliko dotakne, da jo nekaj časa predelavam. No, tiste, ki se me ne, jih itak ne preberem do konca.user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 10:51:30   
nejcko
O, ja, kar precej knjig, ki sem jih prebrala, se me je zelo dotaknila, o marsikateri razmišljam oz. se nanjo spomnim še leta potem, ko sem jo prebrala, ampak večinoma so to bolj "resne knjige", tile instant romančki mi nekako ne ležijo najbolj. No, prebere se jih res v šusu, ampak na meni ne pustijo kakšnega globljega pečata.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 10:56:50   
mala maja
Mene se je tale o beli Masajki zelo. Ne vem zakaj amapk nikakor ne morem mimo vsebine.

Sem prebrala že veliko knjig, pa tudi hitro večino pozabila. Eno knjigo se trudim že 2 leti da bi jo do konca prebrala pa nikakor ne gre, user posted image  pa sploh ni slaba, ampak sploh ne morem brati.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 11:31:14   
Majuska
Knjige se me velikokrat dotaknejo, v nasprotnem primeru jo raje neham brati. 

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 12:05:02   
frutka_
Ja, itak. Recimo ena taka je bila "Svinjarije" totalno odštekana knjiga o ženski, ki se spremija v svinjouser posted image . Prava parodija na vse kar ženkse damo nase, da bi bile lepe. Napisano na čisto hecen način, čisto drugačna knjiga kot sem jih sicer brala.
Pa "Dala sem ti vse življenje" roman o ženski, ki je celi lajf čakala enga dedca. Napisano na humorističen način...Na splošno imam rada špansko literaturo, ker je čisto drugačna...bizarna po malem.
Pa zelo rada sem brala romane A. Ingoliča in Partljiča.
Pa F. Lainščka in M. Kačič pa Pavčka seveda...to se me vedno dotakne!
Tudi kakšna otroška literatura mi je všeč.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.7.2008 14:24:38   
puncica
Mene se je dotaknila najbolj knjiga šangajske rdeče orhidje, ki je res ful grozna. Pa kake knjige o naravnih stvareh in zdravju se me tud dotaknejo da sem potem čist zmešana, kje bi kej naravnega našla user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
23.7.2008 12:56:55   
honey
Tudi mene sta se knjigi Puščavska zarja in Puščavska roža zelo dotaknili (sta na isti princip). In moram reči, da sem nemalokrat jokala zraven. In še velikokrat se spomnim na to, ko pridem v kakšno čudno situacijo ali pa mi misli kam zatavajo. In pa knjiga, ki ji ne vem več naslova, ki jo je napisala svakinja Osame Bin Ladna o svojem življenju. Ta knjiga je tudi za user posted image  Kako te ženske živijo user posted image  Ampak najbolj žalostno je to, da se tega veliko ljudi zaveda, pa nihče ali noče ali pa ne more pomagati. Je pa tudi res, da nam je to življenje grozno, njim, ki pa s tem živijo, je pa to čisto normalno. Zato pa, kot pravim, večkrat, ko sem kje bolj pri tleh, se spomnim na te knjige in si mislim, da mi je še vseeno veliko lepše, kot marsikateri ženski na tem svetu.

Rezervirano imam pa tudi knjigo Jaz, Safya (nekaj takega), ki je tudi avtobiografska izpoved o ženski, ki je bila obsojena na smrt s kamenjanjem - in to v teh časih user posted image  Samo še čaka, da pride na vrsto.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
23.7.2008 22:37:14   
Katrin
Ja user posted image

Če se me ne dotakne, je ne preberem do konca user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
27.7.2008 21:16:22   
ThinkPink
Mene so se do zdaj vsi ti "nizkocenovni best sellerji" kar dotaknili. Prebrala sem skoraj vse obstoječe od Puščavske zarje...Bele masajke (sem gledala tudi film, ki ni pol tako dober kot knjiga, ki jo kar požiraš).

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
2.8.2008 16:12:10   
Anonimen
Jaz nisem ljubiteljica romanov in podobnega. Rada imam knjige, ki mojo dušo popeljejo na nek nov, višji nivo. Ena takšnjih, ki se me je nazadnje dotaknila, je knjiga Dawne Markove- Nočem umreti, ne da bi živela. Resnično mi je dala za misliti in mojim potem dala nov smisel.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
2.8.2008 21:38:36   
Naja30
Ja, veliko knjig se me dotakne. Ena, ki se je zdaj spomnem je Pozabita na hčer, o punci, ki se je znašla v tajskem zaporu.
Predvsem take po resničnem napisane se me dotaknejo. Zbogom Afrika tudi ipd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
6.8.2008 21:28:31   
hrchy
ja, se me dotaknejo, seveda... ampak predvsem z nacinom pisanja, razgledanostjo avtorja, sirino zgodbe in sposobnostjo, da me nekaj novega nauci. Predvsem imam rada kaksne knjige, ob katerih 'spregledam', na novo vidim kaksno stvar, na katero prej sploh pomislila nisem. je pa po drugi strani lahko cisto preprosta resnica. pa ne mislim zdaj kaksnih poduhovljenih stvari ampak cisto simpl zadeve.
Enkrat je tako glavna junakinja v eni znani knjigi prisla do naslednje ugotovitve:
Clovek lahko brezpogojno ljubi - le svojega psa. Nikoli drugega cloveka, saj v tem primeru vedno nekaj pricakujemo v zameno.
Recimo take stvari. Ker znajo biti celo res.

Ze pred mnogo leti pa se me je dotaknila tudi izjava enega znanega poslovneza (ne vem, ce ni bil celo Branson), ki je dejal, da knjige dobesedno obozuje, hkrati pa vsako stran, ki jo prebere, isti trenutek iztrga iz knjige in vrze prec. Ce se ga je knjiga namrec dotaknila, se je bo spominjal in nosil s seboj v mislih (in je torej v 'hard-copy' ne rabi), ce pa mu ni nicesar pustila, pa je tudi ne potrebuje vec.
Fajn, a ne?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
22.8.2008 12:12:12   
orhideja75
ja ena se me je pa res...ljubezen v steklenici...



_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
27.8.2008 11:34:41   
malinca x
Ob knjigi Pride ženska k zdravniku so na koncu fejst tekle solze.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
28.8.2008 22:04:15   
hmm...
Živa zažgana.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu malinca x)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
28.8.2008 22:11:17   
Naja31
Mene je dolgo časa "preganjala" knjiga Izginuli od Johna Krakauerja (oz. neki tazga) o plezanju na Everest.
Prebrala sem jo v dveh dneh.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
28.8.2008 22:20:08   
Jančika_
Marsikatera knjiga me pošteno sicer zadene; ampak mirno lahko rečem, da zaključnega prizora Steinbeckovih Sadov jeze ne bom pozabila do konca življenja in da me je spremenil. 

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
28.8.2008 22:34:37   
Rožica I
Kot najstnico Mi, otroci s postaje ZOO, kot mal starejšo najstnico 37,2 °C zjutraj,  kasneje pa cel kup pisateljev od Kundere, Dostojevskega, Zola-ja, Grass-a, Rushdie- ja.... pa še njih par......deset user posted image .
Jasno, da se me dotaknejo, saj obožujem knjige.
In uspela sem prenesti to ljubezen tudi na sina user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
29.8.2008 20:33:27   
kokoska007
IZPOVED IZ HAREMA. Mogoče zato, ker se je dogodilo punci iz naše ex-države.




(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
10.9.2008 8:37:33   
Anonimen
Odvisno od knjige.Tako opevano Belo masajko sem ravn prebrala,tudi film pogledala,pa mi niti ni ne vem kaj.
Mi je pa mocno ostala v spominu,oz.si je ne morem spravit iz misli Ziva zazgana.Tista njihova kultura,trplenje zensk...grozno,ce se res reinkarniramo,me naj naslednjic prosim spet vrze v Evropo.

(odgovor članu kokoska007)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
10.9.2008 21:24:05   
Pauline
ja ena se me je pa res...ljubezen v steklenici..


hudo dobra knjiga......pa kako žalostna.....ta se je tudi mene dotaknila.


_____________________________

Jeziti se, pomeni kaznovati sebe za neumnosti drugih.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
18.9.2008 21:30:16   
blanč
Živa zažgana.


uh, tale pa res.

(odgovor članu Pauline)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: se vas kdaj knjiga zelo dotakne
18.9.2008 21:48:52   
*Zoja*
Uf moja res top knjiga (oz. kar knjigica) je še vedno Kraljevina iza tančice...Resnična izpoved Carmen Bin Laden. Vam to pove vse:-(Zakaj me je tako pritegnila? Kaj pa vem, ker je ženska ki je ogromno pretrpela. In ker je zmagala. In ker sem zaradi nje še bolj začela cenit vse kar imam.... Nič punce, priporočam branje, ker te res zasvoji. Lp

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?